Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΠΟΚΕΡ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ


vergitsis

Recommended Posts

αυτό με το chat είναι πρόβλημα... ακόμα και αν ρώταγαν ο ένας τον άλλο στη γλώσσα τους από ποιό μέρος είναι, που να το ξέρεις?

Από την άλλη μπορεί και να γνωρίζονταν μεταξύ τους... θα μπορούσαν όμως να χρησιμοποιήσουν το messenger αντί του chat στο πόκερ room για πιό καθαρή δουλειά ;-)

Πιθανόν να είχες την ατυχία και να έπεσες στη περίπτωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 60
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

φιλε kspoker εδω ειμαστε για να κανουμε μια συζητηση,γι αυτο και λεγεται forum,o καθενας εκθετει μια αποψη,και καλο ειναι να ειμαστε παντα υποψιασμενοι σε ολα τα πραγματα στη ζωη μας

οταν αρχισα την συζητηση δεν την εκανα λογω του οτι ειχα καποιο συγγεκριμενο παραδειγμα να αναφερω που μου συνεβη,απλα ακουσα απο φιλο τα στοιχεια που ειχα γραψει,τωρα αν θες συγγεκριμενα στοιχεια για να γραφουμε κατι,τοτε οι περισσοτερες συζητησεις σε αυτο το forum δεν θα υπηρχαν......

τωρα οσον αφορα το θεμα bonus o καθενας κανει τις επιλογες του,καλο θα ηταν λοιπον για εσας(οχι συγγεκριμενααλλα για ολα τα pokerroom) τις προσφορες που κανετε να τις διαμορφωνετε ετσι ωστε να μην σας πειραζει οταν ενας παιχτης κανει ακριβως οτι λενε οι οροι...αλλωστε ο καθενας κοιταει την τσεπη του,και εσεις και εμεις. ;)

πιστευω ολοι μας να εχουμε ακουσει για ιους μεσα απο τους οποιους ο hacker μπορει να εχει στο δικο του pc "φωτογραφια" της οθονης του εκτεθειμενου pc και απολυτη προσβαση σε ολα τα αρχεια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βεβαίως και κάνουμε συζήτηση. Και καλό είναι να υποψιαζόμαστε και λίγο. Όχι όμως πολύ γιατί έτσι μπορεί να χαλάσει μια εμπειρία χωρίς λόγο, εάν η υποψία μας είναι αβάσιμη :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλους.

Το θέμα δεν είναι αν οι αίθουσες δεν μοιράζουν σωστά τα φύλλα οι αν συνεργάζονται με παίκτες.

Το θέμα είναι αν υπάρχουν παίκτες που να συνεργάζονται μέσω τσατ ή μέσω μεσεντζερ.

Δε μπορείς να παίξεις απέναντι σε 5 αντιπάλους με τίποτα....;)

Οσον αφορα κατα πόσο αδέκαστο είναι το μοίρασμα των φύλλων σήμερα που περνάω το χειρότερο λούζινγκ ραν της ''καριέρας'' μου έχω την ίδια άποψη με τότε που κέρδιζα. Είναι απολύτως δίκαια! Το μόνο που μπορεί να κατηγορίσει κανείς είναι τα γνωστα σε όλους donkeys που σε ακολουθούν σε κάθε χτύπημα και στο ρίβερ φτιάχνουν ένα πανίσχυρο φύλλο.....:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΚΑΛΟΥΣ ΣΥΝΗΓΟΡΟΥΣ.

ΑΠΑΝΤΩ ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΣΤΟΝ ΗΟLDEMGR

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ ΕΚΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΝΕΝΑ ΦΡΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΑΙΤ.

ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Ο KSPOKER ME ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟΥ ΜΠΩ ΛΙΓΟ ΑΓΡΙΑ

ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΑΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΟΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑΤΕ 2 ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ GREEK-ACE ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΗ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΗ ΤΟΝ NICKGREEK TON ΝΙΚΙΤΗ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ.

ΕΠΑΙΞΑ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΥΟ. ΟΤΑΝ Ο GREEKACE ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΙCK ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΠΟΝΤΩΝ ΣΤΟΝ ΝΙCKGREEK KAI ΣΟΒΑΡΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ Ο ΝΙCK

KAI STON TELIKO O ANTIPALOS TOY NICK TOY EIPE MALISTA KYRIE SOLOMON

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΡΕΙ ΚΑΛΟΥΣ ΣΥΝΗΓΟΡΟΥΣ.

ΑΠΑΝΤΩ ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΣΤΟΝ ΗΟLDEMGR

ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ ΕΚΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΚΑΝΕΝΑ ΦΡΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΑ ΣΑΙΤ.

ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Ο KSPOKER ME ΠΕΙΡΑΞΕ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΤΟΥ ΜΠΩ ΛΙΓΟ ΑΓΡΙΑ

ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΛΛΗΝΟΚΥΠΡΙΑΚΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΠΕΙΣΜΕΝΟΙ ΟΤΙ ΕΙΧΑΤΕ 2 ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ GREEK-ACE ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΗ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΗ ΤΟΝ NICKGREEK TON ΝΙΚΙΤΗ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ.

ΕΠΑΙΞΑ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΥΟ. ΟΤΑΝ Ο GREEKACE ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΙCK ΔΕΝ ΠΡΟΣΕΧΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΟ ΦΥΛΛΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΑΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΠΟΝΤΩΝ ΣΤΟΝ ΝΙCKGREEK KAI ΣΟΒΑΡΟ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑ Ο ΝΙCK

KAI STON TELIKO O ANTIPALOS TOY NICK TOY EIPE MALISTA KYRIE SOLOMON

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι απλώς πόκα, αλλά νομίζω οτι παιζουμε ακόμη στούκι!!! Χαχαχα, χωρίς να θέλω να φανώ επιθετικός, λίγοι Ελληνες το κατέχουν καλά το hold'em, φυσικά και δεν είμαι ένας από αυτούς...

