Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

αρνηση πληρωμης


kekesaki86

Recommended Posts

καλησπερα,,ειμαι καινουριος στο φορουμ απλα θα ηθελα να ξερω αν μπορει καποιος να με βοηθησει...εχω ανοιξει λογαριασμο στη bwin για να παιζω κυριως στη πλατφορμα ποκερ,,,εχω πιστοποιησει κανονικα το λογαριασμο εκανα καταθεσεις κι αναληψεις κανονικα ..χαμενος ημουν ως επι το πλειστον  ,,,,πριν 6  ημερες κερδισα ενα event στο powerfest...προσπαθησα να κανω αναληψη πανω απο 800 ευρω μου λεει πρεπει να γινει πιστοποιηση..στελνω μειλ τους λεω εχει γινει πιστοποιηση...μου απαντησαν οτι πρεπει να ξαναγινει επειδη το ποσο ειναι μεγαλυτερο των 800 ευρω,,,εστειλα τα χαρτια παλι,,,ομως η πιστοποιηση δε γινοταν...κι ενω τη προηγουμενη φορα πουεχανα κι ημουν μειον η πιστοποιηση ολοκληρωθηκε μεσα σε λιγες ωρες τωρα μου εγραφε τοσες ημερες διπλα στο σχολιο της αναληψης αναμονη πιστοποιησης στοιχειων,,πιστοποιηση που επαναλαμβανω την εχω κανει,,,προσπαθησα να κανω αναληψη κατω απο 800 ευρω παλι αναμονη πιστοποιησης στοιχειων...ενω ειχα παρει απειρα τηλεφωνα κι εστειλα απειρα μειλ στη  υποστηριξη ξαφνικα μου ερχεται ενα μειλ ....αγαπητε κυριε...αναφορικα με το αιτημα αναληψης σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λάβαμε ενημέρωση σχετικά με πιθανές μη διευθετημένες οικονομικές συναλλαγές σας, σε λογαριασμό που διατηρούσατε σε άλλη σελίδα του ομίλου μας. Ως εκ τούτου θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών του αντίστοιχου τμήματος ώστε να διευθετηθεί τυχόν εκκρεμότητα πριν την επεξεργασία του αιτήματος ανάληψής σας σε εμάς.τους στελνω μειλ και τους χηταω να μαθω που χρωσταω και ποσα και πως γινεται να το διευθετησω....καμια απαντηση,,το ψαχνουμε,,δηλαδη μια εταιρεια σου λεει χρωστας σε μια αλλη εταιρεια του ομιλου μας αλλα δε σου λεμε ποσα και ποτε εγινε αυτο το χρεος απλα σου μπλοκαρουμε την αναληψη...αυτο που επικαλουνται εγινε το 2005 στη betoto κι αφορα ενα ποσο της ταξης των 200 ευρω οταν ακυρωσα μια καρτα που μου εκλεψαν και η τραπεζα δεν ειχε προλαβει ν αποδοσει το ποσο στην εταιρεια,,ομως η εταιρεια κανονικα μου ειχε κρατησει ενα υπολοιπο 170 ευρω που ειχα μεσα...φυσικα δε γραφουν ονομα εταιρειας ουτε ποσο γιατι η εταιρεια δεν εχει αδεια στην ελλαδα,,μου ζητουν με λιγα λογια να πληρωσω μαυρα χρηματα σε μια αδειοδοτουμενη εταιρεια ,,,εχω απευθυνθει στη διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος εχω παρει τουλαχιστον 20 τηλεφωνα απειρα μειλσ δε μου εχουν στειλει καμια απαντηση που χρωσταω τι χρωσταω για ποιο λογο ενω ειναι ταυτοποιημενος ο λογαριασμος δε γινεται αναληψη  δεν εχω καμια αποκριση,,,η απαντηση τους εχετε δικιο αλλα δε γινεται να παρετε τα λεφτα σας,,,,μπορει καποιος να με βοηθησει απο το φορουμ να μου πει πως να κινηθω??/τα λεφτα αυτα ειναι πολυ σημαντικα για μενα αυτη τη στιγμη,,η εταιρεια εχει προβαλει ενα καρο προφασεις για να μη τα πληρωσει,,,δεν απαντανε σε κανενα μειλ εδω και 2 ημερες στο τηλεφωνο εχετε δικιο μου λενε αλλα δε γινεται να παρετε τα λεφτα σας ,,ΛΟΓΟ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΥΝ,,μπορει καποιος να με βοηθησει???  θθα θελαμε α θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λάβαμε ενημέρωση σχετικά με πιθανές μη διευθετημένες οικονομικές συναλλαγές σας, σε λογαριασμό που διατηρούσατε σε άλλη σελίδα του ομίλου μας. Ως εκ τούτου θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών του αντίστοιχου τμήματος ώστε να διευθετηθεί τυχόν εκκρεμότητα πριν την επεξεργασία του αιτήματος ανάληψής σας σε εμάς.ΑΑθα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λάβαμε ενημέρωση σχετικά με πιθανές μη διευθετημένες οικονομικές συναλλαγές σας, σε λογαριασμό που διατηρούσατε σε άλλη σελίδα του ομίλου μας. Ως εκ τούτου θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών του αντίστοιχου τμήματος ώστε να διευθετηθεί τυχόν εκκρεμότητα πριν την επεξεργασία του αιτήματος ανάληψής σας σε εμάς.γαπητέ κύριε Μοσχόπουλε,

Αναφορικά με το αίτημα ανάληψής σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λάβαμε ενημέρωση σχετικά με πιθανές μη διευθετημένες οικονομικές συναλλαγές σας, σε λογαριασμό που διατηρούσατε σε άλλη σελίδα του ομίλου μας. Ως εκ τούτου θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών του αντίστοιχου τμήματος ώστε να διευθετηθεί τυχόν εκκρεμότητα πριν την επεξεργασία του αιτήματος ανάληψής σας σε εμάς.

