Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Γιατί θα πάω μόνος μου στο Dortmund


goingup

Recommended Posts

Μόλις σήμερα γράφτηκα στα 2 side events για το ΕPT του Dortmund. Έχω χαρεί πολύ που τα κατάφερα τελικά και ήθελα να το μοιραστώ με όλους.

Αλλά θέλω να σας πω γιατί τελικά αποφάσισα να πάω μόνος μου και όχι να διεκδικήσω την πρόκρισή μου μέσα από διάφορους αγώνες. Γιατί πολύ απλά βαρέθηκα τα satelites. Βαρέθηκα να διεκδικώ τη συμμετοχή μου μέσα από τουρνουά που διοργανώνουν οι αίθουσες χωρίς να προσφέρουν ουσιαστικά τίποτα παρά μόνο τη συλλογή των χρημάτων - επάθλου. Και τι παίρνουν γι' αυτό? α) τη γκανιότα και β) την υποχρέωσή μου να πάω με όποιο τρόπο τους βολεύει, σε όποιο ξενοδοχείο τους βολεύει και επιπλέον να φοράω και τα ρούχα τους. Γιατί?

Αφού τελικά ο νικητής έχει κερδίσει τα λεφτά των συμπαικτών του και είναι πια ΔΙΚΑ ΤΟΥ λεφτά και όχι λεφτά της οποιασδήποτε αίθουσας. Προτιμώ λοιπόν να παίζω σε τουρνουά με χρηματικά και μόνο έπαθλα (εκτός κι αν είναι freeroll) και τα όποια κέρδη μου να τα κάνω σουβλάκια, πασατέμπους, ταξίδια στο Dortmund ή ότι άλλο εγώ θέλω. Τσοντάρω και τα λεφτά από την επιστροφή της γκανιότας (rake back) και να σου το ταξιδάκι. Δε βαριέσαι, πάντως στην προσπάθειά μου να βρω τρόπο να πάω στο Dortmund θυμήθηκα το συμμαθητή μου τον Διονύση. Στο διπλανό θρανίο, αντέγραφε μετά μανίας, αλλά αντέγραφε λάθος. Πάντως όταν κάποιες φορές έπαιρνε καλό βαθμό, αυτός τουλάχιστον δεν το διατυμπάνιζε ώστε να αφεθεί να εννοηθεί πως ήταν δική του επιτυχία. Που σαι ρε Διονύση και σε πεθύμησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέξη σου εύχομαι ολόψυχα ότι καλύτερο σε αυτό σου το ταξίδι (αποτέλεσμα, εμπειρίες, διασκέδαση). Πέρα όμως από αυτό, το θέμα που έθιξες, πραγματικά είναι τεράστιο και αξίζει να το συζητήσουμε.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ότι αν κάποιο τουρνουά δεν έχει μία προστιθέμενη αξία από την ίδια την αίθουσα που το διοργανώνει, καταλήγει να είναι δώρο-άδωρο.

Δηλαδή ποιος είναι ο ρόλος της αίθουσας; Του απλού διοργανωτή; Αν ναι, τότε γιατί να μπαίνει χορηγός και να διαφημίζεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Asxeta me to ti prosferoun h den prosferoun ta sites, proswpika sumfwnw me atomikes prospa8eies gia die8nhs epituxies. Osoi mporoun, giati na mhn "ependusoun" kapoia apo ta kerdh tous se ena live tournoua. H empeiria kai mono einai megalo kerdos.

Kalh epituxia. an mporeis, pare kai kana extra fragko gia ta cash games :)

G.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητοί φίλοι του Pokerland,

Επειδή δεν μου αρέσουν οι συζητήσεις με υπονοούμενα, θα σας παρακαλούσα όλους να είστε λίγο πιο ξεκάθαροι σε κάποιες τοποθετήσεις σας γιατί πολύ φοβάμαι πως παρατηρώ μια προσπάθεια να φωτογραφήσετε με ορισμένες από αυτές το Poker.gr και να μειώσετε τις προσπάθειες που κάνουμε μέσα από το site μας κάτι που δεν θεωρώ τίμιο. Βρισκόμαστε σε ένα φόρουμ στο μέσο της ελευθερίας (διαδίκτυο) και νομίζω καλό θα ήταν να γράφουμε μιλώντας συγκεκριμένα και όχι με γενικότητες και υπονοούμενα. Εκτός αν είναι τυχαίο ότι 3 διαφορετικά posts μοιάζουν να προσπαθούν να αναφερθούν σε εμάς χωρίς να αναφέρουν την απαπαγορευμένη(;) πλέον στο Pokerland λέξη "Poker.gr" :whistle:

Αγαπητέ Αλέξη (going up), καταλαβαίνω ότι όπως εγώ έχω τον ρόλο μου στο Poker.gr έτσι και εσύ έχεις τον δικό σου στα Asteria. Καλά κάνεις λοιπόν και προωθείς τις οποιεσδήποτε ενέργειες σας (παλιότερα τουρνουά για Κοπενγχάγη, τώρα rake back). Σου έχω εκφράσει άλλωστε και προσωπικά την εκτίμηση μου στις ικανότητες σου. Καλό θα ήταν όμως να μην προσπαθείς να μειώσεις τις δικές μας προσπάθειες, όπως δεν έκανα εγώ ποτέ για τις αντίστοιχες δικές σας στους 4 μήνες που προβληθήκαμε επί πληρωμή στο Pokerland και εσείς δεν είχατε το "αβαντάζ" της διαφημιστικής συνεργασίας.

Τώρα διαφημίζεστε στο Pokerland εσείς και το KS Poker (τα καπελάκια που τα είδες αλήθεια εσύ αγαπητέ Παναγιώτη; Τα "καινούργια" πράγματα που δοκιμάζεις μήπως παρεμπιπτόντως τα τα έχουν δοκιμάσει και άλλοι;) και όχι εμείς και αυτό είναι σεβαστό, όχι όμως και τα υπονοούμενα για το site μας από όλες τις πλευρές. Κάντε τις προσπάθειες σας να κερδίσετε τους Έλληνες παίκτες και αφήστε εμάς να κάνουμε τις δικές μας. Νομίζω ότι ο κάθε παίκτης μπορεί από εκεί και πέρα να τις κρίνει μόνος του και να επιλέξει ανάλογα με τα γούστα του και τα κριτήρια του (που σίγουρα από παίκτη σε παίκτη διαφέρουν). Εκτός αν οι αρχικές μας κουβέντες για υγιή ανταγωνισμό που μόνο να βοηθήσει μπορεί τους Έλληνες παίκτες ήταν φούμαρα.