Δυστυχώς δεν είμαστε χώρα με παράδοση στο πόκερ και οι περισσότεροι το αντιμετωπίζουμε προδιατεθειμμένοι για τζόγο, το πόκερ δεν είναι τζόγος ούτε 20%. Εχω φίλους που ήδη έχουν χάσει πολλά online και είμαι σίγουρος ότι αν υπήρχε offline θα έχαναν ακόμη περισσότερα, αφου θα φαίνονταν από χιλιόμετρα!!! Το μειονέκτημα μας, όσο μπορώ να μιλήσω τόσο γενικά αφού δεν έχω κάνει και καμμιά στατιστική μελέτη :P , είναι ότι ως μεσογειακός λαός δεν έχουμε υπομονή, όπλο τεράστιο για ένα παιχνίδι πόκερ. Το "μακροπρόθεσμο" δύσκολα μας εκφράζει, είμαστε πιο πολύ του ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ!!! :lol::lol:

Προσωπικά ασχολούμαι με το πόκερ συστηματικα σχεδόν τρία χρόνια, μόλις τον τελευταίο χρόνο έχω αρχίσει να κάνω κάτι. Χρειάστηκε όμως να τα βάλω κάτω και σχεδόν να αλλάξω τον εαυτό μου παίζοντας, αναγνώρισα τις αδυναμίες μου και όσο κι αν αυτες επέμεναν (και επιμένουν) κάπως κατάφερα να τις περιορίσω σε ένα ικανοποιητικό βαθμό. Είναι σκληρό παιχνίδι, θέλει ευστροφία και συγκέντρωση και όχι να βλέπεις μπάλα με τρια τραπέζια ανοιχτά, χαχα!!!

Περί αξιοπιστίας μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε όλοι μας, προσώπικα έχω κάνει τη σκέψη ότι είναι στημένα όλα πάααααααααρα πολλές φορές! Αποδείξεις δεν έχω και αρκούμαι στο να κάνω επιλογές. Σε κάποια site έχω φάει κατι απίστευτα πακέτα, να σκεφτείτε σε ένα γνωστό βρετανικό μετά από κανα χρόνο έδιωχνα AK άνετα preflop!!! Ειδικά όταν πλησίαζα σε κανέναν τελικό! Και μη νομίζετε ότι θα κέρδιζα αν τα κράτούσα, αφού γέλαγα με την ψυχή μου μετά, βλέποντας να βγαίνουν ένα ένα τα 4 μπαστουνακια που θα αχρήστευαν το top pair μου με χρώμα στο 9 στο river! Αποφάσισα λοιπόν ότι κάποια site δε μου πάνε, τι διάολο, και να κλέβουν, δε θα κλέβουν όλα!!!

Τελευταία όμως δοκίμασα (με τα 10 ευρώ bonus από το pokerland) ένα site όπου βρήκα μέσα πολλούς σκανδιναβούς και πολλούς από ανατολική Ευρώπη, σχεδόν καθόλου Αγγλους!! Παιδιά, το επίπεδο τους είναι σαφώς χαμηλότερο, τα 10 ευρώ τα έκανα 100 με μονά sit'n'gos την πρώτη μέρα, απέσυρα 80 και τα υπόλοιπα 20 είναι ήδη στα 80 κάτι. Κι αυτό σε sng των 3+0.25! Κάτω από τρίτος σπάνια!! Οι τύποι νομίζουν ότι οι άσσοι και οι ρήγες είναι... μπαλαντέρ, χαχα, και μπλοφάρουν πιο φανερά από το σκύλο μου<<<<!! Αν ειναι ok και με τις πληρωμες, δεν πρόκειται να παω αλλού, για καιρό!

Κακά τα ψέματα, τα μεγάλα site έχουν και καλούς παικτες και φραγκάτους! Υπάρχουν λαοί που το πόκερ το μαθαίνουν όπως εμείς το ταβλι, απο τα 6 μας! Και ο Αγγλος π.χ. τις 20 λίρες που τις βγάζει και πιο εύκολα απ' 'ό,τι εμείς τα 40 δολλάρια, τις σκέφτεται λιγότερο όταν θα κυνηγησει τα draws του. Είναι σημαντικό λοιπόν, όσο μπορουμε, να επιλέγουμε τους αντιπάλους μας. Τα μεγάλα guaranteed τουρνουα έχουν και παικταραδες μέσα που θα σου κρυψουν με μαεστρία και υπομονή το set που θα σε αποκλεισει λίγο πριν το χρήμα, ή θα σε πνίξουν με το ποντάρισμα για πλάκα! Να είμαστε καχύποπτοι, ok, όλα γίνονται, αλλά το πόκερ εχει ανταγωνισμό, δε μοιράζουν χρήματα για πλάκα εκεί μέσα... Ας μη βλέπουμε μόνο φαντάσματα, ας κοιτάξουμε και λίγο τι κάνουμε κι εμεις...

Πρώτο post, λίγο μεγάλο, apologies, gl...

