Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΑΚ utg Final table...


Silencio

Recommended Posts

Antonis έγραψε:

Μπορέιτε να μου πείτε τι κάνετε εδω και γιατί?

Δεν εχω και τοση προυπηρεσια οσο καποιοι αλλοι! Ασε που με τα μαθηματικα του ποκερ επισης δεν τα παω τοσο καλα οσο καποιοι αλλοι. Αλλα θα πω την αποψη μου και αν θες κρατα την! :laugh: :P

Fold. Γιατι; Βασιζομενος στο Gap Concept.

Εγω, να ρωτησω κατι αλλο για το συγκεκριμενο hand, με κινδυνο να βγω εκτος θεματος...; Αν συμφωνεις με το fold, τι hand θελεις για να κανεις call?

Προσωπικα , και με βαλέδες μάλλον fold θα έκανα... Με ντάμες... χμμ..μαλλον call.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 93
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Antonis έγραψε:

Ημουν σίγουρος.

Αντε μετά να μιλησεις σοβαρά.

Μωρέ εγώ σοβαρότατη απάντηση σου έδωσα, εσύ βιάζεις τη μαθηματική λογική... Αμάν τι είναι αυτά που ακούω αντί να δέχομαι ευχαριστώ για τα δωρεάν μαθήματα και τις υποδείξεις. Τι να κάνω, αφού βάζεις το ίδιο εκτιμώμενο cash out μετά από το διπλασιασμό των chips...:ohmy: Η πλάκα είναι ότι είσαι σίγουρος πως θα σου υποδειχτεί το λάθος. Άλλη φορά αν θέλεις να θέσεις ένα θέμα υπό συζήτηση να το κάνεις πιο ανθρώπινα (όπως το παρακάτω πχ παράδειγμα που σου έτυχε) ζητώντας τις απόψεις των υπολοίπων, παρά να κάνεις βεβιασμένους κι άστοχους υπολογισμούς. Και δεν πειράζει καμιά φορά να παραδεχτείς και κανένα λαθάκι, δεν είσαι και θεός (είδες ο φίλος σου ο nanasta πώς το παραδέχτηκε το αριθμητικό λάθος τις προάλλες, άνθρωποι είμαστε Αντώνη, όλοι κάνουμε λάθη).

Εχουμε μείνει 12 άτομα και......

Full Tilt Poker Game $24,000 Guarantee (55939823), Table 117 - 6000/12000 Ante 1500 - No Limit Hold'em - 18:47:56 ET - 2008/07/31

Seat 2: Antonis_gr (199,229)

Seat 3: FrEnChYnUtS (391,633)

Seat 4: bmv55 (136,818)

Seat 6: Toffesjaak (121,472)

Seat 8: Magroson (191,626)

Seat 9: tomtomwash (389,661)

Antonis_gr antes 1,500

FrEnChYnUtS antes 1,500

bmv55 antes 1,500

Toffesjaak antes 1,500

Magroson antes 1,500

tomtomwash antes 1,500

tomtomwash posts the small blind of 6,000

Antonis_gr posts the big blind of 12,000

The button is in seat #8

*** HOLE CARDS ***

Dealt to Antonis_gr [As Kh]

FrEnChYnUtS folds

bmv55 folds

Toffesjaak folds

Magroson raises to 51,000

tomtomwash raises to 388,161, and is all in

Antonis_gr has 15 seconds left to act

Μπορέιτε να μου πείτε τι κάνετε εδω και γιατί?

Υ.Γ. 1. ΔΕκτές και μαθηματικές αναλύσεις σεντονια.

2. Θα προτιμηθούν απαντήσεις από όσους έχουν προυπηρεσία σε τέτοιες καταστάσεις.

Εγώ σε τέτοιες καταστάσεις κάνω call μόνο με ΑΑ,ΚΚ,QQ. Με πλύ μεγαλύτερο stack κάνω call (πχ αν το call θα μου στοιχίσει 40% του stack μου ή λιγότερο και θα με αφήσει με Μ>10 αν χάσω). Είναι απλό gap concept theory problem και πιστεύω ότι το σωστό εδώ είναι ένα πάσο με βαρειά την καρδίαν. Ακόμη και ελαφρώς +EV να βγαίνει σε chips το call εδώ βάζοντας σε range χεριών τους αντιπάλους και πάλι το fold είναι το σωστό, γιατί, όπως έχει χιλιοειπωθεί, κάθε chip που κερδίζεις έχει μικρότερη αξία από κάθε chip που χάνεις. Επίσης είμαστε στη μέση του sandwich, αφού δεν ξέρουμε τι μπορεί να κάνει ο αρχικός raiser. Αν ήμασταν τελευταίοι στο pot και δεν υπήρχαν άλλοι ενεργοί παίχτες στο χέρι (πχ αν γινόταν folded around και πήγαινε να μας βάλει ALL-IN o SB) τότε άλλαζε το πράγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Themis έγραψε:

Antonis έγραψε:

Μπορέιτε να μου πείτε τι κάνετε εδω και γιατί?

