Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

client Party Poker επεστρεψε στην Ελλαδα


GoldenVirginia

Recommended Posts

Μεσω της bwin επεστρεψε η party poker στην Ελλαδα.Οι δυο εταιρειες εχουν συγχωνευτει εδω και καιρο,τον αυγουστο ειχε παρει αδεια στην Ελλαδα η bwin αλλα ειχε μονο το στοιχημα,τωρα πλεον μπορεις να κατεβασεις και τον client poker που ειναι στην ουσια η party poker.Οσοι θελουν μπορουν να πανε στην σελιδα της bwin και να το κατεβασουν.Αντε GL...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Ξερει κανεις μηπως κανεις να απαντησει σε κατι απο τα στα παρακατω?

-Αν τα hand histories στον ελληνικο client γράφονται στα αγγλικα ώστε να δουλευει το HM2 η το PT4? (στην κανονικη partypoker δουλευουν και τα δυο με τους γνωστους περιορισμούς της partypoker  οτι ολα τα hand histories στα CASH GAMES ειναι ανωνυμα αρα χρησιμα μονο για να βλεπεις στατιστικα αντιπαλων στο session που παιζεις)

-Οι αναληψεις μεσω skrill από το ελληνικο site ποσο συντομα γινοται? (στην κανονικη partypoker γινονταν μεσω σε 24 ωρες. Αυτο με τις αναληψεις θα ξερει να το απαντησει και καποιος που επαιζε στοιχημα εκει περα πριν ανοιξουν το poker room για ελληνες

-Δεχεται ελληνικες paysafe? Και αυτό οποιος επαιζε στοίχημα εκει θα ξερει να το απαντησει

 

-Αν κανει κανεις καταθεση και παιξει Poker και ζητησει αναληψη πριν ολοκληρωθεί το fist deposit bonus (3 μηνες) τοτε τον αφηνουν να κανει αναληψη? Στην περιπτωση αυτή το bonus παραμενει η ακυρώνεται?

-Κατεβασα τον client χωρις να κανω καποια καταθεση και δεν δειχνει πουθενα καποια VIP levels η καποιο απο τα αλλα promotions της partypoker οπως το gladiator και επισης ειναι εξαφανισμενα και τα missions τα οποια δινουν καποια λεφτα στους νεους παικτες π.χ. αν κερδισεις με ολα τα pairs απο AA εως 22 με αυτη τη σειρα παιρνεις δωρο 20$ κλπ

Ολα αυτα  θα εμφανιστουν  οταν κανω καταθεση? Η μηπως στην ελληνικη εκδοση η Partypoker αποφασισε να τα αφαιρεσει ειδικα και μονο για τους ελληνες ολα τα promotions και ολα τα VIP levels που υπαρχουν σε ολες τις αλλες χωρες και περα απο το  first deposit bonus να τους δινει μηδεν τοις εκατο rakeback? Aν συμβαινει κατι τετοιο θα ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια, δεν εχει ξαναγινει ποτε κατι τετοιο απο καποια εταιρεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης διαπιστωσα ότι το first deposit bonus στο ελληνικο skin αντιστοιχει σε 20% rakeback , ενώ σε ολες τις άλλες χωρες αντιστοιχει σε 25% rakeback

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γνωριζω αν επειδη η bwin ειναι νομιμη πλεον και προσφερει την Ελληνικη εκδοση του client της party poker μπορεις να συνδεθεις με vpn και να κατεβασεις την αγγλικη εκδοση.Αν το εχει δοκιμασει κανεις ας γραψει,γιατι το να μην λειτουργει το hud ειναι θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η GoldenVirginia είπε:

Δεν γνωριζω αν επειδη η bwin ειναι νομιμη πλεον και προσφερει την Ελληνικη εκδοση του client της party poker μπορεις να συνδεθεις με vpn και να κατεβασεις την αγγλικη εκδοση.Αν το εχει δοκιμασει κανεις ας γραψει,γιατι το να μην λειτουργει το hud ειναι θεμα.