PS: μη νομίσει κανείς ότι ήθελα να κάνω καμμια διαφήμιση γιατί βλέπω και managers εδω μέσα... Πράγμα που θα ήθελα να πω ότι με ενοχλεί κάπως, δεν έχω τίποτα μαζί τους αλλά μου κάνει λίγο... αγρα πελατών μερικές φορές. Νομίζω ότι υπάρχουν και τα bannerακια για τις προσφορές... Θα ήθελα το marketing εκτός του forum που διαβάζω τον... συνάδελφο παίκτη. Δε με εξοργίζει κι όλας, αλλά με ενοχλεί, λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στο KS poker δεχόμαστε και τους Έλληνες του εξωτερικού αλλά μάλλον για να αποφύγουμε τη καχυποψία θα αποκλείσουμε όλη την Ελληνική παροικία του Λονδίνου

:-))

Καλό βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FILE HOLDEMGR EIDA THN ANALYSI SOY GIA TO AA KAI EINAI APOLYTA SWSTH.OMWS MOY FAINETAI DEN PAIZEIS TOYRNOYA GIATI AN EPAIZES THA GNWRIZES OTI TA RESTA PANE SYNNEFO ESTW KAI ME MIKROTERO ZEYGARI EDW LENE RESTA ME 22 KAI33 THA AFISOYME TO AA NA PAEI XAMENO?

KAI SE RWTW TWRA EGW ME THN SEIRA MOY EXW AA KAI KANW RAISE MIKRO SXETIKA AN THELW NA PLHRWTHW GIA NA PARASYRW TOYS PAIKTES NA MPOYN STO FLOP EXOYME A4K KAI ESY EXEIS 3 KAI 7 STO XERI.

SE RWTW LOIPON STO ALL-IN TO DIKO MOY LOGIKO DEN EINAI NA PAS PASSO? KAI POIA H PITHANOTITA NA KANEIS KENTA STO RIVER?

KAI KATI ALLO OTAN H PERIPTWSH AYTH EXEI EPANALHFTEI 6 FORES STO TOYRNOYA KAI EXEI XASEI O AAA KATA TON IDIO TROPO TOTE DEN EINAI SYPMTWSH H EPALITHEYSH THS MIKRHS PITHANOTHTAS ALLA EPANALOMVANOMENH SYMPTWSH DEN EINAI SYMPTWSH.

EPISHS THA PREPEI NA GNWRIZEIS OTI AN PEIS RESTA ELAXISTOI AKOLOYTHOYN ENAS H DYO TO POLY GIA PES MAS TWRA TI PITHANOTITA EXEI O AA? OTAN STA 9 ATOMA EIXE 22%?

KAI THA PREPEI NA SOY PW OTI EIMAI KERDISMENOS SE 3-4 SITE TO PROHGOYMENO DIMINO PERIPOY TA 4300 DOLLARIA ENA APO AYTA EINAI TO POKERSTARS AYTO DEN EXEI ANAGKH NA KANEI LOVITOYRES GIATI KATA THN WRA AIXMHS PAIZOYN PANW APO 100.000-120.000 ATOMA OPOTE FANTASOY THN MIZA TOY.

EPANALAMVANW OTI MILW GIA TIS MIKRES AITHOYSES SE TZIRO EKEI PARATHROYNTAI TETOIA FAINOMENA.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FILE KS POKER ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΙ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΙΚΙΑ ΤΟΥ ΛΟΝΔΙΝΟΥ.

ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΑΝ Ο NICKGREK DEN EINAI DIKOS SAS

APLA ANEFERA EDW TA SXOLIA TWN PAIKTWN OI OPOIO TA EXWNAN FANERA STON NICK KAI AYTOS APANTOYSE OXI DEN EIMAI THS ETAIREIAS.

NA SHMEIWSETE OTI EGW EIMAI KERDISMENOS STO SITE SAS EXW KESRDISEI APO THN HMERA THS EGGRAFHS MOY KAI ME KATATHESH MONO THN ARXIKH GYRW STA 600$ XWRIS NA PAIZW TOSO SYXNA TA KERDH MOY DEN PROERXONTAI APO TABLES ALLA APO TOYNROYA

AYTA PROS ARSHN PASHS PAREKSIGISEWS EDW KANOYME GENIKI SYZHTISI GIA THN AKSIOPISTIA TOY ONLINE POKER KAI OXI EIDIKA GIA ESAS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FILE KS POKER ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΙ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΙΚΙΑ ΤΟΥ ΛΟΝΔΙΝΟΥ.

ΘΑ ΗΤΑΝ ΑΔΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ ΑΝ Ο NICKGREK DEN EINAI DIKOS SAS

APLA ANEFERA EDW TA SXOLIA TWN PAIKTWN OI OPOIO TA EXWNAN FANERA STON NICK KAI AYTOS APANTOYSE OXI DEN EIMAI THS ETAIREIAS.

NA SHMEIWSETE OTI EGW EIMAI KERDISMENOS STO SITE SAS EXW KESRDISEI APO THN HMERA THS EGGRAFHS MOY KAI ME KATATHESH MONO THN ARXIKH GYRW STA 600$ XWRIS NA PAIZW TOSO SYXNA TA KERDH MOY DEN PROERXONTAI APO TABLES ALLA APO TOYNROYA

AYTA PROS ARSHN PASHS PAREKSIGISEWS EDW KANOYME GENIKI SYZHTISI GIA THN AKSIOPISTIA TOY ONLINE POKER KAI OXI EIDIKA GIA ESAS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

FILE BASKONT EISAI APOLYTA SWSTOS

PRAGMATI OI POLWNOI KAI OI SKANDINAVOI NOMIZOYN OTI EINAI AXASTO TO AK H TO AA KAI TA PAIZOYN OLA GIA OLA.

ALLA EINAI ALLO PRAGMA NA PEIS RETSA SE TOYRNOYA KAI ALLO SE TABLES ME REAL MONEY.