Δεν εχω και τοση προυπηρεσια οσο καποιοι αλλοι! Ασε που με τα μαθηματικα του ποκερ επισης δεν τα παω τοσο καλα οσο καποιοι αλλοι. Αλλα θα πω την αποψη μου και αν θες κρατα την! :laugh: :P

Fold. Γιατι; Βασιζομενος στο Gap Concept.

Εγω, να ρωτησω κατι αλλο για το συγκεκριμενο hand, με κινδυνο να βγω εκτος θεματος...; Αν συμφωνεις με το fold, τι hand θελεις για να κανεις call?

Προσωπικα , και με βαλέδες μάλλον fold θα έκανα... Με ντάμες... χμμ..μαλλον call.[/quote:3tj9thc3]

Καλά Θέμη είναι απίστευτο αυτό που συνέβη! Όσο έγραφα την απάντησή μου με πρόλαβες κι είπαμε τα ίδια χωρίς να ξέρω τι έγραψες!

Μωρέ πολύ καλά τα λες, ξέρεις κι από Holdem. Πλάκωσε τα sit'n'gos και θα σου προκύπτουν κάθε λίγο και λιγάκι τέτοια gap concept problems, θα παίζεις πολύ καλά το short stack και θα τους ψιρίσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέμη συνήθως η πάσα παίζεται ως εξής.

Το button κανει steal και το sb λόγω stack κάνει resteal λόγω stack και σχεδόν πάντα το κάνει με αδύναμο Α ή μεσσαία μικρά ΡΡ or total air.

Σε μία κατάσταση οπως ακριβώς αυτή είσαι έτη φωτός μπροστά με ΡΡ απο J-J+ ενω συνηθως είσαι μπροστά ή 50-50 με Α-Κ Α-Q.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΛΛΑΖΟΝΙΚΗ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ "ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΘΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ" ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΗΡΧΕ. ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ FOLD.

Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ALL IN ΥΠΟΔΗΛΩΝΕΙ ΜΕΝ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΧΕΡΙ, ΑΛΛΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΤΟΥ ΑΡΧΙΚΟΥ BETTOR (MAGROSON), ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ CALL, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΗΔΗ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ 1/3 ΤΩΝ ΜΑΡΚΩΝ ΤΟΥ. ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΤΡΙΠΛΟ ALL IN. ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΧΕΡΙ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ CALL ΕΙΝΑΙ ΚΚ, ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ QQ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΣΚΕΨΗ.

EΧΩ ΒΡΕΘΕΙ 3-4 ΦΟΡΕΣ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΤΟ CALL ΜΕ ΑΚ KAI ΤΙΣ 2 ΦΟΡΕΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΚΚ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ QQ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ !!! :(

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΑΘΗΜΑ ΝΑ ΜΗ ΡΙΣΚΑΡΩ ΤΟ FT ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΜΕ ΑΚ.

ΕΑΝ ΕΙΧΑ ΤΟ VIGORISH ΙΣΩΣ ΕΠΑΙΖΑ ΡΕΣΤΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΚΛΕΨΩ ΤΑ BLINDS, ΠΑΡΑ ΤΟ STANTARD RAISE ΚΑΘΩΣ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΥΠΗΡΧΑΝ 2 ΜΕΓΑΛΑ ΣΤΑΚΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΕΝΑ RAISE 3 H 4XBB ME ENA ΚΑΛΟΥΤΣΙΚΟ ΦΥΛΛΟ. ΣΤΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΥΤΗ ΝΑΙ ΜΕΝ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΦΑΒΟΡΙ PREFLOP, ΟΜΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΦΛΟΠ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΣΥΣΧΕΤΙΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΠΑΝΤΑ ΚΑΝΩ c/bet ΘΑ ΕΠΑΙΖΑ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΜΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗ ΒΡΕΘΩ POT COMMITED ΛΟΓΩ ΤΟΥ c/bet(ΡΕΣΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ BLINDS ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΜΕΓΑΛΑ) ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΤΑ BLIND ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ

ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΕΥΚΟΛΟ FOLD.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το θεμα ειναι οτι το SB μας καλυπτει. Κοινως παιζουμε το τουρνουα μας στο Α-Κ.

Αν η εμπειρια σου στο υπαγορευει να κανεις το call, το κανεις.

Εμενα με προβληματιζει το οτι υπαρχει και το button που, ειτε με μετριο χερι ειτε με καλο, εχει κανει raise. Προσωπικα δεν ξερω πως θα απαντησει το button . Αν οντως εμπιστευσαι την πειρα σου, και νομιζεις οτι εισαι σε κλασσικη περιπτωση steal/resteal, προχωρας με call. Εγω επειδη δεν ειμαι πεπειραμενος Hold'em παιχτης, προτιμω να παιξω το τουρνουα μου σε μια περιπτωση οπου οι συνθηκες και το - όποιο - ενστικτο μου, μου υπαγορευουν πως η χρονικη στιγμη ειναι η καταλληλη - αυτο που λενε καποιοι "Pick your spots".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η λογική λέει fold, αλλά το συναίσθημα μπορεί να πάρει διαφορετική και πιθανόν τη σωστή απόφαση..

Ναι καλό είναι το Gap Concept, αλλά έχει αρχίσει και γίνεται μόδα.. Τα resteal και squeeze πάνε και έρχονται απο small & big blind με any two πολλές φορές..

