Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

HomeGames-Pokerstars


Sickboy_7

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους..Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο παρόμοιο thread αλλά πως θα σας φαινόταν η ιδέα να δημιουργήσουμε κάποιο room στα Ηome Games της pokerstars με άτομα από το συγκεκριμένο forum (και όχι μόνο)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα μια γρήγορη πρωτοβουλία και έφτιαξα κάτι ωστε να μετρήσουμε δυνάμεις..χαχα

CLUB ID : 2045493
ΚΩΔΙΚΟΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗΣ : Ag100490

Όποιος ενδιαφέρεται γινεται μέλος και στη πορεία μπορούμε να κάνουμε κάποιο poll για επιθυμητα buy in, είδος των tournaments κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχαμε φτιαξει παλια ενα τετοιο club αρκετα ατομα που ειμασταν στο pokercity που τωρα κυκλοφορουμε εδω και εχει πολλους ελληνες μεσα και αυτο ηταν πριν αγορασει το pokerstars η Amaya . Εχει μεσα ηδη 144 παικτες. ΕΙχαμε κανει αιτηση στην pokerstars και ειχαμε παρει ειδικη αδεια για μεγαλο αριθμο μελων, διοτι τα default clubs σαν αυτο που εφτιαξες χωρανε μονο μεχρι 100 παικτες,

Μεσα στους admin του club που εχουμε ηδη  ειναι και ο kafrinius και ημουν και εγω, επισης ειχαμε και αλλους γνωστους απο τα φορουμ παικτες οπως koskosmo, giannako91 , derek , pantelgr κλπ αλλα και πολλους ελληνες grinders των cash games σε stakes NL50+

Εγω δυστυχως δεν νομιζω να ασχοληθω αυτη τη φορα, διοτι πρωτον ειμαι "supernova elite" σε δυο αλλα  online poker δικτυο (δηλαδη παιζω με rakeback απο 55% εως 60%  αντι για 30% της AMAYA που παιρνεις αν γινεις supernovaκαι το 20% που παιζεις αν βαλεις περιστασιακο volume) . Επισης το ενα δικτυο εχει   rake cap 3 BIG BLINDS στο NL25 και οχι 8 big blinds που εχει η Amaya και επισης rake cap 3 Big blinds στο NL10 kai οχι  15 που ειχε η amaya . Επισης τα δικτυα που παιζω επιτρεπουν notecaddy  και αρα μπορει να δουλεψει το HUD μου που ειναι notecaddy HUD, και τελος εγινα "supernova elite " μεσα σε λιγοτερο απο μια μερα απλα κανοντας personal vip deal, οπως μπορει να ζητησει και να κανει σε αρκετα δικτυα (αλλα οχι ομως στην amaya) καθε  παικτης που παραγει μεγαλα ποσα rake ανα μηνα

Τα home games μου αρεσουν και ειναι πολυ διασκεδαστικα αλλα προσωπικα λυπαμαι  δεν προκειται να ξαναπαιξω στην Pokerstars εκτος πρωτα η amaya πουλησει το pokerstars room και ο νεος αγοραστης παρει πισω ολες τις απαραδεκτες αλλαγες που εκανε η Amaya στο Pokerstars room απο τοτε που το αγορασε. Αν μπορουσατε να κανετε home games σε οποιοδηποτε αλλο  δικτυο π.χ. στο Thunder Poker της goalbet, θα επαιζα ευχαριστως, αλλιως count me out , παιξτε εσεις οσοι ενδιαφερεστε , στειλτε και κανα invite και σε καμια "high stakes" γκομενα της team pokerstars "pro"  για να χετε και whales  στα τραπεζια σας να καλυπτουν τη ζημια απο το rake, και καλη σας διασκεδαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Sickboy_7 είπε:

δεν νομιζω να υπαρχει τετοια δυνατοτητα ακομα στη goalbet..Κανω λαθος?

Υπαρχει!

Πατας Ring games, μετα πατας Private, και σου δειχνει όλα τα  private τραπεζια που ειναι κατι αντιστοιχο με τα "home games"

Όταν πας να κατσεις σε ένα από τα τραπεζια, σου ζηταει PASSWORD

 

Αν τυχον καποιος ενδιαφέρεται να ασχοληθεί και να στησει home games στο thunder ποκερ η διαδικασια είναι ειναι

Βημα 1) Μιλας με το support της goalbet λες ότι θελεις καποια συγκεκριμένα private cash games τραπεζια σε συγκεκριμένα stakes, φτιαχνουν απο την εταιρεια τα τραπεζια με το ονομα που θες π.χ.  POKERLAND1, POKERLAND2, POKERLAND3 ειναι καλα ονοματα και ειναι καλο να ζητησεις συγκεκριμενα ονοματα, και μετα σου δινουν το password

