Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Το βίντεο είναι έτοιμο!


Recommended Posts

Μετά την υποσχεση να γυρίσω κάποιο βίντεο...

Αναγκάστηκα να ξεπεράσω την τεμπελιά μου και να το ετοιμάσω. Ήταν αρκετά αργά μέσα στη νύχτα. Αυτή είναι η δικαιολογία μου τουλάχιστο :lol:

Είναι η πρώτη φορά που κάνω τέτοιο βίντεο και ομολογώ ότι ήταν αρκετά παράξενο να ακούω τη φωνή μου. Ημουν έτοιμος να κοιμηθώ στα μισά του βίντεο:ohmy:

Λοιπόν: $3/$6 Limit 6-max. Γύρω στα 40 λεπτά και 60ΜΒ:

*http://www.holdem.gr/Limit_video_3_6.wmv

(Κάντε copy χωρις το αστεράκι και μετά paste στο Internet Explorer )

Νομίζω ότι ύπάρχουν κάποια ενδιαφέροντα χέρια και ελπίζω να δουμε να ξεκινησει καποια συζητηση εδω. Αν υπάρχει ενδιαφέρον μπορεί να κάνω και καποιο NL video.

Για οποιαδηποτε απορία στειλτε μου μήνυμα εδώ ή μέσω του website μου *www.holdem.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο holdem.gr, συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία σου. Με την πρώτη ευκαίρία, θα κατεβάσω το βιντεάκι κι ελπίζω να κάνουμε μερικές ουσιαστικές συζητήσεις, για το στυλ του παιχνιδιού σου και για συγκεκριμένα χέρια.

Πάντως το ΣΚ είμαι κλειδωμένος με την αναβάθμιση του site και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το παρακολουθήσω. Όμως σίγουρα είναι μία πάρα πολύ ευχάριστη κίνηση αυτό που έκανες. Σε ευχαριστούμε! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

para poli kalo to binteo soy holdem kai o sxoliasmos epishs ! :laugh:

Tha ithela na dw kai ena se omaha hi lo mpas kai katalabw ayto to low :silly:

telika to call me k8 htan kalo (54$pot an thimamai kala)

:Qc :Tc

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο holdemgr!

Και εγω παίζω limit (μετα απο δική σου παρότρυνση στο post με τα βιβλία και αποδείχτηκε σωστή επιλογή)

Θα ήθελα να σχολιάσεις το χέρι με τις δύο Ντάμες..

1) Ειναι σωστό να το κυνηγήσεις μετά το flop? Αναφέρομαι μόνο στην ύπαρξη του Άσσου και όχι στα δεκάρια. (οποιοδήποτε χέρι με άσσο σε κερδίζει και ο PJ333 είναι απο τους παίκτες που οτι ασσο και να κρατάνε μπαίνουν preflop)

2) Τι εννοείς μόλις βγαίνει το turn και κανει bet οτι "πολλές φορές τέτοια bet δείχνουν αδυναμία"?

3) Τελικά τι χέρι είχε?? (Έχει κοπεί απο το Video)

Και πάλι μπράβο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ikavak έγραψε:

Μπράβο holdemgr!

Και εγω παίζω limit (μετα απο δική σου παρότρυνση στο post με τα βιβλία και αποδείχτηκε σωστή επιλογή)

Θα ήθελα να σχολιάσεις το χέρι με τις δύο Ντάμες..

1) Ειναι σωστό να το κυνηγήσεις μετά το flop? Αναφέρομαι μόνο στην ύπαρξη του Άσσου και όχι στα δεκάρια. (οποιοδήποτε χέρι με άσσο σε κερδίζει και ο PJ333 είναι απο τους παίκτες που οτι ασσο και να κρατάνε μπαίνουν preflop)

2) Τι εννοείς μόλις βγαίνει το turn και κανει bet οτι "πολλές φορές τέτοια bet δείχνουν αδυναμία"?

3) Τελικά τι χέρι είχε?? (Έχει κοπεί απο το Video)

Και πάλι μπράβο....