Άρα δεν είναι ακλόνητο επιχείρημα για fold αν δεν συνδιαστεί με τα reads που έχουμε για τον παίκτη που πουσάρει..

Στη συγκεκριμένη περίπτωση κάθε μικρό pair είναι μέσα στο range του, όπως και Αχ με χ 45678 ακόμη.. Το gap consept λέει fold και νομίζεις πως χρειάζεσαι QQ και πάνω για call, αλλά μπορεί και με 99 να είσαι 70% μπροστά.. Ακόμα και με ΚQ suited πολλοί δεν διστάζουν παρόμοιο move...

Σίγουρα ο αρχικός raiser μπερδεύει ακόμη περισσότερο τα πράγματα και αυτός θα ήταν ο τελικός λόγος που θα έκανα fold.. Το gap concept είναι μια θεωρία που την διαβάσαν πολλοί, αλλά οι περισσότεροι βγαίνουν ζημιωμένοι από τη χρήση της..

Ωραίο είναι και το δίλημμα με το ίδιο αρχικό raise από τον Magroson χωρίς το move του small blind.. Τότε απλό call?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silencio έγραψε:

Ωραίο είναι και το δίλημμα με το ίδιο αρχικό raise από τον Magroson χωρίς το move του small blind.. Τότε απλό call?

Εδω Νικολα νομιζω οτι μετρανε περισσοτερο τα reads που εχεις για τον αντιπαλο. Αν εχεις προσεξει οτι κανει Moves απο αυτη τη θεση, τοτε σηκωνει να παιξεις ρεστα (IMHO).

Αν δεν εχεις read...χμμ.. Ο Harrington στο βιβλιο του για τα τουρνουα (νομιζω οτι) αναφερει πως μεταξυ call και raise all-in με Α-Κ σε τετοιες περιπτωσεις προτιμα το all-in, αφού ετσι το Α-Κ αποκτα τη μεγιστη δυναμικη του εξαιτίας του οτι θα εμφανιστούν και οι 5 community cards ... (Τονιζω και παλι οτι νομιζω οτι το αιτιολογει καπως ετσι, εχει περασει αρκετος καιρος απο τοτε που το διαβασα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

Θέμη συνήθως η πάσα παίζεται ως εξής.

Το button κανει steal και το sb λόγω stack κάνει resteal λόγω stack και σχεδόν πάντα το κάνει με αδύναμο Α ή μεσσαία μικρά ΡΡ or total air.

Σε μία κατάσταση οπως ακριβώς αυτή είσαι έτη φωτός μπροστά με ΡΡ απο J-J+ ενω συνηθως είσαι μπροστά ή 50-50 με Α-Κ Α-Q.

Το πιο σημαντικό κομμάτι της ανάλυσης είναι σ' αυτό το ποστ. Όχι ότι δεν μπορεί να έχουν monsters αλλά κάπως έτσι έχουν συνήθως τα πράγματα. Ωστόσο, Αντώνη, fold, και ο λόγος είναι ότι θα παίξεις το τουρνουά σου στο πλείστον των περιπτώσεων στο 50-50. Εδώ τα pot equities δεν έχουν τόση σημασία. Δεν είναι μόνο ο παράγοντας bubble στη μέση (που ενδέχεται να μην μας ενδιαφέρει τόσο), αποχαιρετάς το τουρνουά, ενώ παραμένεις με σχετικά υγειές stack αν κάνεις fold. Δεν είναι ότι είσαι shortstack και το βλέπεις σαν ευκαιρία να υπερδιπλασιάσεις ώστε να ρισκάρεις το τουρνουά σου εδώ (το τελευταίο μόνο στην περίπτωση που δεν μας ενδιαφέρει καθόλου το prize του 10ου και πάμε για πιο ψηλά). Το ερώτημα για μένα σε τέτοιες περιπτώσεις, που δεν έχω ακόμη αποκρυσταλλωμένη άποψη, είναι αν είναι call με QQ. Νομίζω ότι για το AK έχω καταλήξει ότι σε τέτοιες περιπτώσεις είναι fold (χωρίς να σημαίνει ότι αν έχω ισχυρά reads με κάποιον τρόπο, πως δεν θα κάνω call σε κάποιες των περιπτώσεων).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

safesteps έγραψε:
Antonis έγραψε:
Θέμη συνήθως η πάσα παίζεται ως εξής.

Το button κανει steal και το sb λόγω stack κάνει resteal λόγω stack και σχεδόν πάντα το κάνει με αδύναμο Α ή μεσσαία μικρά ΡΡ or total air.

Σε μία κατάσταση οπως ακριβώς αυτή είσαι έτη φωτός μπροστά με ΡΡ απο J-J+ ενω συνηθως είσαι μπροστά ή 50-50 με Α-Κ Α-Q.