STO TOYRNOYA O ALLOS THA SKEFTEI NA RISKAREI GIATI MESOLAVEI O APOKLEISMOS ALLA STA TABLE DEN TO EXEI SE TIPOTE NA DWSEI MERIKA DOLLARIA AN EXEI DYNATO FYLLO KAI AN EINAI SE TABLES XAMILOY ORIOY SIGA TA AYGA THA FORTWSEI PALI TO TABLE ME 10H25 DOLLARIA KAI OYTE GATA OYTE ZHMIA KAI EKEI EINAI POY THN PATANE OI ANATOLIKOI KAI OI SCANDINAVOI DEN VGANEI OYTE A OYTE K KAI XTIPAN NA SE DIWKSOYN ENW ESY H EMEIS AN THELEIS EIMASTE HDH DEMENOI STO FLOP AXASTOI DILADI. OMWS APO EDW KAI PERA PREPEI NA KANEIS APLA CALL DILADH ARMEGMA.

SOY EYXOMAI PANTA TETOIA KAI NA KSEREIS OTI KAI OI AGGLOI TO EXOYN AYTO DYSKOLA PARAITOYNTAI TOY ASSOY ENW KATW EINAI ANOIXTH KENTA.

OMWS THELW NA MOY PEIS TO SITE AN KAI EINAI DYSKOLO NA MHN EIMAI GRAMMENOS KAI SE AYTO ALLA DEN KATALAVAINW POIO ENNOEIS.

TO NICNAME SOY EINAI BASKONT EKEI?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλε Genok, όχι ο Nick δεν ήταν δικός μας όμως ήταν ο μόνος Έλληνας από το Λονδίνο, εκτός από τον Έλληνα μάνατζερ που έλαβε μέρος και έδινε τα bountys. Άλλος ένας παίκτης ήταν από το Ισραήλ και οι άλλοι 19 ντόπιοι Έλληνες (οι περισσότεροι από τους 19 γνωρίζονται μεταξύ τους). Εγώ απλά παρακολούθησα το παιχνίδι στο τραπέζι με τον GreekAce μέχρι περίπου την τελευταία 10άδα. Σε κάποιο σημείο αισθάνθηκα άβολα αφού ένας από τους ντόπιους παίκτες ο οποίος δεν είναι μέλος του Pokerland έκανε κάποιες ερωτήσεις στον GreekAce αποκαλώντας τον με το μικρό του όνομα. Η οικιότητα που έδειξε προς τον GreekAce οφείλεται στο ότι έχει μιλήσει τηλεφωνικά αρκετές φορές με τον GreekAce και είναι φυσικό να τον ξέρει με το μικρό του όνομα...

Είδα επίσης έναν από τους εναπομείναντες παίκτες στο τραπέζι να αρχίζει τις κατηγορίες λίγο πριν χάσει, αλλά αποφάσισα να μην ανακατευτώ μια και ήμουν απλός θεατής. Αισθάνθηκα και εκεί άβολα.

Είναι φυσικό κάποιοι να είναι ιδιαίτερα απογοητευμένοι μια και το 1ο έπαθλο ήταν ιδιαίτερα υψηλό και οι πιθανότητες να το κερδίσουν ήταν καλές. Στο μέλλον όμως θα τους δοθεί και άλλη ευκαιρία και θέλω να πιστεύω ότι θα λείψουν τα σχόλια και οι σπόντες και θα επικρατήσει η ψυχραιμία και ο υγιής ανταγωνισμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλε Genok, όχι ο Nick δεν ήταν δικός μας όμως ήταν ο μόνος Έλληνας από το Λονδίνο, εκτός από τον Έλληνα μάνατζερ που έλαβε μέρος και έδινε τα bountys. Άλλος ένας παίκτης ήταν από το Ισραήλ και οι άλλοι 19 ντόπιοι Έλληνες (οι περισσότεροι από τους 19 γνωρίζονται μεταξύ τους). Εγώ απλά παρακολούθησα το παιχνίδι στο τραπέζι με τον GreekAce μέχρι περίπου την τελευταία 10άδα. Σε κάποιο σημείο αισθάνθηκα άβολα αφού ένας από τους ντόπιους παίκτες ο οποίος δεν είναι μέλος του Pokerland έκανε κάποιες ερωτήσεις στον GreekAce αποκαλώντας τον με το μικρό του όνομα. Η οικιότητα που έδειξε προς τον GreekAce οφείλεται στο ότι έχει μιλήσει τηλεφωνικά αρκετές φορές με τον GreekAce και είναι φυσικό να τον ξέρει με το μικρό του όνομα...

Είδα επίσης έναν από τους εναπομείναντες παίκτες στο τραπέζι να αρχίζει τις κατηγορίες λίγο πριν χάσει, αλλά αποφάσισα να μην ανακατευτώ μια και ήμουν απλός θεατής. Αισθάνθηκα και εκεί άβολα.

Είναι φυσικό κάποιοι να είναι ιδιαίτερα απογοητευμένοι μια και το 1ο έπαθλο ήταν ιδιαίτερα υψηλό και οι πιθανότητες να το κερδίσουν ήταν καλές. Στο μέλλον όμως θα τους δοθεί και άλλη ευκαιρία και θέλω να πιστεύω ότι θα λείψουν τα σχόλια και οι σπόντες και θα επικρατήσει η ψυχραιμία και ο υγιής ανταγωνισμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν κοιτάξεις στα mail σου, νομίζω ότι θα βρείς κι εσύ, όπως κι εγώ, ένα mail με προσφορά 10 ευρώ ώς μέλος του pokerland, μάλιστα χωρίς καν να δηλώσεις πιστωτική κάρτα. Δε θέλω να σου πω το όνομα της εταιρείας από εδώ, γιατί θα κάνω αυτό που μόλις στο προηγούμενο post δήλωσα ότι δε μου αρέσει, δηλαδή το marketing μέσα από το forum, και μάλιστα χωρίς να έχω και κανένα όφελος, χαχαχα!!! Αν κοιτάξεις στα banners του ποκερλανt όμως θα το βρεις, βγάζει μάτι!!! :P

Ναι, το nick μου είναι baskont εκεί. Τώρα βέβαια θυμήθηκα ότι στο mail γράφει ότι εκεί θα βρούμε χιλιάδες Ελληνες, αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω δει κανέναν, μόνο στα freerolls είναι δυο-τρεις, αλλά δεν παίζω freerolls. Βαριέμαι να αποκλείσω 5.000 άτομα, μια κωμόπολη δηλαδη από παίκτες, για να πάρω στο τέλος 30 ευρώ. Προτιμώ να πάω για κανα ποτό.

