Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Γνώμες παρακαλώ


Mr.Mitsakos

Recommended Posts

Καλησπερα στο foroum .

Αρχικα να τονισω οτι δεν ειμαι κανενας επαγγλματιας η κατι τετοιο στο ποκερ απλα προσπαθω οσο μπορω να μαθω καλυτερα το παιχνιδι . Οποτε θα ηθελα μια γνωμη οσο αναφορα ενα hand που επαιξα ωστε να μαθω απο αυτο το λαθος . 

Προσφατα σε ενα live τουρνουα ειχαμε μεινει 21 παιχτες απο 83 εχω περιπου 75.000 μαρκες blinds 1.500 / 3.000 ante 400 .Το utg ανοιγει στις 9.000 και call απο mdpotision ενας αλλο παιχτης , εγω απο cut of εχω 99 και κανω squeeze στις 25.000 και το button κανει 4bet απο πανω στις 56.000 πασο το utg και o md potision και εγω τα βαζω και τις υπολοιπες 50.000 μαρκες και τα παιζουμε οπου εχει KK το button και εγω 99 και φυσικα αποκλειστικα . 

Ποιο θα ηταν το καλυτερο line που επρεπε να ειχα παιξει την πασα ? αν μπορει καποιος να μου πει το λαθος η πως θα επρεπε να ειχα παιξει την πασα 

 

Ευχαριστω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,

 

στις On 2/11/2017 at 3:21 ΜΜ, ο/η Mr.Mitsakos είπε:

 

Αρχικα να τονισω οτι δεν ειμαι κανενας επαγγλματιας η κατι τετοιο στο ποκερ απλα προσπαθω οσο μπορω να μαθω καλυτερα το παιχνιδι .

 

 

Νομίζω οτι και μόνο που θέτεις το ζητημά  προκαλείς να μην σε πάρουν στα σοβαρά. 

Στο χέρι τώρα.

Αυτό το squeeze με 99 μετα από ανοιγμα utg και call,  γιατί το κάνεις ; Δεν λεώ οτι είναι απαραιτητα κακό αλλα για να το κάνεις θα πρέπει να έχεις κάποιο λόγο. Αν για παραδειγμα ο utg ειναι πολυ tight πας κυριως  για set και δεν είμαι καθολου σιγουρος αν εχεις τα odds. Θελω να πω οτι υπαρχουν και περιπτωσεις που ακόμα και fold δεν θα με ξάφνιαζε. Το πρόβλημα με το squeeze είναι οτι είσαι λίγο commited. To 4bet  από το btn είναι πολύ δυνατό (ίσως QQ+, AK), νομίζω πιο δυνατο απο all in.  Θες περιπου 36% και έχεις 35,7%. Πολυ οριακό αλλά νομιζω είναι call. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...