Το εχω δοκιμασει.

Η αγγλικη εκδοση του client της bwin, όταν κανεις Login προσπαθει να συνδεθει στο bwin.com (αντι για το bwin.gr) και ετσι εάν καποιος εχει κανει τωρα λογαριασμο στην ελληνικη εκδοση , η αγγλικη του βγαζει οτι δεν βρισκει τετοιο λογαριασμο χρηστη. Οσοι παλι ειχαν παλιο λογαριασμο bwin  βγαζει ότι απαγορευεται να παιζεις στο bwin.com από ελλαδα.

Κατι άλλο παρα πολύ βασικο είναι οτι δεν βλεπω αν εχει rakeback -vip program. Δεν εχω κανει καταθεση αλλα εχω κανει λογαριασμο στο ελληνικο bwin και δεν μου δειχνει τιποτα για vip.

Δεν υπαρχει κανεις να χει κανει καταθεση εκει να μας πει τελικα αν μετα την καταθεση του  εμφανιζει VIP program ?

Στο partypoker παιζουν διεθνως ολοι με ψηλα rakeback που βγαινουν από vip program + special rakeback promotions όπως το Goldbar  που δινεται μεσω affiliates, το  gladiator που το δινει σε ολους το δικτυο   +affiliate rakerace κλπ, βγαινει ένα rakeback 35% ως 40% και το δικτυο εχει μαζεψει τελευταιους μηνες παρα πολλους regs για το λογο αυτο. Αν οι ελληνες παιξουν σε αυτό το δικτυο με 0% rakeback και χωρις HUD απεναντι σε αντιπαλους με rakeback 35%-40% και HUD, δεν νομιζω να ειναι και η καλυτερη ευκαιρια να βγαλουν χρηματα. ΕΚτος αν κανεις παιζει 1 τραπεζι μονο σε κατι casual τραπεζια για cash games που εχει και επιτρεπει μεχρι 1 τραπεζι τη φορα, οπου το παιχνιδι ειναι ευκολα beatable και χωρις καθολου rakeback

 

Το χειροτερο απο ολα ειναι οτι στην κανονικη partypoker οσοι είχαμε λογαριασμο φτιαγμενο απο ελλαδα και λειτουργουσε κανονικα, και μια χαρα, με ολο το rakeback και τα promotions κλπ, δεν μας αφηνει να παιξουμε πια εκει περα με ελληνικες IP. Αν παιξεις με VPN και βαλεις αλλη χωρα σε αφηνει να παιξεις κανονικα αλλα αν ζητησεις μετα αναληψη και σου ζητησουν χαρτια να αποδειξεις οτι μενεις σε αυτη τη χωρα ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η foufoutos είπε:

Το εχω δοκιμασει.

Η αγγλικη εκδοση του client της bwin, όταν κανεις Login προσπαθει να συνδεθει στο bwin.com (αντι για το bwin.gr) και ετσι εάν καποιος εχει κανει τωρα λογαριασμο στην ελληνικη εκδοση , η αγγλικη του βγαζει οτι δεν βρισκει τετοιο λογαριασμο χρηστη. Οσοι παλι ειχαν παλιο λογαριασμο bwin  βγαζει ότι απαγορευεται να παιζεις στο bwin.com από ελλαδα.

Κατι άλλο παρα πολύ βασικο είναι οτι δεν βλεπω αν εχει rakeback -vip program. Δεν εχω κανει καταθεση αλλα εχω κανει λογαριασμο στο ελληνικο bwin και δεν μου δειχνει τιποτα για vip.

Δεν υπαρχει κανεις να χει κανει καταθεση εκει να μας πει τελικα αν μετα την καταθεση του  εμφανιζει VIP program ?

