Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Καλύτερος τρόπος ανάληψης από Pokerstars


pokerkey

Recommended Posts

Για ανάληψη από Pokerstars χρησιμοποιώ direct bank transfer (Εθνική Τράπεζα) και αφήνω την Pokerstars να κάνει την μετατροπή από USD σε EUR.

Από ότι έχω διαπιστώσει τα exchange rates δεν είναι και τόσο καλά και επίσης χρεώνει η τράπεζα προμήθεια 3 ευρώ.

Υπάρχει κάποιος καλύτερος τρόπος από αυτόν; Μήπως θα ήταν καλύτερα να μην κάνω την μετατροπή σε Ευρώ μέσω Pokerstars και να το έκανε η τράπεζα; 

Μήπως με skrill που δεν το έχω δοκιμάσει συμφέρει περισσότερο; 

Ευχαριστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν θες να γλιτωσεις προμηθειες πρεπει μονος σου να κανεις τις μετατροπες νομισματων και οχι η pokerstars η η τραπεζα. Πηγαινε στο cashier και ενεργοποιησε το € ως βασικο νομισμα. Καλο θα ηταν να μετατρεψεις και ολα τα $ σου σε €. Ετσι οταν θα κανεις αναληψεις και καταθεσεις σε €, δεν θα πληρωνεις εξτρα προμηθειες. Μη σε απασχολει το γεγονος οτι παιζεις σε $, γιατι εκει δεν κρατιεται προμηθεια σε αυτες τις μετατροπες. Μπορεις βεβαια να εχεις και $ και € στο account σου αλλα ετσι γινεται πιο δυσκολη η διαχειριση τους και μπορει να κανεις καποιο λαθος. Και skrill να βαλεις παλι λογικα σε € θα ειναι, οπως ο τραπεζικος λογαριασμος σου, οποτε δεν αλλαζει κατι. Εκτος βεβαια αν ανοιξεις skrill λογαριασμο σε $, αλλα παλι μετα οταν θα τα σηκωνεις σε € θα πληρωνεις παλι μεγαλες προμηθειες. Τελος αν οντως ισχυει η προμηθεια των 3 € της τραπεζας για το εμβασμα, μια χαρα μου φαινεται. Αν βαλεις skrill θα πληρωνεις μεγαλυτερη συνολικη προμηθεια μεσω skrill card (ειδικα μετα απο τις νεες εξτρα χρεωσεις που εχουν βαλει ολες οι τραπεζες), για εμβασμα σε τραπεζικο λογαριασμο δεν γνωριζω ποσο σε χρεωνει η skrill και η τραπεζα, αλλα μαλλον ειναι συνολικα περισσοτερα απο 3€, που πληρωνεις τωρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

παιδια επειδη εχω μεινει πισω σε καταθεσεις αναληψεις μεσω ποκερσταρς. απο περιοδο καπιταλ κοντρολ δηλαδη, 

θα μπορουσε καποιος να μου πει....γινονται κανονικα αναληψεις πια απο ποκερσταρς στην καρτα μας, στην ελληνικη τραπεζα δηλαδη?  και αν ναι,χρειαζεται πρωτα να πιστοποιησω με καποιο τροπο την καρτα μου? η ισχυει αυτη που χρησιμοποιουσα και πριν καμια διετια?

ποσες μερες χρειαζονται για να στειλουν τα χρηματα?

απο την αλλη το καλο με τη σκριλ ειναι οτι τα λεφτα ειναι αμεσα διαθεσιμα για αναληψη

οποιος μπορει ας με βοηθησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...