Για οποιαδήποτε απορία, παρακαλούμε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Mε εκτίμηση,

Το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της bwin

 



Το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της bwin

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλαρακι τωρα τελευταια ολο για τετοια περιστατικα ακουω. δυστυχως η οικονομικη κριση φαινεται πως εχει κανει πολλους να λειτουργουν σαν απατεωνες. καλη τυχη με τα λεφτα σου αν και δεν νομιζω να καταφερεις τιποτα. και σε στοιχηματικες εταιριες αρνουνται να πληρωσουν , αλλες εταιριες οπως πριν λιγες μερες η pkr κλεινουν (και η fulltilt παλιοτερα) και παντα χαμενος ειναι ο πελατης.

παροτι παλιοτερα λεγαμε να παιζουμε στο ιντερνετ επειδη ειναι πιο επαγγελματιες, εμενα ολα αυτα τα περιστατικα με εχουν ξαναγυρισει (στοιχηματικα) στον οπαπ και ποκερικα μονο στο live

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πληρωσε αυτα που χρωστας , αφου ετσι σου λενε ,

και ζητα να κανεις αναληψη τα υπολοιπα 

σε ΚΑΜΜΙΑ εταιρια απο τις μεγαλες δεν ειχα ΠΟΤΕ προβλημα με αναληψη

τωρα γιατι συμβαινει σε σενα , απορω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικιο εχεις οταν απειλησα με εισαγγελεα εξωδικα και αγωγες μου εστειλαν αυτο το μυνημα,,,ΕΕπίσης, σχετικά με το ερώτημά σας όσον αφορά την αμφισβήτηση της παλαιάς σας συναλλαγής, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι μετά από περαιτέρω έλεγχο αποφασίσθηκε κατ' εξαίρεση από το αρμόδιο τμήμα ότι δεν θα πραγματοποιηθεί καμία ενέργεια από τον όμιλό μας. Ως εκ τούτου, μπορείτε να θεωρήσετε το ζήτημα λήξαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα θελαμε να σας ενημερωσουμε οτι μετα απο περαιτερω ελεγχο αποφασιστηκε κατ εξαιρεση απο τ αρμοδιο τμημα οτι δε θα πραγματοποιηθει καμια ενεργεια απο τον ομιλο μας..ωςεκ τουτου μπορειτε να θεωρειτε το θεμα ληξαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα λεφτα τα εβαλαν αφου επικοινωνησε ο δικηγορος μου με το νομικο τους τμημα....παντως τα μειλς 3 ημερες που αρνουντο πεισματικα να κανουν επεξεργασια της αναληψης υπαρχουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να συμπληρώσω και εγώ ότι είχα πρόβλημα με την συγκεκριμένη εταιρεία. Μείον 250 ευρώ και καταφέρνω να το γυρίσω σε συν 350. Ζητάω ανάληψη(πιστοποιημένος λογαριασμός) 300 ευρώ και εκεί αρχίζει το μαρτύριο. Πρώτα μου στέλνουν ένα αυτόματο μαιλ που μου λέει ότι γίνεται ένας στάνταρ έλεγχος όπως ορίζει το άρθρο 9 στους όρους και προυποθέσεις και μετά από δύο μέρες φραγή λογαριασμού στη ψύχρα!!!!Μου ζητάν ταυτότητα και αποδεικτικό διεύθυνσης, που ήδη τα είχα στείλει  κατά την ταυτοποίηση και αφού τα δέχτηκαν μου είπαν ότι θα μου στείλουν και μια επιστολή στην διεύθυνση που είχα δηλώσει, που είχε έναν μακροσκελή αριθμό και αφού τους τον πω θα προχωρήσει η ανάληψη. Μη τα πολυλογώ τα κάνω όπως μου είπαν και η ανάληψη προχώρησε κανονικά για να είμαι δίκαιος(βέβαια πέρασε μια βδομάδα για να μπουν τα λεφτά πάλι αλλά μπήκαν στο σκριλ) Αυτό που μου γυρνάει το μυαλό είναι ότι στις καταθέσεις όλα καλά και ωραία δεν σου ζητάνε τίποτα και μόλις βγάλεις κέρδος και το ζητήσεις μαρτύριο. Τουλάχιστον αντιεπαγγελματικό μην πω κάτι άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην bwin δεν ειχα κανενα θεμα αναληψης ,μεσω skrill, το τελευταιο διαστημα εκτος απο μια 3ημερη 4ημερη καθυστερηση. Οπως και γενικα δεν ειχα θεμα ποτε στις αναληψεις απο μεγαλες εταιριες. Δεν νομιζω τετοιες εταιριες θα ψαξουν αφορμη για να μη πληρωσουν καποιον για 800-1κ-2κ. Να καθυστερησουν 'η να σου βαλουν περιορισμους στα πονταρισματα( για στοιχημα) ισως ναι αλλα να ριξουν πιστολι για τετοιο ποσο  δυσκολο εως απιθανο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άνοιξα πριν 3-4 μήνες λογαριασμό στη bwin τον οποίο και ταυτοποίησα κατευθείαν. Πραγματοποιησα μια ανάληψη στισ 20/03 με ποσό 120 ευρώ. Τα λεφτά εμφανίστηκαν στο λογιστικό μου υπόλοιπο στις 23/03 ,  η τράπεζα μου πήρε προμήθεια 3 ευρώ από τα λεφτά που υπήρχαν στον λογαριασμό μου ήδη άλλα το ποσό των 120 ευρώ δεν ήταν διαθέσιμο για ανάληψη.  Το πόσο έγινε διαθέσιμο μόλις σήμερα ( επιστράφηκε στον λογαριασμό της bwin) μετά από 15 φόρες που έχω μιλήσει με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της εταιρείας. Δεν είχε συμπληρωθεί το όνομα  του δικαιούχου στην συναλλαγή και η τράπεζα μου δεν αποδέσμευε το πόσο.