Στο partypoker παιζουν διεθνως ολοι με ψηλα rakeback που βγαινουν από vip program + special rakeback promotions όπως το Goldbar  που δινεται μεσω affiliates, το  gladiator που το δινει σε ολους το δικτυο   +affiliate rakerace κλπ, βγαινει ένα rakeback 35% ως 40% και το δικτυο εχει μαζεψει τελευταιους μηνες παρα πολλους regs για το λογο αυτο. Αν οι ελληνες παιξουν σε αυτό το δικτυο με 0% rakeback και χωρις HUD απεναντι σε αντιπαλους με rakeback 35%-40% και HUD, δεν νομιζω να ειναι και η καλυτερη ευκαιρια να βγαλουν χρηματα. ΕΚτος αν κανεις παιζει 1 τραπεζι μονο σε κατι casual τραπεζια για cash games που εχει και επιτρεπει μεχρι 1 τραπεζι τη φορα, οπου το παιχνιδι ειναι ευκολα beatable και χωρις καθολου rakeback

 

Το χειροτερο απο ολα ειναι οτι στην κανονικη partypoker οσοι είχαμε λογαριασμο φτιαγμενο απο ελλαδα και λειτουργουσε κανονικα, και μια χαρα, με ολο το rakeback και τα promotions κλπ, δεν μας αφηνει να παιξουμε πια εκει περα με ελληνικες IP. Αν παιξεις με VPN και βαλεις αλλη χωρα σε αφηνει να παιξεις κανονικα αλλα αν ζητησεις μετα αναληψη και σου ζητησουν χαρτια να αποδειξεις οτι μενεις σε αυτη τη χωρα ....

Καλησπερα! εγω παντως ζητησα στο live chat bonus για το ποκερ και με ρωτησε ποσα θελω και τισ 250 ευρω και μου τα περασε στο λογαριασμο 

μου. θα απελευθερωνονται σε ισοποσα των 5 ευρω και εχω 90 μερες για αποδευσμευση!!!

μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιας και γραφτηκες εκει , μπορεις να μας κανεις μια ενημερωση και στους υπολοιπους εαν εχει τελικα VIP program και promotions για τους ελληνες παικτες ναι η οχι?εχει τελικα για να ξερουμε οσοι ενδιαφορομαστε να κανουμε καταθεση εκει.

Διοτι αν δινουν 20% rakeback για 3 μηνες μονο με την μορφη deposit bonus χωρις VIP program  και αλλα promotions, και μετα απο αυτο 0% rakeback τοτε για μενα τουλαχιστον  δεν ειναι μια χαρα και δεν θα κανω καταθεση Αν ομως εκτος απο  bonus εχει και το κανονικο VIP program και τα κανονικα Promotions της partypoker τοτε θα ειχα ενα  καλο κινητρο να παιξω εκει περα παροτι θα ειναι χωρις καθολου HUD

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω κανει καταθεση ακομα! το μπονους μου το εδωσε χωρις καταθεση!

παντως δεν ειδα πουθενα vip levels η κατι παρομοιο οσον αφορα το rakeback!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η rofos1983 είπε:

δεν εχω κανει καταθεση ακομα! το μπονους μου το εδωσε χωρις καταθεση!

παντως δεν ειδα πουθενα vip levels η κατι παρομοιο οσον αφορα το rakeback!

Υπαρχει μια μικρη ελπιδα να εμφανιζει όλα αυτα μονο μετα που θα κανει κανεις καταθεση. ( Η ελπιδα πεθαινει τελευταια)

Αν καποιος εχει  κανει καταθεση ας γραψει μετα εδω περα εαν μετα την καταθεση του εμφανιστηκαν τελικα τα vip levels, achievements  , promotions κλπ  η αν η ελληνικη bwin δεν τα προσφερει αυτα

