Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟ POKERLAND


KOKEHAVITO

Recommended Posts

-ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΣΧΗΜΗ ΜΕΡΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΩΡΙΜΗ ΣΚΕΨΗ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΣΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ(POKERLAND).ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΑΥΤΗ ΜΟΥ Η ΚΙΝΗΣΗ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΚ ΔΙΑΜΕΤΡΟΥ ΑΝΤΙΘΕΤΕΣ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟΚΛΑΣΑΤΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ SITE!

-ΦΕΥΓΟΝΤΑΣ ΘΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ POKERLAND ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΤΟΥ ΒΗΜΑΤΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΤΟΥ ΠΟΚΕΡ.ΤΟ ΣΤΗΡΙΞΑ ΜΙΛΩΝΤΑΣ ΓΙΑΥΤΟ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΟΓΙΑ ΠΑΝΤΑ."ΕΦΑΓΑ"ΑΡΚΕΤΕΣ ΩΡΕΣ ΣΤΟ ΝΑ ΠΩ 2-3 ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΑΝΕ Η ΘΑ ΒΟΗΘΟΥΣΑΝΕ.ΕΔΩΣΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ,ΕΔΩΣΑ ΙΔΕΕΣ,ΕΓΡΑΨΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΡΘΡΑ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΑ "ΗΙΤ" ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ ΑΓΑΠΗΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΤΗΡΙΞΕ.ΔΕ ΖΗΤΗΣΑ ΠΟΤΕ ΑΝΤΑΛΛΑΓΜΑ ΓΙ ΑΥΤΟ(ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΛΟΓΩ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΑΛΛΩΣΤΕ)ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟ ΑΓΑΠΗ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ SITE ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗ ΣΕΙΡΑ ΤΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΙΑΥΤΟ ΣΤΟ ΝΑ ΜΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΩΣ ΠΑΙΧΤΗ ΜΕ ΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ.

-ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΤΕΛΟΣ ΟΜΩΣ, ΧΘΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΗΤΑΝ Η ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΗ ΣΤΙΓΜΗ "ΜΑΣ".ΕΦΑΓΑ "ΑΔΕΙΑΣΜΑ"ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΓΙΝΩ ΡΟΜΠΑ.(ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΑ)ΑΠΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΛΑΘΟΣ.ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΠΟΥ ΙΣΩΣ ΑΠΟΔΕΙΧΤΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ, ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΕΙΔΑ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥ ΠΟΥ ΔΕ ΔΙΣΤΑΖΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕ ΟΛΑ,ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙ ΕΠΙ ΠΤΩΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ.ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΓΥΑΛΙΖΟΥΝ.ΙΣΩΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΠΟΚΕΡ ΡΟΜΑΝΤΙΚΑ ΕΝΩ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΕΦΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟ.ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΦΑΙ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΚΥΛΟ...ΘΑ ΣΕ ΚΟΜΜΑΤΙΑΣΕΙ!!MONO ΤΥΧΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΟΣΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΑΠΟ ΤΟ POKERLAND ΛΟΓΩ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ.

-ΦΕΥΓΩ ΜΕ ΜΙΑ ΠΙΚΡΗ ΓΕΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΔΙΑΤΑΡΑΧΘΗΚΕ ΚΑΙ Η ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΦΙΛΙΚΗ(ΚΟΛΛΗΤΗ)ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΗ.ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΜΑΖΙ ΜΕΓΑΛΩΣΑΜΕ ,50 ΜΕΤΡΑ ΧΩΡΙΖΟΥΝΕ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ,ΜΑΖΙ ΧΑΡΗΚΑΜΕ,ΤΑΞΙΔΕΨΑΜΕ,ΚΛΑΨΑΜΕ,ΓΑΜΗΣΑΜΕ,ΓΕΛΑΣΑΜΕ,ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΓΩ ΓΙΑΥΤΟΝ.ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΜΒΕΙ...ΑΣ ΕΙΝΑΙ ...ΟΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ..ΕΓΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΦΙΛΙΑΣ ΠΑΙΡΝΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟΙΣ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ..ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΔΕΝ ΜΕ "ΑΝΤΕΧΟΥΝ"

-ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΗ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΣΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.

-ΚΛΕΙΝΟΝΤΑΣ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟ ΣΤΑΥΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΟΡΑΜΑΤΙΣΤΗΚΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΠΟΚΕΡ ΠΡΩΤΟΣ ΑΠΟΛΟΥΣ..ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΣΑΥΤΗ ΤΗ(ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ)ΜΟΡΦΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.

-ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΛΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα αναφερθω , για ευνοητους λογους , μονο στο κομματι του μηνυματος σου που αφορα εμενα.

Καταρχην, επειδη εχουμε να μιλησουμε απο την Τριτη το πρωι - πριν καν εκφρασεις δημοσιως τα παραπονα σου για τη Hellenic - δεν ηξερα οτι οι σχεσεις μας "διαταραχθηκαν" όπως γραφεις. Και ειναι κριμα, για 20 χρονια φιλιας οπως λες, να το μαθαινω αυτο από ενα poker forum , τι λες?