Πιο συγκεκριμένα τώρα, για τα θέματα που έθιξες, είναι σεβαστό να πάει κάποιος μόνος του σε τουρνουά και εμείς το επικροτούμε και είμαστε μάλιστα και στη διάθεση όποιου φίλου θα ήθελε κάποια βοήθεια στα arrangements (γιατί ίσως δεν έχει την εμπειρία όπως εσύ, το κάναμε άλλωστε π.χ. με τον TnTheGreek που μόνος του πλήρωσε τα έξοδα για Ζέεφελντ και τον ευχαριστούμε πολύ που αγωνίστηκε με τα χρώματα μας- χωρίς εμείς να του το ζητήσουμε/απαιτήσουμε). Το τι μπλούζα θα φορέσεις εσύ στο Ντόρτμουντ (δικιά σου ή του Asteria) δεν το γνωρίζω αλλά όποια και να είναι σου εύχομαι να πας καλά και να φέρεις μία ακόμα επιτυχία στο ελληνικό πόκερ (το ίδιο σου ευχήθηκα και πριν την Κοπενγχάγη που θα έπαιζες μέσω του Asteria).

Όσο για το αν site μας βάζει κάτι ή όχι σε αυτά τα προκριματικά που κάνει για το Ντόρτμουντ, απλά θα σε ενημερώσω ότι στο πρωτάθλημα που ολοκληρώνεται (με μεγάλη επιτυχία) την Παρασκευή, πλήρωσαν τη συμμετοχή τους 36 παίκτες (σε 9 παίκτες δόθηκαν buy υπό μορφή μπόνους για τις επιτυχίες τους στα τουρνουά του Poker.gr) και το buy-in ήταν 60+0 ευρώ. Μαζεύτηκαν δηλαδή 2.160 ευρώ με το έπαθλο να είναι 3.000 ευρώ για τα δύο πακέτα για Ντόρτμουντ και άλλα $600 (ίσως και $700, ανάλογα με την τελευταία αγωνιστική) σε tickets για το τουρνουά της 26/2 που θα στείλει άλλους δύο παίκτες με την Poker.gr Team στο Ντόρτμουντ. Επομένως μιλάμε για καθαρό overlay πάνω από 1.300 ευρώ ($1.600).

Άρα και κανένα καπέλο δεν βάλαμε και με $1.600 (μόνο για το πρωτάθλημα, γιατί σχεδόν βέβαια θα συνεισφέρουμε και άλλα στις 26/2 και το ποσό θα φτάσει πάνω από $2.500) έχουμε ενισχύσει την αποστολή για Γερμανία (με χαρά μας, γιατί εκτός από το να γίνουμε ένα ισχυρό ελληνικό site θέλουμε να έχουμε και μια ισχυρή ελληνική ομάδα πόκερ για λόγους ανταγωνιστικούς και όχι κερδοσκοπικούς- είναι γνωστό ότι τα χρήματα βγαίνουν από τα τραπέζια και όχι τα τουρνουά).

Όσο για την απορία σου γιατί πρέπει να παίζει κανείς σε τέτοια τουρνουά, ίσως γιατί αρκετός κόσμος θέλει να δοκιμάσει την τύχη του με 60 ή 80 ευρώ να πάει ένα τέτοιο ταξίδι, όπως τα κατάφεραν ο Menikagain και ο gkap13 και όπως θα τα καταφέρουν 4 άλλοι παίκτες αυτή την εβδομάδα. Επιπλέον αποκτάμε έτσι μια σταθερή και όχι σποραδική εκπροσώπηση στο εξωτερικό που νομίζω ότι μόνο καλό κάνει στο ελληνικό πόκερ, όπως και η παρουσία η δικιά σου ή άλλων Ελλήνων παικτών σε διεθνή τουρνουά. Τέλος δεν αντιγράψαμε τίποτα (εκτός αν τα πρωταθληματάκια εφευρέθηκαν πρόσφατα), ούτε διατυμπανίσαμε ποτέ ότι ο GeoAlexo κέρδισε στην Κοπενγχάγη κάτι με τα δικά μας μπλουζάκια και όχι με τα μπλουζάκια του site που εκπροσωπείς!

Αγαπητέ Σταύρο (Poliscas) , θα παρακαλούσα και εσένα σεβόμενος τη συνεργασία που είχαμε να είσαι λίγο πιο προσεκτικός ή αν όχι πιο προσεκτικός, τότε πιο ξεκάθαρος στις διατυπώσεις σου ώστε να αποφεύγονται παρεξηγήσεις. Ελπίζω το σχόλιο σου να μην αναφερόταν σε εμάς, αν και το έκανες σε συνέχεια post που αναφερόταν σε εμάς... Σέβομαι την αλλαγή της πολιτικής σου στην πρόωθηση αιθουσών (και ας είμαστε οι πιο θιγμένοι από αυτοί γιατί πληρώσαμε αδρά την προβολή μας το τελευταίο τετράμηνο) αλλά όπως εγώ σταμάστησα να ποστάρω από τότε σεβόμενος την πολιτική σου, έτσι και εσύ σεβάσου τη συνεργασία που είχαμε και προσπάθησε να είσαι πιο προσεκτικός σε κάποιες διατυπώσεις. Εκτός αν το Poker.gr ήταν για 4 μήνες φοβερό site και τα τουρνουά του άξιζαν να μπαίνουν στην πρώτη σελίδα και την ατζέντα του Pokerland αλλά από τη μέρα που κατέβηκε το μπάνερ του κάνει τουρνουά με δώρο άδωρο, κτλ.