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα κατάθεση στην Bwin και έπαιξα 2 μέρες NL25 fast forward. Καταρχήν εγώ προσωπικά δεν πήρα καθόλου first deposit bonus, δεν ξέρω γιατί δεν μου έδωσαν τους στο είπα και μου απάντησαν ότι δεν δικαιούμαι, ο Θεός και η ψυχή τους γιατί. HUD δεν λειτουργεί πουθενά, VIP LEVELS ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ, achiveements OXI, san promotions έχουν το card rash όπου σου δίνουν 10 ξυστά την μέρα με 1$ rake το ένα, και κερδίζεις διάφορα(το 90% 0,25-1$ bonus), και το φαστ forward προμοτιον, sit n go promotion cash promotion, όπου εαν για μια εβδομάδα κάνεις πχ 50rake στο αντίστοιχο format, στην αρχή της επόμενης βδομάδας θα πάρεις 25$ bonus που θα πρέπει να το καθαρίσεις(ακριβώς σε τι ποσοστό δεν ξέρω ακόμα), οπότε πρακτικά το  rakeback είναι ανύπαρκτο, απλά όχι ακριβώς μηδέν. Στα συν το field είναι τέρμα soft(50Eυρώ κατάθεση 170  περίπου ανάληψη) και οι αναλήψεις είναι πάρα πολύ γρήγορες(μια ώρα στο skrill ta λεφτά). 2 ΜΤΤ έπαιξα μόνο και είναι πολύ ποιο soft σε σχέση με stars αλλά το φαστ είναι γελοίο(ο Κοskosmo θα βαρέσει 30ΒΒ/100). Εγώ προσωπικά θα αφήσω κάνα 50 ευρω για τουρ αλλά στα σοβαρά πολύ χλωμό να ασχοληθώ με σχεδόν ανύπαρκτο rakeback. Ελπίζω να βοήθησα όσο μπορούσα , ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ σε όλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα hud του hm2 λειτουργουν στα mtts αρκει να κανεις τις καταλληλες ρυθμισεις (με προβληματακια ,αλλα λειτουργει...)

πρεπει πρωτα να αλλαξεις την γλωσσα τραπεζιου στη bwin  και να κανεις import στο hm2 (στο site set up) το φακελο που αποθηκευεται το

handhistory της bwin και τελος μεσω tablefinder να μεταφερεις στο τραπεζι τα στατιστικα...

οσο για το μπονους ποκερ μεσω live chat σου δινουν απο 50 εως 1000 ευρω....

για τα υπολοιπα δεν γνωριζω κατι..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σε ρωτήσω κάτι Theo, μήπως ξέρεις αν και για τα VIP levels πρέπει να ζητήσουμε από το support να τα ενεργοποιήσει? Επίσης αν το HUD τρέχει στο fast poker με κάποιο τρόπο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια ακομα πολυ σημαντικη ερωτηση 

Αν καποιος κανει καταθεση στο bwingr και ζητησει να του δωσουνε bonus και μετα παει και  ζητησει αναληψη καποια απο τα κερδη του τι απο τα παρακατω τρια γινεται?  

α) Γινεται κανονικα  η αναληψη και παραμενει και το bonus στο λογαριασμο σου?

β) Γινεται κανονικα η αναληψη αλλα το υπολοιπο bonus σβηνεται?

γ) Απαγορευονται ολες οι αναληψεις μεχρι να περασουν οι 3 μηνες που ειναι η περιοδος του Bonus η μεχρι να καθαρισεις ολο το bonus?

 

ΥΓ  εστειλα αυτη την ερωτηση με email στο support τους, οτι μου απαντησουν θα το βαλω και εδω περα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Μου απαντησαν ότι ισχυει το α)

 

 

Παράθεση

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι το Ποκερ μπόνους, αποδεσμεύετε σταδιακα, αναλόγα με τους πόντους που μαζεύετε. Τα χρήματα που θα λάμβάνετε κάθε φορά που "ξεκλειδώνετε" κάθε φορά μπορείτε να τα χρησημοποιήσετε σε όποιο προιόν θέλετε ή να τα κάνετε ανάληψη. Δεν υπαρχει κάποιος περιορισμός στα κέρδή σας.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα σήμερα με το support τους γι το VIP πρόγραμμα με πόντους,