Βημα 2) Κανονίζουμε μια συγκεκριμενη ημερα και ωρα της εβδομάδας που θα παιζουμε εκει περα μεταξυ μας. Αν το αφησεις φλου, δεν θα δουελψει ποτε και θα χασεις απλα το χρονο σου

Ειμαστε λιγοι και κάθε φορα που ενας θα παει να παιξει θα είναι πολυ λιγοι στα τραπεζια και τα τραπεζια θα σπανε  

αμεσως. Επειδή εχω εμπειρια από τετοια onlne home games αλλα και home games γενικοτερα νομιζω ότι μια φορα κάθε εβδομαδα μια συγκεκριμενη μερα και ωρα είναι ενταξει, αλλα οχι παραπανω π.χ ΟΧΙ δυο μερες την εβδομαδα. Και είναι καλο να βαζουμε μερα και ωρα που δεν παιζει κανεις επαγγελματικα δηλαδή όχι παρασκευοσαβατοκυριακο αλλα καποια άλλη μερα και ωρα. Θα μπορουσε αυτή η ωρα να συμπιμπει με καποια προγραματισμενα ΜΤΤ της goalbet π..χ κάθε δευτερα  βραδυ 11 η ωρα εχει ένα καλο ΜΤΤ οποτε θα βοηθουσε αυτό να εχουμε κινηση  γιατι καποια ατομα που μπαινουν goalbet μονο για να παιξουν αυτο το ΜΤΤ θα μπορουσαν να παιξουν και στα τραπεζια μας παραλληλα

Βημα 3) Βαζεις το password και τα ονόματα των private τραπεζιων σε αυτο το φορουμ και -επισης -μιλας με καποιον διαχειριστη του pokerlobbygr και του ζητας να βαλει αυτό το το θεμα πρωτοσελιδο με τις πληροφοριες που χρειαζονται για να παιξει κανεις δηλαδή πιο είναι το password και ποιο εινα το ονομα των private poker tables

 

Δεν το χω κανει και δεν εχω τον χρονο να το κανω εγω ολο αυτό , αλλα αν τυχον καποιος που θελει να ασχοληθεί το κανει αυτό, θα ερχομουν ευχαρίστως και εγω να παιζουμε  Μια φορα κάθε βδομαδα σε μερα και ωρα που δεν εχει σοβαρα παιχνίδια σε αλλα poker rooms το να παιζουμε μεταξυ μας για χαβαλέ δεν ειναι κατι ασχημο από πλευρας χρονου  θα βρεθουν σιγουρα παικτες. 

Όταν διοργανωσα παλαιοτερα τα home games στην pokerstars  ειχε δουλεψει παρα πολύ καλα οσο ειχα ασχοληθεί για καπου ενάμισι μηνα (μετα σταματησα να ασχολούμαι γιατι πεσανε τα γεγονότα με την αγορα από Amaya εκανα cashout από pokerstars),  ειχε πετυχει επειδή ηξερα και εβαζα σωστες ημερομηνίες και ωρες και ανα σωστα διαστήματα, τις οποιες τις ανακοινωνα από πολύ πριν

Πχ. εβαζα ένα private MTT μια φορα κάθε δυο εβδομάδες κλπ  σε συγκεκριμενη μερα και ωρα παντα και το ανακοινωνα δημοσια δυο εβδομάδες πριν ώστε να προλαβει να μαθευτει

Πολλοι αλλοι προπαθησαν να κανουν home games και απετυχαν παταγωδως, διοτι το να μπεις σε ένα φορουμ στις 5 το απόγευμα και να πεις "ελατε να παιξουμε εκει περα τουρνουά η cash σε μιση ωρα" δεν είναι ο σωστος τροπος για να εχεις αποτέλεσμα και κανανε ακριβως το ιδιο λαθος κάθε φορα. Ουτε π.χ. το να βαλεις ένα παιχνιδι τρεις μερες την ιδια εβδομαδα είναι σωστο, γιατι ο άλλος θα ΒΑΡΕΘΕΙ, θα παιξει μια δυο φορες και την τριτη δεν θα ξαναρθει, και επειδή τελοσπαντων το να καθεσαι κάθε μερα να παιζεις με αντιπαλους τους 5 κορυφαιους ελληνες regs του NL25 η του NL50 στο τραπεζι σου είναι μεν πολύ ενδιαφερον και διασκεδαστικο, αλλα σε τρωει ασχημα το rake..... Μια φορα την εβδομαδα θελει, καταλληλη ωρα και μερα που να είναι ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ Η ΙΔΙΑ ΑΡΚΙΒΩΣ και κάθε βδομαδα να εχει ανακοινωθει παντου απο ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΠΡΙΝ, μονο ετσι θα πετυχει, αλλιως ειναι καταδικασμενο να σπασει μεσα στην δευτρη η τριτη εβδομαδα το πολυ και να σταματησει η προσπαθεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...