Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Poker is dead,koskosmo is alive


koskosmo

Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η panathas είπε:

Στη φωτο του avatar σου, εισαι εσυ οταν τιλταρεις :P

Χαχα ναι,απλα ακόμα δεν έχω βρει το φάρμακο που έπαιρναν στην ταινία και ξαναγινονταν κανονικοί.:grin:

Όσο αφορά το πόκερ νομίζω θα σπασω ατομικό ρεκόρ σε θέμα μηνιαίου volume.:grin:

Παίζω καλά τελευταία,βοηθησε βέβαια και το οτι ετρεξα λίγο καλά.

Θα πρέπει να κάτσω να δουλεψω ακόμα λίγο παραπάνω και να θυσιάσω λίγο volume.Κοιταγα λίγο τα results μου και πρεπει να δουλεψω λίγο στο sb,ηδη δουλεψα λίγο,και χτες ένας καλός μου φίλος σαν άγιος Βασίλης μου έστειλε έτοιμα solutions από pio σε διάφορα boards σε 3bet pots.Οποτε ένας λόγος παραπάνω να το κάνω άμεσα.:grin:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκατσα μελετησα λίγο sb με piosolver solutions flop + δουλεψα λίγο με το snowie μετά σε διάφορα turn cards και οκ πρέπει να δουλεύω πιο τακτικά και να βελτιωνομαι συνεχώς.

Καταλλα οκ τρεχω καλά και όπως οποτε τρεχω καλά παίζω και super a game.:grin:

Και ένα hand

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/20826611_8078C1D6AA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η koskosmo είπε:

Εκατσα μελετησα λίγο sb με piosolver solutions flop + δουλεψα λίγο με το snowie μετά σε διάφορα turn cards και οκ πρέπει να δουλεύω πιο τακτικά και να βελτιωνομαι συνεχώς.

Καταλλα οκ τρεχω καλά και όπως οποτε τρεχω καλά παίζω και super a game.:grin:

Και ένα hand

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/20826611_8078C1D6AA

ελπιζω να χρησιμοποιεις rng σε τετοια σποτ αλλιως θα εισαι τερμα unbalanced αλλα vs 100z population λογικα θα εισαι οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η IntraTop είπε:

καλα στο river γιατι εκανες rr, ποσο σιγουρος ησουν οτι εχει value ?

Γενικά πάντα όταν κάποιος κανει bet έχει ένα range φυλλων στο οποίο έχει και μπλοφες μεσα,οι οποίες ούτως ή άλλως θα πάνε πάσο

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Quasar96 είπε:

ελπιζω να χρησιμοποιεις rng σε τετοια σποτ αλλιως θα εισαι τερμα unbalanced αλλα vs 100z population λογικα θα εισαι οκ 

Δε χρησιμοποιώ rng γιατί 1ον δε χρειάζεται στο nl100 και 2ον δεν είμαι sicko να ξέρω σε διάφορα spot τα frequences που κάνω bet συγκεκριμένα hands ώστε να το αξιοποιησω:grin:

Τώρα στο χέρι έχω 5 value combos,3 KK,2 KJs  και με το size που κάνω ριβερ έχω σχεδόν 1 προς 1 value bluffs οπότε τα 2 KTs πάνε ούτως ή άλλως πάντα bluff.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η koskosmo είπε:

Γενικά πάντα όταν κάποιος κανει bet έχει ένα range φυλλων στο οποίο έχει και μπλοφες μεσα,οι οποίες ούτως ή άλλως θα πάνε πάσο

Δε χρησιμοποιώ rng γιατί 1ον δε χρειάζεται στο nl100 και 2ον δεν είμαι sicko να ξέρω σε διάφορα spot τα frequences που κάνω bet συγκεκριμένα hands ώστε να το αξιοποιησω:grin:

Τώρα στο χέρι έχω 5 value combos,3 KK,2 KJs  και με το size που κάνω ριβερ έχω σχεδόν 1 προς 1 value bluffs οπότε τα 2 KTs πάνε ούτως ή άλλως πάντα bluff.

Δεν ξερω ακριβως το flop cbetting strategy σου αλλα με ενα balanced betting range αρκετα απο αυτα τα combos ειναι bet flop, αν μπορεις τρεξε το και στο pio αλλα πιστευω ριβερ το συνολικο μας raising range (value+bluffs) δεν ειναι πανω απο 3 combos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα τα ΚΚ που θα κάνω cbet flop είναι τα KcKx οπότε τα 3 ΚΚ τα έχω ούτως ή άλλως,και τα 2 KJ τα κάνω x back.Συν το θέμα είναι ότι ο villain είναι capped ενώ εγώ οχι και μπορώ να κάνω ακομα και overbluff σε τέτοιο spot αν και δεν έχω τόσα bluffs.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η koskosmo είπε:

Γενικά πάντα όταν κάποιος κανει bet έχει ένα range φυλλων στο οποίο έχει και μπλοφες μεσα,οι οποίες ούτως ή άλλως θα πάνε πάσο

 

Ειλικρινα δεν καταλαβα την απαντηση. Θεωρια του ποκερ εγγραψες?

