Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

CaptainRobur's Blog


Recommended Posts

CaptainRobur's Blog οπως λεει και ο τιτλος.Θα προσπαθησω να δινω updates μεσα απο αυτο το blog για την φετινη μου χρονια μου οσο πιο συχνα μπορω!

 

Λιγα πραματα για εμενα Ειμαι 23 ετων και μενω Ηρακλειο Κρητης.Ξεκινησα να παιζω ποκερ αρχες του 2015 αρχικα πιο ερασιτεχνικα και το 2018 επαιξα full time 1η χρονια ενω ταυτοχρονα σπουδαζω Φυσικη στο Πανεπιστημιο Κρητης.Παιζω Cash games και κατα κυριο λογο zoom 100 στην pokerstars κατω απο το SN: CaptainRobur.Απο αυτο τον μηνα θα ξεκινησω να παιζω περισσοτερο zoom 200 και στοχος μου φετος ειναι να γινω regular σε zoom 500.

 

2018 Graph :

ezgif-5-4ce705205e13.png

 

+untrack sites+live poker.Total profit ~ 19K

 

Αυτο τον μηνα δεν εχω παιξει πολυ και ουτε θα δωσω volume λογω εξεταστικης.Αν φτασω 30Κ hands ειμαι ευχαριστημενος.

 

Month so far :

 

ezgif-1-a0944580db47.png

 

+ 450$ απο ενα session mtt 

 

Επισης εχω ενα profil sto instagram με name : Captainrobur , οποιος θελει ακολουθει!

 

GL 2K19!!

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Παικτουρ ο Captain, λιγο με το EV βλεπω ενα θεματάκι στο Graph, χρειάζεται βελτίωση στο timing του click για να γυρίσει το RNG στο μηχανάκι.

κατα τα άλλα solid winrate , ετοιμος για 200 πιστεύω. Για παραπάνω ίσως χρειαστείς μαθήματα από DJAlxlee, αλλα είσαι σε καλό δρόμο 

GL GL <3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η PaliastoTexasHoldem είπε:

 

Παικτουρ ο Captain, λιγο με το EV βλεπω ενα θεματάκι στο Graph, χρειάζεται βελτίωση στο timing του click για να γυρίσει το RNG στο μηχανάκι.

 

GL GL ❤️

θες να πεις 3 λογια για αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παράθεση
στις πριν 4 ώρες, ο/η PaliastoTexasHoldem είπε:
στις πριν 4 ώρες, ο/η PaliastoTexasHoldem είπε:

 

Παικτουρ ο Captain, λιγο με το EV βλεπω ενα θεματάκι στο Graph, χρειάζεται βελτίωση στο timing του click για να γυρίσει το RNG στο μηχανάκι.

 

 

Θα το λαβω σοβαρα υποψη.Μολις εβαλα rng για το timeclicking

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παράθεση
στις πριν 1 ώρα, ο/η Tempest είπε:

gl and hf κουμπάρε! παρακολουθώ το 2p2 thread σου

 

Thanks!!! Ειπα να κανω και το PGC greek version :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η CaptainRobur είπε:

Thanks!!! Ειπα να κανω και το PGC greek version :P

και πολύ καλά έκανες, καλό είναι να είναι ενεργό το Ελληνικό πόκερ community

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O μηνας παει καλα βαση ev ομως μονο εχουμε ενα θεματακι στα all in :P Εγινε καλο session σημερα +1Κ$

Graph

Screenshot_1.png.2a70c656990ae32bd5914c8c1c0ea511.png

 

Την Κυριακη ισως κανω session mtt και ισως καποιο session zoom200  μεσα στο σκ will see 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 1ο ειναι τα χρηματα που εχεις κερδισει , το αλλο ειναι το ev των χρηματων , το μπλε ειναι αυτα που εχεις κερδισει οταν πας σε showdown και το αλλο οταν δεν πας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Ωρα για update!Τον Γεναρη πετυχα τον στοχο μου στο cash οπου ηταν minimum 30K hands volume λογω εξεταστικης.Εκανα επισης και 3 session z200 αλλα μαλλον απο Μαρτιο full σε z200 θελω αυτο τον μηνα να αυξησω το ρολλ μου και να βελτιωσω καποια ακομα πραματα στο game μου.Το graph :

:Screenshot_4.png.bbe8fcf22186ded457bcf3ecfdf1876a.png

 

Εχουμε ενα θεμα με ev αλλα ελπιζω ως το τελος του χρονου να στρωσει!

 

Την Κυριακη επαιξα ενα mtt session και πηγα αρκετα deep στο sunday million αλλα δεν κρατησα σε massive pot με 80% equity στους 100 ? 

 

Screenshot_2.png.cdfa210966aef95cab8a333cb4743e44.png

 

Την Παρασκευη θα παω Λονδινο για 7 μερες και 8α παιξω και ενα mtt , οποτε νομιζω και αυτο τον μηνα οτι θα εχω ενα θεμα στο volume μου στο cash.O στοχος ειναι 50Κ hands.

 

Σκεφτομαι μεσα στην εβδομαδα να κανω καναλι σε twitch και να streamro z100 Live play κυριως.Θα ενημερωσω εδω αν οντως το κανω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η HawkMarshall2 είπε:

Με το καλό man! Gl ?

Ty ty man.

 

Λοιπον μαγκες το καναλι εγινε.Το link ειναι το παρακατω : 

 

 

Στοχος μου ειναι ειναι να κανω περιπου 2 φορες/βδομαδα.Αρχικα δεν θα εχω mic/camera αλλα θα τα βρουμε στην πορεια αυτα.Υπαρχει μεγαλη περιπτωση το 1ο stream να ειναι Τεταρτη απογευμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η CaptainRobur είπε:

Στοχος μου ειναι ειναι να κανω περιπου 2 φορες/βδομαδα.Αρχικα δεν θα εχω mic/camera αλλα θα τα βρουμε στην πορεια αυτα.Υπαρχει μεγαλη περιπτωση το 1ο stream να ειναι Τεταρτη απογευμα ?

 

Γνώμη μου είναι να έχεις (τουλάχιστον) mic. Είναι αρκετά βαρετό χωρίς σχολιασμό... Και θες να κάνεις καλή πρώτη εντύπωση όταν ξεκινάς ένα κανάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...