Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Πού να παίξω πόκερ;


Recommended Posts

Παίζω κυρίως cash (100nl zoom) στην pokerstars όμως επειδή το rakeback είναι πολύ χαμηλό σκεφτόμουν μήπως θα ήταν καλύτερο να μεταπηδήσω σε καμια άλλη εταιρεία. Ποια μου προτείνετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η varipeponi είπε:

Δοκίμασε όποια θες , θα γυρίσεις πίσω τρέχοντας 

Έχεις δοκιμάσει partypoker; Γιατί σε αυτή σκεφτόμουν να πάω. Πάντως αν η pokerstars είναι η καλύτερη επιλογή θα με βόλευε γιατί εκεί έχω συνηθίσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω grindarei (μέσο της bwin) κατά καιρούς nl25 ,nl50 & πολύ  λίγο nl100.  Καμία σχέση το traffic , το software κτλ.  Βέβαια έχω να παίξω πάνω από χρόνο δν θεωρώ ότι άλλαξε κάτι προς το καλύτερο.  Επίσης θεωρώ το RNG της pokerstars περισσότερο αξιόπιστο Ίσως ακούγεται κάπως αυτό αλλά το πιστεύω. Δεν ξέρω ίσως είμαι προκατειλημμένος τι να σου πω.  Μπορείς να δοκιμάσεις.  Βάλε ένα συμβολικό ποσό και ξεκινά από πιο μικρό stake να δεις αν σου ταιριάζει το site . Αν σου αρέσει παίζεις και στα 2 site παράλληλα.  Προσωπικά δεν στο προτείνω. Ενας γνωστός μου grindarei με απίστευτο volume και βγάζει κέρδος απ το rakeback (nl50)κάτι που δν ξέρω κατά πόσο είσαι διαθέσιμος να κάνεις. Και εγώ pokerstars παίζω αναγκαστικά . Θα ήθελα να δοκιμάσω κάποια στιγμή Americans Cardroom αλλά δεν έχω ιδέα τι παίζει εκεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Στο nl100 της pokerstars ξεκίνησα -2000$ κι εκείνη την περίοδο άνοιγα ένα black chest με κάθε 25.000 coins το οποίο όπως λένε κατά μέσο όρο δίνει 70$.

Όταν πήρα πίσω τα 2000 και άρχισα να έχω και κέρδος (στα τελευταία 100.000 hands κερδίζω 2,2bb/100), για ν' ανοίξω black chest μου ζητήθηκαν 325.000 coins, όμως επειδή δεν τα μάζεψα υποβιβάστηκα σε diamond chest τα οποία όπως λένε κατά μέσο όρο δίνει 25$. Ανοίγω ένα diamond chest με κάθε 15.000 coins, αλλά πολλές φορές απαιτούνται 120.000 coins. Την τελευταία φορά χρειάστηκα 120.000 coins για ν' ανοίξω ένα diamond chest (μου έδωσε 15$). 

Για να μαζέψω 5000 coins παίζω περίπου 1000 hands. Αυτό σημαίνει ότι για το τελευταίο chest χρειάστηκε να παίξω 24.000 hads στο nl100 ώστε να πάρω πίσω 15$. Το επόμενο diamond chest πάλι απαιτεί 120.000 coins.

Δηλαδή στην pokerstars σχεδόν δεν παίρνω rakeback. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

