Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Μεγάλη επιτυχία του Aντώνη στην Κοπεγχάγη!


baskont

Recommended Posts

Αυτό το θέμα ασχολείται με το άρθρο: Μεγάλη επιτυχία του Aντώνη στην Κοπεγχάγη!

Ο Αντώνης Σαραντόπουλος έφτασε στο heads up του μεγαλύτερου από τα Side Events στο EPT της Κοπεγχάγης! Μετά από συμφωνία με τον αντίπαλο του κατετάγη επίσημα 2ος, όμως η διαφορά στα chips ήταν πολύ μικρή και στην ουσία το έπαθλο μοιράστηκε (από 208.000 δανέζικες κορώνες ο καθένας, περίπου 27.000€)! Είναι μια μεγάλη επιτυχία για το Ελληνικό πόκερ που μας γεμίζει με απεριόριστη χαρά! Συγχαρητήρια Αντώνη!!!

Η έναρξη της 2ης ημέρας του Side Event των 10.000 Dkk (1340€) στο ΕPT της Κοπεγχάγης βρήκε τον Αντώνη (λίγο πάνω από το average) με άλλους 16 παίκτες να ξεκινούν τη μάχη για το final table. Τα χρηματικά έπαθλα είχαν οριστεί για τους 10 πρώτους και ο Αντώνης είχε υποσχεθεί δράση: Στα πρώτα χέρια του τουρνουά αποκλείει έναν Σουηδό: Raise pre-flop ο Σουηδός, call αμέσως ο Αντώνης, flop 5-5-9, all-in o Σουηδός, instant call ο Αντώνης για να ανοίξει 9-8 ο ίδιος, Α-J ο αντίπαλος! Τίποτα ευτυχώς δεν βοήθησε τον Σκανδιναβό και ο Αντώνης ανέβηκε στις 85,000 μάρκες με το average να είναι στις 60,000!

Στα μεσάνυχτα της Παρασκευής, ο Αντώνης ήταν στο final table και in the money στο Side Event του EPT!

Λίγο αργότερα μετά από raise αντιπάλου μπαίνει all in! Call ο αντίπαλος και ο Αντώνης δείχνει Α-Κ και υπερτερεί του Κ-J που έδειξε ο άλλος παίκτης. To board είναι μαζί μας και ο Αντώνης αφήνει παίκτη εκτός τουρνουά και φτάνει τις 125.000.

Με 7 παίκτες στο τουρνουά ο Αντώνης μπαίνει all in και ακούγεται call από το 2ο stack στο τραπέζι! Άσσους ο Σαραντόπουλος, ρηγάδες ο αντίπαλος, chip leader ο Έλληνας παίκτης! Τριπλό all in στη συνέχεια (χωρίς συμμετοχή Αντώνη) αφήνει το τραπέζι με 6!

Στο επόμενο τριπλό all in όμως, ο Αντώνης δεν θα μπορούσε να λείψει! Aπό το button κάνει raise με Κ-10 και τα 2 blinds μπαίνουν all in, ο ένας με 5-6 suited (40.000) και ο άλλος με Α-Q off (100.000). Τους καλύπτει και τους δύο, όμως το ποτ είναι τεράστιο αφού το big blind είχε 100.000 chips. Το board ήταν 6-Κ-5-2-J και ο Αντώνης κερδίζει το side pot αποκλείει ακόμη έναν παίκτη!

Μέχρι το heads up ο Αντώνης δε συμμετείχε σε showdown και όταν πια στο τραπέζι έμειναν δύο, παίχτηκαν μερικές παρτίδες και συμφωνήθηκε μεταξύ των παικτών να μοιραστεί το έπαθλο! Ο Αντώνης είχε με πολύ μικρή διαφορά λιγότερες μάρκες και αναδείχθηκε 2ος στο Side Event του EPT της Κοπεγχάγης!!!

Θερμά συγχαρητήρια για τον αγαπητό φίλο της online κοινότητας του πόκερ! H επιτυχία σου φίλε Αντώνη, μας γέμισε χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΛΛΑ ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ρε Αντωναρε..!!!

Ότι και να πω είναι λίγο.

Σίγουρα το παιχνίδι σου βελτιώνεται μέρα με την μέρα. Η μεγάλη διάκριση ήταν θέμα χρόνου...

Μακάρι σε λίγο καιρό αυτή σου η επιτυχία να σου φαίνεται μικρή!!!

Μπράβο και πάλι ρε ψάρακα..!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΕΓΙΣΤΕ Α Ν Τ Ω Ν Η ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΙΟ ΨΗΛΑ.ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ

(ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΣΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ)ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΤΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΥΠΕΡΟΧΑ,...ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλα συγχαρητήρια για τον μεγαλύτερο ψαρά της χώρας μας! Να σε δω να βγάζεις το καλάμι σου στον Gus Hansen και να του λες "ΨΑΡΙΙΙΙΙΙΙ..."... και τιποτ' άλλο δε θέλω.:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ...ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΟΚΕΡ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ..!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε συ Αντώνη..