Επιπλέον το αν ο GeoAlexo έγινε sponsored από μας στο Ζέεφελντ ή θα γίνει στο Ντόρτμουντ, δεν νομίζω ότι αποκρύφτηκε από τον ίδιο ή από εμάς. Το ότι στον προκριματικό για Κοπενγχάγη του Asteria έπαιζε μέσα και διεκδίκησε το έπαθλο ο ίδιος ο άνθρωπος του Asteria στην Ελλάδα δεν είδα όμως ποτέ νμα το αναφέρεις αφού λέμε τα πράγματα με το όνομα τους :laugh:

Συγνώμη αν το ύφος μου ενόχλησε κάποιους, όμως δεν δέχομαι ενώ έχουμε κάνει διακριτικά στην άκρη σε αυτό εδώ το site για να σεβαστούμε τη διαφημιστική του πολιτική (την οποία άλλωστε εγώ ο ίδιος είχα τονίσει την ανάγκη της να υπάρξει όπως καλά ξέρει ο Σταύρος και την οποία σεβάστηκα και ας ξεκίνησε με το που σταμάτησε η δικιά μας συνεργασία και άρχισαν άλλες) , να γίνονται προσπάθειες υπονόμευσης του Poker.gr με τέτοιο πλάγιο τρόπο.

Αν κάποιος έχει κάτι που θέλει να μας καταλογίσει, είμαι όλο αυτιά να το ακούσω εδώ δημόσια. Όχι με πλάγιο τρόπο και όχι χωρίς να λέει ξεκάθαρα αυτό που θέλει να πει.

Αν κάποιος έχει κάτι να μας προτείνει για να γίνουμε καλύτεροι, έχουμε αποδείξει νομίζω ότι θα τον ακούσουμε και δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουμε, αλλά θα προσπαθήσουμε. Η καλοπροαίρετη κριτική είναι για μας το κυριότερο υλικό πάνω στο οποίο χτίζουμε.

Καθημερινά επικοινωνούμε μαζί με τα μέλη μας και προσπαθούμε να κάνουμε ότι μπορούμε για να είναι η εμπειρία τους στο Poker.gr πιο ευχάριστη και πιο ικανοποιητική. Το support μας είναι το μόνο 100% ελληνικό support. Ούτε ανήκει σε διεθνή εταιρία, ούτε σε network που το προσφέρει σαν service σε αίθουσα, ούτε είναι απλά τα 1-2 άτομα που αποτελούν το ελληνικό support ανάμεσα σε 100 support agents από όλο τον κόσμο. Είναι 5 Έλληνες που δουλεύουν μόνο για το Poker.gr και για κανέναν άλλον, στα ελληνικά και μοναδικό σκοπό έχουν να βρισκόμαστε σε διαρκή επικοινωνία με τα μέλη μας παρότι το internet είναι ένα μέσο πολλές φορές απρόσωπο.

Όπως εμείς κάνουμε τη δικιά μας προσπάθεια, έτσι και άλλες αίθουσες κάνουν τις δικές τους. Από εκεί και πέρα νομίζω οι παίκτες μπορούν να κάνουν τις επιλογές τους με βάση τα δικά τους κριτήρια και αυτά που βλέπουν με τα μάτια τους από την κάθε αίθουσα. Κάποιοι θα διαλέξουν τη μία, κάποιοι την άλλη, κάποιοι πολλές. Ας τους αφήσουμε λοιπόν να το κάνουν χωρίς να προσπαθούμε να μειώσουμε η μία αίθουσα την άλλη αλλά βάζοντας τα δυνατά μας για να κερδίσουμε την εμπιστοσύνη τους.

Θα παρακαλούσα τέλος Poliscas το post μου να παραμείνει στο site ως έχει. Δεν είναι διαφημιστικό και δεν νομίζω ότι γενικά υπάρχει κάποιος λόγος για να "κοπούν" οι απόψεις που εξέφρασα από το Pokerland. Αν γίνει κάτι τέτοιο (που το απεύχομαι) υπάρχει πάντα και η οδός του e-mail αφού τα περισσότερα από τα ενεργά μέλη του φόρουμ είναι και μέλη του Poker.gr.

Αυτά από μένα. Είμαι ανοικτός σε κάθε διάλογο και συζήτηση που θέλετε να κάνουμε για όλα τα παραπάνω (ή οτιδήποτε άλλο). Ευχαριστώ για τη φιλοξενία και καλή συνέχεια σε όλους στις προσπάθειες σας.

Με εκτίμηση,

Πάνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπητέ Πάνο,

Καλή επιτυχία στο Poker.gr και καλή συνέχεια στην προσπάθειά σας. Η αποψή σου είναι σεβαστή. Εγώ δεν ανέφερα συγκεκριμένη αίθουσα. Καλά έκανες όμως και τοποθετήθηκες αφού υπάρχουν ένα σωρό αίθουσες πόκερ που διαφημίζονται στην Ελλάδα.

Στον goingup εύχομαι κάθε επιτυχία στο Ντόρτμουντ.

Προσωπικά δεν με απασχολεί ποιός υποστηρίζει ποιόν, ο καθένας κάνει τη δουλειά του. Ακόμα και αυτού του είδους οι κοκορομαχίες μέσα από αυτό το φόρουμ είναι καλές, τονώνουν το ενδιαφέρον των φίλων του πόκερ και εμένα προσωπικά με διασκεδάζουν. Για αυτό θα επιθυμούσα και εγώ να παραμείνει αυτό το post στο Pokerland.

Με εκτίμηση

Παναγιώτης

King Solomons Poker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα φυσικά και θα παραμείνει το post, το έκανα μάλιστα και μόνιμο γιατί παρουσιάζει ιδιαίτερο ενδιαφέρον. :laugh: :laugh: :laugh:

Είναι ωραίο κάποιες στιγμές να ανεβαίνουν οι τόνοι και να γίνονται ενδιαφέρουσες κουβέντες μέσα από τις οποίες έχουμε την ευκαιρία να πούμε όλοι τις απόψεις μας.

Αγαπητέ Παναγιώτη(του Poker.gr), φυσικά μπορείς να μιλήσεις ελεύθερα και να εκφράσεις την άποψή σου – ακόμη κι αν κάπου μας αδικείς… Δεν έγραψα ούτε υπονοούμενα ούτε προσπάθησα να «φωτογραφήσω» το Poker.gr. Απάντησα στο post του Αλέξη, συμφωνώντας με τη δίκαιη διαπίστωση, ότι δεν πρέπει οι αίθουσες να κάνουν «μαϊμού» προσφορές…Κι επιμένω σε αυτή την άποψη κι αν θέλεις το αναλύουμε κι ακόμη περισσότερο.

