Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Poker is dead,koskosmo is alive


koskosmo

Recommended Posts

Ok να πω καταρχήν ότι το call δεν είναι σωστό φυσικά θεωρητικά από τη στιγμή που μπλοκαρω κάποια από τα bluff combos αλλά βασίστηκε σε time + size tells., συν ότι είχα το καλύτερο run out(διπλωσε turn μειώνοντας τα σετ combos + K blank river).Για να τα πάρω απτην αρχή οκ flop,turn στάνταρ και ριβερ είπα κερδίζω missed fds + 5x + είναι regfish και δε τον έχω να πάει thin me Kxs και έκανα call.Θεωρητικα σου ξαναλεω έχω τόσα πολλά χέρια για να κάνω call που είναι λάθος αλλά έκανα call

Όσο για το mental game σίγουρα δε με βοηθάει καθόλου ότι μονίμως πιεζομαι από το χρόνο και πολλές φορές ξυπναω χαράματα για να παίξω αλλά δε γίνεται διαφορετικά και πρέπει να συμβιβαστω με αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok ειπα να παιξω λιγο nl50 επειδη εχω ολο δυσκολα sess τελευταια και εχασα 4 bis(μαλλον φταιει η αναληψη που εκανα χτες:grin:)

θα συνεχισω 50 μεχρι να παρω τα ισια μου

5d052b09b75346caaf727204d3bbb7fd.png

χαχα αν λεει αληθεια,δε φτανει που παει πασο σετ το λεει ξεδιαντροπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/20685504_8D990CBA78

ok οσο υπαρχουν τετοιοι παικτες ειναι beatable το game

εκανα ενα call που με τιλταρε πολυ,βασικα το εκανα λογω τιλτ vs fish αλλα μετα τιλταρα παραπανω και το σκεφτομουν για ωρα:grin:

οκ μετριο mental game και σημερα

http://www.handconverter.com/hands/2955488

το χερι που με τιλταρε,οκ ειναι πασο ριβερ

turn ειτε x call ειτε x raise σε αυτο το size νομιζω σωστο ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η koskosmo είπε:

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/20685504_8D990CBA78

ok οσο υπαρχουν τετοιοι παικτες ειναι beatable το game

εκανα ενα call που με τιλταρε πολυ,βασικα το εκανα λογω τιλτ vs fish αλλα μετα τιλταρα παραπανω και το σκεφτομουν για ωρα:grin:

οκ μετριο mental game και σημερα

http://www.handconverter.com/hands/2955488

το χερι που με τιλταρε,οκ ειναι πασο ριβερ

turn ειτε x call ειτε x raise σε αυτο το size νομιζω σωστο ειναι

Γενικα νομιζω οτι εχεις λιγοτερες αμυνες στο 100NL, απο οτι χαμηλοτερα. Μπορει να κανω και λαθος. Εχεις σκεφτει να παιξεις over-rolled. Εγω πχ παλιοτερα στο limit ειχα παρατηρησει οτι λογο χρηματων οταν πχ εχανα στο 2-4 η 3-6 και τα swings ηταν μεγαλυτερα, ακομα και αν δεν εκανα κατι λαθος και ηταν απλα ατυχια η διακυμανση, κατι εσπαγε μεσα μου και ενιωθα ενα κομπο με αποτελεσμα να επαιζα μετα φοβισμενα η με τιλτ. Αυτο βελτιωθηκε σε τεραστιο βαθμο οταν αρχισα να παιζω over-rolled με 2-3x το προτεινομενο οριο. Δεν ειναι optimal αλλα για μενα ειναι πολυ καλυτερο γιατι νιωθω μεγαλυτερη ασφαλεια. Οσο τρελο και αν ακουγεται, αν αυριο αρχιζα NL θα κοιτουσα να εχω 100BI τουλαχιστον σε καθε stake μη σου πω παραπανω (150ΒΙ) λογω αλλαγης game.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ok για κάποιον που ζει από το πόκερ και δεν έχει άλλο εισόδημα καλό είναι να παίζει με 80+ bis,ειδικα σε zoom formats.Εγω οκ στην ουσία σαν χόμπυ το έχω απλά βγαζω και κάποια χρήματα και σίγουρα θέλω να βγάζω όλο και περισσότερα αλλά δε πιεζομαι από το roll.Ασε που παιρνω και 2+bb/100 rb οποτε δεν είναι και εύκολο να είμαι χαμένος στο nl100.:grin:Παιρνω πάντα τις πιο +ev αποφάσεις(οκ αυτές που πιστεύω δεν είμαι και Redbaron:grin:) και είτε ένα call είτε μία μπλοφα δεν επηρεάζεται ποτέ από το πώς τρεχω και πόσο + ή - είμαι στο session.

Ok πάνω που παω να πάρω τα πάνω μου έρχεται ένα κωλοsess και με ρίχνει και ψυχολογικά.Σημερα ετρεξα αρκετά άσχημα βέβαια και με κάποια runouts τιλταρα για λίγο.Πιστευω θα στρωσω.

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/20700034_C843E64FD6

Όποιος βρει πρώτος την χώρα καταγωγής του αντιπάλου κερδίζει μία μπάλα παγωτό της αρεσκείας του.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η koskosmo είπε:

 

Όποιος βρει πρώτος την χώρα καταγωγής του αντιπάλου κερδίζει μία μπάλα παγωτό της αρεσκείας του.:)

Ruski ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η foufoutos είπε:

Kazakhstan?

