Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

κατακρατηση κερδων τουρνουα-pokerbros


Recommended Posts

Καλησπερα στη κοινοτητα,παιζω ποκερ για χαβαλε ανα τακτα διαστηματα,εδω και καιρο εχω κατεβασει την εφαρμογη pokerbros και επαιζα αλλα οχι πολυ.κυριως cash games texas με μικρα blinds.ηταν ολα καλα μεχρι προχθες.ειτε κερδιζα ειτε εχανα μικροποσα και πληρωνομουν/πληρωνα την επομενη βδομαδα.τη κυριακη που μας περασε ομως ετυχε τη κυριακη να παιξω ενα τουρνουα και να γραψω ενα αρκετα καλο κερδος.ο ατζεντης μου ηρθε προχθες που ηταν να κανονιστει η πληρωμη και μου ειπε οτι ενα ευσεβες ποσοστο επρεπε να κρατηθει σαν ''rebate'' προφανως δεν μου ειχε αναφερθει κατι τετοιο στο παρελθον αλλα ο ιδιος ισχυριζεται οτι ισχυει απο παντα στη pokerbros οπου και αν παιξεις.ισχυει κατι τετοιο?αν οχι πως μπορω να διεκδικισω ολο το ποσο.ευχαριστω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να διεκδικησεις απο ποιον?Απο εκει που παιζεις παρανομα? Η απο τα καινουρια φρουτα και μοδα που ονομαστηκαν  ατζεντηδες?

Αφου μερικοι θελετε να βαζεται μεσαζοντες στα δικα σας λεφτα ενω εχεται επιλογες για να μην το κανετε αυτο καθηστε και λουστειτε το .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/10/2024 at 4:27 ΜΜ, ο/η 72neverlose είπε:

Καλησπερα στη κοινοτητα,παιζω ποκερ για χαβαλε ανα τακτα διαστηματα,εδω και καιρο εχω κατεβασει την εφαρμογη pokerbros και επαιζα αλλα οχι πολυ.κυριως cash games texas με μικρα blinds.ηταν ολα καλα μεχρι προχθες.ειτε κερδιζα ειτε εχανα μικροποσα και πληρωνομουν/πληρωνα την επομενη βδομαδα.τη κυριακη που μας περασε ομως ετυχε τη κυριακη να παιξω ενα τουρνουα και να γραψω ενα αρκετα καλο κερδος.ο ατζεντης μου ηρθε προχθες που ηταν να κανονιστει η πληρωμη και μου ειπε οτι ενα ευσεβες ποσοστο επρεπε να κρατηθει σαν ''rebate'' προφανως δεν μου ειχε αναφερθει κατι τετοιο στο παρελθον αλλα ο ιδιος ισχυριζεται οτι ισχυει απο παντα στη pokerbros οπου και αν παιξεις.ισχυει κατι τετοιο?αν οχι πως μπορω να διεκδικισω ολο το ποσο.ευχαριστω!

Ναι ισχύει και συνήθως κυμαίνεται από 10-20% ανάλογα το club. Εφόσον όμως έχεις κάνει στο παρελθόν εκκαθαρίσεις με τον ατζέντη σου θα έπρεπε να γνωρίζεις ήδη αυτό τό ποσοστό. Δεν ισχύει παντού οπότε θα έλεγα πως το "ώπου και αν παίξεις έχει rebate" πως είναι υπερβολή. 
Σε περίπτωση που δεν ξέρεις τι σημαίνει rebate να εξηγήσω πως αν είσαι μείον 100 ευρώ στο τέλος της βδομάδας με rebate 20% αυτό σημαίνει πως σου επιστρέφονται τα 20 και άρα είσαι τελικά μείον 80 ευρώ.
Το αντίστοιχο ισχύει σε περίπτωση που είσαι συν 100 ευρώ γιατί μετα το rebate ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙΣ ενα μέρος των κερδών της τάξης του 20% άρα 20 ευρώ, οπότε και είσαι κερδισμένος κατά 80 ευρώ στο σύνολο.
Αυτο κατά κανόνα συμβαίνει σε club με πολυ καλό action έτσι ώστε να προστατεύονται οι κακοί παίκτες και να μην χάνουν γρήγορα. 

Ελπίζω να βοήθησα.
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχικα @sokratis , δεν ειναι παρανομο να παιζεις στην pokerbros ή σε κανενα αλλο app στο app store ή στο play store.
Δεν καταλαβαινω γιατι διαδιδεις κατι τετοιο και με τοσα νευρα - ενταση.
Ο αντζεντης δινει στους παικτες κατοπιν συμφωνιας τη δυνατοτητα να παιξουν σε καποια playerpool που διαφορετικα δεν θα μπορουσαν και τους εξασφαλιζει τις πληρωμες τους. 

Για να απαντησω στον @72neverlose. Αυτο που σου ειπε ειναι φαντασου το σαν "φορος οικοσυστηματος". Δηλαδη κατι που δινουν οι κερδοφοροι παικτες και πανε ολα στους χασουρηδες. Δεν κρατα τιποτα ουτε ο αντζεντης ουτε το union.
Στην προκειμμενη ο agent σου εχει αδικο , διοτι πρεπει αυτο να σου εξηγηθει εξαρχης. Αυτος λογικα εκρινε οτι προτιμα να σε εχει χωρις rebate , επειδη θα εισαι χαμενος παικτης , και τα λεφτα δηλαδη που θα δινει το Union για εσενα που χανεις, να τα τσεπωνει αυτος. Οταν ομως ειδε το τουρνουα και το κερδος που εκανες, θα επρεπε να πληρωσει αυτος απο την τσεπη του το φορο οικοσυστηματος. Δεν ηθελε να το κανει και ΤΟΤΕ σου το ανακοινωσε. 
Προφανως οχι σωστο. Αν εχεις καλη σχεση μαζι του , καλυτερα να επιμεινεις να το καλυψει αυτος μιας και δεν ειχες ενημερωθει.
Η επιλογη agent αν δεν εχεις ακρες ειναι λιγο δυσκολη στην αρχη, αλλα με τον καιρο θα γνωρισεις ατομα/ομαδες με τις οποιες θα μπορεις να συννενοηθεις αριστα και θα νιωθεις ασφαλης για τα παντα.