Εσύ αδικώντας και την αίθουσα σου, έκανες το λάθος να ταυτιστείς με το παραπάνω. Αυτό ήταν λάθος καθώς στην προηγούμενη καμπάνια στείλατε στην Αυστρία δύο επιπλέον άτομα, από αυτά που είχατε υποσχεθεί αρχικά στους παίκτες… Επομένως όσον αφορά το συγκεκριμένο post μας έκρινες λάθος.

Να είσαι σίγουρος ότι δε γίνονται σε κανένα σημείο προσπάθειες υπονόμευσης του Poker.gr με τέτοιο πλάγιο τρόπο…Αυτά είναι αστειότητες. Σιγά την αγορά του πόκερ που έχει σήμερα η Ελλάδα (με το ζόρι να υπάρχουν 400 real money players) ώστε να εξυφαίνονται και συνωμοσίες.

Σεβόμαστε τις προσπάθειες σου και την καλή συνεργασία που είχαμε όλο αυτό το διάστημα, και δεν πρέπει να ενοχλείσαι με τις νέες διαφημιστικές συνεργασίες του Pokerland…Σου εύχομαι και εσένα προσωπικά και στο Poker.gr ότι καλύτερο για το μέλλον.

Σε αυτό το φόρουμ είσαι καλοδεχούμενος να εκφράζεις την άποψή σου όποτε και όπου εσύ κρίνεις απαραίτητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν χαίρομαι που το post παραμένει, απλά (για να μην νομίζει κανείς ότι βλέπω και φαντάσματα) καμιά φορά όποιος καεί στο χυλό φυσάει και το γιαούρτι :P

Σταύρο, σε ευχαριστώ για την τοποθέτηση σου και συγνώμη αν σε αδίκησα σε κάποιο σημείο του post μου, όμως ήταν ξεκάθαρο (και δεν το φαντάστηκα και ταυτίστηκα με κάτι) ότι το σχόλιο του going up απευθυνόταν (σε αρκετά σημεία του τουλάχιστον) στο Poker.gr. Καλό θα ήταν λοιπόν αντί για γενικότητες, να μιλάμε λίγο πιο συγκεκριμένα γιατί έτσι αποφεύγονται οι παρεξηγήσεις ή η δημιουργία εντυπώσεων (αυτές με ενοχλούν και όχι το να έχει νέες διαφημιστικές συνεργασίες το site σου). Εξάλλου το να πούμε ότι οι μαϊμουδένιες προσφορές δεν είναι καλές ή ότι το μην πληρώνει ένα site τα μέλη του ή ότι το να μη δίνεις το μπόνους δεν είναι σωστό είναι όλα δίκαιες διαπιστώσεις αλλά με το να τα λέμε έτσι γενικά δεν νομίζω ότι είναι και ιδιαίτερα εποικοδομητικές...

Συνονόματε Παναγιώτη του KS, συμφωνώ με αυτά που γράφεις και χαίρομαι που βλέπεις έτσι το θέμα. Ελπίζω να συμφωνείς και εσύ πως είναι καλύτερα να είμαστε ξεκάθαροι στις τοποθετήσεις μας και να μιλάμε ανοιχτά.

Πιστεύω ότι με τον υγιή ανταγωνισμό μεταξύ των ελληνικών αιθουσών και των ξένων αιθουσών που στοχεύουν στους Έλληνες παίκτες, οφελημένοι θα βγουν πάνω από όλα και οι ίδιοι οι Έλληνες παίκτες. Μακάρι να γίνει έτσι και να πάρει το πόκερ στη χώρα μας τη θέση που του αξίζει. Αυτή είναι η επιθυμία μου και σαν Έλληνας παίκτης και σαν εκπρόσωπος μιας εταιρίας που- κακά τα ψέματα- θα κερδίσει και η ίδια μόνο αν το πόκερ ανέβει στη χώρα μας.

Καλή συνέχεια στις προσπάθειες όλων!

Φιλικά,

Πάνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάνο καλησπέρα,

έχεις έναν εκνευρισμό που δεν καταλαβαίνω. Τον σέβομαι όμως. Γι' αυτό θα προσπαθήσω να απαντήσω στα λεγόμενά σου, μόνο όμως όσα με αφορούν προσωπικά. Στην ενέργεια που κάνετε δεν θα αναφερθώ γιατί έτσι κι αλλιώς όλες οι ενέργειες κρίνονται από τον "Αρειο Πάγο" των ενεργειών που είναι η Αγορά η ίδια.

Υπονοούμενο για την ενέργειά σας δεν άφησα. Είπα ξεκάθαρα ότι δεν παίζω σε satelite και εξήγησα τον λόγο. Ούτε στο Poker.gr, ούτε στο Asteria ούτε στο Party Poker ούτε στο Poker Stars ούτε σε κανένα από τα 30 περίπου sites που είμαι γραμμένος. Πάει αυτό.

Νομίζω ότι ο λόγος που το πήρες προσωπικά είναι το σχόλιό (γκρίνια) μου περί αντιγραφής και προσπάθειας οικειοποίησης. Κακά τα ψέματα Πάνο. Είναι ίδιο! Και οι αναφορές σας στην επιτυχία του Γιώργου στη Κοπεγχάγη χωρίς προφανώς πουθενά να αναφέρετε το Asteria ήταν συνεχείς. Φάουλ Πάνο μου. Φάουλ!

Ένα άλλο θεματάκι. Ξέρεις όταν γινόταν το Road to Copenhagen δεν είχα καμμία συνεργασία με τα Asteria. Όπως εσύ λες ότι σου κάνουν προτάσεις διάφοροι παίκτες, έτσι έκανα κι εγώ στο Asteria. Αφου εγκρίθηκε, έγινε και κρίθηκε ως πετυχημένη, τότε επιβραβεύτηκα με το ταξίδι και βγήκα και ευχαρίστησα γι' αυτό όλους όσους έλαβαν μέρος. Γιατί αν έπαιζαν μόνο 40 άτομα τότε η Αγορά (ο Άρειος Πάγος που λέγαμε πριν) θα την είχε κρίνει ως αποτυχημένη και ταξίδι δεν θα έπαιρνα.