H ερωτηση ειναι πολυ απλη, εκανες το χερι μπλοφα θελοντας να διωξεις καποιον Α / Q / flush ή θελησες να παρεις value ? Πιστευες οτι εχεις show down value ή οχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η IntraTop είπε:

Ειλικρινα δεν καταλαβα την απαντηση. Θεωρια του ποκερ εγγραψες?

H ερωτηση ειναι πολυ απλη, εκανες το χερι μπλοφα θελοντας να διωξεις καποιον Α / Q / flush ή θελησες να παρεις value ? Πιστευες οτι εχεις show down value ή οχι. 

Νόμιζα οτι με ρωταγες πως ήξερα ότι έχει value hand ή όχι. Το raise μου είναι προφανώς μπλοφα και θέλω να κάνει πάσο,δε κάνει bet call με χειρότερο obv.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η koskosmo είπε:

Νόμιζα οτι με ρωταγες πως ήξερα ότι έχει value hand ή όχι. Το raise μου είναι προφανώς μπλοφα και θέλω να κάνει πάσο,δε κάνει bet call με χειρότερο obv.

Αυτο καταλαβα και γι αυτο ρωτησα.

Το bet που κανει στο river (30% του pot)  δειχνει αδυναμια, αλλα ειναι υποπτο γιατι εσυ δειχνεις επιθετικοτητα οποτε μπορει να περιμενει raise.

 To board ειναι εξαιρετικα wet και οπως αυτος φοβαται εσενα ετσι και εσυ θα επρεπε να εισαι πιο προσεκτικος IMO, γι αυτο ρωτησα τι σκεφτηκες.

Θα εδιωχνες καποιον Α αλλα flush και ισως Q δεν ειναι καθολου βεβαιο.  Αν κραταει καποιο ζευγαρι δεν θες να τον διωξεις.  Αν ειχε missed draw θα ηταν αδιαφορο οτι και να εκανες.

anyway nh.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/31/2016 at 1:07 ΜΜ, ο/η koskosmo είπε:

6948e882c7854d389c167b6cb378f9d7.png

να και τα results μου αποταν αλλαξα καποια πραγματα.

Δε θελω να κλαιγομαι στο thread μου αλλα αν τρεξω λιγο νορμαλ και παιξω a game θα καταστρεψω τα παντα στο διαβα μου.:cool:

diladi... tha eprepe na exeis 3,000 perisotera????  poso kairo sou pire na pekseis 234,000 xeria??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η arisilio είπε:

diladi... tha eprepe na exeis 3,000 perisotera????  poso kairo sou pire na pekseis 234,000 xeria??

 

Ναι οκ από την αρχή του χρόνου τρεχω 60+ bis κάτω από το ev στο 50 zoom.Ευτυχως στο 100 άρχισα να τρεχω πάνω και είμαι total -5 bis διαφορά.3500 $ οκ αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι.:grin:

Παίζω περίπου 70κ χέρια το μήνα,πιεζομαι βέβαια και με αυτο.Σημερα δεν είχα καθόλου όρεξη και ήθελα να κλείσω,ελεγα να βγω καμία βόλτα να ξεσκασω,ψιλοκαηκα μάλλον γιατί αυτο το μήνα έχω δώσει πολύ volume.

Mental game μετριο,χτες έκανα 2 sessions και στο 2ο που πήγαιναν ολα στραβά τιλταρα.Δε γίνεται να κερδίζω όλα τα sessions σχεδόν τα μισά θα είναι μείον ή be και πρέπει να μη το ξεχναω.

Καταλλα πάω πόλυ καλά.Και ένα hand vs fish

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/20862169_A308A471A8

Θέλουν να τους τα παίρνεις γλυκά τα λεφτά.:grin:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η koskosmo είπε:

Ναι οκ από την αρχή του χρόνου τρεχω 60+ bis κάτω από το ev στο 50 zoom.Ευτυχως στο 100 άρχισα να τρεχω πάνω και είμαι total -5 bis διαφορά.3500 $ οκ αλλά προσπαθώ να μη το σκέφτομαι.:grin:

Παίζω περίπου 70κ χέρια το μήνα,πιεζομαι βέβαια και με αυτο.Σημερα δεν είχα καθόλου όρεξη και ήθελα να κλείσω,ελεγα να βγω καμία βόλτα να ξεσκασω,ψιλοκαηκα μάλλον γιατί αυτο το μήνα έχω δώσει πολύ volume.