Γενικα τα μεγαλα unions ( union = συνολο club που μοιραζονται το ιδιο player pool για αυξημενο traffic )  , κυριως δηλαδη paradise union και diamond union , εφαρμοζουν rebate. το πως το υπολογιζει ο καθενας ειναι αλλη ιστορια, αυτο δες το με τον αντζεντη σου τι θα εχετε συμφωνησει εσεις. Τα κλαμπ το υπολογιζουν (και ταυτοχρονα ειναι ο μονος μαθηματικα σωστος τυπος για ισορροπια) ως rebate = -(results+rake)*rebate% 

Αν θες για τουρνουα συγκεκριμενα εγω μπορω να σου προσφερω ντιλ ΧΩΡΙΣ ριμπειτ. Τα κερδη δικα σου ολα

Ωστοσο για τα cash οποιος σου πει κατι τετοιο απλα τζογαρει στη πλατη σου και ελπιζει οτι θα χασεις για να κρατησει αυτος τα λεφτα, οπως φαινεται εκανε ο αντζεντης σου μεχρι να κερδισεις... 

για οποιαδηποτε ερωτηση/πληροφορια 
telegram : usurper55
discord : usurper55#6434

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2024 at 6:32 ΜΜ, ο/η usurper55 είπε:

Αρχικα @sokratis , δεν ειναι παρανομο να παιζεις στην pokerbros ή σε κανενα αλλο app στο app store ή στο play store.
Δεν καταλαβαινω γιατι διαδιδεις κατι τετοιο και με τοσα νευρα - ενταση.
Ο αντζεντης δινει στους παικτες κατοπιν συμφωνιας τη δυνατοτητα να παιξουν σε καποια playerpool που διαφορετικα δεν θα μπορουσαν και τους εξασφαλιζει τις πληρωμες ...

 

  Περα  οτι καποιοι πηραν μια δωρεαν εφαρμογη και την εκμεταλλεύονται βγαζοντας κερδος μεγαλη μαγκια τους αλλα οσοι παιζουν θα πρεπει να γνωριζουν οτι κανενα κερδος τους δεν ειναι εγγυημενο εως που να παρουν τα λεφτα στο χερι.Αυτο που λεω στο προηγουμενο μυνημα μου ειναι για ποιον λογο να μπλεξω σε μια τετοια κατασταση οταν υπαρχουν αρκετα αδειοτημενα σαιτ?Μονο αν εχετε μαζεψει ολους τους ανηλικους και αυτο θα ηταν αρκετα τραγικο.Οσο για το αν οι ατζεντηδες ειναι καλα παιδια σιγουρα καποιοι ειναι αλλα υπαρχουν και ατομα που πονταρουν στο να χασεις οπως καλα το εγραψες και εσυ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο λόγος που θα μπλέξει καποιος ειναι ο ιδιος που παιζει και ggpoker. επειδη θελει να παιζει 
1. χωρις να φορολογειται
2. σε ευκολοτερο field

Εννοειται και καταλαβαινω και σεβομαι τους παικτες που θελουν να παιζουν στη σιγουρια της stars , αλλα ο καθε ενας εχει διαφορετικες αναγκες και απαιτησεις .

Αυτο που θιγεις για την αξιοπιστια των agent ειναι το πιο σοβαρο θεμα, και για εμενα το μονο μειωνεκτημα των apps. Ειναι σχετικα δυσκολο να βρεις καποιον αξιοπιστο, αλλα απαξ και το κανεις μετα ειναι ολα τελεια 
Ουσιαστικα, θες καποιον που να ξερεις καπως ή να εχει καποιο προσωπο στο community ωστε να ξερεις οτι δεν τον συμφερει να σε φαει, και να εχει μια οικονομικη μικροανεση ωστε αν γινει καποια μαλακια καπου και δεν πληρωσει καποιο κλαμπ ή οτιδηποτε, να σου διασφαλισει αυτος τα λεφτα σου απο την τσεπη του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαντασου να κερδισεις ενα τουρνουα και να παρεις 20,000ευρω και την επομενη να πεθανει ο ατζεντης(φρουτο),ΞΕΧΑΣΕ ΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ-

γιαυτο παιζω σταρς για να μην ψαχνω τον καθε ατζεντη που κονομαει στην πλατη μου,να με πληρωσει.

Τουλαχιστον στην γαμημενη σταρς ξερεις οτι θα πληρωσεις φορο εξ αρχης κ τα λεφτα μπαινουν στην τραπεζα σε 4ωρες οποτε γουσταρεις χωρις επικοινωνια με ατζεντη(φρουτο) να κανονισεις ραντεβου οποτε μπορει αυτος και να σε τρωνε και οι σκεψεις_θα ερθει η θα με φαει--Καλησπερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/10/2024 at 11:39 ΜΜ, ο/η Ναταλια13 είπε:

Παρακαλω να μας πει ενας agent ποσα βγαζει απο ενα micro reg που tzirarei 250euro καθε μερα.

Micro reg που τζιραρει 250 την μέρα; ρε τα θέλετε και τα γράφετε ή σας απλά σας φεύγουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...