Τελευταίο αφήνω κάτι που δεν με αφορά άμεσα, αλλά έτσι όπως το γράφεις με παίρνει και μένα η μπάλα. Εσάς, απ' όσο ξέρω δεν σας έχει αποκλείσει κανείς από το pokerland, όποτε θέλετε μπαίνετε με διαφήμιση και ότι άλλο.

Εσύ το έχεις πει παλαιότερα και συμφωνώ. Μέσα σε μια οικογένεια πάντα γίνονται και καυγαδάκια. Νομίζω εκεί εντάσσεται και αυτή η ανταλλαγή των post. Σιγά - σιγά θα μάθουμε να μην πατάμε ο ένας το πόδι του άλλου (χωρίς φάουλ και γκρίνιες δηλαδή) και να προχωράμε στον κοινό μας στόχο που είναι η ανάπτυξη του ποκερ στην Ελλάδα και από 400 να γίνουμε 40,000 και βάλε!

Θα τα πούμε στο Dortmund?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΑΠΡΑΞΙΑΣ ΣΤΟ SΙTE ΞΑΦΝΙΚΑ ΑΝΑΨΑΝ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ .... ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΕΡΩΤΟ.:P

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΝΑ ΔΙΑΘΕΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕ ΓΕΙΑ ΤΟΥ ΜΕ ΧΑΡΑ ΤΟΥ.

ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΠΙΣΤΕΥΩ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΔΕΝ ΔΙΑΘΕΤΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΟΛΑ ΤΑ PROMOTION SATELLITES ΤΩΝ ΡOKER SITES EINAI ΚΑΛΟΔΕΧΟΥΜΕΝΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

parisaktos έγραψε:

.... ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΕΡΩΤΟ.:P

:laugh: :laugh: Πολύ καλή ατάκα parisakte! Όπως και η τοποθέτησή σου πιστεύω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέξη σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Ίσως θα ήταν όλα διαφορετικά αν ότι είχες να πεις το έλεγες εξ αρχής πιο ξεκάθαρα. Ο καθένας έχει την αντίληψη του. Δεν υποτιμώ τη δικιά σου, μην υποτιμάς και εσύ τη δικιά μου. Το αρχικό σου σχόλιο είναι για μένα σαφές το που στόχευε αλλά και το ποια ενέργεια εξυπηρετούσε (όλα αυτά έμμεσα). Και η άποψη μου αυτή παραμένει.

Ο λόγος που το πήρα [προσωπικά όπως λες δεν ήταν το σχόλιο σου για το συμμαθητή σου αλλά αυτή η έμεση προσπάθεια δημιουργίας εντυπώσεων, με την απαξίωση κατά κάποιο τρόπο των satelites (μέσω της προσωπικής σου γνώμης που τη σέβομαι ιδιαίτερα) και η προώθηση μιας άλλης προσέγγισης στο όλο θέμα. Απλά αναρωτιέμαι γιατί πριν δύο μήνες κατά το Road to Copenhagen είχες τόσο διαφορετική άποψη από ότι σήμερα για αυτά τα satelites...

Όσο για το θέμα της παρουσίας του Γιώργου στην Κοπενγχάγη, επιμένω (όπως σου έχω πει και προσωπικά) ότι δεν κάναμε ποτέ φάουλ. Ποτέ δεν οικειοποιηθήκαμε την επιτυχία του, ποτέ δεν είπαμε ότι τον στείλαμε εμείς ή ότι πήγε μόνος του. Τώρα αν θεωρείς εσύ ότι σε ένα δελτίο τύπου θα έπρεπε να πούμε ότι τον είχαν στείλει μέσα από τουρνουά που κέρδισε η γυναίκα του στα Asteria (που απορώ πως έστειλαν να παίξει παίκτης με άλλο όνομα από αυτό που ήταν δηλωμένο στο προκριματικό τουρνουά- ξεκαθαρίζω πως δεν το αμφισβητώ, απλά απορώ γιατί είναι must σχεδόν παντού να παίζει κανείς με σωστά στοιχεία και να πηγαίνει αυτός που κερδίζει και ότι φίλοι, συγγενείς, κτλ), τότε ok αλλά απλά διαφωνούμε! Φάουλ είναι να οικειοποιηθείς την επιτυχία του άλλου. Το να πεις θα πάμε στους Ευρωπαϊκούς με τον Κεντέρη που πήρε πέρσι το χρυσό αν είσαι ο Ολυμπιακός και να μην πεις ότι πέρσι που πήρε το χρυσό έτρεχε με τον Πανελλήνιο, θα σου έμοιαζε δηλαδή εσένα φάουλ; Το παράδειγμα δεν είναι τυχαίο. Ο GeoAlexo μάλλον ντοπάρεται πριν τα offline τουρνουά, γιατί εμφανίζεται τουλάχιστον τρεις φορές καλύτερος από ότι στα online! Εκτός αν φταίει το poker face :P

Α και παιδιά, γενικά μην υποτιμάτε τόσο τους Έλληνες real money players. Υπάρχουν αρκετοί παραπάνω από 400 :lol:

Κατά τα άλλα, εύχομαι και πάλι καλή επιτυχία στο Ντόρτμουντ. Το λέω και το εννοώ ότι πραγματικά χαίρομαι όταν ένας Έλληνας παίκτης (με οποιοδήποτε μπλουζάκι) φέρνει μια επιτυχία έξω. Τέλος συμφωνώ ότι κάποια τέτοια "καυγαδάκια" μπορεί να λειτουργούν εποικοδομητικά, αλλά εύχομαι να είμαστε όλοι πιο ξεκάθαροι στα λόγια μας και στις προθέσεις μας και όχι να μιλάμε με υπονοούμενα ο ένας για την προσπάθεια του άλλου, ώστε να αποφεύγονται.

Μακάρι μετά το Ντόρτμουντ τα καυγαδάκια να είναι για το ποιος πήρε την 1η θέση και ποιος τη 2η!!! Μοιάζει ουτοπία αλλά ποτέ δεν ξέρεις :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είπα ποτέ ότι δεν θα παίξω σε ένα προκριματικό που είναι freeroll όπως ήταν το Road to Copenhagen.