η pokerstars ειναι καλυτερη απο ολες τις πλευρες,ιδιαιτερα της αξιοπιστιας.Ξεκινησα στην bwin σε παιχνιδι μετρητων που εχει οπως το ζουμ της pokerstars.Μπηκα με 50ευρω,τα εκανα πολυ γρηγορα 150 ευρω γιατι παιζω πανω απο 10 χρονια ζουμ...καποια στιγμη γυρισα πισω να δω το ιστορικο και δεν υπηρχε!!! Σταματησα αμεσως ωστε να μην χασω,παραδειγμα οι αλλοι εβλεπαν τα φυλλα μου στο ιστορικο και ηξεραν τις κινησεις μου,εγω δεν μπορουσα να δω με τι επαιζε ο καθενας!Σταματησα λοιπον και ρωτησα την εξυπηρετηση live,μου ειπαν οτι δεν ειναι τιποτα κ το διορθωσαν,να παιξω μου ειπε ο υπαλληλος τους κ θα στρωσει,επαιζα και δεν εστρωνε,φυσικα εχασα και αυτο ηθελαν να σπαστω κ να χασω!Υστερα εκλεισα τον λογαριασμο μου μονιμα και οταν εκανα παραπονα μου ελεγαν διαφορες βλακειες.Τετοια λοιπον δεν εχει στην pokerstars...πιστευω αν κερδιζα καποιο μεγαλο ποσο στην bwin μπορει να μην μου το πληρωναν κιολας,δεν αξιζει λοιπον να πας σε αλλη εταιρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dreik ευχαριστώ για την απάντηση. Συνεχίζω στην pokerstars αλλά δυστυχώς δεν παίρνω σχεδόν καθόλου rakeback. Ανοίγω ένα silver chest με κάθε 120.000 coins (γιατί τόσα μου ζητάει κάθε φορά) για να μου δώσει κάνα 10€. Δηλαδή στο περίπου βγαίνει ότι για κάθε 25.000 hands που παίζω στο 100nl παίρνω πίσω 10$.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

Παίζω Pokerstars Nl10, δοκίμασα και την bwin(Partypoker), λόγω rakeback. Δυστυχώς, δεν παρέχει handhistory ούτε βέβαια επιτρέπει HUD. Γνωρίζετε κάποιο site στην Ελλάδα που να επιτρέπει HUD?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Captain_nek είπε:

Παίζω Pokerstars Nl10, δοκίμασα και την bwin(Partypoker), λόγω rakeback. Δυστυχώς, δεν παρέχει handhistory ούτε βέβαια επιτρέπει HUD. Γνωρίζετε κάποιο site στην Ελλάδα που να επιτρέπει HUD?

americas cardroom και pokerstars

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/7/2020 at 11:47 ΠΜ, ο/η dreik είπε:

η pokerstars ειναι καλυτερη απο ολες τις πλευρες,ιδιαιτερα της αξιοπιστιας.Ξεκινησα στην bwin σε παιχνιδι μετρητων που εχει οπως το ζουμ της pokerstars.Μπηκα με 50ευρω,τα εκανα πολυ γρηγορα 150 ευρω γιατι παιζω πανω απο 10 χρονια ζουμ...καποια στιγμη γυρισα πισω να δω το ιστορικο και δεν υπηρχε!!! Σταματησα αμεσως ωστε να μην χασω,παραδειγμα οι αλλοι εβλεπαν τα φυλλα μου στο ιστορικο και ηξεραν τις κινησεις μου,εγω δεν μπορουσα να δω με τι επαιζε ο καθενας!Σταματησα λοιπον και ρωτησα την εξυπηρετηση live,μου ειπαν οτι δεν ειναι τιποτα κ το διορθωσαν,να παιξω μου ειπε ο υπαλληλος τους κ θα στρωσει,επαιζα και δεν εστρωνε,φυσικα εχασα και αυτο ηθελαν να σπαστω κ να χασω!Υστερα εκλεισα τον λογαριασμο μου μονιμα και οταν εκανα παραπονα μου ελεγαν διαφορες βλακειες.Τετοια λοιπον δεν εχει στην pokerstars...πιστευω αν κερδιζα καποιο μεγαλο ποσο στην bwin μπορει να μην μου το πληρωναν κιολας,δεν αξιζει λοιπον να πας σε αλλη εταιρια.

Στις πληρωμές η bwin είναι άψογη σε μικρά και μεγάλα ποσά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να παίξεις στην ΑCR me 27% rakeback φιλε. Αν ξέρεις κάποιον που κάνει stream βάζεις το referral code του την ώρα που ανοίγεις λογαριασμό, για να πάρεις το Rakeback και στηρίζεις και τον Streamer χωρίς να σου κοστίσει κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gg poker ειναι η καλυτερη επιλογη το rakeback ειναι σε πολυ υψηλα επιπεδα αν βρεις και καλο agent  και γι αυτο εχει γινει και νο1 στο κοσμο αυτη τη στιγμη πληροφοριες inbox

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλαράκι καλησπέρα,θα ήθελα και εγώ σε παρακαλώ info για gg,απλά για κάποιο λόγο δεν μπορώ να σου στείλω dm,που μπορούμε να επικοινωνήσουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...