Το πιο σημαντικό κομμάτι της ανάλυσης είναι σ' αυτό το ποστ. Όχι ότι δεν μπορεί να έχουν monsters αλλά κάπως έτσι έχουν συνήθως τα πράγματα. Ωστόσο, Αντώνη, fold, [/quote:obxb9b8n][/quote:obxb9b8n]

Antonis_gr has 15 seconds left to act

Antonis_gr folds

Magroson folds

Uncalled bet of 337,161 returned to tomtomwash

tomtomwash mucks

tomtomwash wins the pot (123,000)

Ειμουν όσο βεβαιος για το τι κρατούσαν που λίγο αργότερα του είπα στο chat. Αυτο ηταν δική μου δουλειά που κρατόύσα Α-Κ και οχι δική σου που είχες Α-7.

Με προσβάλεις μου απάντησε Α-10 suited είχα.

Αλλα call πως το κάνεις? και ας έχεις τα reads και ξέρεις οτι μάλλον εισαι πολύ μπροστά και απο τους δύο.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silencio έγραψε:

Ωραίο είναι και το δίλημμα με το ίδιο αρχικό raise από τον Magroson χωρίς το move του small blind.. Τότε απλό call?

Ουτε μία περίπτωση να μην τον πουσάρω. :laugh:

Γιαυτό και οταν είδα το allin του SB πετάχτηκα απο την καρέκλα μου και φώναζα αυτο είναι δική μου δουλειά και τώρα πρέπει να πάω πάσο (μου έφυγαν και καποια "γαλλικά" και πάσαρα :( )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκπληκτικό!!!

Απο τα πρώτο πράγματα που μου ζήτησε η κόρη μου οταν ήρθε, ηταν να παίξει χαρτιά με λεφτά!!

Τις είπα οτι θα την βάλω να παίξει με play money και εαν παέι FT θα παίξει με αληθινά.

Για κακή μου τύχη ήρθε 6η!!! και ετσι αφου το είχα υποσχεθεί επρεπε να την βάλω με λεφτά.

Την έβαλα σε ένα τουρνουά 26$ και τις είπα τι να κάνει και πήγα στο άλλο δωμάτιο και κάθε φορά που πήγαινε allin με φώναζε. :laugh:

Ετσι κάποια στιγμή εχουν μείνει περίπου 160 απο 500, φωνάζει θα πάω allin μπαμπά. Με τι παιδί μου? Δεν έχει σημασία μπαμπά μου λέει, τα έχουν πετάξει ολοι και θα χεστούν οι άλλοι με το allin μου.:laugh: Και προτού προλάβω ..... :laugh:

Full Tilt Poker Game #7478709323: $7,500 KO Guarantee (56129784), Table 21 - 60/120 - No Limit Hold'em - 10:24:57 ET - 2008/08/02

Seat 1: eleana13 (3,850)

Seat 2: Antonis_gr (1,480)

Seat 3: sasa lopove (4,910)

Seat 4: walla5 (3,580)

Seat 5: aylalee (4,500)

Seat 6: Danos95 (4,190)

Seat 7: paulzgirl81 (3,880)

Seat 8: DoubleTrouble69 (18,137)

Seat 9: FreAkJD (1,245)

sasa lopove posts the small blind of 60

walla5 posts the big blind of 120

The button is in seat #2

*** HOLE CARDS ***

Dealt to Antonis_gr [7h 6h]

aylalee folds

Danos95 folds

paulzgirl81 folds

DoubleTrouble69 folds

FreAkJD folds

eleana13 folds

Antonis_gr has 15 seconds left to act

Antonis_gr raises to 1,480, and is all in

sasa lopove calls 1,420

walla5 folds

Antonis_gr shows [7h 6h]

sasa lopove shows [5d Ah]

*** FLOP *** [6s 9h 4h]

*** TURN *** [6s 9h 4h] [Qs]

*** RIVER *** [6s 9h 4h Qs] [Ac]

Antonis_gr shows a pair of Sixes

sasa lopove shows a pair of Aces

sasa lopove wins the pot (3,080) with a pair of Aces

Antonis_gr stands up

Ευτυχώς πότε δεν θα μάθει ποτέ πόσο άτυχη στάθηκε.

Εχτές μένουμε 10 για να μπούμε στα χρήματα το παίζω εγώ και με παρακολουθεί (το ξέρει γιατί κάθε λίγο με ρωτάει) και τις λέω: θα πάω allin και μου απαντά. Χαζός είσαι ρε μπαμπά παρε πρώτα τα λεφτά και μετά ρισκάρεις!!!!

Τι να της πω εγώ? Οτι υπάρχουν αυθαίρετοι μαθηματικοί υπολογισμοί που δείχνουν οτι είναι +EV να ρισκάρουμε ολο μας το stack sto bubble?

Χρειάστηκαν 8 σελίδες κύριοι για να καταλάβουμε (κάποιοι δεν το κατάλαβαν ακόμη) κάτι που ένα οκτάχρονο κοριτσάκι είχε το μυαλό να το σκεφτεί μόνο του!!!!!!!!!!!!!!

΄Μετά φταίω εγω που σας λεω Πεπόνια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

entaksei re antoni poli oraia kai eyxaristi i istoria alla pragmatika me prosvaleis kai mena kai ta ipoloipa paidia poy xrisimomopoiasame kapoia mathimatika san apantiseis sta post soy.AN de katalavaineis kapoia apla pragmata pragmatika de soy ftaio ego.Alla to xaraktirismo peponi de to dexomai otan esi eisai aytos poy de mporei na katalavei oti 1+1=2 kai otan sinexomena krineis apo tin ekseliksi MIAS partidas kai Enos TOYRNOYA kai de mporeis na katalaveis oti tha paikseis kai ta vretheis 1000 fores sto mellon stin idia katastasi.