Μου είπαν οτι προς το παρόν η εταιρεία δίνει στους έλληνες πόντους μόνο για τα παιχνίδια καζίνο  και ότι δεν υπάρχει κάποια απόφαση προς το παρόν να δώσουν πόντους και στο πόκερ, και ότι είναι άγνωστο αν αυτό θα αλλάξει στο μέλλον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η foufoutos είπε:

Μίλησα σήμερα με το support τους γι το VIP πρόγραμμα με πόντους,

Μου είπαν οτι προς το παρόν η εταιρεία δίνει στους έλληνες πόντους μόνο για τα παιχνίδια καζίνο  και ότι δεν υπάρχει κάποια απόφαση προς το παρόν να δώσουν πόντους και στο πόκερ, και ότι είναι άγνωστο αν αυτό θα αλλάξει στο μέλλον 

Μαλλον παρομοιο θα ειναι και το vip program της pokerstars απο το νεο ετος. LoL

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η koskosmo είπε:

Δηλαδή δεν υπάρχει καθόλου rb στην party?

Lol,πρεπει να είναι παγκόσμια πρωτοτυπία.

Ειναι παγκοσμια πρωτοτυπια, διοτι αν δεν εισαι ελληνας η party εχει rakeback καπου 35% (αν γραφτεις μεσω affiliate εκτος απο τους VIP ποντους παιρνεις και τα "partypoker gold bars" τα οποια ειναι 10% rakeback εξτρα απο το κανονικο VIP program)  συν first depoist bonus που αντιστοιχει  σε 25% εξτρα rakeback + 20$ δωρο με την καταθεση ...συν ακομα 10% εξτρα rakeback από το gladiator promotion

Αν ομως εισαι ελληνας δεν εχει παρα μονο το deposit bonus αντιστοιχει σε 20% rakeback (κοψανε για τους ελληνες το ένα πέμπτο των χρηματων που πληρωνει  το bonus) και μολις ληξει το Bonus  μετα εχει  0% rakeback.... μεχρι νεωτερας!

Και το χειροτερο από όλα είναι ότι αν εισαι ελληνας και επαιζες εκει περα μεχρι προσφατα και επαιρνες rakeback, τωρα πια (εδώ και κανα διμηνο περιπου λογω της αδειας στην ελλαδα) δεν σε αφηνουν πια  να παιζεις στο partypoker.com ώστε να μην μπορεις να το παιρνεις πια το rakeback. Οποιος ελληνας δηλαδη  θελει να συνεχισει να παιρνει  rakeback εκει περα πρεπει να μετακομισει σε αλλη χωρα (τα vpn πλεον στην partypoker ξεχαστε τα, οι οροι χρησης της εταιρειας αλλαξαν και τωρα  απαιτει να παιζεις στο bwin.gr εκτος αν στειλεις χαρτια και αποδειξεις ότι μετακομισες σε άλλη χωρα )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποιος ελληνας δηλαδη  θελει να συνεχισει να παιρνει  rakeback εκει περα πρεπει να μετακομισει σε αλλη χωρα (τα vpn πλεον στην partypoker ξεχαστε τα, οι οροι χρησης της εταιρειας αλλαξαν και τωρα  απαιτει να παιζεις στο bwin.gr εκτος αν στειλεις χαρτια και αποδειξεις ότι μετακομισες σε άλλη χωρα )  Προς τα εκεί πάει η δουλειά για όλους κάτω των 45 ετών δυστυχώς.