Mental game μετριο,χτες έκανα 2 sessions και στο 2ο που πήγαιναν ολα στραβά τιλταρα.Δε γίνεται να κερδίζω όλα τα sessions σχεδόν τα μισά θα είναι μείον ή be και πρέπει να μη το ξεχναω.

Καταλλα πάω πόλυ καλά.Και ένα hand vs fish

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/20862169_A308A471A8

Θέλουν να τους τα παίρνεις γλυκά τα λεφτά.:grin:

egw meta apo 2 xronia 9thesiou zoom 5 10 lepta k kerdos +1.500    twra anebika sto 10 25     kai auto to mina epeksa 62.000 xeria  k  to +470dol  einai rekor mina gia mena

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η arisilio είπε:

egw meta apo 2 xronia 9thesiou zoom 5 10 lepta k kerdos +1.500    twra anebika sto 10 25     kai auto to mina epeksa 62.000 xeria  k  to +470dol  einai rekor mina gia mena

Τα ρεκόρ είναι για σπάνε.:grin:

Gl στο 25

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e05923aa3d634efa9256ed5bac0d045e.png

τι ηθελα και ελεγα χτες οτι αρχισα να τρεχω πανω στο ev:grin:

τα πραγματα αρχισαν να ερχονται στη θεση τους

ειχα πολυ δυσκολη μερα πηγαινα για busto,αλλα οκ:grin:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ok τελειωσε ο μηνας.Με τετοιους παικτες αν δε κερδιζα θα επρεπε να βρω αλλο χομπυ:grin:

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/20899900_DE09773EB8

Περα απο την  πλακα τωρα ειμαι ευχαριστημενος απο την ποιοτητα του παιχνιδιου μου και το mental game ηταν σχετικα καλο.

Ηταν ουσιαστηκα ο πρωτος μου μηνας που ανεβηκα στο 100 zoom και οκ πηγα καλα.Eκτος αυτου εσπασα ατομικο ρεκορ σε volume αν και εχει πεσει πολυ αυπνια.:grin:

ac7d22605a544e47af9aeeedd92bf188.png

Μαζι με rb +3800$

gl τον Οκτωμβρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thelw na sxoliasw to hand me to KTs.loipon ase ta caparismena evri kai afta ta panepistimiaka,pes antrika kai pantelonata oti mirises ton fovo tou sto diplwmeno board,epiases ena tsouvali markes kai tis petakses sto pot kai o pitsirikas petakse ta filla tou panikovlitos sto muck.:grin::grin::grin:

kata ta alla gl kosta sinexise etsi mazepse olo to xarti kai deikse oti to nl borei na exei value (ektos micro stakes),an kapoios doulepsei swsta entos kai ektos trapeziwn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η kafrinius είπε:

Gongrats Κώστα :-)  

 

Βάλε και rb στο Hem! :)

 

ty kaf

στις πριν 5 ώρες, ο/η omg&3lol είπε:

thelw na sxoliasw to hand me to KTs.loipon ase ta caparismena evri kai afta ta panepistimiaka,pes antrika kai pantelonata oti mirises ton fovo tou sto diplwmeno board,epiases ena tsouvali markes kai tis petakses sto pot kai o pitsirikas petakse ta filla tou panikovlitos sto muck.:grin::grin::grin:

kata ta alla gl kosta sinexise etsi mazepse olo to xarti kai deikse oti to nl borei na exei value (ektos micro stakes),an kapoios doulepsei swsta entos kai ektos trapeziwn

Το σκεπτικο με το φοβο και το τσουβαλι μαρκες το ειχα εδω:grin:

http://www.handconverter.com/hands/2962313

και ειχα το μεγαλυτερο χαμενο pot του Σεπτεμβριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η panathas είπε:

Congrats, αντε να ανεβεις συντομα και στο NL200.  Μηπως να παρατησεις την δουλεια και να γινεις full time pro :D;

Το πόκερ δε θα είναι για πάντα ενώ η δουλειά θα είναι.:grin:

Πάντως το να βλέπω τέτοια hourly και από την άλλη να πρέπει να πάω για δουλειά δεν είναι και τόσο εύκολο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σύντομο update

Εφιαλτικές μέρες.:grin:

Οκ -15 bis είμαι αλλά γενικά παίζω καλά.Σημερα τιλταρα λίγο αλλά οκ όπως πήγαν τα πράγματα σε γενικές γραμμές καλά ήμουν.Αυριο ίσως day off θα δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...