Μιλώντας με την εξυπηρέτηση της bwin ( είναι άμεση η ελληνική εξυπηρέτηση δεν περιμένεις καθόλου στην αναμονή ) όλο δίκιο μου έδιναν, το προωθούσαν και καταλάβαιναν ωστόσο λύση δεν μου έδιναν. Η τράπεζα μου μου είχε αναφέρει εξαρχής ότι η συναλλαγή πρέπει να γίνει ξανά με σωστά όλα τα στοιχειά. Το ανέφερα στο τμήμα εξυπηρέτησης και μου έλεγαν το προωθούμε , μεταφέρουμε το αίτημα σας στο αρμόδιο τμήμα κτλ.

Σήμερα τους κάλεσα για να κόψουμε τούρτα ( κλείναμε σχεδόν 2 μήνες ) τους ανέφερα ότι ακούω για παρόμοια περιστατικά και ότι θα αναφέρω και εγώ την περίπτωση μου. Το μεσημέρι μου έστειλαν μαιλ ότι πίστωσαν πίσω  το πόσο στον λογαριασμό μου της bwin. Σε περίπτωση που κάνω ανάληψη θα χρεωθώ ξανά 3 ευρώ έξοδα συναλλαγής και θέση της bwin είναι ότι δεν είναι δικό τούς θέμα η προμήθεια της τράπεζας. 

Να αναφέρω βεβαία ότι είχα κάνει και μια ανάληψη μετά τις 20/03  με πόσο 600 ευρώ και πιστώθηκαν στον λογαριασμό μου σε 3 ήμερες και επίσης κάποια στιγμή πίστωσαν 25 ευρώ στο καζίνο σαν αποζημίωση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

φιλε προς ενημερωση σου,,,η εταιρεια μου επεστρεψε ποσο κοντα στα 1000 ευρω για στοιχηματα που παιχτηκαν μετα τη παραλογη απαιτηση ν αξιωσει χρεος ως ανταλλαγμα την επεξεργασια αναληψεων,,η επιτροπη παιγνιων μου ανεφερε οτι ειναι πρωτοφανης στα χρονικα η αποπειρα εξαπατησης απο εταιρεια αδειοδοτουμενη,,,φυσικα εχω αξιωσει αγωγη 125000 ευρω τα οποια μ εχεουν διαβεβαιωσει νομικοι οτι θα τα παρω,,,σημερα η εταιρεια μου επεστρεψε ποσο 1650 ευρω με την απαιτηση να ενημερωσω την επιτροπη παιγνιων οτι το θεμα θεωρειται ληξαν......ομως προχωραω κανονικα με εξωδικο κι αγωγη εναντιον της συγκεκριμενης εταιρειας,,,,

Αγαπητέ κύριε 

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι η εταιρεία μας, ως ένδειξη καλής θελήσεως για την αφοσίωση που έχετε επιδείξει, πίστωσε το λογαριασμό σας το ποσό των 1650 ευρώ, από τα οποία τα 1580 ευρώ αποτελούν τις ακυρωθείσες αναλήψεις ενώ τα 80 αποτελούν κέρδη, παρόλο που ουδέποτε παρενέβη στην απόφασή σας να προβείτε στην ακύρωσή τους.

Για οποιαδήποτε απορία, παρακαλούμε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Mε εκτίμηση,

Το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της bwin

Παρεμπιπτόντως: Διασφαλίστε ότι τα στοιχεία επικοινωνίας σας και ο αριθμός του κινητού σας είναι ενημερωμένα. Μην χάσετε σημαντικές πληροφορίες ή ενημερώσεις μας. Ελέγξτε τα στοιχεία σας εδώ.

παραθετω και το μειλ που στελνουν αργοτερα...

Αγαπητέ κύριε 

Σε συνέχεια της προηγούμενης επικοινωνίας μας και εφόσον είστε ικανοποιημένος από τη λύση που δόθηκε στο ζήτημά σας, θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνήσετε με την Επιτροπή Εποπτείας και Ελέγχου Παιγνίων προκειμένου να τους ενημερώσετε ότι το ζήτημα έχει διευθετηθεί.

Ευχαριστούμε πολύ για την υπομονή σας.

Για οποιαδήποτε απορία, παρακαλούμε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Mε εκτίμηση,

Το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της bwin

Παρεμπιπτόντως: Διασφαλίστε ότι τα στοιχεία επικοινωνίας σας και ο αριθμός του κινητού σας είναι ενημερωμένα. Μην χάσετε σημαντικές πληροφορίες ή ενημερώσεις μας. Ελέγξτε τα στοιχεία σας εδώ.