Απο το θεμα της Hellenic κρατησα αποστασεις γιατι ηξερα μονο την αποψη της μιας πλευρας. Εχουν συμβει και αλλες παρεξηγησεις στο παρελθον με poker rooms, παικτες κλπ κλπ κλπ, και παντα αν θυμασαι σου ελεγα "περιμενε να ακουσεις και την αλλη αποψη". Συμφωνησα μαζι σου οτι η πρωτη απαντηση της Hellenic ηρθε αργα (θυμασαι τι σου ειπα για το "απικο" support αλλων poker rooms) και πλεον δεν μπορουσες να παιξεις, αλλα οταν μου ειπες "θα βγω και θα τους κραξω" δε θυμαμαι να σε συμμεριστηκα γιατι , πολυ απλα, μου ειπες μεν οτι ανταλλαξατε e-mails με το support τους αλλα δεν ηξερα τι και πως ειπωθηκε (ή μαλλον, γράφτηκε) μεταξύ σας ωστε να δικαιολογειται μια τετοια αντιδραση .

Τωρα, τα οσα αφορουν τα μεταξυ μας, δε νομιζω οτι αξιζει να αναφερθουν σε ενα poker forum. Τους προβληματισμους που αναφερεις στην 4η παραγραφο του post σου θα το θεωρουσα καλύτερο να μου τους αναφερεις κατ' ιδίαν - πολυ απλα γιατι αφορουν εσενα και εμενα , και όχι τον baskont, τον poliscas, τον theomas, τον tavernari, τον Antoni, τον Vergitsi και δεν ξερω και εγω ποιον αλλον.

Κλεινοντας, θελω να σου υπενθυμισω πώς σχολιασαμε μεταξυ μας τις προηγουμενες "αποχωρησεις" (μου φαινεται εντελως αστοχος ο ορος, λες και ειμαστε κανενα νομαρχιακο συμβουλιο) καποιων αλλων μελων του pokerland. Ας μην επεκταθω . Ο νοων νοειτω. Τα υπολοιπα , κατ'ιδίαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kokehavito καλησπέρα..

Μπορεί να μην γνωριζόμαστε από κοντά, αλλά η online παρουσία σου μου είναι πολύ συμπαθής..

Γιαυτό και παίρνω το θάρρος να σου μιλήσω..

Δεν πρόκειται να ασχοληθώ ούτε με τη κόντρα σου με τον Βασίλη, ούτε με τη διατάραξη της φιλίας σου με τον Θέμη για το θέμα..

Ήθελα απλά να σου πω ότι Pokerland δεν είναι μόνο ο Βασίλης.. Pokerland είναι ο Σταύρος που όπως όλοι μας και εσύ τρέφεις εκτίμηση για το προσωπό του, τα 1000 τόσα μέλη του, οι 50-100 άνθρωποι που συναντιόμαστε κάθε 2 μήνες να απολαύσουμε και να κοινωνικοποιήσουμε την τρέλα μας, ο καθένας που γράφει κατά καιρούς άρθρα συνεισφέροντας με το μεράκι του, το κάθε μέλος που συζητάει, ρωτάει, αναλύει, ψυχαναλύεται στο φορουμ του Pokerland, και φυσικά εσύ και οι ώρες που έχεις περάσει στην ιστοσελίδα αυτή..

Είναι κοντόφθάλμη λογική να αποχωρείς από τον χώρο αυτό γιατί διαφώνησες σε κάτι με έναν από τους ανθρώπους του χώρου.

Είναι η εύκολη λύση, της απόσυρσης γιατί θίχτηκε ο εγωισμός ή αξιοπρέπεια σου.. Δεν κρίνω ποιος έχει δίκιο στη συγκεκριμένη περίπτωση. Ειδικά αν έχεις το δίκιο με το μέρος σου, ένας παραπάνω λόγος να μείνεις..

Μπορείς να αποφύγεις την συναναστροφή με όποιον δεν επιθυμείς, αλλά γιατί να στερήσεις και να στερηθείς την επικοινωνία με τόσους άλλους ανθρώπους;

Και ήθελα να το πω και παλιότερα (σε αντίστοιχη περίπτωση), αλλά είναι πολύ άσχημο να φεύγεις από το Pokerland λέγοντας ότι εκτιμάς τον Σταύρο. Αντιφάσκουν αυτά τα 2. Όποιος εκτιμάει τον Σταύρο, ένας παραπάνω λόγος να μείνει εκεί που αυτός σηματοδοτεί με την παρουσία και το ήθος του τον χώρο.

Προφανώς και η απόφαση είναι δικιά σου. Αλλά εγώ σαν μέλος του Pokerland και κομμάτι αυτού, στεναχωριέμαι που μικρές αιτίες και προσωπικοί διαξιφισμοί φτάνουν σε τέτοια άκρα. Πάντα υγειής και δημιουργικός.. Μη χάνεσαι.. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FEYGEIS APO TO POKERLAND?ELA?TA KAZINO TA EKOPSES,EKSO DEN BGENEIS PIA(ME TIN PAREA ENOO),OUTE ENA THL!XABARI!KALA EGO DEN SE XERO KAI TOSA XRONIA OSO O THEMIS,ALLA RE AGORI EXEIS KANEI GERO BRAF!NA IPOTHESO OTI KOPIKE KAI TO APOLLONIA GIA TOYRNOUA?ISOS...DEN XERO TI NA PO!ME EXEIS BERDEPSEI,DIMO!DEN GOUSTAREIS PIA KAZINO KAI TETIA...OK...SEBASTI I APOPSI SOU KAI BRAVO ALLA OXI NA MHN PERNIS KAI ENA THL TA FILARAKIA!!!B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...