Kai o xaraktirsmos aythairetos einai geloios kai prosvlitikos otan ta mathimatika poy xrisimopoiise esi itan pragmatika asteia eno oles soy oi apantiseis einai kamia pasa de kerdizei to toyrnoua ektos apo tin teleytaia.MEgalo mathimatiko aksioma!!

Moy kanei entiposi poy les ayta ta pragmata esi poy kata tya alla oi analiseis (liges ) gia ta xeria poy exeis kanei einai para poli kales .xaneis kai esi me ayti tin istoria kai to gegonos oti kerdizeis toso ofeilete sto oti mallon tha eisai para poli kalos se kapoio allo kommati toy paiixnidioy kai ayto na ipovathmizei ta lathi poy tha kaneis sto mathimatiko kommati.den einia oti kaneis ayta ta fold kai vgaineis kedismenos

tel0os na po oti de ksanaasxoloyme me kanena pos t soy parolo poy se ektimo sa paikti otan sinexomena periexoyn eironies kai anakrivies kai pros emena kai pros ta ipoloipa paidia kai de mporeis na xaraktirizeis mia mathimatiki analisi anakriveia epeidi sto eipe i 7xroni kori soy(na exei poli tixi sti zoi tis eyxomaizoi tis eyxomai)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρήστο κατ αρχήν οποιος έχει την μύγα μυγιάζετε λένε στο χωριό μου.

Η κόρη μου μου είπε και ένα άλλο.

Με είδε που εγραφα και της είπα οτι έγραφα για αυτήν και αυτό που μου είπε, που μου φάνηκε πολύ έξυπνο για την ηλικία της.

Αργότερα στο αυτοκίνητο (φαίνεται το σκεφτόταν) μου είπε:

Μπαμπά δεν είναι και πολύ έξυπνο να λες στους άλλους τι κάνεις γιατί άμα κάνουν όλοι το ιδιο θα δυσκολεύεσαι ακόμα περισσότερο να νικήσεις!!!!!!!!

Μην ανυσηχείς της λέω ολο και κάποιος θα βρίσκεται να κάνει το λάθος.

Ναι μου λέει αλλα αμα το λες θα το κάνουν όλο και λιγότεροι :ohmy: κατάλαβες?

Τι μαθαίνει κανείς απο το παιδι του!!!!

οκοκ ειμαι λάθος απο όλες τις απόψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crf88 έγραψε:

Kai o xaraktirsmos aythairetos einai geloios kai prosvlitikos otan ta mathimatika poy xrisimopoiise esi itan pragmatika asteia eno oles soy oi apantiseis einai kamia pasa de kerdizei to toyrnoua ektos apo tin teleytaia.MEgalo mathimatiko aksioma!!

Ασφαλώς και δεν είναι μαθηματικό αξίωμα, αλλα ποκερικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α.

Αν θεωρήσουμε οτι ο αντίπαλος έχει PP τότε μπορουμε να κανουμε την εξης απλη σκεψη. Τον κερδιζω εφοσον ερθει Α η Κ κατω. Εχουμε δυο επιλογες:

1. Αγοραζω 5 καρτες με αλλες 20000 (4.000 η καθε μια.

2. Αγοραζω 3 καρτες με αλλες 4000 (1350 η καθε μια).

Νομιζω οτι ειναι πολυ καλυτερο να κανεις call εδω απο την ακριβη επιλογη του allin.

Βεβαια υπαρχουν και αλλες παραμετροι που πρεπει να ληφθουν υποψιν οπως

1. αν δωσεις 20000 και κατσει ΑΚ κερδιζεις σιγουρα 20000 ενω στην αλλη περιπτωση οχι σιγουρα

2. Δε θα κερδισουμε σιγουρα αν κατσει ΑΚ γιατι μπορει να χει ΑΑ,ΚΚ, η να κανει σετ.

3. Μπορει να μην εχει PP οποτε αν δεν κατσει ΑΚ θα φαμε μπλοφα απο AQ, AJ KQs η καθαρο resteal.

Φυσικα και δε χωραν ολες αυτες οι αναλυσεις σε ενα ποστ, απλως δινω μια οπτικη γωνια του προβληματος.

Β.

Ο ρολος του ICM σ αυτο το σημειο του τουρνουα ειναι ΤΕΡΑΤΩΔΕΙΣ. Γι αυτο το λογο και μονο εγω ισως το πηγαινα και fold (συνηθως το ΑΚ το κανω limp απο EP και fold σε μεγαλο raise. Μη σας παραξενευει γιατι μπορει πριν 3 χερια να χα κανει raise απο Β

με 7h9h.

Γ.

Λίγα λόγια για τα μαθηματικα. Ένα απ τα χαρακτηριστικα των μαθηματικων ειναι η δυσκολια πριν τα μαθεις και η ευκολια αφου τα χεις μαθει. Ετσι ενα παιδι Β γυμνασιου

τρομαζει οταν βλεπει Χ=3Χ+2 και μπορει να μην τη λυσει ουτε σε 2 ωρες αλλα σε 3 χρονια λυνει την 345χ2+172χ+956=15342χ2-223 σε λιγοτερο απο 5 λεπτα.