Πάντως το μηδέν rakeback είναι τραγωδία, δεν υπάρχει λέμε. Οπότε εκτός από την Stars και την Redstar δεν υπάρχει άλλη επολογή

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παράθεση

Οπότε εκτός από την Stars και την Redstar δεν υπάρχει άλλη επολογή

Αν καποιος ψαχνει πολύ  ψηλο rakeback για cash games δεν υπαρχουνε πια πολλες επιλογες όχι μονο στην ελληνικη αγορα αλλα ουτε καν διεθνως και ουτε καν μεσω affiliate deal. Οι περισσοτερες εταιρειες τα τελευταια χρονια αλλαξαν εντελως πολιτικη σε αυτο το θεμα με το rakeback η το rake, και εκαναν ότι και η pokerstars  για να διωξουν οσο περισσοτερους κερδοφορους grinders μπορουν απο το παιχνιδι, και οσους απομεινουν να τους γδυνουν οσο γινεται περισσοτερο μεσω του rake.

Παντως για cash games  υπαρχει και το pokerloco στο ιδιο δικτυο με το redstar, καθως και ένα τελειως χυμα (χωρις HUD κλπ γεματο κινεζους) ασιατικο δικτυο μεγαλης κινησης που δινουνε ψηλο RB.  Επισης υπαρχει και το thunder poker με ψηλο rakeback , με τα γνωστα όμως προσωρινα προβληματα

Από και και περα για MTT εχει καποια λιγα ακομα  δικτυα με μικρο η ακομα μικροτερο RB που όμως ειναι καλα για ΜΤΤ. Π.χ. το Americas cardroom εχει αρκετα καλα MTT και 27% rakeback το 888 εχει ελαχιστο rakeback αλλα εχει πολλα καλα τουρνουα και με πολλα fish

Ξερω και δυο τρια ακομα διεθνη poker rooms με  ψηλο rakeback αλλα κανενα απο αυτά δεν δεχεται ελληνες παικτες καθως και μερικα που ειναι αναξιοπιστα σε οτι αφορα τις αναληψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΓΓΕΣ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΑΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΣΤΗ BWIN.GR ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΦΟΡΟ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ POKERSTARS!!!!!

ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ RAKEBACK ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΛΙ ΜΑΣ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΑΝΑΛΟΓΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ STARS!

ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΤΟ FISH FACTOR:grin::grin:! +1!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα τελικα και εγω μια μικρη καταθεση οχι για να παιξω κανονικα αλλα απλα για να το δοκιμασω πως είναι η ελληνικη εκδοση του bwin σε συγκριση με το πανευρωπαικο partypoker

Το PΤ4 και το HM2 δουλεουν κανονικότατα στα cash , απλα εβαλα τον φακελλο που αποθηκευει τα hand history και τα γυρισα στα αγγλικα. Δεν μου δουλευουν ομως στο fastforward poker

Μετα την καταθεση εμφανίζονται μονο  λιγα από τα Promotions της partypoker  αλλα καποια τουλαχιστον εμφανιζονται.

Τα πιο σοβαρα promotions όπως το gladiator τα κρυβει από τους ελληνες και εμφανιζει μονο οσα promotions απευθυνονται σε recreational παικτες. Επισης εχουν κρυψει και τα standard missions της Partypoker, αρκετα από τα οποια εχουν πολύ καλο value για νεους στο παιχνιδι παικτες που θελουν να χτισουν  bankroll ξεκινωντας απο παρα πολυ χαμηλα stakes

Εχει και ένα freeroll που δινει ένα 11αρι εισητηριο στο νικητή για το τουρνουά "rope a dope" και συνολο 16 εισητηρια για ΜΤΤ microstakes και ουτε αυτό αφηνει τους ελληνες να το παιξουνε.

Ετσι όπως το εκαναν το site αφαιρώντας όλα τα VIP levels το rakeback και τα καλα Promotions για τους ελληνες, τα cash games τους νομιζω ότι θα μπορουσαν να είναι ενδιαφερον μονο για recreational παίκτες.