Χαίρομαι που κάπως βοήθησα.

Όταν λέω "τέτοια bet" εννοώ, όταν κάνω ρέιζ πριν το φλοπ και στο φλοπ ο αντίπαλος μου κάνει μπετ. Τι σημαίνει αυτό το μπετ; Εξαρτάται από τον παίκτη αλλά συνήθως είναι κάποια μπλόφα ή κάποιο αδύνατο φύλλο. Στο τέρν μπορεις επίσης να πας πάσο. Εδώ ήθελα να δω το showdown και να αποκτήσω μια καλύτερη άποψη για τον παίκτη. Έδειξε Α5ο. Το κόστος της πληροφορίας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dipoker έγραψε:

para poli kalo to binteo soy holdem kai o sxoliasmos epishs ! :laugh:

Tha ithela na dw kai ena se omaha hi lo mpas kai katalabw ayto to low :silly:

telika to call me k8 htan kalo (54$pot an thimamai kala)

:Qc :Tc

Omaha Hi-lo. Ομολογώ ότι με τα Lo παιχνίδια δεν έχω ασχοληθεί. Μάλλον φοβάμαι ότι θα μπερδευτώ και θα παίζω άλλα αντί άλλων.

Για το Κ8:

Εδώ έκανα λάθος διάβασμα. Το προχωρημενο της ώρας βλεπετε :blush:

Αν θυμάσαι ο παίκτης στην ίδια θεση πριν από τον donaduck ήταν σφικτός και ισχυρός παίκτης. Μπεδευτηκα σ'αυτό το χερι και νόμιζα ότι έπαιζα εναντίον του και όχι εναντιον του donaduck. Το ρέιζ πριν απο το φλοπ απο το big blind εναντια σε 5 παικτες δείχνει πολύ ισχυρό φύλλο όταν το κάνει ένας τέτιος παίκτης. Έκανα κόλ για το μοναδικο λογο οτι ήταν 10:1. Ο donaduck βέβαια είναι άλλη περίπτωση και δε θα σκεφτομουν ουτε στιγμη να κανω κόλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sigxaritiria gia tin prospatheia sou holdemgr.

exo na kano merikes paratiriseis.

sxetika me to K 2 unsuited oti polloi tha to epezan,den to nomizo :)

kai episis to simantiko xeri nomizo itan me to K 8.

Edo nomizo ,asxeta me to oti sto telos kerdizeis, einai to klassiko paradeigma pou mpainoume sto pot , me metrio xeri,vriskoume epafi sto flop,alla pali den eimaste sigouroi,anevainei to pot,oxi poli etsi oste na pame paso,omos ligo ligo topothetoume xrimata , kai telika einai pithano na xasoume polla lefta. Einai xeria pou dimiourgoun peritto risko kai kindino xoris logo. Vevaia kathos einai oloi mesa ontos simfairei na ginei call,alla mporei na odigisei sto na xasoume polla perissotera idios se no-limit.

Bravo kai pali,kai an eixes xrono kapoia stigmi gia ena no-limit video pou tha eixe kai perissoteri drasi tha itan nomizo poli oraia,kai an mporouses na eksigiseis kai 2 logia gia to pos douleueis to poker-tracker.

episis entiposiastika kai apo ton read ston jon1010 se kapoia fasi opou les oti exei sigoura set kai ontos exei eno ego perimena 2 pairs ;)

kai kati teleutaio sto xeri me to 5 7 suited pou kanei o allos paixtis amesos call,kai raise pos to eklamvaneis,os kinisi dinamis i adinamias genika sta paixnidia(to ameso paiksimo enno)?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ όλους σας για τα καλά λόγια.

Για το Κ8ο

Συμφωνώ είναι άχρηστο χέρι. Δυστυχώς βρήκα ότι το να παίζεις 1 τραπέζι είναι βαρετό και μ'εκανε να παίζω πολύ πιο χαλαρά απ'ότι πρέπει.

Αλλά. Υπάρχουν κάποιοι λόγοι που δεν είναι εντελώς λάθος.

