Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Bwin φορολογία - ερώτηση


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά και Καλό Πάσχα!

Έχω παρατηρήσει στη bwin ότι όταν έχω κέρδη πάνω από 100€, ναι μεν φορολογούνται σε ευρώ αλλά το ποσό σε $ μένει ίδιο. Με αποτέλεσμα, ύστερα από 3-4 νίκες πάνω των 100, να υπάρχει αρκετή διαφορά στα δύο ποσά.

Σας συμβαίνει κι εσάς αυτό; Δηλαδή αν δεν κάνω καμία ανάληψη και συνεχίσει να φορολογείται μόνο το ποσό σε €, στο τέλος θα υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα σε € και $ στον λογαριασμό μου, τα οποία έξτρα $ δεν θα μπορώ να χρησιμοποιήσω; Δεν έχω καταλάβει τι παίζει.

Επίσης να φανταστώ δεν υπάρχει, όπως στην pokerstars, τρόπος παράκαμψης της φορολογίας;

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά. Επικοινωνησες με την bwin; καντο άμεσα γιατί είναι παράξενο αυτό που συμβαίνει,και πες μας τι θα σε πουν. Παρακαμψη φορολογίας όχι, ακόμα κι αν γραφτείς σε μελλοντικό τουρνουά πάλι θα σε κρατήσει φόρο. Είχα επικοινώνησει γι αυτό πριν κάνα μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Επικοινώνησα με bwin και μου είπαν ότι εκείνοι έχουν εικόνα του υπολοίπου μου μόνο σε ευρώ, άρα δεν βλέπουν αυτό που τους λέω σε δολάρια. Εντελώς περίεργο..

Όσο για τη φορολογία, ναι δυστυχώς δεν είναι σαν την pokerstars, δεν υπάρχει τρόπος παράκαμψης. Επίσης έχω την αίσθηση ότι τραβάνε τον φόρο σε άκυρες στιγμές, νομίζω δεν είναι σταθερό όπως στη stars που γίνεται κάθε πρωί στις 7. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η LittleVixen είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! Επικοινώνησα με bwin και μου είπαν ότι εκείνοι έχουν εικόνα του υπολοίπου μου μόνο σε ευρώ, άρα δεν βλέπουν αυτό που τους λέω σε δολάρια. Εντελώς περίεργο..

Όσο για τη φορολογία, ναι δυστυχώς δεν είναι σαν την pokerstars, δεν υπάρχει τρόπος παράκαμψης. Επίσης έχω την αίσθηση ότι τραβάνε τον φόρο σε άκυρες στιγμές, νομίζω δεν είναι σταθερό όπως στη stars που γίνεται κάθε πρωί στις 7. 

Τραβάνε φόρο ανά παικτική συνεδρία όπως το λένε αυτοί. Δλδ από την στιγμή που θα ανοίξεις και μόλις την κλείσεις. Μόλις δλδ κάνεις log out τραβάνε τον φόρο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Έτσι ακριβώς είναι όπως τα λέει ο φίλος rox.

Ήταν θέμα χρόνου να βάλει σταθερή φορολόγηση και η bwin, καλά ήταν όσο προλάβαμε χωρίς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Άλλαξε κάτι τώρα που η bwin πήρε άδεια; Μπορείς μήπως τώρα να γλυτώσεις τον φόρο; Μόλις μπήκα και μου ήρθε ένα μήνυμα ότι θα καλύπτουν αυτοί τον φόρο για το στοίχημα στο επόμενο διάστημα. Λέτε να ισχύει και για το πόκερ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/7/2021 at 11:47 ΠΜ, ο/η paranomosss είπε:

Άλλαξε κάτι τώρα που η bwin πήρε άδεια; Μπορείς μήπως τώρα να γλυτώσεις τον φόρο; Μόλις μπήκα και μου ήρθε ένα μήνυμα ότι θα καλύπτουν αυτοί τον φόρο για το στοίχημα στο επόμενο διάστημα. Λέτε να ισχύει και για το πόκερ;

Δυστυχώς δεν ισχύει για το πόκερ και ούτε πρόκειται..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...