Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Facing shove with set


h@rrycane

Recommended Posts

http://www.handconverter.com/hands/2974677

Δεν έχω πολυ info για τον παίκτη φαινέται  tight/reg

Η ερωτηση είναι η εξής δεν ξέρω άμα το έπαιξα καλά σε όλα τα streets

Pre:Πιστευω Μπορώ να κάνω και τα 2 (call,Raise)

Flop/River έχουμε call ?

Το ξέρω ότι το turn raise ουσιαστικα δεν έχει νοήμα καθώς ρεπάρω λίγα αλλα δεν μου άρεσε να callarw

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Quasar96 είπε:

vs tight παιχτη στο 10nl , το river call ειναι spew

ισχυει αν ξερεις οτι ειναι tight και με συγκεκριμενα stats! απλα ο OP αναφερει οτι δεν εχει/δεν δινει κανενα Info λεγοντας απλα οτι φαινεται για reg..  foldarw flop (wet board 3rd pair) :confused: vs unknown αλλα as played δεν foldarw σιγουρα river. Eπισης θεωρω οτι TT ,77,46 shovarei turn o opp.Ακομη υπαρχουν αρκετα draw που κανει miss o opp στο river και λογω του οτι ειναι unknown πιθανο ειτε παιζει ετσι καποιο missed draw ειτε κανει overestimate Αx Two pair. Aν εχει το flush (clubs) που βγηκε backdoor ας το χει.. Το να λες οτι εδω το call στο river ειναι Spew χωρις την παραμικρη ιδεα συγκεκριμενων stats ειναι τουλαχιστον αστειο :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ ειναι tight σε αυτο το μικρο sample , δεν εχεις βεβαια δειγμα για συγκεκριμενα στατς (AFq, Bet river ,Cbet/street turn cbet vs raise etc)
Μπορεις και fold river αλλα εγω callarw vs him as played. Εξηγησα παραπανω γιατι. Aν εβγαινε καρο river ισως foldara αλλα βγαινει το BD flush.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hoi harryyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy :P  gAmw to poker :D

 

flop

φλοπ ok float οχι οτι τρέλενομαι vs 19.15 [ έχουμε καποια  Blockers vs barrel range Like 56 , δεν κρατάμε diamond ουτε club  + μπόρουμε να το μετατρέψουμε Σε bluff  σε  4 , 6   ή να νικήσει Sd αν δεν δείξει ενδιαφέρον later] -------Οbv To fold flop Με high rake  είναι το pio std  ( --- >  επίσης μπορεί να κάνω και raise flop  πολύ πιο σπάνια αν ξέρω οτι το γαμαει cbet oop )

 

turn

Yπάρχουν δυο Live flush draws + 46 δεν ξέρουμε αν ανοιγει sb Rfi. .. οπότε χάνουμε απο λίγα set combos ...

Πρέπει να χρεώσουμε ακριβά flushdraws, sticky overpairs + occasional two pairs

οπότε θα έπελεγα ενα Size που βάζει το sb σε μια αποφάση να παιξει για το stack του Στο turn και οχι να κάνει Peel φθηνά.

 

River  

Δινώ αρκετο credit εδώ και Νιώθω το οverbet είναι extremely strong ... τουλ αυτο λεει η εμπειρια απο άπειρα calldowns παντά και πλήρωμα.

Οπότε εφόσον έχει βγει bdfd , υπάρχει Live str8 possibility Κάτω + χάνουμε κ απο Oversets .fold. 

Δεν σημαινει ομως οτι δεν θα δεις και Bluffs απλά είναι <10% των φορών το οποιο κανουν το call unprofitable.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thanks gia tis apantiseis telika ekana time out dn pigaine to xeri apo mono tou sto fold :P 

Kaneis dn sxoliase gia pre mporo na ta 3bbetarw ?

kai turn eprepe na dwsw perissoteri prosoxi sta stack sizes

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...