Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Pokerstars = Jokerstars


dimitriszam

Recommended Posts

Ειμαι παλιο μελος στην κοινονητα αλλα εχω χρονια που δεν ασχολουμαι για διαφορους λογους που δεν θα αναλυσω τωρα αλλα ισως σε μια μεταγενεστερη κουβεντα.

Ο λογος που ανοιγω αυτη την συζητηση ειναι το παλιο γνωστο θεμα της εποχης 2008-2009 γαι οσους θυμουντε. Τοτε που εκανε τα πρωτα βηματα το online pok Εer στην Ελλαδα, τα bad beats , cheating...κτλπ.

Ειχα σταματησει λοιπον για αρκετα χρονια να ασχολουμαι με το ποκερ μεχρι πριν 2-3 μηνες οπου τυχαια και για καποιους προσωπικους λογους αρχισα να ασχολομαι, πιο πολυ βεβαια για να περασω την ωρα μου παρα για καποιο κερδος. Εχω  ποσταρει μεσα σε αυτο το διαστημα πανω απο 500 χερια στο γνωστο site της Jokerstars, συγνωμη Pokertsra BOOM. To 80% αυτων των χεριων χανουν στο river. Βεβαια δεν μπορω να σας δειξω ολα αυτα εδω αλλα μπορω να σας δειξω το πιο προσφατο παραδειγμα , κραυγαλεο θα ελεγα, που μου συνεβει εχθες και μαλιστα θα σας δειξω και τις 2 πλευρες του νομισματος. Να σας εξηγησω λοιπον τι εννοω. Βασικα θα επρεπε να σας πω οτι ειμαι κατα 90% tournament player και μαλιστα στα low kai micro stakes και βεβαια μονο στην εγκυροτατη και τεραστια πλατφορμα της pokerstars. Μπαινω λοιπον και αρχιζω σε περιπου 5-6 τουρνουα οπως κανω συνηθως με μικρο buy in απο 1 εως 5 δολαρια.  2-3 απο αθτα , ολως παραδοξως , πανε καλουτσικα και εχω αρκετες μαρκες και για να μην σας κουραζω μετα απο 2-3 ωρες ηρθε μια νικη σε 3,30  Σας ποσταρω το αποτελεσμα για να μην υπαρχει καποια αμφιβολια. apotelesma.PNGΑπο εκεινη την στιγμη , οπως παντα βεβαια στην Jokerstars, αρχισε μια τρελη κατηφορα σε ολα τα υπολοιπα ανοιχτα τραπεζια με αποκορυφομα το τραπεζι απο το οποιο θα σας δειξω τα τελευταια 3 χερια μου.  Το τουρνουα ειναι το Ηοt 5,50 με περιπου 4,500 συμμετοχεσ και εχουμε μπει ηδη στα επαθλα και εχω ενα stack εκεινη την στιγμη μεσα στο top 50. Eδω ξεκινα η τρελα εναντια σε εναν συγκεκριμενο παιχτη με ονομα "101%skillz".  Για να μην σας κουραζω θα σας πω απλα οτι επαιξα 3 χερια εναντιον του , και στα 3 ειχα καλυτερο φυλλο , και στα 3 εχασα στο river με αποτελεσμα τελικα να αποκλειστω.  Το τελευταιο και τραγικοτερο βεβαια χερι ολων ειναι αυτο που σας εχω ποσταρει , τα αλλα 2 για καποιο λογο δεν μου τα φορτωνει η σελιδα,hand1.PNG  Η φωτογραφια δειχνει το τελικο αποτελεσμα αλλα βεβαια πρεπει να σας πω οτι με ακολουθησε με το φυλλο που βλεπεται και εκανε και call all in πριν δει το river. Ο παιχτης αυτος καθως τον παρατηρουσα για περιπου μιση ωρα επαιζε πραγματικα "οτι να ναι" και ομως οταν πλεον το εκλεισα τον αφησα με τις περισοτερες μαρκες στο τουρνουα.