Απλώς τα βάζω κάτω και λέω ότι τα satelite δεν συμφέρουν μακροπρόθεσμα. Μπορείς να μετρήσεις και τα pot odds :). Θα το δεις, δεν βγαίνει. Αυτά τα 60$ που λες ότι μπορεί να σε στείλουν στο τουρνουά στόχο σου, συχνότερα θα τα χάνεις και όταν τα κερδίζεις δεν θα κάνεις απόσβεση όσων έχεις χάσει. Και δεν βάζω μέσα στο κόστος εισόδου και την αμοιβή της αίθουσας.

Δηλαδή αν πω εγώ μεθαύριο:

ελάτε στο τάδε μέρος 20 παίκτες, βάλτε όλοι από 100 Ευρώ (+10 για το σπίτι) και ο πρώτος θα πάει στο Dortmund (πακέτο αξίας 2,000 Ευρώ) αλλά θα φοράει μπλουζάκι I love Alexis, θα ήταν κάτι που συμφέρει τον παίκτη?

Αν πάλι εγγυηθώ ένα εισιτήριο ανεξαρτήτου συμμετοχής, τότε από τη μιά παίρνω ένα ρίσκο, από την άλλη όμως αυτό "μυρίζει" promotion και όχι προσφορά. Επενδύω και στο τέλος μετράω τη χασούρα ή το κέρδος μου. Και αν οι παίκτες μου γυρίσουν τη πλάτη και χάσω μπορώ πάντα να λέω "Να εγώ για σας δουλεύω".

Προφανώς δεν είμαι αφελής να πιστεύω ότι μέσα από το Δελτίο Τύπου σας θα πρέπει να αναφέρετε ανταγωνιστικά site. Γι' αυτό η σωστή (δεοντολογική) αντιμετώπιση είναι ότι δεν αναφέρεις καθόλου κάτι που δεν έχει καμία σχέση με σένα. Αλλά αν το αναφέρεις πρέπει να το αναφέρεις ολόκληρο, γιατί όπως ξέρεις η μισή αλήθεια είναι ψέμα.

Τώρα όσο για το ποιός από το ζευγάρι χρησιμοποιεί το nickname parask, πραγματικά δεν το ξέρω. Έχω μια υποψία για το ποιός πραγματικά παίζει, αλλά δεν με αφορά. Ή ο ένας παίζει ή ο άλλος, και οι δύο ήταν εκεί στη Κοπεγχάγη και μεταξύ τους αποφάσισαν ποιός θα κάτσει στο τραπέζι. Ήταν μια καθαρά δική τους απόφαση, σε ουσιαστικό - ανθρώπινο επίπεδο και διακριτικά τους αφήσαμε να την πάρουν. Δηλαδή μου λες ότι εκεί στη Κοπεγχάγη, 2 ώρες πριν αρχίσει το τουρνουά, εσύ θα απέκλειες και τη Βιβή (που δεν ήθελε ή δεν μπορούσε να παίξει) και τον Γιώργο? Γιατί? Με ποιό όφελος? Για ποιόν? Δεν θα το έκανες ούτε εσύ όπως δεν το έκανα κι εγώ. Και μάλιστα για να είναι τα πράγματα ξεκάθαρα, ούτε να το κρύψω προσπάθησα (που εύκολα θα μπορούσα), αλλά το ανακοίνωσα στο πρώτο μου post από εκεί.

Ξαναλέω, τη προσπάθειά σου δεν την υποτιμώ. Αλλά ας τηρούμε τους κανόνες. Και αν για να το κάνουμε αυτό πρέπει να ορίσουμε τι είναι φάουλ και τι δεν είναι, τότε να το βάλουμε κι αυτό μέσα στο πρόγραμμα. Γιατί έτσι είναι τα πράγματα όταν κινείται κανείς σε μια μη δομημένη Αγορά. Από τη μιά έχει τις ελευθερίες της και την απειρότητα σε δυνατότητα εξέλιξης, αλλά ακριβώς η έλλειψη κανόνων κρύβει τις παγίδες της.

Τώρα στο Dortmund (άρα θα έρθεις απ' ότι κατάλαβα?) το μόνο σίγουρο είναι ότι θα περάσουμε καλά. Και μακάρι να έρθουν και επιτυχίες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

distixos exo provlima me tin dsl grammi mou kai den mporo na parakolouthitho analitika tis ekselikseis tou forum. alla prepei na anafertho se kapoies skepseis mou.

arxika ksekatharizo oti den gnorizo kanenan prosopiko kai oute eimai empatheis enantion kapoiou.einai kathara i optiki mou.

o apoklismos pou itan ofthalmofanestatos tou poker.gr apo to forum einai an mi ti allo kati oxi kalo. I prokite gia ena forum pou milane oloi i den milaei apla kammia etairia. Tora an eksartate to poios milaei me to an plironei sorry alla nomizo ginetai lathos. Auti ti stigmi ektheiazetai to kspoker. kapote ekei itan to poker.gr, tautoxrona einai kai to asteria. Ara auti i katastasi den nomizo pos voleuei ton paixti.para mono ton berdeuei. Ego den exo valei akoma xrimata se kammia apo tis aithouses,exo xrimata se alles etairies,alla an aisthantho oti me simferei kati efxaristos tha valo,exo paiksei omos sta freeroll tous kai exo perasei poli kala. Alla to forum metatrepetai pleon se kouventes ekprosopon kai xrimatika eklsartomenon atomon apo etairies kai ara mi paragogiko. An uparxei antagonismos einai poli themito,o enas na mou leei freeroll 100$,next week o allos 200$ kai tin paraskeui o allos gia spasimo 500$,kai as mpainoun oloi mesa. Emena den me noizei. Ego koitao tin tzepi mou. An omos arxizoune katigories o enas ston allon, oxi ego etsi kai esi allios...zise mai mou na fas triffili.Ego aplos tha apexo apo tetoiou eidous forum kai nomizo pos den prokalei to endiaferon sto paikti.Ektos isos apo ena midiama. Giati edo einai ena active max 50 users forum kai monopoleitai i kouventa apo etairikes diamaxes :)

Episis oson afora to arxiko zitima..ego safos eimai iper ton satellites giati kala

tha itan eite oloi na eixame tin oikonomiki anesi na dilosoume apeutheias,

eite na mazeutoume se ena spiti 10 atoma me buy-in 200euro alla epeidi auto

den ginetai iparxoun kai ta satellites gia anthropous pou mporoun na elpisoun

me ena mikro buy-in se ena teliko megalo cash-out. Esto kai an ta pot odds

den simferoun :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Goingup sou euxomai kalh epityxia kai me ta river ola yper sou!!! Mas exoun kapsei auta ta river.. (moirazomai kai ton pono mou twra)

Eilikrina se zileuw gia to taksidaki, ti symmetoxh kai kyriws gia THN EMPEIRIA pou tha zhseis!!!