Oλα τα "casual" cash games τραπεζια που εχει μεχρι και το Nl100 εχουν παρα πολλα fish και ειναι πανεύκολα παρα το ψηλο rake. Μοιαζουν με το πως ηταν τα NLHE  τραπεζια του partypoker  to 2011 (αλλα αυτη τη φορα ειναι χωρις rakeabck και σου επιτρεπει να παιξεις μονο ενα τετοιο τραπεζι)..Οι recreational παικτες είναι καλα προστατευμενοι αφου το bumhunting είναι αδυνατον σε αυτό το site και όλα τα hand histories  των  cash games είναι ανωνυμα.

Σοβαρο   cash grinding όμως με ολους αυτους τους ορους και επιπλέον και χωρις το rakeback που παιρνουν ολοι οι ξενοι cash regulars που παιζουν εκει περα δεν νομιζω ότι είναι εφικτο εκει pera από καποιον που παιζει από to ελληνικο skin και αυτο παρολο που εχει πολλα fish

Αντίθετα με τα cash, στα ΜΤΤ παροτι δεν εχει rakeback νομιζω ότι εχει νοημα καποιος να κατσει να τα παιζει στα σοβαρα και να βγαζει ένα κερδος η να κανει εκει περα bankroll building  διοτι ειναι γεματα fish και μπορει να πιασει αρκετα μεγαλο ROI εκει περα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο τρόπος που έχουν φτιαξει  το αυτόματο bonus (αυτο που δινει μονο του το συστημα πανω στην πρωτη καταθεση, και όχι αν το ζητήσεις και σου το βάλει κάποιος διαχειριστής) είναι ένα τρικ  ώστε πρώτον να είναι εντελώς αδύνατο να καθαρίσει κανείς ποτέ έστω και ένα σημαντικό μέρος του , δεύτερον τα  fish  να κάνουν μεγάλη κατάθεση και μετά να μην μπορεί να καθαρισουν ουτε καν το πρωτο απο τα 50 μερη του Bonus και να παίρνουν τελικά πραγματικό Bonus μηδεν.Σου δινει bonus 10x το ποσο που βαζεις , το σπαει σε 50 κομματια και καθε κομματι για να το καθαρισεις θελει να κανεις 5 φορες rake το ποσο του κομματιου

ΑΝ κάνεις κατάθεση 500 ευρώ, σου δίνει bonus "5000 ευρω" και καθαρίζει σε 50 κομμάτια των 100 ευρώ το καθένα! Για να πάρεις όμως το ένα κομμάτι από τα πενήντα, πρέπει να κάνεις rake 5  φορές  το  ποσό δηλαδή να κάνεις rake 500 ευρώ.  Δηλαδή για κάθε 500  ευρώ rake παίρνεις 100 ευρώ και αν δεν προλάβεις να τελειώσεις ενα κομματι δηλαδή αν κάνεις rake 990 ευρω παιρνεις bonus 100 ευρω αντι 198 , αν κανεις rake 490   ευρω θα παριες θα πάρεις bonus μηδεν και φυσικα ειναι αδυνατο με 500 ευρω καταθεση να κανεις rake 25000 ευρω μεσα σε 3 μηνες για να καθαρίσεις το Bonus

Ο έξυπνος τρόπος να παρακμφθεί αυτό  είναι να κάνει κατάθεση  κανείς σπαστά σε δυο κομμάτια  στην αρχή να καταθέσει ένα μερος  ισο με το 10% η το 5% του τελικου ποσου της καταθεσης του και μετά με δευτερη καταθεση να βαλει τα υπόλοιπα λεφτά

 

π.χ. αν καταθέσει κανείς στην αρχη 25 ευρώ μόνο θα πάρει 250 ευρώ bonus και θα καθαρίζει σε 50 κομμάτια 5 ευρώ των καθένα και θα παίρνει το 5ευρω κάθοε φορά που θα κάνει 25 ευρω rake κάτι που λειτουργεί καλά  και αν καταθέσει 50 ευρώ θα παρει 500 ευρω Bonus και θα καθαρίζει σε κομμάτια των 10 ευρώ το ένα κάθε φορά που κάνει 50 ευρώ rake κάτι που επίσης λειτουργεί καλά

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...