Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Σχετικα με το stacking-επενδυση


GoldenVirginia

Recommended Posts

Παρακατω θα θεσω καποιους προβληματισμους και οποιος γνωριζει σχετκα ας διατυπωσει την αποψη του.

 

Εστω οτι παιζω mtt tournament και sng (micro και low stakes) με bankroll 3000$ επι 4 χρονια συνεχους κερδοφοριας χωρις να εχω

γινει bust ουτε μια φορα,το roi κυμενεται αναμεσα σε 25-30% και ο ογκος παιχνιδιων ειναι 40000k games.Καποιος φιλος-γνωστος

που το εχει δει αυτο αποφασιζει και θελει να επενδυσει σε εμενα.

 

Ερωτημα: Πρεπει να το δεχτω η οχι και αν ναι με τι ορους?

 

Ερωτημα: Ποσα λεφτα πρεπει να μου δωσει στο κεφαλαιο μου και τι ποσοστο πρεπει να του δωσω?

 

Ερωτημα: Αναλογα με την κερδοφορια μου σαν παικτης δεν πρεπει να παρει μικροτερο ποσοστο απ οτι αν ημουν καποιος που απλα

ηταν στα ορια το break even?

 

Ερωτημα:Καπως ετσι δεν γινεται και στο χρηματηστηριο δηλαδη οσο πιο ασφαλης και κερδοφορα ειναι μια εταιρεια αν επενδυσεις

επανω της θα παρεις και μικροτερες αποδοσεις κερδων?

 

Ερωτημα:Αν σε περιπτωση γινει κατι και γινω bust οφειλω να επιστρεψω τα χρηματα που μου ειχε δωσει η απλα αυτο ειναι μερος

της συμφωνιας οπως σε καθε επενδυση ?Δηλαδη αναλαμβανεις ρισκο επενδυτικο?

 

Για να προλαβω καποιους που θα πουν αφου εισαι κερδοφορος για ποιο λογο να βαλεις μπελα στο κεφαλι σου θελω να πω οτι ισως

θελω αρχισω να κανω shot προς τα επανω και θελω να ειμαι περισσοτερο safe ισως χρειαζομαι καποια χρηματα απο το bankroll και

δεν θελω να τα μειωσω,διαφορα τετοια θεματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν εχεις roll και σε πολυ μεγαλο sample εισαι + με τετοιο ROI οχι δεν πρεπει να δεχτεις εκτος αν το deal περιλαμβανει πχ ποσοστο 70-30 profit για σενα  και coaching. Διαφορετικα imo ειναι ανουσιο να δεχτεις απλα τετοιο deal για να κανεις καποια shots. To κεφαλαιο που πρεπει να σου δωσει το συμφωνειτε (αναλογα avg BI, volume multitabling κτλ) μεταξυ σας αλλα σε λογικα πλαισια και θα γνωριζεται both οτι απαιτειται μεγαλο με την διακυμανση που εχουν τα MTT. Στο ερωτημα για το ποσοστο αυτο ειναι σχετικο και συνηθως ξεκινανε τα deal 50-50 Profit + rakeback και στην πορεια γινεται υπερ του παιχτη σαν επιβραβευση. Επισης αν θες staking για να κανεις shots αυτο αναιρει το οτι η επενδυση του backer ειναι ασφαλης γιατι ειναι αγνωστο το αν θα εισαι κερδοφορος σε τετοιο βαθμο σε πιο πανω stakes. Τελος σε περιπτωση bust η' αν ληξει η συμφωνια ενω εισαι - οφειλεις να δωσεις το ποσοστο που σου αναλογει στον backer. πχ 50-50 και εισαι -1κ πρεπει να δωσεις 500 πισω. Ολα τα παραπανω βεβαια ειναι συζητησιμα και θα πρεπει να υπαρχει συμφωνια για ολα τα πιθανα σεναρια που μπορει να προκυψουν στην πορεια οπως volume,τι γινεται σε περιπτωση dowswing, ποσο θα διαρκεσει το deal (Αριθμος ΜΤΤ,sngs) ,τι γινεται σε περιπτωση που ληξει το deal ενω εισαι - κτλ).

Οπως και να εχει να δωσεις ποσοστο σε backer ειναι αχρηστο αν εχεις δικο σου roll και το Deal δεν περιλαμβανει coaching.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...