KALH EPITYXIA OLOSPYXA

zou2ni i alliws Road__Runner

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα,θα ηθελα και εγω να πω την αποψη μου.η οποια ειναι παντα καλοπροαιρετη.

poliscas-οταν εκανες την ανακοινωση περι διαφημισεων ημουν ο μονος που σου ειπα οτι ηταν λαθος η κινηση σου,και ποσο μαλλον τωρα που το μονο site που μιλαει στο forum ειναι αυτο που πληρωνει, και καλα κανεις και εσυ που τους τα παιρνεις.κι εγω το ιδιο θα εκανα!!

ομως καλυτερο θα ηταν να εγραφες τοτε στο post σου οτι θα διαφημιζεται μεσω του forum οποιος χορηγει το site...οπως και τα περι κοινοτητας κτλ καλυτερα να μην ειχαν ειπωθει,γιατι η κοινοτητα νομιζω οτι θελει να μαθαινει τα νεα και τις προσφορες ολων των εταιριων,οι οποιες ισως και να μην εχουν τη δυνατοτηατα αρχικα να διαφημιζονται σε 10-20 site αθλητικου και στοιχηματικου ενδιαφεροντος,τα οποια η μαζα ενδιαφερεται λιγοτερο για ποκερ απο οτι για στοιχημα ειδησεις κτλ.

καλο θα ηταν σε ενα δημοκρατικο site na ακουγονται ολες οι γνωμες

goingup-συμφωνω οτι ειναι καλυτερο να πηγαινεις μονος σου σε επιγεια τουρνουα ΑΝ εχεις τη δυνατοτηα να το κανεις απο το να δεσμευεσαι σε κανονες ημερες και ωρες πουβαζουν τα εκαστοτε site(αλλωστε και εγω ο διος την επαθα αφου τισ 3 τελευταιεσ αγωνιστικες δεν συμμετειχα στο τουρνουα του poker.gr λογω δουλειας)ομως δεν θα πρεπει να αδικουμε το site γιατι στην συγγεκριμενη περιπτωση εχει βαλει λεφτα.(αν και ο λογος που τα εχει βαλει ειναι οτι δεν συμμετειχαν οσοι επρεπε για να καλυφτει το ποσο),οπως και του οτι δειχνει να ακουει αυτα που θελει ο ελληνας παιχτης (και δεν ειναι το μονο site) ;)

kspoker-εκτιμω την προσπαθεια που κανετε τον τελευταιο καιρο και θα προσπαθησω να συμμετεχω σε καποιο απο τα τουρνουα σας,ομως συμφωνς με τον geoalexo kai θεωρω μικρη την προσφορα του 1.1$,με αυτο τον τροπο υποτιματε το συνολικο ποσο του freeroll των 500$ και στρεφετε την προσοχη του παιχτη στο ευτελες ποσο ποθ κανετε δωρο.......

αυτα και απο εμενα και ξαναμεω οτι η κριτικη μου ειναι απολυτως καλοπροαιρετη!!!!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να λέμε του στραβου το δικαιο, δε μπορουμε να κατηγορησουμε το pokerland για την πολιτική που θα ακολουθησει και ποιες εταιρειες θα προωθησει. Κανείς δε μπορεί να διαφημίζεται δωρεαν και ουτε ο Σταυρος μπορεί να αφιερωνει το χρονο του να τρεχει το φόρουμ χωρίς ανταμοιβή

Παρ'ολ αυτα το φόρουμ δε στερεί σε κανενα το δικαιωμα έκφρασης απο τη στιγμή που σεβεται τους κανονισμους και επομένως εξαρταται απο τα μέλη της κοινότητας το κατα πόσο θα δημιουργηθεί κατι ενδιαφέρον και χρησιμο για όλους μας.

Αν λοιπον, όπως και εγω, έχεις κουραστεί από τις ατέρμονες αυτες φιλονικίες, τότε γιατι δεν ξεκινας μια ενδιαφερουσα συζητηση; Για παράδειγμα, αν και είμαστε ένα ποκερ φόρουμ, δεν έχω δει τελευταία καποια συζητηση στρατηγικης

Προσωπικά ελπίζω καποια στιγμη να γυρισω ένα βιντεακι παιζοντας ποκερ και να το στείλω εδω, ωστε καθενας να μπορει να κανει κριτική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vmavrou έγραψε:

Episis oson afora to arxiko zitima..ego safos eimai iper ton satellites giati kala

tha itan eite oloi na eixame tin oikonomiki anesi na dilosoume apeutheias,

eite na mazeutoume se ena spiti 10 atoma me buy-in 200euro alla epeidi auto

den ginetai iparxoun kai ta satellites gia anthropous pou mporoun na elpisoun

me ena mikro buy-in se ena teliko megalo cash-out. Esto kai an ta pot odds

den simferoun :)

Μου έβαλες ιδέα...χε χε

Να ενεργοποιηθεί εκ νέου το Melissia Offline Poker Club με ένα SitnGo των 16 ατόμων. Buy in (2,000/16 = )130 + 13(για το Club)

Μπορεί το έπαθλο να είναι ως εξής:

O 1ος πάει dortmund (side event 1,000Ευρώ)

Ταξιδεύει συγκεκριμένες ώρες (α! αν δεν μπορεί, πάει το έχασε, θα το πάρει ο2ος)

Μένει σε συγκεκριμένο ξενοδοχείο

Και υποχρεωτικά φοράει μπλούζα Melissia Offline Poker Club

ή ως εξής:

Ο πρώτος παίρνει 2,000 Ευρώ και τα χρησιμοποιεί όπως νομίζει.