1. Έχω την καλύτερη θέση με πολύ καλά οντς πριν το φλοπ.

2. Υπάρχουν τουλάχιστο 2 πολύ κακοί παίκτες στο ποτ που θα πληρώσουν αν κάνω κάποιο καλό χέρι.

Ειναι όμως χέρι παγίδα. Αν το φλοπ ερχόταν πχ Κ64 τότε δε νομίζω ότι θα έβαζα περισσότερα χρηματα εκτός αν έπεφτε κάποιο 8 στο τερν. Με το φλοπ ρειζ που εκανα σκοπευα να δω αν ο donaduck έχει μεγάλο ζευγάρι (θα έκανε μάλλον reraise) και να πάρω free card στο turn

Σε τελική ανάλυση όμως συμφωνώ ότι είναι καλύτερο να αποφύγεις να το παίξεις πριν το φλοπ.

Να προσθέσω επίσης ότι το βιντεακι ήταν φοβερή εμπειρία για τον πρόσθετο λόγο ότι όταν το ξαναπαίζω έχω την ευκαιρία να παρακολουθήσω τον τρόπο σκέψης μου στο παιχνίδι και να βρω αδυναμίες.

Γι'αυτό συνιστώ σε όλους να το δοκιμάσουν ακόμα κι αν δεν δημοσιεύσουν το βίντεο τους.

Ελπίζω σύντομα να κάνω κι ένα NL video. Ίσως αυτό το ΣΚ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά φίλε holdemgr, σήμερα μόλις κατάφερα να δω το βίντεο εξαιτίας του τρεξίματος που είχαμε την τελευταία εβδομάδα με το site.

Δεν θα μπορέσω να σχολιάσω συγκεκριμένα χέρια γιατί έχω (καλώς ή κακώς αρκετά χρόνια να παίξω limit). Καταρχήν θα πρέπει να σου πω ότι εντυπωσιάστηκα με την ποιότητα της δουλειάς σου. Και δεν το λέω από ευγένεια, αλλά επειδή έχω κατεβάσει και δει δεκάδες «επαγγελματικά» βίντεο – ήμουνα για μήνες συνδρομητής σε sites που προσφέρουν βίντεο γυρισμένα από φτασμένους παίκτες.

Αυτό που έχει μεγάλη σημασία λοιπόν είναι ότι μπαίνεις στον κόπο κι εξηγείς βασικά κόνσεπτ της στρατηγικής του παιχνιδιού, όπως για παράδειγμα είναι η σημασία της θέσης, της επιθετικότητας και κυρίως της παρατήρησης των άλλων παικτών στο τραπέζι. Με τα σχόλιά σου δεν εξηγείς απλά το παιχνίδι σου, αλλά αναλύεις και τον τρόπο με τον οποίο σκέφτεσαι.

Όλα αυτά έχουν ανεκτίμητη σημασία και αξία, ιδιαίτερα για έναν αρχάριο παίκτη. Δεν ξέρω πόσοι παρακολούθησαν μέχρι τώρα το βίντεο, όμως αν το είδαν πάνω από 20 άτομα, τότε οι δημοσιεύσεις που έγιναν για να σε ευχαριστήσουν ή να σχολιάσουν συγκεκριμένα χέρια είναι δυστυχώς πολύ λίγες…Εγώ θα σου πω και πάλι μπράβο, και θα σε παροτρύνω να συνεχίσεις, είτε με no limit, είτε με sit and goes ή ακόμη και με τουρνουά.

Όσα άλλα μέλη παρακολουθήσατε το βίντεο οφείλετε να ευχαριστήσετε τον holdemgr, όχι μόνο για τον κόπο του, αλλά και για το μεράκι με το οποίο έκανε τη συγκεκριμένη δουλειά. Όσοι δεν το παρακολουθήσατε ακόμη σας συνιστώ να το κάνετε, ιδιαίτερα αν μόλις τώρα ξεκινάτε να μαθαίνετε πόκερ.

