Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Απαράδεκτη Pokerstars


iakobos1990

Recommended Posts

Είχα να παίξω στην pokerstars πάνω από 7-8 χρόνια και επειδή μιλούσα με ένα φίλο για πόκερ μου μύρισε και έβαλε ένα 50ρικο ξανά. Να σημειώσω πως απ' ότι θυμόμουν η pokerstars ήταν η ναυαρχίδα του online poker και απίστευτη αξιοπιστεία και άριστο λογισμικό. Είδα λοιπόν οτι έχει προσθέσει και στοίχημα που είναι επιεικώς τραγικό και καζίνο. Για να μην πολυλογώ σε ένα κερδισμένο σεσιον στο ποκερ είχα ημερήσιο κέρδος περίπου 500 ευρώ και συνέχιζα να παίζω στο στοίχημα. Δυστυχώς και μετά απο ατυχίες έχασα όλο το χρηματικό ποσό στο στοίχημα και έτσι έμεινα με μηδέν υπόλοιπο λογαριασμού.

Την επόμενη μέρα δέχθηκα email πώς έχω αρνητικό υπόλοιπο 53 ευρώ από τον υπολογισμένο φόρο των κερδών του πόκερ. Πως γίνετια να φορολογηθώ για κέρδη που δεν υπάρχουν; Αφού τα έχασα την ίδια μέρα στην ίδια εταιρία στο στοιχημα.

Προσπάθω να επικοινωνήσω μαζί τους πάνω από 1 μήνα μέσω της φόρμας που έχει το λογισμικό και για άλλα θέματα όπως αλλαγή λογαριασμού ανάληψης κτλ. Δεν έχω λάβει καμία απάντηση. Έτσι ύστερα από ψάξιμο άλλαξα γλώσσα στο λογισμικό και μου εμφάνισε τη δυνατότητα για live chat. Μιλάω 2 μέρες στα αγγλικά και προφάνως ακόμη δεν έχω πάρει μια επίσημη απάντηση.

Θεωρώ θλιβερό πια το επίπεδο της πάλαι ποτέ φοβερής pokerstars. Επειδή δεν ασχολούμαι για χρόνια, μπορεί να μου εξηγήσει κάνεις τι έχει αλλάξει κι αν αντιμετωπίζουν και άλλοι αυτή την άθλια αντιμετώπιση; Πως γίνεται το 2021 να είσαι στοιχηματική-ποκερική και να μην απαντάς τουλάχιστον την ίδια μέρα σε κάποιον πελάτη σου. Στις εδώ στοιχηματικές μέχρι και τηλέφωνα σε παίρνουν να δουν τι κάνεις. Ειλικρινά κρίμα γιατί κάποτε είχε αξιοπιστεία αυτός ο κολοσσός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Φίλε κάνε παράπονα σε σχετικά sites παραπόνων όπου βρείς (πχ. σα και αυτό). Σε ξένα μεγάλα sites και στα αγγλικά εαν βρις ακόμα καλύτερα και αστους να ασχοληθούν εκείνοι. Μόνο έτσι τους πονάει έαν δημοσιοποιήσεις την συμπεριφορά τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Το πόκερ και το στοίχημα θεωρούνται δύο διαφορετικά session.... Πχ αν κερδίσεις 200 ευρώ στο πόκερ πρέπει να πληρώσεις φόρο 15 ευρώ και άσχετο αν τα χάσεις στο στοιχημα την ίδια μέρα τα 15 αναγκαστικά η εταιρεία θα πρέπει να στα κρατήσει. Πάντως θα μπορούσε να σου καλύψει το αρνητικό ποσο η εταιρεία μελλοντικα με κάποιο bonus που θα σου προσφερει, μου έχει συμβεί και μένα κάτι παρόμοιο πέρυσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...