Σε ring games δεν παίζω ποτέ, θέλει άντερα εκεί, δηλαδή λεφτά. Και έχουν πολλά ups and downs που δεν τα αντέχω, οικονομικά. Γενικά δεν είναι της ιδιοσυγκρασιας μου, και με έχει εκνευρίσει πολλές φορές να με "βλέπουν" ανεξήγητα, σε ρέστα με φύλλο ένα χιλιόμετρο πίσω μου και να με προσπερνούν δια μαγείας στο φώτο φίνις... Εσπασα το γραφείο μου την τελευταία φορά, χαχα... Sit and go, χαλαρά. Χάνεις? Πας για άλλο, ούτε πολλα λεφτά, ούτε πολύς χρόνος χαμένος...

Ασε που με καλύπτει και στην καχυποψία μου... Πόσους "υπαλλήλους" θα έχουν πια, αν στήνουν και τα εκατοντάδες sit and gos? Τι διααααααααααααολο... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλε Bascont, καλως όρισες στη συζήτηση.

Το King Solomons απλά διαφημίζεται στο pokerland όπως κάνει εδώ και χρόνια και σε άλλα Ελληνικά sites.

Η παρουσία μας στο φόρουμ είναι για 3 κυρίως λόγους. 1ον αρκετοί φίλοι του pokerland συνηθίζουν να κάνουν ερωτήσεις που αφορούν το KS (πχ. για τουρνουά, μπόνους, τεχνικά προβλήματα) μέσα από το φόρουμ αντί να στέλνουν email στο support :-) Έτσι, αναγκάζομαι να απαντήσω μέσα από το φόρουμ γιατί εάν δεν απαντήσω θα νομίσουν οι υπόλοιποι φίλοι ότι δεν απαντούμε στα ερωτήματα των ενδιαφερομένων και ότι τους "γράφουμε". 2ον κάποιοι φίλοι μου στέλνουν pm στο pokerland με την ερώτησή τους. Εάν θεωρήσω ότι η απάντησή μου διευκρινίζει κάποιο ερώτημα που πιθανόν να έχουν και κάποιοι άλλοι φίλοι προτιμώ να το δημοσιοποιήσω από το να απαντήσω με pm. Και 3ον σαν φίλος του πόκερ συμμετέχω και εγώ στο φόρουμ και κάποιες φορές αναφέρω την άποψη της ίδιας της αίθουσας σε κάποια θέματα που απασχολούν το φόρουμ.

Φυσικά και θα παινέψουμε και το σπίτι μας, αλλά γνωρίζουμε και κατανοούμε ότι οι φίλοι του pokerland στο τέλος επιλέγουν την αίθουσα ή τις αίθουσες που τους ταιριάζουν.

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλε Bascont, καλως όρισες στη συζήτηση.

Το King Solomons απλά διαφημίζεται στο pokerland όπως κάνει εδώ και χρόνια και σε άλλα Ελληνικά sites.

Η παρουσία μας στο φόρουμ είναι για 3 κυρίως λόγους. 1ον αρκετοί φίλοι του pokerland συνηθίζουν να κάνουν ερωτήσεις που αφορούν το KS (πχ. για τουρνουά, μπόνους, τεχνικά προβλήματα) μέσα από το φόρουμ αντί να στέλνουν email στο support :-) Έτσι, αναγκάζομαι να απαντήσω μέσα από το φόρουμ γιατί εάν δεν απαντήσω θα νομίσουν οι υπόλοιποι φίλοι ότι δεν απαντούμε στα ερωτήματα των ενδιαφερομένων και ότι τους "γράφουμε". 2ον κάποιοι φίλοι μου στέλνουν pm στο pokerland με την ερώτησή τους. Εάν θεωρήσω ότι η απάντησή μου διευκρινίζει κάποιο ερώτημα που πιθανόν να έχουν και κάποιοι άλλοι φίλοι προτιμώ να το δημοσιοποιήσω από το να απαντήσω με pm. Και 3ον σαν φίλος του πόκερ συμμετέχω και εγώ στο φόρουμ και κάποιες φορές αναφέρω την άποψη της ίδιας της αίθουσας σε κάποια θέματα που απασχολούν το φόρουμ.

Φυσικά και θα παινέψουμε και το σπίτι μας, αλλά γνωρίζουμε και κατανοούμε ότι οι φίλοι του pokerland στο τέλος επιλέγουν την αίθουσα ή τις αίθουσες που τους ταιριάζουν.

Καλό βράδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν διαφωνώ να συμμετέχει οποιοσδήποτε κι αν είναι αυτός στις συζητήσεις. Αντίθετα, θα ήθελα κι εγώ να μάθω πράγματα που αφορούν το online poker, εκ των έσω, λύνει και τις δικές μου απορίες. Ομως:

1) Οπως είδες και σε προηγούμενα post του συγκεκριμένου θέματος, κάποιος εκνευρίστηκε που χαρακτήρισες πολύ καλές κάποιες παρεμβάσεις που υποστήριζαν την άποψη "online poker ΔΕΝ στήνεται". Εξ' ίσου καλές κατά την άποψη μου αλλά και κατά κοινή ομολογία πιστεύω, ήταν και οι παρεμβάσεις άλλων που συνέστηναν κάποιο σκεπτικισμό σχετικά με το shuffling της τραπουλας. Η επιλογή σου στον χαρακτηρισμό "καλή", ως manager online poker site, πρέπει να καταλαβαίνεις ότι παρεξηγείται. Από μένα απλώς σημειώνεται, αλλά από άλλους παρεξηγείται, να είσαι σίγουρος σε αυτό.