Άντε ίσως κάποιοι τώρα πιστούν ότι δεν παίζεις μόνο το 72 off!! Πάντα τέτοια!

Στο 2008 αμφιβάλλει κανείς ότι το ελληνικό πόκερ θα εκτιναχθεί; Αφού είναι στη φύση μας το σπορ.. Μείγμα ικανοτήτων εγκεφαλικών, τύχης και ανταγωνιστικής διάθεσης.. Εύγε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ όλους σας και εύχομαι και σε εσάς μεγαλύτερες επιτυχίες.

Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που βρέθηκαν στην Κοπεγχάγη και στήριξαν την προσπάθεια μου για την κατάκτηση της νίκης, αλλά ιδιαιτέρως αισθάνομαι ότι πρέπει να ευχαριστήσω τον Αλέξη που δεν έφυγε λεπτό την δεύτερη μέρα από κοντά μου στηρίζοντας και εμψυχώνοντας με για να πάω όσο το δυνατόν καλύτερα. Τέλος θέλω να ευχαριστήσω τον Χρήστο για την ταλαιπωρία που τον υπέβαλλα να με μεταφέρει μέχρι τι σπίτι μου αφού κατά την διάρκεια της επιστροφής αρρώστησα και ήταν αδύνατον να οδηγήσω.

Για το τουρνουά να πω ότι σχεδόν ποτέ δεν έπεσα κάτω από τον Μ.Ο. έτσι μπορούσα να παίξω και να μην αγχώνομαι με τα blinds.

Ιδιαίτερη υπερηφάνεια με γεμίζει η καθολική αναγνώριση των συμπαικτών μου ,οι οποίοι στα διαλλείματα προέβλεπαν ότι θα παίξουν H-U μαζί μου!!!!!!! και φαινόμουν μακράν ο καλύτερος παίκτης του τελικού τραπεζιού. Φυσικά όταν ευθύνεσαι για την αποχώρηση 5 παικτών από το τελικό τραπέζι και κατά σειρά του 10ου,8ου,6ου 4ου, 3ου (ιδίως η αποχώρηση του 4ου έχει και πολύ παρασκήνιο lol) και υπεύθυνος για την αποχώρηση αμέτρητων παικτών μέχρι το FT, γίνεται κατανοητό ότι η λέξη πρωταγωνιστής που γράφτηκε από τα παιδιά του pokerunion δεν είναι υπερβολή και ανταποκρίνεται πλήρως στην πραγματικότητα.

Στο H-U μπήκαμε με 850.000 εγώ και 150.000 chips o Samir (Pro player με FT se WPT k EPT). http://pokerdb.thehendonmob.com/player.php?a=r&n=46643

Στην δεύτερη κιόλας παρτίδα μετά τα απαραίτητα raise, re-raise άνοιξε flop 7-8-Α εγώ check ο Samir all-in, instant call εγώ και ανοίγουμε 7-8 και ο Samir K-J!!! Turn A kai river K!!!!!!!!!.

Λίγο αργότερα και ενώ έχει περίπου 250.000 μετά από διαδοχικά raise re-raise μπαίνει all-in εγω κάνω το call (δεν γινόταν να παω πάσο) και ανοίγουμε Α-9s εγώ και 5-5 ο Samir. Ένα 5 που άνοιξε στο board( to 9αρι που υπήρχε δεν βοηθούσε) εδωσε το ποτ στο Samir. ΤΟ runner –runner flush που ζητούσα δεν ηρθε ποτέ και ο Samir με ισοφαρίζει. Τότε σηκώνεται επάνω και μου λέει: “Φίλε Γκρέκο Nikopolidhs (έτσι με φώναζε από την πρώτη μέρα που γνωριστήκαμε lol) Deal? split pot?” «Πάρτα»!!!!!! φώναξε ο Αλέξης Μετά από σκέψη και αφού ο Samir είχε αρκετή τύχη στο FT (κάτι που παραδεχόταν και ο ίδιος) συμφώνησα. Κάπου εκεί ο manager μας ειπε ότι χρειάζεται έναν νικητή για τα περιοδικά, συμφωνήσαμε να παίξουμε μία τελευταία παρτίδα me all-in στα τυφλά ( ο Αλέξης φώναζε να το παίξουμε κανονικά, όμως κανείς από τους δύο μας δεν είχε τέτοια όρεξη) πήρα Κ-4 και ο Samir 6-8.

Flop

5-4-4

Turn

10

River

7!!!!!!!! Και η πρωτιά στον Samir.(η ρέντα που σας έλεγα).

Μετρώ μέρες ………… για το GPT και San Remo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...