Για να πούμε και μερικά πράγματα για το τεχνικό μέρος τώρα, θα προτιμούσα να ήσουν λίγο περισσότερο σφιχτός. Τα μπασίματα με τα μικρά φύλλα (46,75,79 κλπ) πιστεύω ότι τα έκανες πολύ συχνά. Όχι ότι δεν χρειάζονται, όμως σκοπός τους είναι να θολώνουν τα νερά και όχι να είναι η πάγια τακτική. Επίσης πιστεύω ότι πρέπει να είσαι λίγο περισσότερο συντηρητικός από τα blinds. Μην τα υπερασπίζεσαι τόσο, όταν το φύλλο σου δεν είναι καλό, καθώς είσαι εκτός θέσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω για τα καλα λογια. Νομίζω ότι αρκετά άτομα κατεβασαν το βιντεο. Ελπίζω να μπορεσω να κάνω συντομα και τη συνέχεια :)

Γενικά συμφωνώ για πιο σφικτή στρατηγική ειδικά για τους λιγότερο εμπειρους παίκτες.

Τα κλεψίματα που εκανα (πχ με 46) ήταν απέναντι σε σφικτά μπλάιντς, όπου μπορείς να κλέψεις με οποιοδήποτε

φύλλο έτσι κι αλλοιως (μέχρι ν'αρχισουν να αμυνονται)

Γενικά υπερασπιζομαι το μπλαιντ παρα πολύ αλλά αυτό προερχεται από το ότι έπαιζα σε πολύ επιθετικά 10/20 παιχνίδια.

Για το 3/6 δεν είναι τόσο απαραίτητο, ειδικά αν δεν είσαι σίγουρος πως θα παίξεις μετά το φλόπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια holdemgr. Εξαιρετική ποιότητα, και ο σχολιαμός σου πιστεύω θα βοηθήσει πολούς νέους παίκτες. Ειλικρινά δεν περίμενα να δω κάτι τέτοιο. Ανέβασες τα στάνταρτς πολύ ψηλά για τους επόμενους. Δεν θα σχολιάσω τώρα κάποιο χέρι,θα το κάνω αφού το ξαναπαρακολουθήσω. Το είδα εχθές πολύ αργά το βράδυ. Γενικά δεν νομίζω οτι θα έπαιζα τα χαρτιά σου διαφορετικά.

Δέχτηκες ερωτήσεις γιατί ήσουν κάπως loose και το παιχνίδι σου δεν ήταν by the book. Κατα την γνώμη μου ο holdem δεν ήταν καθόλου loose (δεν πρέπει να είχες πάνω απο 25% vpip). Και το παιχνίδι του δεν ήταν by the book γιατί πολύ απλά για το 6-max fl δεν υπάρχει book. Αν και υπάρχουν τόσα βιβλία για το nl kai to fixed limit όλα περιγράφουν το παιχνίδι σε full table. Αν υπάρχει κάτι για το 6-max θα είναι μόνο κάποιο κεφάλαιο μόνο. Η γνώμη μου είναι οτι στο 6-max παίζεις τον παίκτη περισσότερο απο ότι στο fulltable. Και το image σου είναι επίσης πολύ σημαντικό. Ακούσατε τον holdem να λέει οτι εδώ θα κάνω check γιατί ήμουν πολύ δραστήριος. Ή το Blind steel που έκανε δεν θυμάμαι με τι χαρτί, αλλά δεν έχει σημασία, γιατί εκμεταλέυτηκε το image του. Αν δεν κάνω λάθος είχε να παίξει ώρα μέχρι εκέινο το σημείο. Όσοι απο τους αντιπάλους του το προσέξανε είμαι σίγουρος οτι θα κάνανε fold και με μέτριο χαρτί. Αν δεν κάνανε fold, και δείχνανε δύναμη μετά το flop θα ήταν πολύ εύκολο για τον holdem να παρατήσει το χαρτί του γιατί δεν ήταν και τίποτα σπουδαίο.