Το ιδιο ισχυει και στο ποκερ. Μπορει η αναλυση αυτου του χεριου να περιεχει περιπου 35 σελιδες υπολογισμούς (που δεν ειναι και κανα ιδιαιτερο χερι αφου δεν εχει ανοιξει ουτε καν το φλοπ) ομως αν τους κανεις μια φορα τους μαθαινεις απαξ δια παντος και ολα τα επομενα 1000 ομοια χερια που θα παιξεις θα ξες ακριβως ποιο ειναι το σωστο.

Αυτό μεταφραζεται σαν εμπειρια για τον παικτη και αυτον ακριβως το ρολο παιζουν τα μαθηματικα στο ποκερ: την διαρκη και χρονια μαθηματικη διορθωση στα λαθη του και μη επαναληψη τους μεσω της συχνης και εις βαθους μελετης. Δηλαδη τα μαθηματικα στο ποκερ δε χρησιμοποιουνται την ωρα του παιχνιδιου , αυτο ειναι αδυνατο, αλλα στο ενδιαμεσο και βελτιωνουν τις επομενες κινησεις του παικτη. Οτι γνωριζεις για σενα θα ναι auto-κινησεις για τον αλλο θα ναι φαγωμα του timebank και στο τελος λαθος αποφαση.

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

(Μπορει η αναλυση αυτου του χεριου να περιεχει περιπου 35 σελιδες υπολογισμούς)

Φτασαμε τις 8, συμβαλλεται ολοι να συμπληρωσουμε τις υπολοιπες 27 :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε μετα να μαθουμε εμεις οι νεοι να παίζουμε ποκερ :(

Τη μια ακουμε ενα καταξιωμενο παίκτη (οπως ισχυρίζεται)που εχει όλη τη καλή διάθεση να μας προσφέρει δωρεάν μαθήματα οτι πασαρε σετ στο φλοπ :woohoo: (αλήθεια, ποσο μπροστά πρεπει να εισαι για να μην πασαρεις?), επειδη δεν ηθελε να ρισκαρει το ft, και την αλλη να επιθυμεί να κανει call με ΑΚ σε ενδεχόμενο τριπλο all in (ειχαν προηγηθεί raise και all in από 2 αντιπάλους, με τον παίκτη που βρίσκεται σε κατάσταση all in να τον καλύπτει σε μαρκες) ευρισκόμενος στην ιδια ακριβως κατασταση που νωρίτερα πεταξε το σετ του στο ...φλοπ !!!! ΄

1. Κανοντας call με ΑΚ δεν ρισκαρει το ft τη στιγμή μαλιστα που ειχε και παρα πολλές μάρκες? Αν εμπαινε στο all in και ο αρχικός bettor, ποσες πιθανότητες ειχε το ΑΚ απενταντ σε αλλους 2, ενας εκ των οποίων σε καλύπτει σε μαρκες?

σιγουρα πολύ λιγότερες από εκείνες που είχε όταν βρέθηκε με σετ στο φλοπ, και ....πασαρε !!!

Ειλικρινα σαν νεος (το γεναρη πρωτοειδα ποκερ στη ζωη μου στην tv) ομολογώ οτι μπερδεύτηκα :huh:

Πασαρουμε σετ στο φλοπ και μπαινουμε σε τριπο all in με ΑΚ ?

Βεβαια καθε αποφαση εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, αλλα επειδή και οι 2 αποφάσεις αναφέρονται στο ίδιο στάδιο του τουρνουά (1 βήμα πριν το ft) μπερδευτηκα :S

Καμια διαθεση ειρωνείας, παρα μονο μεγάλη δόση χιούμορ και απορίας. Χιούμορ γιατι κανει καλό ;) και απορίας γιατι θελω να βελτιώνομαι αν και το να παιζω ποκερ δεν ειναι αυτοσκοπός μου. Απλα να βελτιώνομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fileasfog ωραία προσέγγιση.. Σε αυτό το στάδιο σίγουρα προτιμώ να αγοράσω 3 κάρτες φθηνά παρά 5 πανάκριβα.. Ίσως μικρότερο το κέρδος, αλλά σίγουρα μικρότερη και η χασούρα..

Στο θέμα των μαθηματικών πάλι.. Δεν υπάρχει βρε παιδιά καμιά διαμάχη.. Χαλαρώστε..

Crf88 είναι το 3ο ή 4ο post σου που αναφέρεις ότι δεν ξαναγράφεις στα fora μέχρι να ωριμάσει το αναγνωστικό κοινό και ότι σε προσβάλουν και σε ειρωνεύονται..

Κανείς δεν το κάνει και όσοι ενδιαφέρονται για το ποκερ διψούν ΚΑΙ για μαθηματικές αναλύσεις..

Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι παίκτες σαν τον Αντώνη δεν γνωρίζουν ή δεν σέβονται τα μαθηματικά του πόκερ, πραγματικά με εκπλήσει.. Δηλαδή η εμπειρία κάποιου δεν περιέχει προφανώς και την στοιχειώδη μαθηματική προσέγγιση μιας παρτίδας?