Τωρα λοιπον εχω καποιες ερωτησεις και θα ηθελα καποιεσ αποψεις η και απαντησεις αλλα σας παρακαλω ΟΧΙ του στυλ , ετσι ειναι το ποκερ , το ιδιο γινεται και στα ζωντανα, οι πλατφορμες αυτες ειναι ασφαλεις, και τελος παντων δεν θα ηθελα τις παλιες γνωστες αποψεις του 2008-2009 που το μονο που ειχαν σκοπο ηταν να προμοταρουν το online poker χωρις να ενδιαφεροντε για τιποτε αλλο περα απο το κερδος. 

1, Ποιος ειναι αυτος ο παιχτης και γιατι δεν μπορει κανεις να ελενξει καποιον παιχτη αν ειναι υπαρκτο προσωπο?

2, Πως ειναι δυνατον Εαν ειναι ενα υπαρκτο προσωπο να κανει call οντας deep σε ενα τουρνουα με πιθανοτητες νικης και τις 3 φορες κατω του 5%?

3, Εγω ειμαι ο χειροτερος παιχτης που υπαρχει αλλα παρολα αυτα ποσες ειναι οι πιθανοτητες να χανω 3 φορς ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ με 95-5? Οποιος θελει μπορω να στειλω και τα αλλα χερια σε περιπτωση που υπαρχει καποια αμφιβολια.

4,Γιατι η Jokerstars δεν μου εχει απαντησει σε κανενα mail με θεμα bad beats ποτε?

5, Ποσος αριθμος απο τον πραγματικο αριθμο των συνδιασμων που μπορουν να ανοιξουν σε ενα πραγματικο παιχνιδι ποκερ ανοιγουν πραγματι σε μια τετοια πλατφορμα? Μηπως κατω του 30%?

6, Μηπω το 95% των παιχτων κερδιζουν καποιες στιγμες κατι αλλα στο συνολο μεσα σε ενα χρονικο διαστημα ειναι διπλα η και τριπλα χαμενοι αφηνοντας ως μονο νικητη την πλατφορμα η καποια "BOTS" ?

7, Για ολα φταινε τα bad beats, τα outs και τα  statistics?

8,................................................

9,..........................

..

Τελος παντων ευχαριστω για τον χρονο σας οποιος και αν το διαβασε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euxaristw giati nomiza oti eixate ekleipsei san eidos
vgalmenos apo ta xronodoulapa tis istorias pisw sto makrino 2012 tote pou kanate party sto oaka tosoi pou eisastan
sunexise man kai profanws to online poker einai rigged kai den ta dinei to mikanaki an den eisai rwssos i kanados
to 5) einai apisteuto den anoigei panw apo to 32% ontws alla den to kseran polloi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε θα γράψω κάτι που ισχύει για όλους,όχι μόνο για σένα.Πόκερ πρέπει να παίζει κάποιος αν ισχύει τουλάχιστον ένας από τους παρακάτω λόγους:

1) Του αρέσει το παιχνίδι

2)βγαζει λεφτά από αυτό.

Καλό είναι να ισχύουν και τα δύο.Αν ισχύει μόνο το 1 καλό είναι να χάνει τόσα (αν χάνει) όσα του επιτρέπει η τσέπη του.Αν δε το ευχαριστιεσαι απλά μη παίζεις.Κανεις δε μπορεί να σου αποδείξει αν είναι ή δεν είναι στημένο. Φιλικά.Καλη χρόνια σε όλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Btw στο χερι αυτο ο αντιπαλος με το 93o ειχε equity 19.3% στο φλοπ και  11.364% στο turn, και οχι 5% οπως γραφει το παραπονεμενο αυτο post. Θυμηθηκα τωρα κατι αστεια αρθρα που δημοσιευονταν πριν 15 χρονια, με χρησιμα υποτιθεμενα  "μυστικά" για το πως να παιζεις ποκερ, ενα απο αυτεα ητανε:  "μαθε τι ειναι τα outs και τα odds!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...