Απλά λέω την γνώμη μου, δεν είμαι απόλυτος. Προτέινω στους νέους παίκτες να μην αρχίσουν με 6-max. Έχει το μεγαλύτερο variance και θα πληρώσεις πολλά (όπως εχω κάνει- τα θεωρώ δίδακτρα:) ) για να βγάλεις κάποια συμπεράσματα και να καταλύξεις σε μια στρατηγική. Αρχίστε με full table, κατεβάστε τα starting hands ανα θέση του Sklansky, και ξεκινίστε έτσι. Επίσης η διαφορά στα μεγαλύτερα limit 5/10 & 10/20 είναι τεράστια.

Holdemgr με παραξένεψε που σε είδα να παίζεις στο party. Υποθέτω οτι δεν έχεις rakeback. Επίσης πως είναι τα πράγματα εκεί τώρα που δεν παίζουν τα αμερικανάκια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Βάσκο

Χρησιμοποιησες το σωστό λινκ;

*http://www.holdem.gr/Limit_video_3_6.wmv

Αν ακόμα έχεις προβλήματα στειλε μου προσωπικο μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

MannerBoy έγραψε:

to neo video NL pote tha einai etoimo ? :P

Epeidh eimai megalo fish kai poly megalo pswnio, trww to dolwma:

Elpizw auto to SK an den eimai ypo thn ephreia alcohol, opws symbainei ta teleytaia SK's

3 meres gia na mathw na paizw NL :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για όσους δεν τσεκάρουν συνεχώς το website μου (απορώ γιατί :laugh: :laugh: ) το καινούριο βίντεο σε νολίμιτ, αφού o Mannerboy με ικέτευσε στέλνοντας καμμιά 100 προσωπικά μυνήματα, είναι έτοιμο. Περιμένω εντυπώσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειδα το video.

Δυστυχώς στα τραπέζια δεν πετυχες καποιο καλό φύλο για να δούμε καποιο κερδισμένο ή χαμένο ποτ αλλα ετσι είναι το πόκερ η μία ώρα έιναι λίγη αλλα μπορεί μέσα σε λίγα λεπτά να αλλάξουν όλα. Καλός ο σχολιασμός αλλα θα μείνω σε ένα γεγόνός. Οταν κάνεις την μπλόφα και ο αντιπαλος σε καλεί με 8 αρια λες "ώρα να φευγουμε απο το τραπέζι μα ς επιασαν να μπλοφάρουμε. Λάθος. Πιο επικερδής κίνηση για το μέλλον δεν είχες κάνει.

1. Επιτέλους καταλαβαίνεις τι είδους παίκτης είναι αυτός ο 4LOve(?).(το έχει ξανακάνει με :Qd :Qc αλλα δεν το σημείωσες και στο βοαρδ υπήρχε :Ah )

2. αυτός είναι ο παίκτης που θα σου δώσει το στακ του.

3. Αμα είναι να πηγαίνουν πασο σε κάθε σου bet τοτε δεν έχεις ελπίδες να κερδίσεις κα΄ποιο μεγάλο ποτ. Εχεςι δώσει τη λάθος εντύπωση (εαν ειναι λάθος) οτι μλποφάρεις και σε πιθανόν κάποιο μεγάλο ζευγάρι ή σετ ιδίως αυτός ο 4love να σου δώσουν απλόχερα το στακ τους. Φυσικά έχεις και τον κίνδυνο του Bαd beat σε τέτοιες περιπτώσεις αλλα thats poker.

4. Σου εχω ξαναπεί οτι ολων των ειδών τους παίκτες συναντάς σε όλα τα στακ. (λες οτι πιθανόν απο το bb κάνει μεγάλο reraise και αυτό το συναντάμε σε μεγάλα στακ). Λάθος αντίληψη (θα βρώ μια παρτίδα μου και θα σου στείλω να το δείς.

Πρέπει να σκέφτεσαι με βάση τον αντίπαλο που έχεις απεναντί σου και οχι τα στακ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περιμένω με ανυπομονησία τι συμβουλές για το read.

απο εκεί ξεκινούν και τελειώνουν τα πάντα σε κάθε χέρι πόκερ.