2) Παγκοσμίως το θέμα αυτό έχει συζήτηθεί σε άπειρα forum. Αν πρόσεξες, καμμια εταιρεία, τουλάχιστο στα forum που έχω διαβάσει εγω, δεν έχει συμμετασχει σε δημόσια τέτοια συζήτηση. Λογικό γιατί ο βουτηγμένος στην καχυποψία δυσκολα πειθεται και το να τραβάνε τέτοιες συζητήσεις, δε συμφέρει. Κανείς δε μιλάει λοιπόν παραπάνω από τη τυπική βασική γραμμή περί αλγοριθμων κλπ κλπ κλπ. και φυσικά ΜΟΝΟ κατ' ιδίαν και όχι δημόσια. Προσωπικά πιστεύω ότι οι εταιρείες, ως εταιρείες, δεν κλέβουν. Ισως όμως υπάρχουν υπαλληλισκοι που με τα βαζάκια τη μαρμελάδα μπροστά τους, μπαίνουν στον πειρασμό. Εδώ μερικοί χακάρουν τη cia, στα poker softwares θα κολλησουν αν βρουν τον τρόπο? Και τρόπος σίγουρα θα υπαρχει, στην πληροφορική δεν υπάρχει απόλυτη ασφαλεια, οποιοσδήποτε κομπιουτεράς το ξέρει αυτο, είναι αξίωμα. Τέτοιου είδους χακινγκ όμως μπορεί να βλαψει τη τσέπη μου και το γραφείο μου, χαχαχαχα...

3) Σε μας τώρα. Αυτό που ενόχλησε εμένα είναι ενα θέμα που ξεκίνησες εσύ σχετικά με το τι παιζουμε στο online poker και τι μας αρέσει κλπ. Αφού απάντησαν μερικοί και παρότρυνες κι εσυ να απαντησουν κι άλλοι, τσουπ! πέταξες και την προσφορα για το 100000000000000000$ guarranteed με συμμετοχη 1 και 10 , το οποίο οσοι απάντησαν πήραν ως δώρο, αν ανοιγαν λογαριασμο, εβαζαν λεφτα και μετα τα εβγαζαν κλπ κλπ κλπ. Προσωπικα γέλασα με το 1$. Για να σου αποδείξω ότι και κάποιοι άλλοι ενοχληθηκαν από την προσφορά, δες ότι τα Posts μόλις εμφανισες την προσφορα, σταμάτησαν... Φάνηκε σαν να άρχισε το topic, επί τουτου...

Τέλος πάντων. Δεν έχω πρόβλημα να είσαι εδώ, να συζητας, κανένα πρόβλημα, ποιός είμαι άλλωστε. Απλώς θα μου άρεσε ένα forum χωρίς αγρα πελατών, αυτό είπα. Οπως και ένα site χωρις spamming, οπως το να πίνω καφέ στον ήλιο και να μην έρχονται να μου πουλήσουν κολώνιες. Εκεί έγκειται η ενόχλησή μου.

Καλως όρισα στη συζήτηση λοιπόν, ευχαριστώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕ baskont ypoklinomai sthn amerolhpsia soy.

na ksereis oti ta sit and go einai ta pio agna ston xwro .

oi amfivolies einai gia ta megala eggyhmena epathla kai oxi se megales aithoyses.

se ayta ta toyrnoya symvainoyn thaymata se kapoies etaireies.

kai epeidh paizw ta eggyhmena kathimerinws kserw ti lew kai as fernoyn ena swro epixeirimata o poilscas kai o holdemgr.

pws einai dynaton to toyrnoya na arxizei 22.00 kai 22.02 o a kai o b paikths na exoyn chips 15000 amesws me thn ekinisi toy toyrnoya.

an htan mia fora den edina simasia alla parethrisa oti oi idioi paiktes sto 60% twn toyrnoya pairnoyn kefali kai oi paiktes poy einai sto idio trapezi kanoyn ena akomi rebyi kai meta feygoyn ws dia mageias ta pairnei o kai o b.otan ayto to fainomeno epanalamvanetai tote isxyei edw h paroimia pou leei ti kanei niaou-niaou sta keramidia.

exoyn symferon oi etaireies oi mikres eksigoymai oxi ta thiria na dinoyn kati stoys paiktes pelates apo ta gkaranti giati alliws mhn ton eidate ton panah.

alla kratoyn apo ta gkaranti mesw dikwn toys paiktwn ta polla gia fantasteite ena toyrnoya me 4000$ eggyhmena na exoyn ginei 4000 rebui kai 2000-3000 addon kante ton logariasmo epi 2$ epi 3$ epi 5$ kai meta ta leme ti posa mazeyontai.

den toys einai dyskolo loipon na valoyn mesa sto toyrnoya dikoys toys kodikoys kai na ta pairnoyn kai etsi kai alliws.

exw katargisei hdh tis adynates oikonomika etaireies apo to paignidi moy kai na eisai sigouros oti kai xaker yparxoyn kai messenger yparxoyn

vlepete ti ginetai sthn gallia syllipseis anwterwn stelexwn etaireiwn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

file ks poker kai egw milisa me ton stelio alla toy milisa ston plythintiko.