Λέτε κουτουρού και αμπεμπαμπλόμ να παίρνει κάποιος τις αποφάσεις.. Το ότι ίσως δεν είναι σε θέση να αναλύσει σε 35 σελίδες μια πάσα από μαθηματική σκοπιά αποκλείει το ενδεχόμενο να γνωρίζει εμπειρικά τα ακριβή όρια του fold, call ή raise μιας πάσας?

Δεν έχει ανάγκη ο Αντώνης φυσικά από την δική μου υπεράσπιση.. Αλλά μην υπερτονίζετε με τόσο σθένος τη μαθηματική συμμετοχή στο πόκερ.. Από ένα σημείο και μετά πλάκα σας κάνει αφού βλέπει ότι ψαρώνετε..

Και μιας και διαβάζετε πολύ και στηρίζεστε στα λεγόμενα των γκουρού του χώρου (δεν το λεώ ειρωνικά και εγώ το κάνω..), αφήστε για λίγο το 3ο βιβλίο του Harrington και γυρίστε στον πρόλογο του 1ου...

Introduction 3

"Part 4. Pot odds and hand analysis, explains all the math you ll neeed to know to play no limit holdem.(THERE IS SOME, BUT FORTUNATELY THERE ISN'T A LOT)."

Introduction 5

"A little math facility is a good thing and there are some simple percentages that you'd do well to commit to memory. BUT YOU DON'T NEED TO BE A MATH WHIZ TO PLAY GOOD POKER. KEEPING YOUR HEAD AT THE TABLE AND THINKING CLEARLY IS FAR MORE IMPORTANT"

Δεν αδιαφορούμε για τα μαθηματικά, μην τα υπερεκτιμάτε.. Ειρήνη..

Ελευθερώστε το ένστικτο.. Γνωρίζει εμπειρικά όσα μαθηματικά απαιτούνται και άλλα πολλά στα οποία τα maths έχουν άγνοια..

υγ. Βρε συ Αντώνη ήξερες ότι με 9 οuts στο flop έχεις 36% ως το river? Ναι? Δε σε πιστεύει κανείς..! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SILENCIO DEN EXEIS DIAVASEI katholoy kala ta post kai tis mathimatikes analiseis .

Proton eipa oti de ksanapantao se analisi partidas sto forum se ENA post kai se allo ENA eipa oti de ksanapantao se tetoio post toy antoni(proton giati exo mia iponoia oti ta leei epitides kai kanei plaka kai deyteron tha theoritho grafikos epeidi ton sxoliazo sinexeia .Profanos den exo tipota enantion toy epla apantao epeidi ton thero poli kalo paikti poy grafei kapoia pragnmata lathos.Ara oyte 3 4 post egrapsa silencio oyte POYTHENA eGRAPSA oti de ksanapostaro sro forum.Den eimai tipos poy tha egrafa tetoio pragma de theoro oti tha leipso apo kanenan kai na to ekana

Gia ta mathimatika.POstare mia partida me to fold toy set (tha evgaine 12 =240 dollaria an ekabne call).telika vgike tetartos nomizo =2400 .Toy kaname analisi kai ego kai o gkap poso lathos ekane kai leei peponia ego ayta ta mathimatika ksero 2400>240.de milisame oyte ego oyte o gkap.KSANAGRAFEI ALLLi partida opoy o tipos kata ti gnomi toy eprepe na foldarei ak sto bubble.toy apantisame kana dioatoma kai apantaei pali.An to kaneis 100 fores to fold tha apreis 100 epi 43 ison 4300 eno an knsi call 40 tis ekato tha xaseis kai pareis 3500.Ta noymera de ta thimamai akrivos.Tromeri mathimatiki analisi .Oi fores poy tha kaneis fold kai tha vgeis kai pali bubble de metrane ????Oi fores poy tha kerdiseis kai tha katalikseis na kerdiseis to toyrnoya de metrane???ayta ta pragmata oyte se mpakalika de legontai

ksanavgaino loipon kai apantao irema kai bgainei kei leei os kai i kori moy poy einai 8 xronon katalabve kati poy kapoia peponia de mporoun.Katse re silencio eilikrina apanta moy sti thesi moy thesi ti tha ekanes???pesmoy eilikrina pos tha apantoyses

Kai pera apo ola ayta pesmoy poy se ola ta post exo iperektimisei ta mathimatika??vres moy esto kai mia grammi.Otan grafete kati toso eksofalma lathos apantao se ayto kai mono ayto .De simainei oti eimai mathimatiko freak or something oyte exo ksanagrapsei kati paromoio.dokimasa mia fora na grapso mia sosti analisi kai eixa oraia antimetopisi.osoi me exoyn edi esto kai mia fora na paizo kseroyn poso poli stirizomai sto enstikto pote den exo kathisterisei na paikso gia na metriso pot odds kai ta loipa.kai ego empeirika t a ipologizo alla meta tha paso na tsekaro an itan lathos i sosto

Soy eixa pei sigxaritiria gia to tropo poy grafeis sta skopia an thimsai alla ayti ti fora to post soy einai teleios off. filika xristos

ug .Gia tin origianl partida den exo apantisei nomizo einai poli oriako fold i all in .periptosi call filea fog den iparxei einai terastio lathos.otan mplofaristeis apo aq se flop 35 8 tha katalaveis

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silencio έγραψε:

Crf88 είναι το 3ο ή 4ο post σου που αναφέρεις ότι δεν ξαναγράφεις στα fora μέχρι να ωριμάσει το αναγνωστικό κοινό και ότι σε προσβάλουν και σε ειρωνεύονται..