η εταιρεια για να ολοκληρωσει τα αιτηματα ανληψης αξιωνε ενα χρεος που δεν υπηρχε πουθενα,,φυσικα για να θεωρησω τα κεφαλαια μου χαμενα...,,βεβαια ταλαιπωρηθηκα αρκετα αλλα θα τα πληρωσουν ολα σε αγωγες...ο φακελος που εστειλα στην επιτροπη παιγνιων πραγματικα καποια στιγμη θα τον ποσταρω για να προφυλαξω κι αλλους παιχτες απο αυτους,,,,,,....θα ενημερωσω για τη πορεια της αγωγης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/5/2017 at 3:12 ΜΜ, ο/η gate7 είπε:

πληρωσε αυτα που χρωστας , αφου ετσι σου λενε ,

και ζητα να κανεις αναληψη τα υπολοιπα 

σε ΚΑΜΜΙΑ εταιρια απο τις μεγαλες δεν ειχα ΠΟΤΕ προβλημα με αναληψη

τωρα γιατι συμβαινει σε σενα , απορω....

σου απαντησα φιλε,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2017 at 4:14 ΜΜ, ο/η Giannako91 είπε:

Στην bwin δεν ειχα κανενα θεμα αναληψης ,μεσω skrill, το τελευταιο διαστημα εκτος απο μια 3ημερη 4ημερη καθυστερηση. Οπως και γενικα δεν ειχα θεμα ποτε στις αναληψεις απο μεγαλες εταιριες. Δεν νομιζω τετοιες εταιριες θα ψαξουν αφορμη για να μη πληρωσουν καποιον για 800-1κ-2κ. Να καθυστερησουν 'η να σου βαλουν περιορισμους στα πονταρισματα( για στοιχημα) ισως ναι αλλα να ριξουν πιστολι για τετοιο ποσο  δυσκολο εως απιθανο.

θα ποσταρω ολο το φακελο που εσταλη στην ανεξαρτητη επιτροπη παιγνιων οταν ολοκληρωθει η δικη εναντιον τους....εχω αναφερει το 10% κι αυτο γιατι δε θελω να εχω μπλεξιματα....οταν τελεσιδικησει αυτη η ιστορια θα ποσταρω ακριβως τι εχει συμβει,,παντως η ανεξαρτητη επιτροπη παιγνιων μου ανεφερε οτι τετοια αποπειρα εξαπατησης ειναι πρωτοφανης στα χρονικα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kekesaki86 είπε:

η εταιρεια μου επεστρεψε ποσο κοντα στα 1000 ευρω για στοιχηματα που παιχτηκαν μετα τη παραλογη απαιτηση ν αξιωσει χρεος ως ανταλλαγμα την επεξεργασια αναληψεων,,η επιτροπη παιγνιων μου ανεφερε οτι ειναι πρωτοφανης στα χρονικα η αποπειρα εξαπατησης απο εταιρεια αδειοδοτουμενη,,,φυσικα εχω αξιωσει αγωγη 125000 ευρω τα οποια μ εχεουν διαβεβαιωσει νομικοι οτι θα τα παρω,,,

Εκριναν οτι ειναι πρωτοφανης στα χρονικα η αποπειρα εξαπατησης απο εταιρεια αδειοδοτουμενη με την πολυετη και αριστη γνωση που εχουν σε τετοια θεματα διαδικτυακου τζογου? :grin: Θετικό εν τελει φιλε που εβγαλες ακρη και πηρες τα λεφτα σου :) Τωρα για τα 125000 ευρω ,αν δεν μπηκε κανενα μηδενικο καταλαθος, πολυ αμφιβαλλω οτι θα τα παρεις καθως  οι εταιριες ειναι νομικα καλυμμενες για τετοια θεματα απο τους Ορους και Προυποθεσεις που αποδεχεται ο καθε παιχτης κατα την εγγραφη του. Οπως και να χει η καθυστερηση πληρωμων απο εταιριες δεν ειναι κατι καινουριο και εξαρταται απο πολλους παραγοντες οπως τι παιζει ο παιχτης (cazino ,sportsbetting ,poker κτλ) ,αναλογια rake:profit,χρονικα διαστηματα μεταξυ συναλλαγων κτλ. Δεν αναφερεται καπου επισημα απο κανενα site αυτο αλλα ειναι γεγονος και ο λογος ειναι να κρατησει ο παιχτης οσο το δυνατον μεγαλυτερο χρονικο διαστημα τα χρηματα στον λογαριασμο του για ευνοητους λογους χωρις αυτο απαραιτητα να σημαινει οτι θα φαει πιστολι απο την εταιρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Giannako91 είπε:

Εκριναν οτι ειναι πρωτοφανης στα χρονικα η αποπειρα εξαπατησης απο εταιρεια αδειοδοτουμενη με την πολυετη και αριστη γνωση που εχουν σε τετοια θεματα διαδικτυακου τζογου? :grin: Θετικό εν τελει φιλε που εβγαλες ακρη και πηρες τα λεφτα σου :) Τωρα για τα 125000 ευρω ,αν δεν μπηκε κανενα μηδενικο καταλαθος, πολυ αμφιβαλλω οτι θα τα παρεις καθως  οι εταιριες ειναι νομικα καλυμμενες για τετοια θεματα απο τους Ορους και Προυποθεσεις που αποδεχεται ο καθε παιχτης κατα την εγγραφη του. Οπως και να χει η καθυστερηση πληρωμων απο εταιριες δεν ειναι κατι καινουριο και εξαρταται απο πολλους παραγοντες οπως τι παιζει ο παιχτης (cazino ,sportsbetting ,poker κτλ) ,αναλογια rake:profit,χρονικα διαστηματα μεταξυ συναλλαγων κτλ. Δεν αναφερεται καπου επισημα απο κανενα site αυτο αλλα ειναι γεγονος και ο λογος ειναι να κρατησει ο παιχτης οσο το δυνατον μεγαλυτερο χρονικο διαστημα τα χρηματα στον λογαριασμο του για ευνοητους λογους.