Αντε ρε holdem ανέβασε το επίπεδο του forum γιατί παλι τις συζητήσεις για στημένο πόκερ αρχισαν και θα τα πάρω στο κρανίο και θα τους τα χώσω πάλι. Ασε που άρχισαν και τα σωβινιστικά-ρατσιστικά και σαλτάρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eyxaristw Antoni.

Kat'arxhn na pw oti h zhthsh gia to video htan poly megalh me apotelesma na parw kitrinh karta apo ton ISP mou logw yperbashs tou bandwidth (whatevah!)

Auth th stigmh omws brhka kapoio allo server ki elpizw ta video syntoma na einai pali diathesima apo to site mou

Einai eyxaristh h antapokrish kai tha synexisw auto to pswnio. Sto epomeno video tha paizw 2 trapezia wste na yparxei perissoterh drash

Antoni, tous paiktes den tous hksera katholou kai sthrizomoun kuriws sta stats tous.

To reraise apo to BB htan apo kapoio paikth pou an thymamai kala ekane preflop raise me 8% twn xeriwn tou. Ara an den ton exw dei na kanei kati trello prin logika tha sebastw to raise tou kai tha synexisw mono me poly isxyra hands.

An piasteis na bloffareis den einai aparaithta kako alla tha eprepe na allaksw to styl mou kai na ginw akoma pio sfixtos kai ara bareto gia tous theates.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα holdem,

Δυστυχώς δεν έχω καταφέρει να δω το νέο σου βίντεο καθώς βγαίνει συνέχεια ένα σφάλμα και δεν εμφανίζεται το βίντεο. Πιθανότατα, ο ISP σου σου το κατέβασε λόγω bandwidth. Εάν θέλεις, μπορούμε να επικοινωνήσουμε μέσω PM για να σου προτείνω εναλλακτικούς τρόπους για να μειώνεις το size του βίντεο ώστε να μην "σκίζεται" το bandwidth. Μπορεί να βγεί σε πολλά formats τα οποία συμπιέζουν το video αρκετά, χωρίς να αλλοιώνεται η ποιότητα (τουλάχιστον όχι σε μεγάλο βαθμό).

Στην διάθεση σου εάν χρειαστείς οτιδήποτε :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Exw metaferei ta files se allo server kai prepei na doulevoun twra.

Alla epeidh eimai asxetos nomizw oti prepei na kaneis (opws kai kathe allos pou exei paromoio problima) to ekshs:

Phgaine sth selida me ta video. Kai kane "refresh" th selida wste na katebasei ta swsta links. Pistevw oti mallon exei meinei sto cache sou h palia selida

Fysika steile mou PM me opoiadhpote texnikh symboulh. Eyxaristw.

Epishs an kapoios allos exei problhmata, parkalw steilte mou PM (mh fortwnoume to forum edw) na dw an mporw na kanw kati.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

Antoni, tous paiktes den tous hksera katholou kai sthrizomoun kuriws sta stats tous.

Αυτό θέλω να πω οι αριθμοί δεν λ΄νε πάντα την αλήθεια:)

To reraise apo to BB htan apo kapoio paikth pou an thymamai kala ekane preflop raise me 8% twn xeriwn tou. Ara an den ton exw dei na kanei kati trello prin logika tha sebastw to raise tou kai tha synexisw mono me poly isxyra hands.
[/quote:z74azbu1]

Καταρχήν δεν διαφώνησα με το fold αν και εγώ θα εβλεπα τουλάχιστον το flop και μετά θα αποφάσιζα. Οι λόγοι πολλοί με :Kd :Jd στο χέρι (αν θυμάμαι καλά)

