Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

progressive knockout bounty tournaments


Proko

Recommended Posts

καλησπερα καλη χρονια σε ολους.

χρειαζομαι διευκρινιση απο οποιον γνωριζει

παιζοντας ενα τουρνουμα progressive knockout bounty παρατηρησα το εξης

συμμετοχη ειχε 16,5 δολαρια ( 7,5 στο prize pool , 7.5 bounty , 1.5 για την εταιρια)

καθε παικτης ξεκινωντας ειχε 3.75 δολαρια πανω του σαν bounty 

κανοντας τον πρωτο μου αποκλεισμο κερδισα αυτοματα 3,75 στο ταμειο μου αλλα το δικο μου bounty ανεβηκε κατα το ημισυ αυτου , δλδ κατα 1,87 

Το ιδιο φυσικα συνεβη σε καθε αποκλεισμο που εκανα.

Ξερει κανεις που παει αυτο το μισο του μισου απο το bounty ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παράθεση

 

Μισό bounty παίρνεις, το υπόλοιπο το κουβαλάς για να το διεκδικήσουν οι άλλοι απο σένα όταν και αν σε αποκλείσουν. Αν όχι το παίρνεις στο τέλος του τουρνουά, αν το κατακτήσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αδερφια δειτε λιγο σε ενα οποιοδηποτε τετοιο τουρνουα.

μολις επαιξα ενα με 11 δολαρια συμμετοχη , δλδ 5 στα επαθλα , 5 στα bounty και 1 στην εταιρια.

καθε παικτης ξεκινησε πανω του με 2.5 δολαρια 

αποκλειω εναν παικτη , κερδιζω 2.5 δολαρια στο ταμειο μου , και το δικο μου bounty αυξανεται απο 2.5 σε 3.75. 

Γιατι δεν γινεται 5 ?  που παει αυτο το 1.25 bounty ? δλδ το μισο του μισου απο τα 5 δολαρια που πληρωσα στο bounty pool.

Aν κανω λαθος στο συλλογισμο μου ας με διαφωτισει καποιος . Αλλιως καποιο λακκο εχει η φαβα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτος που θα σε αποκλεισει εσενα (εκτος αν βγεις πρωτος) θα παρει αντιστοιχα 1.25$+2.50$(αρχικο bounty) = 3.75$ που εχεις πανω σου , χανεις τα λεφτα που θα παρει αυτος που σε αποκλειει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγνωμη ρε παιδια που γινομαι κουραστικος αλλα ειτε κανω καποιο τεραστιο λαθος στο συλλογισμο μου , ειτε οι εταιριες στα progressive bounty τουρνουα μας κλεβουν το  1/4 του bounty.

Δειτε ενα οποιοδηποτε τετοιο τουρνουα και παρατηρειστε,

για παραδειγμα σε τουρνουα με 22 δολαρια συμμετοχη ( 10+10+2) τα 10 δολαρια του καθε παικτη πανε στο bounty pool σωστα ?

καθενας παικτης ξεκιναει με 5 δολαρια πανω του . αποκλειω τον Χ παικτη , παιρνω 5 δολαρια στο ταμειο μου και το δικο μου bounty για οποιον με αποκλεισει ανεβαινει απο 5 σε 7.5 δολαρια . Δηλαδη ο Χ παικτης εχει προσφερει 10 δολαρια στο bounty pool , αλλα εγω πηρα 5 στο ταμειο μου και το δικο μου bounty αυξηθηκε 2.5 .  ομως 5 + 2.5 = 7.5    ενω ο ΚΑΘΕΝΑΣ μας εχει προσφερει 10 δολαρια στο bounty pool .

Eχω καποιο λαθος στο συλλογισμο μου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει καποιος να απαντησει , που κανω λαθος στο συλλογισμο μου , πριν ξεκινησω το ψαξιμο για τις νομικες διαδικασιες απεναντι σε αυτα τα ιντερνετικα μεγαθηρια ?

Αν σφαλλω , παρακαλω να με ενημερωσει καποιος εμπειρος 

Τελευταιο μου μνμ προς εταιρια

https://prnt.sc/wjs0l9

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι κανεις λαθος οταν παιζεις ενα 27 ας πουμε 20 πανε στο prize pool , 5 στο bounty του καθενος και 2 στο rake.

Οταν διωχνεις καποιον οπως σου ειπανε και  τα υπολοιπα ατομα παραπανω δεν παιρνεις 5 δολλαρια στο ταμειο αλλα 2.5 και 2.5 στο κεφαλι σου, οποτε αυτο το 1/4 που λες δεν υπαρχει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένας βάτραχος ξεκινάει να κατέβει ένα πηγάδι, τις πρώτες δώδεκα ώρες της ημέρα κατεβαίνει 5 μέτρα και τις άλλες 12 ώρες ανεβαίνει 4 μέτρα. Πόσες ώρες χρειάζεται ο βάτραχος για να φτασει στο τέλος αν το πηγάδι είναι 20 μέτρα ;

Φιλικά ΤΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυσε την δικη μου σπαζοκεφαλια , γιατι το δικο μου κεφαλι παει να σπασει.

Γραφομαι σε τουρνουα progressive knockout bounty με 22 δολαρια συμμετοχη ( 10 + 10 + 2)

Και επειδη ειμαι ασχετος απο ποκερ , στην πρωτη παρτιδα αποκλειομαι 

α) Πόσα δολαρια εχω πληρωσει μεσω της συμμετοχης μου στο bounty pool ?

β) Και ποσα δολαρια αφησα στο bounty pool απο την αποχωρηση μου απο το τουρνουα ?

Οι δικες μου απαντησεις ειναι 

α) 10

β) 5 (πηρε αυτος που με απεκλεισε) + 2.5 ανεβηκε το δικο του bounty απο το δικο μου αποκλεισμο αρα = 7.5 συνολικα προσεφερα στο bounty pool

τα δικα μου μαθηματικα αυτο λενε , οποιος μπορει ας αποδειξει το αντιθετο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσον αφορα το βατραχο και το πηγαδι

στην ουσια καθε μερα κατεβαινει 1 μετρο

στο ξεκινημα της 16ης μερας , θα ξεκινησει την καταβαση απο τα 15 μετρα και θα κατεβει 5 μετρα φτανοντας στον πατο του πηγαδιου και δεν χρειαζεται να ξανανεβει

Αρα ( 15 χ 24) + 12 = 372 ωρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Proko ευλογη η απορια σου , η παρανοηση γινεται γιατι αυτο που βλεπεις στο κεφαλι σου στο τραπεζι  δεν ειναι το συνολικο bounty , αλλα αυτο που θα παρει καποιος οταν σε αποκλεισει , το χουν κανει αυτο οι εταιρειες για να γινονται πιο ευκολα οι υπολογισμοι για το bounty. Παλιοτερα ηταν το συνολικο bounty , αλλα αλλαξε για λογους ευκολιας , ωστε να ξερουν οι παιχτες ποσα παιρνουν οταν αποκλειουν το παιχτη. Μαζι με αυτο ειναι αλλο μισο που παει στο κεφαλι σου οταν αποκλειεισ το καθε παιχτη το οποιο δεν εμφανιζεται.

Ελπιζω να σε βοηθησε αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...