ξερεις πολλες εταιρειες ως ενδειξη καλης θελησεως να δινουν δωρο σε παιχτη 1650 ευρω??/τοση γενναιοδωρια???και μετα να σου λενε επειδη εδειξες καλη πιστη και κατεφυγες και στην επιτροπη παιγνιων καλε μας και πιστε μας πελατη πες τους κι ολας οτι  δεν τρεχει μια....εχουν παραβιασει τους ορους και τις προυποθεσεις  σε απιστευτο σημειο,,πιστεψε με θα καταλαβεις αν δεις ολο το φακελο,,καμια εταιρεια δεν επιστρεφει σε κανενα παιχτη κοντα στις 3000 ευρω συνολο λεφτα που δεν ανηκουν στον παιχτη.....δεν εχει να κανει με καθυστερηση πληρωμων εδω..εχει να κανει με αποπειρα εξαπατησης ενος παιχτη για να θεωρησει χαμενα τα κεφαλαια του,,,επηρεαζουν τη κριση σου ως προς την αξια των χρηματων με ΔΟΛΟ.οταν θετεις ως ορο να επεξεργαστεις αιτηματα αναληψης ενος παιχτη κατι πρακτικα ανεφικτο ειναι σα να δινεις την εντυπωση στο παιχτη οτι τα χρηματα του ειναι μη αναληψιμα...απο μονο του το μειλ που εχουν στειλει συνιστα ποινικο αδικημα,,,,..ναι και το ποσο ειναι πραγματικο και περιμενε να δεις την εξελιξη της ιστοριας,,,,,,σου πα εχω ποσταρει μονο ενα 10% των οσων εχουν συμβει,,,,η εταιρεια δε καλυπτεται απο κανεναν ορο οταν επιζητα κατι εντελως παρανομο για να επεξεργαστει τα αιτηματα αναληψης χρηματων που κερδισες με δικαιο τροπο,,,,,σου επαναλαμβανω τα λεφτα που επιστρεφει η εταιρεια 3000 μεχρι στιγμης δε μου ανηκουν,,,,τα επιστρεφει για να μην προχωρησω σε αγωγες και να κλεισω την υποθεση με την ανεξαρτητη επιτροπη παιγνιων,,,διαβασε καθαρα το σημερινο μειλ,,,τε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ως ενδειξη καλης θελησεως για την αφοσιωση που δειχνω στην εταιρεια μου επιστρεφει ενα ποσο 1650 ευρω προφανως εννοει το γεγονος οτι εχω αυτοαποκλεισει τον εαυτο μου για παντα απο το καζινο το στοιχημα και το ποκερ,,,,δηλαδη δε μπορω  να καταθεσω και να πονταρω ουτε ευρω στην εταιρεια τους...επισης αφοσιωση στην εταιρεια προφανως θα εννοουν και το γεγονος οτι εχω καταφυγει και στην ανεξαρτητη επιτροπη παιγνιων με καταγγελια οπως και σε μυνηση στη διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος...αρα μαγκες για να παιρνω εγω επιστροφη δωρο κοντα στα 3 χιλιαρικα μεχρι στιγμης εσεις που πονταρετε σε καζινο ποκερ και στοιχημα και δεν εχετε κανει καμια καταγγελια να περιμενετε καμια επιστροφη 20 χιλιαρικα στο μελλον .........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kekesaki86 είπε:

.εχει να κανει με αποπειρα εξαπατησης ενος παιχτη για να θεωρησει χαμενα τα κεφαλαια του,,,επηρεαζουν τη κριση σου ως προς την αξια των χρηματων με ΔΟΛΟ.οταν θετεις ως ορο να επεξεργαστεις αιτηματα αναληψης ενος παιχτη κατι πρακτικα ανεφικτο ειναι σα να δινεις την εντυπωση στο παιχτη οτι τα χρηματα του ειναι μη αναληψιμα...απο μονο του το μειλ που εχουν στειλει συνιστα ποινικο αδικημα,,,,..ναι και το ποσο ειναι πραγματικο και περιμενε να δεις την εξελιξη της ιστοριας,,,,,,σου πα εχω ποσταρει μονο ενα 10% των οσων εχουν συμβει,,,,η εταιρεια δε καλυπτεται απο κανεναν ορο οταν επιζητα κατι εντελως παρανομο για να επεξεργαστει τα αιτηματα αναληψης χρηματων που κερδισες με δικαιο τροπο,,,,,

Φιλε kekesaki86 κατα την εγγραφη σου στην bwin αποδεχθηκες τους παρακατω ορους και ποσους αλλους που απλα δεν θα γραψω:

17. ΚΑΤΑΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ

17.1

Διατηρούμε το δικαίωμα, υπό την ελεύθερη προαίρεσή μας και σε σχέση με τον λογαριασμό σας, οποιονδήποτε λογαριασμού ΠΗΥ (όπως προσδιορίζεται ο συγκεκριμένος όρος στη διάταξη 8), οποιουσδήποτε λογαριασμούς που μπορεί να διαθέτετε σε άλλους δικτυακούς τόπους και/ή καζίνο και/ή λειτουργίες που ανήκουν ή λειτουργούν από ή εκ μέρους του ομίλου, και στην περίπτωση της χρήσης από Εσάς των λειτουργιών παιχνιδιών, οποιεσδήποτε λειτουργίες που μοιράζονται την πλατφόρμα του παιχνιδιού/τραπεζιού, να καταγγείλουμε τις παρούσες συμβάσεις, να παρακρατήσουμε το υπόλοιπο του λογαριασμού σας, να αναστείλουμε τον λογαριασμό σας και να ανακτήσουμε από αυτόν τον λογαριασμό οποιεσδήποτε πληρωμές, μπόνους και κέρδη που έχουν επηρεαστεί εάν:

17.1.1

Έχετε παραβιάσει ουσιαστικά οποιαδήποτε από τις παρούσες Συμβάσεις,

17.1.2

Αντιληφθούμε ότι έχετε χρησιμοποιήσει ή έχετε προσπαθήσει να χρησιμοποιήσετε τις Λειτουργίες με σκοπό την απάτη, τη σκευωρία (περιλαμβανομένων και των αντιστρόφων χρεώσεων) ή παράνομες ενέργειες ή μη αποδεκτή δραστηριότητα (περιλαμβανομένης ενδεικτικά, οποιασδήποτε μεθοδευμένης εκμετάλλευσης των λειτουργιών πολλαπλών νομισμάτων),

17.1.3

Αντιληφθούμε ότι έχετε παίξει σε άλλους online δικτυακούς τόπους ή λειτουργίες παιχνιδιών και είστε ύποπτος για απάτη, σκευωρία (περιλαμβανομένων και των αντιστρόφων χρεώσεων) ή παράνομες ενέργειες ή μη αποδεκτή δραστηριότητα,

17.1.4

Έχετε «αντιστρέψει κάποια χρέωση» ή έχετε αρνηθεί οποιαδήποτε από τις αγορές ή καταθέσεις που έχετε πραγματοποιήσει στο Λογαριασμό Σας
 

Βλεπεις πεντακαθαρα εδω οτι απο νομικης αποψης ειναι καλυμεννοι και για το θεμα σου με την betoto το οποιο παρουσιαζεις σαν ασημαντο γεγονος που εχει 1 δεκαετια + αλλα το θυμασαι πολυ καλα και με καθε λεπτομερια. Απο κει και περα φιλε μου αν ψαξω και για την επεξαργασια στα αιτηματα αναληψεων θα βρω κι αλλα αρθρα τα οποια τα εχεις αποδεχτει κατα την εγγραφη σου ωστε να ειναι καλυμμενοι. Ασχολουμαι μια δεκαετια σχεδον με το ποκερ και ι πραγματικα αμφιβαλλω οτι θα παρεις 125000ευρω  απο την αγωγη που τους αξιωσες  κι οτι η ιστορια σου δεν ειναι ακριβως ετσι οπως την παρουσιαζεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειχε ξανασυμβει αναλογο περιστατικο στο pokercity στο παρελθον οπου ο poster ισχυριζοτανε μια ιστορια για αρνηση πληρωμης απο νομιμη εταιρια postarontas email κτλ μεχρι που βγηκε ο εκπροσωπος της εταιριας στο forum και διατυπωσε την πραγματικη ιστορια και τους λογους αρνησης πληρωμης και ο poster δεν ξαναασχοληθηκε. Μακαρι να βγαλεις ακρη και να παρεις αποζημιωση αν και δυσκολο το βλεπω :) gl οπως και να χει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μη βιαζεσαι να βγαλεις συμπερασματα και να υπερασπιστεις την εταιρεια....αναμενω κι εγω κι η επιτροπη παιγνιων και η διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος κι ο εισαγγελεας να μας ενημερωσει ενας  εκπροσωπος της εταιρειας 3.5 μηνες ποιον αφορα αυτο το χρεος,,αν ηταν δυνατη η αποπληρωμη του αν υφισταται ,,,,,δεν υπαρχει καμια κατασχεση η κλεισιμο λογαριασμου ,,δεν εχω κανει απολυτως τιποτα παρανομο,δεν εχω παραβιασει κανεναν απολυτως ορο,και η ιστορια φυσικα ειναι ακριβως ετσι οπως τη παρουσιαζω και παρα πολυ χειροτερη για την εταιρεια,,,,,πολυ γουσταρω να βγει ενας υπευθυνος της εταιρειας να βγαλω κι αλλα 15 μειλ στη φορα ,,,,,προκαλω καποιον υπευθυνο της εταιρειας να βγει και ν αμφισβητησει τα λεγομενα μου......λοιπον ακου γιατι εχεις μπερδευτει λιγακι στη φουρια σου να υπερασπιστεις την εταιρεια...δεν εχω παραβιασει κανενα ορο ,,ο λογαριασμος μου παραμενει ανοιχτος η εταιρεια μου επιστρεφει λεφτα ωσ ενδειξη καλης θελησης και με ωθει ν αποσυρω τη καταγγελια απο την επιτροπη παιγνιων.....αναμενω εναν εκροσωπο της εταιρειας να βγει και να τα διαψευσει,,και θα δεις τι εχω να ποσταρω στη συνεχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπερασπιζομαι την εταιρια καθως μου ειναι αδιαφορη. Τα γεγονοτα παρουσιαζω κι οτι για τετοια θεματα οι εταιριες ειναι παντα καλυμμενες νομικα απο τα μακροσκελη κειμενα που ολοι αποδεχομαστε κατα την εγγραφη μας. Εννοειται οτι μπορουν να επεξαργαζονται καθε αναληψη πριν πραγματοποιηθει κι ακομα να την καθυστερουν με διαφορους λογους που παρουσιαζουν. Δεν ειναι κατι καινουριο αυτο. Ειναι κοινο μυστικο. Το αν εχεις παραβιασει καποιον ορο δεν μπορω φυσικα να το γνωριζω. Μπορεις να μας εξηγησεις ποια ειναι η αιτιολογια για την αγωγη των 125000 ευρω και με τι επιχειρηματα σε εχουν διαβεβαιωσει νομικοι οτι θα τα παρεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Giannako91 είπε:

Ειχε ξανασυμβει αναλογο περιστατικο στο pokercity στο παρελθον οπου ο poster ισχυριζοτανε μια ιστορια για αρνηση πληρωμης απο νομιμη εταιρια postarontas email κτλ μεχρι που βγηκε ο εκπροσωπος της εταιριας στο forum και διατυπωσε την πραγματικη ιστορια και τους λογους αρνησης πληρωμης και ο poster δεν ξαναασχοληθηκε. Μακαρι να βγαλεις ακρη και να παρεις αποζημιωση αν και δυσκολο το βλεπω :) gl οπως και να χει

δεν ειναι η betoto,,,το μειλ που στελνουν ομως αποδυκνυει λογω της χρησης παρελθοντικου χρονου οτι αφορα μια εταιρεια που λειτουργουσε καποτε στην ελλαδα αρα τωρα δεν εχει αδεια,,,,αρα αυτη ηεταιρεια δεν ειχε ποτε νομιμη αδεια λειτουργιας και δεν υπαγοταν σε κανεναν νομοθετικο καθεστως...φυσικα τωρα δεν εχει αδεια λειτουργιας στην ελλαδα αρα ειναι μια παρανομη εταιρεια,,,,κι ως παρανομη εταιρεια χωρις αδεια δεν ειναι εφικτο απο ελληνικο domain να μπει καποιος και να θελει να μπει στη σελιδα της,,,συνιστα φυσικα ποινικο αδικημα αν θες να ξερεις οποιαδηποτε συναλλαγη με εταιρεια μη αδειοδοτουμενη.....αρα η εταιρεια ουσιαστικα θετει ως προυποθεση για να επεξεργαστει τα αιτηματα αναληψης μου κατι που ειναι πρακτικα αδυνατο να συμβει αφου απο ελληνικο domain δεν εχεις προσβαση αλλα και ταυτοχρονα συνιστα ποινικο αδικημα,,,παραλληλα και η ωθηση σε μια ποινικα κολασιμη πραξη συνιστα ποινικο αδικημα,,,,αρα η εταιρεια μου ζητα ως προυποθεση για να επεξεργαστει τα αιτηματα μου κατι ποινικα κολασιμο,,,,,δηλαη και να παρεκαμπτα το νομο καλεμου φιλε πρακτικα ηταν αδυνατο να μπω στη σελιδα μιας εταιρειας που δεν εχει αδεια στην ελλαδα απο ελληνικο domain......φυσικα τιθεται κι ενα αλλο ερωτημα οσο κατεθετα κι εχανα κοντα στα 6 χιλιαρικα η εταιρεια δεν ειχε ανακαλυψει αυτο το υποτιθεμενο παρελθοντικο χρεος??ειναι πολλα τα αναπαντητα ερωτηματα,,,,φυσικα κι ο λογαριασμος μου ειναι ανοιχτος φυσικα ποτε δεν εγινε κατασχεση χρηματων φυσικα κι η εταιρεια ειναι υπολογη 100&(ειδαλλως να σαι σιγουρος δε θα δωριζε ουτε τη κλανια της)και φυσικα θα λογοδοτησει,,,,ρμ

πίσης, Σχετικά με το ερώτημά σας όσον αφορά τον αντιλογισμό της αντιστροφής της παλαιάς σας συναλλαγής, αφορά άλλη εταιρεία από αυτή που αναφέρατε η οποία λειτουργούσε στην Ελλάδα στην πλατφόρμα μας.

α μας.με μεμδ μμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν αναφερουν ποια εταιρεια αφορα το χρεος κι ουτε προκειται,,και φυσικα δεν υπαρχει περιπτωση να βγει υπευθυνος της εταιρειας εδω..ξερεις γιατι καλε μου φιλε..αν ονοματισουν το χρεος αυτοματα παρεμβαινει ο εισαγγελεας,,υπαρχουν 9 μειλς της εταιρειας που φωτογραφιζουν το χρεος αλλα δεν το ονοματιζουν κι ουτε προκειται να πουν ποτε ποια εταιρεια αφορα...γιατι αν κανουν το λαθος αυτο αυτοματα παρεμβαινει εισαγγελεας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kekesaki86 είπε:

δεν ειναι η betotoα μας.με μεμδ μ

στις On 16/5/2017 at 7:31 ΠΜ, ο/η kekesaki86 είπε:

καμια απαντηση,,το ψαχνουμε,,δηλαδη μια εταιρεια σου λεει χρωστας σε μια αλλη εταιρεια του ομιλου μας αλλα δε σου λεμε ποσα και ποτε εγινε αυτο το χρεος απλα σου μπλοκαρουμε την αναληψη...αυτο που επικαλουνται εγινε το 2005 στη betoto κι αφορα ενα ποσο της ταξης των 200 ευρω οταν ακυρωσα μια καρτα που μου εκλεψαν και η τραπεζα δεν ειχε προλαβει ν αποδοσει το ποσο στην εταιρεια,,ομως η εταιρεια κανονικα μου ειχε κρατησει ενα υπολοιπο 170 ευρω που ειχα μεσα...φυσικα δε γραφουν ονομα εταιρειας ουτε ποσο γιατι η εταιρεια δεν εχει αδεια στην ελλαδα,,μου ζητουν με λιγα λογια να πληρωσω μαυρα χρηματα σε μια αδειοδοτουμενη εταιρεια τών του αντίστοιχου τμήματος ώστε να διευθετηθεί τυχόν εκκρεμότητα πριν την επεξεργασία του αιτήματος ανάληψής σας σε εμάς.ΑΑθα θέλαε να σας ενημερώσουμε ότι λάβαμε ενημέρωση σχετικά με πιθανές μη διευθετημένες οικονομικές συναλλαγές σας, σε λογαριασμό που διατηρούσατε σε άλλη σελίδα του ομίλου μας. Ως εκ τούτου θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών του αντίστοιχου τμήματος ώστε να διευθετηθεί τυχόν εκκρεμότητα πριν την επεξεργασία του αιτήματος ανάληψής σας σε εμάς.γαπητέ κύριε Μοσχόπουλε,

Αναφορικά με το αίτημα ανάληψής σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι λάβαμε ενημέρωση σχετικά με πιθανές μη διευθετημένες οικονομικές συναλλαγές σας, σε λογαριασμό που διατηρούσατε σε άλλη σελίδα του ομίλου μας. Ως εκ τούτου θα σας παρακαλούσαμε να επικοινωνήσετε με την εξυπηρέτηση πελατών του αντίστοιχου τμήματος ώστε να διευθετηθεί τυχόν εκκρεμότητα πριν την επεξεργασία του αιτήματος ανάηψ σας σε εμάς.

Για οποιαδήποτε απορία, παρακαλούμε μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Mε εκτίμηση,

Το Τμήμα Εξυπηρέτηης Πελατών της bw
Το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της bwin

 

Φιλε μου στο αρχικο σου post μονος σου ανεφερες οτι ειναι ενα περιστατικο που συνεβει στην betoto κι οτι αυτη ειναι η αιτια του θεματος που δημιουργηθηκε. Τωρα οσον αφορα τις λεξουλες για κολασιμες πραξεις κτλ πιστεψε με και οι εταιριες εχουν νομικα τμηματα και ο καθενας μπορει να μπει σε διαδικασια να κινηθει νομικα εναντιων τους ασχετα αν προκαλουν γελιο σε καθε αντιστοιχο νομικο τμημα. Ο λογος που δεν ασχοληθηκε κανεις μαζι σου οταν εχανες 6000 ειναι αυτος που σου εξηγησα πιο πανω. Δεν λεω οτι ειναι ηθικο απο τις εταιριες αλλα ο καθε παιχτης εχει συμφωνησει με τους ορους καθε site. To αν παρεμβει καποιος δεν το γνωριζω αλλα  το να αναφερει η εταιρια ενα παρανομο site κι εσυ να εισαι παιχτης  του δεν σημαινει οτι εσυ δεν εκανες τιποτα κακο απλα η εταιρια εχει πιο πολλα να χασει, αν καταλαβαινεις τι εννοω.. Με λιγα λογια ειναι ο λογος σου αντι του λογου τους και συνηθως δεν βγαινει ακρη με δεδομενο οτι η καθε εταιρια ειναι καλυμμενη με αυτα που εσυ αποδεχτηκες εκεινη την ωραια μερα της εγγραφης. Για να το τελειωσουμε εδω γιατι κουρασαμε καλη τυχη με την αγωγη σου και το μπερδεμα που εγινε και κρατα μας ενημερους για το τι συνεβει εν τελει .:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ημερομηνία Μέθοδος Κωδικός συναλλαγής Κατάθεση
(EUR)
Ανάληψη
(EUR)
Κατάσταση Σχόλια
08/01/2017 14:10 EEST Τραπεζικό έμβασμα 15............................87   1,650.00 Εκκρεμεί
Αντιστροφή  
Αναμονή εξακρίβωσης στοιχείων 

σ ευχαριστω.......παντως σημερα κανω αναληψη τα λεφτα που μου δωρισαν επειδη το νομικο επιτελειο τους θεωρει οτι εχω αδικο,,,,,,,,αυτοι παραβιασαν ορους φιλε μου τι δε καταλαβαινεις,,,γι αυτο επιστρεφουν λεφτα και ζητουν αποσυρση της κατηγοριας απο την επιτροπη παιγνιων....σ ευχαριστω παντως για την ευχη σου αν και δε θα τη χρειαστω..αν λειτουργει η δικαιοσυνη στην ελλαδα αυτοι θα τη χρειαστουν σιγουρα τη καλη τυχη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...