gia na katalaveis poios eimai eimai o paikths poy pire ta prwta 10$ apo ton kyrio stelio eixa qq otan ton kerdisa kai mallon moiraze lefta o stelios ekeino to vrady giati egw to 92 mpoy mpike mesa o stelios to petaw prin to piasw:evil:

epishs miloysa poly alla perissotero asteieyomoyn an thymasai rwtisa ton stelio ti doyleia exei h alepoy sto pazari kai ayto giati exei sxesh me ton nick name to diko mou.

den kathgorisa kanenan mesa apo tochat toy toyrnoya para mono eixa diaksifismo me 2 ellines ntopioys poy les kai sy giati otan megalwsan ta blids arxisan na moy klevoyn ta blids.

gia na mhn se paideyw na vreis poios eimai soy lew oti sto toyrnoya epaiza me to nickname FOXPOKER

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλους

Φίλε genok, θυμάμαι αυτό που είπες για την αλεπού :-) Άλλος παίκτης άρχισε πάνω στον εκνευρισμό του τους χαρακτηρισμούς λίγο πριν χάσει και άλλος παίκτης μίλησε στο Στέλιο στον ενικό. Αυτά σε συνδυασμό με τον νικητή που έτυχε να είναι από το Λονδίνο, συνέβαλλαν στο μπάχαλο.

Φίλε bascont, στο ερώτημά μου για τις προτιμήσεις σας του πόκερ απάντησαν 6-7 άτομα και κάθε φορά παρότρυνα να απαντήσουν και άλλοι. Έπειτα και για 4 μέρες σταμάτησα να παροτρύνω για να μη γίνομαι κουραστικός και σταμάτησαν και οι απαντήσεις (έγιναν 1-2 posts αλλά δεν κάλυπταν το θέμα). Για να αναθερμάνω λίγο τη συζήτηση αποφάσισα να προσφέρω στους φίλους που θα απαντήσουν τη συμμετοχή στο τουρνουά με τα $500 για το 1ο νικητή. Φυσικά και το $1 είναι ένα συμβολικό ποσό αλλά δεν επρόκειτο για διαφημιστικό τέχνασμα... Απλά το συγκεκριμένο τουρνουά γινόταν έπειτα από λίγες μέρες. Δεν θεωρώ σωστό να μοιράζω $10 και $20 σε όποιο φίλο απαντά σε μια συγκεκριμένη ερώτηση στο φόρουμ. Εάν θέλω να δώσω ένα τέτοιο ποσό θα το κάνω σαν προσφορά γνωριμίας και όχι για συνεισφορά στο φόρουμ. Το φόρουμ προσφέρει σε όλους ελεύθερο βήμα για να πουν την άποψή τους και ελπίζω σε ευρύτερη συμμετοχή στο μέλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλους

Φίλε genok, θυμάμαι αυτό που είπες για την αλεπού :-) Άλλος παίκτης άρχισε πάνω στον εκνευρισμό του τους χαρακτηρισμούς λίγο πριν χάσει και άλλος παίκτης μίλησε στο Στέλιο στον ενικό. Αυτά σε συνδυασμό με τον νικητή που έτυχε να είναι από το Λονδίνο, συνέβαλλαν στο μπάχαλο.

Φίλε bascont, στο ερώτημά μου για τις προτιμήσεις σας του πόκερ απάντησαν 6-7 άτομα και κάθε φορά παρότρυνα να απαντήσουν και άλλοι. Έπειτα και για 4 μέρες σταμάτησα να παροτρύνω για να μη γίνομαι κουραστικός και σταμάτησαν και οι απαντήσεις (έγιναν 1-2 posts αλλά δεν κάλυπταν το θέμα). Για να αναθερμάνω λίγο τη συζήτηση αποφάσισα να προσφέρω στους φίλους που θα απαντήσουν τη συμμετοχή στο τουρνουά με τα $500 για το 1ο νικητή. Φυσικά και το $1 είναι ένα συμβολικό ποσό αλλά δεν επρόκειτο για διαφημιστικό τέχνασμα... Απλά το συγκεκριμένο τουρνουά γινόταν έπειτα από λίγες μέρες. Δεν θεωρώ σωστό να μοιράζω $10 και $20 σε όποιο φίλο απαντά σε μια συγκεκριμένη ερώτηση στο φόρουμ. Εάν θέλω να δώσω ένα τέτοιο ποσό θα το κάνω σαν προσφορά γνωριμίας και όχι για συνεισφορά στο φόρουμ. Το φόρουμ προσφέρει σε όλους ελεύθερο βήμα για να πουν την άποψή τους και ελπίζω σε ευρύτερη συμμετοχή στο μέλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα.

αν και δεν συνηθίζω τον διάλογο μέσα από φόρουμ γιατί δεν είναι άμεσος, θα ήθελα να αναφερθώ στο σχόλιο του genok πως 'περασα' μάρκες στον παίκτη δίπλα μου (nicthegr) ο οποίος και στη συνέχεια κέρδισε το τουρνουά.

Το ιστορικό έχει ώς εξής. Εγώ απολάμβανα το παιχνίδι και τα chat, ιδιαίτερα μεταξύ του Foxpoker και του Pokeras που είχαν μια φιλική κόντρα μεταξύ τους. Μετά το τέλος της πρώτης ώρας και αφού έγινε το add on είπα στο chat πως θα μπαίνω σε όλα τα blinds γιατί είχα πολλές μάρκες τις οποίες και ήθελα να χάσω (δεν είχα σκοπό να κερδίσω το τουρνουά). Παρ'όλα αυτά δεν συμμετείχα σε όλα τα Raise καθώς δεν θεωρούσα σωστό να παίζω μόνο με εκείνους που είχαν αρκετά chips για να κάνουν τα raise και να κερδίζουν χωρίς κόπο τις μάρκες μου. Ο παίκτης δίπλα μου (nicthegr) καθ'ολη τη διάρκεια του τουρνουά ήταν σιωπηλός, πράγμα που δημιούργησε μια εικόνα παίκτη που παίζει για να κερδίσει και όχι να διασκεδάσει, ενός 'σφιγμένου' και προσεκτικού παίκτη. Αν θυμούνται όσοι βρισκόντουσαν στο τραπέζι, έκανε ένα raise 5000 ενώ είμασταν οι δύο μας στο τραπέζι. Αν ήθελα να του περάσω μάρκες εκείνη θα ήταν μια καλή ευκαιρία. Έκανα fold ακριβώς επειδή είχα σχηματίσει την παραπάνω εικόνα για αυτόν και πίστευα πως θα χάσω.