Και στις 2 περιπτώσεις το ΜΟPC τα ίδια θα βγάλει από λεφτά (13Χ16), αλλά στην πρώτη θα πάρει και διαφήμιση. Ο παίκτης άραγε ποιά περίπτωση προτιμάει? Να κάνει τα λεφτά του ότι θέλει αυτός ή ότι επιβάλλει ο διοργανωτής?

Δεν κάνω πλάκα. Το SitnGo των 16 ατόμων (ίσως και 20) είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ εφικτό να γίνει ακόμα και μέσα στις προσεχείς ημέρες . Just say the word! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

Προσωπικά ελπίζω καποια στιγμη να γυρισω ένα βιντεακι παιζοντας ποκερ και να το στείλω εδω, ωστε καθενας να μπορει να κανει κριτική

Ναι είναι πολύ καλή ιδέα. έχω πειραματιστεί και εγώ να το κάνω αυτό, μάλιστα ανέβασα και ένα στο Youtube. *http://www.youtube.com/watch?v=OipCbIFcjVI αλλά γενικά συνάντησα δυσκολία στο εξής: Πρέπει να γράφεις με τις ώρες και μετά να ξεδιαλύνεις τα αξιόλογα χέρια. Και αν θέλεις να κάνεις και σχολιασμό...

Πάντως θα γούσταρα τρελλά να βλέπω videakia από online παιχνίδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς αποφυγή παρεξηγήσεων:

Καλό είναι να ξεκαθαρίσουμε ότι ΟΛΟΙ έχουν την ευκαιρία και την πρόσβαση να δημοσιεύουν στο φόρουμ του Pokerland. Δεν απαγορεύσαμε σε κανέναν ΠΟΤΕ να μιλήσει, και να πει τη γνώμη του.

Αυτό που αναγκαστήκαμε να κάνουμε πριν από ένα μήνα ήταν να μην επιτρέπουμε πλέον την ανακοίνωση διαφημιστικών προσφορών και μηνυμάτων μέσα στο φόρουμ. Φτιάξαμε μία ξεχωριστή ενότητα για το σκοπό αυτό, στην οποία το Asteria και το KS Poker με τους οποίους έχουμε κλείσει διαφημιστική συμφωνία εκδήλωσαν το ενδιαφέρον να συμμετέχουν. Μελλοντικά μπορεί να προστεθεί σε αυτή την ενότητα και άλλη 1,2 ..10 αίθουσες αν τους ενδιαφέρει κάτι τέτοιο.

Το Pokerland είναι ένα site που απασχολεί σε καθημερινή βάση κάποιους ανθρώπους οι οποίοι πρέπει να πληρωθούν. Ποτέ, ούτε κατά διάνοια δεν πέρασε από το μυαλό μας να χρεώσουμε την πρόσβαση στα μέλη μας (μία τακτική που εφαρμόζουν όπως γνωρίζετε αρκετά sites που ασχολούνται με το αθλητικό στοίχημα).

Είναι λογικό λοιπόν το κόστος συντήρησης και λειτουργίας του site να βγει από τις διαφημιστικές συμφωνίες. Δεν βλέπω κάτι μεμπτό ή παράλογο με αυτή την πολιτική που εφαρμόζουμε. Εδώ η εθνική ομάδα έχει χορηγούς… δεν τίθεται θέμα λοιπόν ακεραιότητας του Pokerland.

Φυσικά και αγαπάμε το πόκερ, ειδάλλως δε θα ασχολούμαστε με αυτό. Τις προσωπικές ώρες εργασίας που ξοδεύω στο site (καθημερινές, Σαββατοκύριακα, γιορτές) αν τις αφιέρωνα στην αληθινή δουλειά μου (κατασκευή ιστοσελίδων) θα έβγαζα ένα κάρο χρήματα.

Από την άλλη όμως δεν πιστεύω να είχε κανένας την απαίτηση να βάζω χρήματα από την τσέπη μου για την ενημέρωση, τη βελτίωση και τη συντήρηση του site…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

goingup έγραψε:

holdemgr έγραψε:

Προσωπικά ελπίζω καποια στιγμη να γυρισω ένα βιντεακι παιζοντας ποκερ και να το στείλω εδω, ωστε καθενας να μπορει να κανει κριτική

Ναι είναι πολύ καλή ιδέα. έχω πειραματιστεί και εγώ να το κάνω αυτό, μάλιστα ανέβασα και ένα στο Youtube. *http://www.youtube.com/watch?v=OipCbIFcjVI αλλά γενικά συνάντησα δυσκολία στο εξής: Πρέπει να γράφεις με τις ώρες και μετά να ξεδιαλύνεις τα αξιόλογα χέρια. Και αν θέλεις να κάνεις και σχολιασμό...

Πάντως θα γούσταρα τρελλά να βλέπω videakia από online παιχνίδια.[/quote:38zcrzwg]

Θα το προσπαθησω αυτο το ΣΚ. Μάλλον κανα 20λεπτο χωρις να αφαιρεσω χέρια ομως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

goingup έγραψε:
holdemgr έγραψε:

Προσωπικά ελπίζω καποια στιγμη να γυρισω ένα βιντεακι παιζοντας ποκερ και να το στείλω εδω, ωστε καθενας να μπορει να κανει κριτική

Ναι είναι πολύ καλή ιδέα. έχω πειραματιστεί και εγώ να το κάνω αυτό, μάλιστα ανέβασα και ένα στο Youtube. *http://www.youtube.com/watch?v=OipCbIFcjVI αλλά γενικά συνάντησα δυσκολία στο εξής: Πρέπει να γράφεις με τις ώρες και μετά να ξεδιαλύνεις τα αξιόλογα χέρια. Και αν θέλεις να κάνεις και σχολιασμό...

Πάντως θα γούσταρα τρελλά να βλέπω videakia από online παιχνίδια.[/quote:2n1rmvr1]

Θα το προσπαθησω αυτο το ΣΚ. Μάλλον κανα 20λεπτο χωρις να αφαιρεσω χέρια ομως.[/quote:2n1rmvr1]

Άπειρα MB (ίσως και 500) το 20λεπτο, αλλά καλή σου τύχη :) :) :)

Σχολιασμό μην ξεχάσεις να βάλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις
×
×
  • Προσθήκη...