Όχι Αντώνη,κοντά κι εσυ πάντως.:grin:

Ολόκληρη μπάλα παγωτό δίνω δε θα ήταν τόσο εύκολο.;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η kafrinius είπε:

χααχαχαχ ουζμπεκισταν?

Την εχασες την ευκαιρία σου μία ο καθένας έχει.:grin: Ασε που είμαστε λιγο μακριά για να σε κερασω παγωτο,θ α πρέπει να στα βάλω σε e wallet.:grin:

Δε μπορώ να πω αν είναι το ουζμπεκισταν αν θέλει το λέει κάποιος 

Επεξεργάστηκε από koskosmo
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Quasar96 είπε:

αν ηταν reentry τo freeroll θα ελεγα belarus

Εσύ από την πρώτη στιγμή εφτασες στη βιτρίνα,αλλα εμεινες να κοιτάς τις γεύσεις.:grin:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και δεν θελω παγωτο γιατι εχω το λαιμο μου, I'm feeling lucky :P. Κιργισταν (Kyrgytzstan). Ειναι ισως και ο πιο σπανιος παιχτης που εχω πετυxει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η panathas είπε:

Αν και δεν θελω παγωτο γιατι εχω το λαιμο μου, I'm feeling lucky :P. Κιργισταν (Kyrgytzstan). Ειναι ισως και ο πιο σπανιος παιχτης που εχω πετυxει.

Χαχα δεν έχω πετύχει ποτέ παίκτη από εκεί.Belarus ήταν η σωστή απάντηση.Το βρήκε ο quasar αλλά με την 2η ενώ ήταν freezeout.

Ποκερικα δεν είμαι ευχαριστημένος δε παίζω καλά και τιλταρω αρκετά με χέρια που δε θα έπρεπε να τιλταρω.Οκ οι μπλοφες μου πέφτουν σε top range και στα value bets πανε πάσο.:grin:

Οκ ειδικά αν έχω μικρό winrate στο 100 zoom θα πρέπει να περιμένω αρκετά swings και θα έπρεπε να είμαι καλύτερα προετοιμασμένος για αυτά.

Be λίγο + είμαι δε χάνω κιόλας αλλά το mental δε πάει καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η koskosmo είπε:

Χαχα δεν έχω πετύχει ποτέ παίκτη από εκεί.Belarus ήταν η σωστή απάντηση.Το βρήκε ο quasar αλλά με την 2η ενώ ήταν freezeout.

Ποκερικα δεν είμαι ευχαριστημένος δε παίζω καλά και τιλταρω αρκετά με χέρια που δε θα έπρεπε να τιλταρω.Οκ οι μπλοφες μου πέφτουν σε top range και στα value bets πανε πάσο.:grin:

Οκ ειδικά αν έχω μικρό winrate στο 100 zoom θα πρέπει να περιμένω αρκετά swings και θα έπρεπε να είμαι καλύτερα προετοιμασμένος για αυτά.

Be λίγο + είμαι δε χάνω κιόλας αλλά το mental δε πάει καλά.

Τοσο κοντα αλλα τοσο μακρυα. btw το επιπεδο του 100nl zoom πως σου φαινεται σε σχεση με το 100-200nl σε reg tables ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω παίξει ούτε 1 χέρι πάνω από nl50 σε reg tables και ακόμα κι εκεί επαιξα τέλη 2015 μόνο και αρχές 2016.Απο τότε μόνο ζουμ παίζω.Αν μπορει να σε βοηθήσει θα σου πω σε σχέση με zoom nl50.reg-fish ratio είναι το ίδιο καλό τις περισσότερες ώρες και μέρες και πολλοί reg είναι κακοί απλά έχει και κάποιους regs που είναι αρκετά καλοί πλέον χωρίς εμφανή leaks + νιώθουν σε sizes σε σχέση με ranges,πιεση σε capped κλπ.Οκ ένας sicko αν έρθει να παίξει θα του φανεί πολύ soft και σίγουρα είναι αρκετά beatable αλλά όπως κάθε επόμενο stake είναι απλά λίγο πιο δύσκολο.Απο αυτά που λένε πάντως και 2+2 από 200 ζουμ και πάνω σοβαρευουν τα πράγματα και μπορεί να δεις κάτι ώρες να παίζει ακόμα κι ο ospiel μεσα.:grin:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/20771182_68F92536E4

Ευτυχώς που υπάρχουν και κάτι τέτοιοι αλλιώς rb grinder θα ήμουν.

Πέρα από την πλάκα τώρα οκ από volume πάω πολύ καλά.Ποιοτητα παιχνιδιού μέτρια γιατί ακόμα επηρεάζομαι από τα results.Ok όχι τόσο από τα results απλά πχ ενώ επαιξα καλά ένα χέρι θα έπρεπε να είμαι οκ ανεξαρτητου αποτελέσματος ενώ εγώ αν φαω κάνα περίεργο run out τιλταρω.Οκ θα στρωσω σιγά σιγά πιστεύω.Δε βοηθάει και Το οτι τρεχω μόνιμα κάτω στο ev.Εφτασα 4,5κ από την αρχή του χρόνου.Το 100 zoom είναι beatable πιστεύω με καλό field(αρκετά ψάρια και πολλούς κακιστους regs).

Ok είχα πει στον εαυτό μου θα πηγαινα για +3κ $ month μαζί με rb. Δηλαδή κοντά στα 3 bb winrate για 60κ+ χέρια.Δε το βλέπω και εύκολο αλλά θα το παλεψω.(ελπίζω να μην έρθει κάνα τρελό ds)

Προχωραω δυνατά.:grin:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...