Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Τουρνουά στην Ελλάδα


kostasnik

Recommended Posts

Αυτή η αστειότητα με τα τουρνουά στην Ελλάδα είναι παγκόσμια πρωτοτυπία. NOVIBET series και πρασσειν άλογα. Για ποιο λόγο τα καζίνο διοργανώνουν τουρνουά διαφημίζοντας την Novibet  χωρίς αυτή να δίνει κάτι ως ΓΚΑΡΑΝΤΙ στα τουρνουά της ? Δηλαδη ειναι τοσο δυσκολο να τα διοργανωσουν μονοι τους οι υπευθυνοι του καζινο ? Άλλωστε δεν θεωρώ οτι κάνουν και κάτι οι της NOVIBET. Τι προσφέρουν? Τα κύπελλα αξίας 50 ευρώ? Την διαφήμιση; Γελάω. Ακόμη και στα πιο παρακμιακά καζίνο της πιο παρακμιακής χώρας να πας και χωρίς να υπάρχει ένα τεράστιο όνομα σαν της Novibet απο πίσω ΠΑΝΤΑ δίνουν κάτι ως ΓΚΑΡΑΝΤΙ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λόγω νομοθεσίας δεν μπορείς να βάλεις guarantee σε τουρνουά ελληνικού καζίνο, ούτε να γίνει deal (ότι γίνεται, γίνεται μεταξύ των παικτών) το καζίνο υποχρεούται να μοιράσει τα έπαθλα και αυτό κάνει όπως είναι στο payout structure.

Τώρα από κει και πέρα δεν νομίζω πως το guarantee είναι το  πρόβλημα για τη συγκεκριμένη σειρά πόκερ που λες. Δλδ αν μπορούσαν να βάλουν π.χ. 200k gtd τι θα άλλαζε για σένα ? Τα τρία main events μοίρασαν 222k, 251k και 230k., ενώ και τα side events έπιασαν πολύ καλά νούμερα.

Τώρα για τι χρειάζεται ένα καζίνο μια εταιρία και το αντίστροφο νομίζω είναι αυτονόητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό περί νομοθεσίας δεν το γνώριζα να πω την αλήθεια. Ακόμη και αυτό όμως δείχνει ποσό πίσω είμαστε σαν χώρα στο θέμα του ποκερ. Τώρα για το ΓΚΑΡΑΝΤΙ δεν γίνεται ρε ποκερλαντ να το ρωτάς αυτό. Είσαι σχεδόν 3 δεκαετίες στον χώρο και πρέπει να πούμε τα αυτονόητα ; Δηλαδή για ποιο λόγο δεκάδες Έλληνες τρέχουν κάθε 2 βδομαδες Μπρατισλάβα ; Για να παίξουν τουρνουά αξίας 250 ευρώ ; Προφανώς και το κάνουν για τα γκαραντι που δίνει. Το γκαραντι είναι διαφήμιση και τα γκαραντι είναι για να σπάνε. Αν μπορούσαμε να βάλουμε 250κ γκαραντι σε τουρνουά της Θεσσαλονίκης θεωρείς πως δεν θα ερχόντουσαν και 100 ξένοι να το παίξουν ; Μήπως να συγκρίνουμε και νούμερα γειτονικής χώρας που το ένα καζίνο δίνει γκαραντι και το άλλο όχι ; Φιλικά. Τα Φιλια μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι προφανώς και το gtd είναι κάτι που θα ήταν προς όφελος του παιχνιδιού, δεν το συζηταμε, αλλά δεν είναι θέμα ούτε του καζίνο, ούτε της εκαστοτε εταιριας. Στην Ελλάδα ζούμε, έχουμε δει και χειρότερα και για πιο σοβαρά θέματα.

Γενικότερα πολλά μπορούν να βελτιωθούν προφανώς, αλλά γίνονται βηματακια από Νόβι μην τους αδικούμε.

Ηδη μέσα από τα satellites δίνεται φωνή στην επαρχία όπως τότε με τα sats της poker.gr που έστελνε 60-70 παίκτες. Ενας παίκτης πχ από Ρόδο, Καστοριά μπορεί να κερδίσει κάποιο πακέτο/ticket και να μειώσει σημαντικά τα έξοδα του, ας ελπίσουμε κάποια στιγμή να φτάσουμε στο σημείο να μιλάμε και για διεθνείς διοργανώσεις, έχουμε δρόμο ακόμη.

Όπως επίσης και με τα πέντε έξτρα bounties στο beat the pros.

Πριν 15 χρόνια τελος μια γενιά παικτών βγήκε βλέποντας το πόκερ από την τηλεόραση. Τώρα στην εποχή του youtube/twitch κλπ μια μεγάλη εταιρία που έχει streamers,κωμικούς,αθλητές μπορεί να φέρει νέο κόσμο στο παιχνίδι και να το ζωντανέψει.

Τεςπα μεγάλο θεμα, φιλικά πάντα κι εγώ, (Νόβι θέλω αύξηση για τα καλά λόγια) τα παιδιά που ασχολούνται με το ποκερικό κομμάτι θα είναι όλες τις μερες τον Γενάρη εκεί, μπορείς να τους προτείνεις πραγματακια, ο land θα τραβάει φωτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε φιλέ δεν παίζεσαι πραγματικά , προσπαθεί μια εταιρία να κάνει κάτι στα πιο αφιλόξενα αδιάφορα καζίνα της Ευρώπης όσον αφορά το ποκερ κ εσύ τους κράζεις..Εχω χάρηκα με τις κινήσεις τους και στο online κομμάτι είναι πολύ τίμιοι που σου δίνουν την δυνατότητα μεσο satellite , να μην χρειάζεται να πας στο καζίνο για προκριματικό .Πριν δεν είχες σχεδόν τπτ τώρα τουλάχιστον υπάρχει κ ένα σοβαρό event. Έτσι όπως είναι η νομοθεσία τα καζίνο έχουν το μονοπώλιο στο ποκερ όποτε η ζωή του live πόκερ ή ο θάνατος του εξαρτάται αποκλειστικά από αυτούς κ όπως κατάλαβες δεν υπάρχει μεγάλη διάθεση .  Στην Αθηνα κάτι γίνεται θεωρώ ,  στην Θεσσαλονίκη το ποκερ είναι σχεδόν ανύπαρκτο περα απο αυτα τα τουρ της νοβι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...