Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Προβλημα με database holdem manager


GoldenVirginia

Recommended Posts

Εχει αντιμετωπισει καποιος παρομοιο προβλημα? Προσπαθω να το ανοιξω και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα

Μεχρι εχθες δουλευε κανονικα,αυτο που γραφει για το firewall το κοιταξα και ειναι οκ,καμια ιδεα?

database not running.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για καποιο λογο δεν τρεχει η postgresql βαση. Δοκιμασε να απενεργοποιησεις το firewall-antivirus και κανε restart τον υπολογιστη χωρις αυτα, μηπως μπλοκαρουν καποιο service της βασης. Επισης τσεκαρε αν οντως τρεχει το service η μηπως εχει απενεργοποιηθει. Γραψε services.msc στο search και τσεκαρε στην κατηγορια services σε τι κατασταση σου βγαζει το postgresql server service και δες αν οντως τρεχει η ειναι disabled. Αν ειναι off κλικαρε πανω και ενεργοποιησε το. Θες να ειναι στο auto η επιλογη της ενεργοποιησης και καλυτερα να βαλεις auto (delayed start), ωστε να αργει λιγο να ξεκινησει μετα την εκκινηση του υπολογιστη για να μην πεφτει πανω σε αλλες λειτουργιες τις εκκινησης. Προσεξε ομως οτι ετσι θα αργησει λιγο να ξεκινησει και δεν θα μπορεις να ανοιξεις το HM2 αμεσως μετα την εκκινηση του υπολογιστη αλλα  θα πρεπει να περιμενεις κανα 5-λεπτο. Απο την αλλη ομως θα εισαι 100% σιγουρος οτι ετσι δεν θα μπλοκαριστει απο καποιο αλλο service η προγραμμα.

Τελος αν δεν δουλεψει δοκιμασε να απεγκαταστησεις την postgresql και να εγκαταστησεις μονος σου μια πιο προσφατη εκδοση απο αυτη που σου δινει το HM2, κατα προτιμηση μεχρι 9.2-9.3. GL

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Έχω το εξής πρόβλημα. ενώ βλέπω στο τραπαεζι τα πινακακια του κάθε παίχτη, δεν κρατάει τα στατιστικά των αντιπάλων ούτε και τα δικά μου. 

επίσης  στο ένα τραπέζι δεν εμφανίζει καν το πινακακι μου. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/8/2017 at 10:35 ΜΜ, ο/η gianpanos είπε:

Έχω το εξής πρόβλημα. ενώ βλέπω στο τραπαεζι τα πινακακια του κάθε παίχτη, δεν κρατάει τα στατιστικά των αντιπάλων ούτε και τα δικά μου. 

επίσης  στο ένα τραπέζι δεν εμφανίζει καν το πινακακι μου. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει??  

Δεν ξερω τι μπορει να φταιει. Πρεπει οπως πρωτα να εχεις κανει το βασικο setup και κυριως να εχεις καποιες γνωσεις πανω σους υπολογιστες και τα windows. Εχουμε λοιπον:

1) Γυριζεις την βασικη γλωσσα της pokerstars στα αγγλικα.

2) Ρυθμιζεις την pokerstars να αποθηκευει τα hand histories (στα αγγλικα) σε συγκεκριμενους φακελους στον δισκο. Καλο ειναι να αφησεις τους default φακελους και να μην τους αλλαξεις. Απλως φροντιζεις να ειναι κλικαρισμενες οι επιλογες της αποθηκευσης των χεριων.

3) Πας στο site setup του HM2 και πατας autodetect για να βρει τους συγκεκριμενους φακελους της pokerstars, αν δεν τους βρει, τους συμπληρωνεις μονος σου.

4) Τελος ρυθμιζεις τον pokerstars client και το HM2, να ανοιγουν με δικαιωματα admin στον υπολογιστη σου. 

Δεν ειναι δυσκολη διαδικασια και λογικα τα περισσοτερα προβληματα που εχεις θα λυθουν. Επισης το HM2 σου δινει καποια βασικα βιντεκια για το setup και την χρηση του, τα οποια πρεπει οπωσδηποτε να δεις. Εχει και πολυ καλο support site, οπου θα βρεις απαντησεις σχεδον σε ολες τις αποριες σου. Ολα ειναι εκει, απλα πρεπει να ασχοληθεις μονο σου και να τα βρεις. Αμα τα εχεις δει και τα εχεις κανει ολα, τοτε και μονο τοτε ζητας βοηθεια. Μην τα περιμενεις ολα στο πιατο. Καλη τυχη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Kαλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το hm2 ξεκίνησα να παίζω στην American card room σε όλα τα τραπέζια μου ενω μου διάβαζε τα hands μου είχε όλα τα  πινακάκια με τα stats όλα τα πινακάκια ήταν λάθος σε άλλους παίκτες μπροστά και ενώ το φτιάχνω χειροκίνητα χαλάνε νομίζω το έχω ξανασυναντήσει στο παρελθόν αλλά δεν θυμάμαι τπτ έχω κολλήσει όποιος μπορεί ας μου μου πει..Ευχαριστώ πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...