Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Παραβίαση λογαριασμού Skrill


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα .

  Θα ήθελα να ενημερώσω όλα τα μελοι που συνεργαζονται με την εν λόγο εταιρεία να είναι ιδιαίτερα προσεκτικοί,διότι δυστυχώς εχθές το βράδυ έπεσα θύμα παραβίασης του λογαριασμού  μου. Αποτέλεσμα της παραβίασης ήταν να μου αφαιρεσουν όλα τα χρήματα που είχα μέσα με δυο μεταφορές την ίδια ώρα σε δυο διαφορετικά πρόσωπα .  Το περιστατικό έχει καταγγελθεί στην εταιρεία και αναμένω απαντήσεις . 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To  2 factor authentication ειναι εντελως απαραιτητο, χωρις αυτο το skrill δεν παρεχει απολυτως καμια ασφαλεια.  

 

Οσοι δεν το εχετε ενεργοποιησει ακομα καντε το τωρα οσο ακομα προλαβαινετε, διαφορετικα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα  να παθετε το ιδιο. Εχουν χακευτει αρκετοι skrill λογαριασμοι το τελευταιο διαστημα με τον ιδιο τροπο, και εκατονταδες τα τελευταια χρονια. 

 

Tο neteller ειναι γενικα  ασφαλεστερο αν και εκει επισης ειναι απαραιτητο το 2 factor authentication

Καλη τυχη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

#foufoutos Έχεις δίκιο. Προσωπικά σήμερα ενεργοποιησα το google authenticator , το προτείνει η skrill . 

Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο είμαι safe . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φουντ πρέπει να τους πω να με ενεργοποιήσουν επιλογή μαλλον έ?

 

Γιατί μου βγάζει μόνο αυτό χώρις κούμπι ενεργοποιήσης.

 

sGHYhvP.png

 

 

 

* έχω και token ενεργοποιήμενο , μήπως θέλει ενα απο τα δύο την φορά?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

. Κανεις login στο skrill σου  απο PC και μετα πατας Settings->Account Setttings και μετα εκει που λεει 2 factor authentication πατας edit.  Πρεπει να εχεις εγκαταστησει και σε καποιο smarthphone η tablet με σωστη ρυθμιση ωρας, το Google authenticator.

Αν πας σε αυτο το μενου κανονικα εχει αυτη την επιλογη που λεω για να το ενεργοποιησεις εσυ απο μονος σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...