Πολλόί παίκτες κάθονται και βλέπουν στην tv HSP και μετά πάνε να εφαρμόσουν οτι βλακέια βλέπουν εκεί. Μόνο που δεν είναι Νεγκρεάνου ούτε παίζουν αντίπαλο με τον Ivey. Ετσι το αποτέλεσμα για αυτούς είναι οδυνηρό. Πρόσεξε μια παρτίδα που με βάση τα bet kai ta raise επρεπε να εχω κ΄΄ανει fold. Ομως στο συγκεκριμένο τραπέζι είχα αρκετές φορές κάνει δυνατά raise σαν να είχα ΑΑ και είχα δείξει 5-6 7-8 κ.λ.π. Ετσι είχα δημιουργήσει αφόρητη πίεση στους αντιπάλους φέρνοντας τους σε κατάσταση tilt. Ο συγκεκριμένος παίκτης μου το είχε ξανακάνει άλλες δύο φορές. Την μία εκανα fold preflop και την επόμενη στο flop. Ετσι κατάλαβα οτι μάλλον θεώρεί ευκολο να το ξανακάνει και.......

Παρτίδα 473,419,237, Ξεκίνησε σε 17/6/2007 14:41 (EDT)

Tραπέζι 'Kelsterbach': $0,25-$0,25 Pot Limit TEX (Real)

Θέση 0: Pokerpro2033 ($19,25 σε chips)

Θέση 1: Sir-Nikolai ($40,55 σε chips)

Θέση 2: hst316L ($29 σε chips)

Θέση 3: Michelson T ($9,95 σε chips)

Θέση 4: sharpsharp88 ($3,75 σε chips)

Θέση 5: Antonis2005 ($48,05 σε chips) (επάνω στο κουμπί)

Θέση 6: jack regan ($26,50 σε chips)

Θέση 7: merryhaka ($29,25 σε chips)

Θέση 8: Selindek6 ($24 σε chips)

Θέση 9: heikoplo ($21,40 σε chips)

*** Γύρος πονταρίσματος blind *** :

jack regan : Βάζω blind ($0,25)

merryhaka : Βάζω blind ($0,25)

Μοιράστηκε σε Antonis2005: Qκπ:Qh

Μοιράστηκε σε Antonis2005: Qμπ:Qs

*** Πριν το flop *** :

Selindek6 : Πάσο

heikoplo : Τα βλέπω ($0,25)

Pokerpro2033 : Πάσο

Sir-Nikolai : Τα βλέπω ($0,25)

hst316L : Πάσο

Michelson T : Πάσο

sharpsharp88 : Πάσο

Antonis2005 : Ποντάρισμα ($1,50)

jack regan : Πάσο

merryhaka : Πάσο

heikoplo : Τα βλέπω ($1,25)

Sir-Nikolai : Ρελάνς ($6)

Antonis2005 : Τα βλέπω ($4,75)

heikoplo : Πάσο

*** Flop *** : 7μπ 5σπ 2σπ :7s :6c :2c

Sir-Nikolai : Ποντάρισμα ($14,50)

Antonis2005 : Τα βλέπω ($14,50)

*** Turn (τέταρτο φύλλο) *** : [ 7μπ 5σπ 2σπ ] 6κπ :6h

Sir-Nikolai : Ποντάρισμα ($19,80)

Sir-Nikolai : Τα ρέστα μου ($19,80)

Antonis2005 : Τα βλέπω ($19,80)

*** River (τελευταίο φύλλο) *** : [ 7μπ 5σπ 2σπ 6κπ ] Jμπ :Js

Μοιράστηκε σε Sir-Nikolai: Jκπ :Jh

Μοιράστηκε σε Sir-Nikolai: 8κπ :8h

Μοιράστηκε σε Antonis2005: Qκπ :Qh

Μοιράστηκε σε Antonis2005: Qμπ :Qs

*** ΠΕΡΙΛΗΨΗ ***

Pot: $81,60 | Rake: $1,50

Board: [ 7μπ 5σπ 2σπ 6κπ Jμπ ]

Pokerpro2033 έχασε $0

Sir-Nikolai έχασε $40,55 Δείχνει [ Jκπ 8κπ ] (ζεύγος από βαλέδες)

hst316L έχασε $0

Michelson T έχασε $0

sharpsharp88 έχασε $0

Antonis2005 στοίχημα $40,55, συλλέχτηκε $81,60, καθαρό $41,05 Δείχνει [ Qκπ Qμπ ] (ζεύγος από ντάμες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...