Στην παρτίδα που έχασα τελικά όλες μου τις μάρκες, συμμετείχαν τρεις παίκτες και όχι δύο, άρα κάνοντας call 5000 μάρκες δεν γνώριζα ποιος θα κερδίσει. Έκανα επίσης Call έχοντας two pairs. Τελικά και οι τρεις παίκτες είχαμε από Two Pairs και νικητής ήταν ο nicthegr με τους δύο βαλέδες του οι οποίοι κέρδισαν τα δύο δεκάρια του pokeras.

Εκείνη τη στιγμή υπήρχαν αν θυμάμαι καλά 12 παίκτες σε δύο τραπέζια και με τα blinds αρκετά υψηλά, που σημαίνει πως ακόμα και ο παίκτης με τις περισσότερες μάρκες δεν είχε εξασφαλισμένη την νίκη (όπως πολύ καλά ξέρουν όσοι παίζουν καιρό Poker). Άυτο επαληθευτηκε και αργότερα στο final table όπου ο nicthegr πέρασε στη δεύτερη θέση όσον αφορά τις μάρκες.

Δεν προσπαθώ να πάρω το μέρος κανενός, απλά με στεναχωρεί το γεγονός πως η καχυποψία και τα συμπεράσματα με μοναδικό στοιχείο τον τόπο διαμονής κάπου χάλασαν μια ωραία κατ εμέ ατμόσφαιρα που δημιουργήθηκε στο τραπέζι.

Την επόμενη φορά που θα διοργανώσουμε παρόμοιο τουρνουά ελπίζω να σας δω πάλι εκει. Και αυτή τη φορά όποιος κερδίσει τον Foxpoker θα λάβει $20 από εμάς :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μετά αναρωτιόμαστε γιατί δεν πάμε μπροστά...

Απ' ό,τι κατάλαβα από τα μέχρι στιγμής, διεξήχθη ένα τουρνουά με σεβαστό έπαθλο στο οποίο συμμετείχε παίκτης που όπως διάβασα πιο πριν σχετιζόταν με κάποιο τρόπο με την εταιρεία που το διοργάνωνε! Ακόμη και στους διαγωνισμους που γίνονται στα γαριδάκια οι υπάλληλοι της εταιρείας που το διοργανώνει, εξαιρούνται από τη συμμετοχή! Δεν έλαβα μέρος στο συγκεκριμμένο τουρνουά, ούτε καν ξέρω ποιός, που και πότε, αν ήταν online ή offline, απλώς διάβασα τα προηγούμενα post, αν ήμουν όμως συμμετέχων, θα ζητούσα οποιοδήποτε buy in πίσω από την εταιρεία, αν υπήρχε, απλώς και μόνο με το προηγούμενο post!

Δηλαδη σε τουρνουά 20 περίπου παικτων, ενώ έχουν μείνει 12, λίγο πριν το τελικό τραπέζι, άλλαξαν χέρια stack των 5.000 chips, δίνοντας σηματικό πλεονέκτημα σε αυτόν που τελικά τα πήρε! Δεν λέω ότι το συμβαν ήταν στημμένο, ούτε ότι ο νικητής ( ο οποίος ήταν και αυτός που είχε κερδίσει την συγκεκριμμένη παρτίδα) ήταν προαποφασισμένος, αλλά ότι το τουρνουα δε διεξήχθη με ίσους όρους για όλους είναι ξεκάθαρο! Και οι διαμαρτυρίες των παικτών απόλυτα δικαιολογημένες!

Τι σημαίνει "έπαιξα δεν ήθελα να κερδίσω"? Από μόνη της αυτή η δήλωση δείχνει unfair. Γιατί έπαιξες λοιπόν, φίλε greekace? Συμμετείχες στο buy in? Αν υπήρχε, δεν ξέρω, το ξαναλέω... Δεν θα περίμενες ότι θα προκαλούσε υποψίες στους παίκτες οποιαδήποτε κίνηση σου στο τραπέζι? Είναι φυσιολογικές αυτες οι συνθήκες του παιχνιδιού? Και αν κάποια στιγμή βαρεθηκες και ήθελες να φύγεις, γιατί δε δηλωσες πχ, " σε 5 χέρια αφήνω τα chips μέσα και φεύγω" ώστε να εξασφαλιστεί εκ των προτέρων ότι αυτή η ανταλλαγη των 5000 θα ήταν απόλυτα τυχαία? Αντί γι'αυτό πόνταρες τα chips σε στιγμή που δεν είχαν ολοι την ευκαιρία να τα διεκδικήσουν, παρά μόνο δύο. Fair? Οχι κατά τη γνώμη μου, θα είχα εξεγερθέι κι εγώ...

Και τελειώνοντας, τι φταίει ο νικητής που το πιθανότερο είναι να μην ήξερε τίποτα, αλλά από τους συμπαίκτες θεωρείτο, υποθέτω, άδικος νικητής. Καλά, συγνώμη, είναι διοργάνωση αυτή?..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...