Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Τυχαία η Όχι η παρτιδα?


Nerion491

Recommended Posts

Παιδιά θα σας πω την τωρινη μου ιστορία και θέλω και τη δική σας γνώμη.Εχω αρχίσει και πιστεύω ότι δεν ειναι τόσο τυχαία η παρτιδα μετα απο συνεχόμενα σχεδόν απίθανα Ρίβερ

Πχ σημερα σε ενα τουρνουα είχα :88 vs QQ σε άλλ ιν. Board: 3 5 K 8 Q 

Χάνω με 95% (λεω οκ συμβαίνει)

Μετα απο 5 λεπτα στο ίδιο τουρνουά παλι σε άλλ ιν 55vs44 board: A 4 5 K 4

Χάνω με 98%

Είναι δυνατόν ρε παιδιά συνέχεια να χάνεις με 95%+ γιατί μου χει συμβεί συχνά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε μου οχι και βεβαια δεν ειναι τυχαιο αλλα θα σου πω και αυτο που πιστευω μετα απο 8 χρονια ονλαιν ποκερ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΟ ΚΑΝΕΝΑ ΣΑΙΤ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΟΥ.Πιστευω εκατο τις εκατο οτι το random generator ειναι ενα αστειο.Οι καρτες preflop flop turn kai river μοιραζονται συνεχως ετσι ωστε να υπαρχει το μεγαλυτερο δυνατον action και να κερδιζει η εκαστοτε εταιρια οσο το δυνατον περισσοτερο rake.Eπαναλαμβανω ομως οχι μονο εναντιον σου,σε ολους τους παικτες συμβαινει το ιδιο.Οποιος παικτης παιζει πιο σωστα και τηρει τους κανονες του ποκερ brm κτλ πιστευω ανεξαρτητα απο τις κηδειες που θα τρωει στα session του θα ειναι κερδισμενος.Εγω προσωπικα ειχα και εχω τεραστια θεματα brm και γενικοτερα ειμαι αρκετα χαμενος σε αυτα τα οχτω χρονια στο online απο αυτον και μονο τον λογο.Οταν ας πουμε επαιζα cash kai zoom τελευταια με 4k απο πισω και επαιζα στο 2.5-5 δεν φταιει καμια εταιρια.Τελος για κερασακι δες μια παρτιδα που ΚΕΡΔΙΣΑ STHN FULL TILT πριν κανα 6-7 χρονια σε 1k cash game blinds 5$-10$.Εγω bb και οτυπος απο button κανει raise 3bb.Εχω ασσους και κανω ενα αρκετο μεγαλο 3bet και ο τυπος κανει just call.Flop 9-3-Q χωρις υποψια flush.Τσεκαρω και ο τυπος ριχνει το τυρακι με ενα μικρο bet.Tρωω το τυρακι μου και τα γυριζω χοντρα...με παιζεi all in και σαν τελειως βλακας κανω το call(αρχη του ποκερ τοτε για μενα ουτε τα βασικα δεν ηξερα αλλα νομιζα οτι ημουν θεος...).Turn Q riverQ!!!!!Αντε γεια τσιμπησα το χιλιαρικακι και πανηγυριζα.Τοτε ας πουμε η εταιρια ηταν στημενη για εμενα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προφανώς δεν είπα ότι η εταιρία κινείτε εναντίον μου..υπέρ και κατά εχω δει τα απίστευτα..συμβαίνουν και real poker οκ αλλα είναι τέτοια η συχνότητα που σε βαζει σε σκέψεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...