Κανείς δεν το κάνει και όσοι ενδιαφέρονται για το ποκερ διψούν ΚΑΙ για μαθηματικές αναλύσεις..

Πιστεύω ο Χρήστος σου απάντησε αν τον ειρωνεύτηκαν ή όχι. Διψούν για μαθηματικές αναλύσεις ακόμη κι αυτοί που τις χαρακτηρίζουν αυθαίρετες;

Silencio έγραψε:

Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι παίκτες σαν τον Αντώνη δεν γνωρίζουν ή δεν σέβονται τα μαθηματικά του πόκερ, πραγματικά με εκπλήσει..

Δηλαδή η ανάλυση του Αντώνη για το prize pool equity του τύπου που ρέσταρε με ΑΚ στο bubble εσένα τι σου λέει, ότι γνωρίζει τα βασικά μαθηματικά του πόκερ; Για δες καλύτερα πόσα λάθη αποδεικνύω ότι κάνει στην (δωρεάν) ανάλυσή μου που έπεται... Δες επίσης τι είπε κι Χρήστος γι΄αυτό...

Silencio έγραψε:

Δηλαδή η εμπειρία κάποιου δεν περιέχει προφανώς και την στοιχειώδη μαθηματική προσέγγιση μιας παρτίδας?

Αν δεν καταδέχτηκε ποτέ να τη συζητήσει σε ένα forum και να δει πόσο πολύ σωστό ή λάθος είναι από μαθηματικής απόψεως η κίνησή του, φυσικά κι η εμπειρία δεν περιέχει την απαραίτητη μαθηματική προσέγγιση της παρτίδας. Μην μπερδεύεις τις π@*τσες με τις βούρτσες.

Silencio έγραψε:

Λέτε κουτουρού και αμπεμπαμπλόμ να παίρνει κάποιος τις αποφάσεις.. Το ότι ίσως δεν είναι σε θέση να αναλύσει σε 35 σελίδες μια πάσα από μαθηματική σκοπιά αποκλείει το ενδεχόμενο να γνωρίζει εμπειρικά τα ακριβή όρια του fold, call ή raise μιας πάσας?

Το έχω ξαναπεί αυτό και οι 35 σελίδες που λες είναι υπερβολικές. Φυσικά και πολλοί παίχτες παίρνουν σωστές αποφάσεις εμπειρικά, αλλά δεν ξέρουν το γιατί, ούτε μπορούν μετέπειτα να δουν αν έκαναν πράγματι το σωστό ή όχι, γιατί δεν έχουν το μαθηματικό υπόβαθρο για να το κάνουν. Επίσης δε θα μάθουν και κάποια λάθη που θα έχουν κάνει για τον ίδιο ακριβώς λόγο, οπότε δε θα τα βελτιώσουν ποτέ.

Ελευθερώστε το ένστικτο.. Γνωρίζει εμπειρικά όσα μαθηματικά απαιτούνται και άλλα πολλά στα οποία τα maths έχουν άγνοια..

Silencio έγραψε:

Το ένστικτο δε σκαμπάζει από μαθηματικά. Αλλά όπως σου έχει πει κι ο Χρήστος κι εγώ και σίγουρα θα συμφωνήσουν πολλοί άλλοι, όταν παίζω (ειδικά live) στηρίζομαι πάρα πολύ στο ένστικτο και μάλιστα έχω αποσπάσει και κοπλιμέντα για το παίξιμό μου. Φυσικά το ένστικτο είναι άκρως απαραίτητο. Είδες κανέναν τα το αρνείται, ή να απαρνιέται την ελευθέρωσή του;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρήστο καλησπέρα...

Παρεξήγησες μάλλον.. Ο σκοπός του post μου δεν ήταν η υπεράσπιση του Αντώνη ούτε η προσωπική επίθεση εναντίον σου.. Το θέμα του είναι η διαμάχη που συνεχώς αναπαράγεται σε σχέση με τα μαθηματικά και το πόκερ..

Ίσως έχεις την τάση να αρπάζεσαι εύκολα -Κριός?- αλλά και στο παρελθόν το είχες ματανοιώσει.. Δεν καταλαβαίνω τι σε ενοχλεί στο να αναπαράγω τα λόγια σου "molis orimasoyn ta pragmata sta ellinika forum epistrefo kai ego me oli ti kali diathesi na paro kai na doso pragmata"

Προφανώς δικαίωμα σου να απέχεις, αλλά γιατί μια τέτοια τοποθέτηση δεν είναι επίσης προσβλητική για όσους συμμετέχουν στις συζητήσεις? Προσωπικά δεν με αγγίζει καθόλου και δεν με ενοχλεί, αλλά για προσπάθησε να δεις και μέσα από τα μάτια των άλλων..

Προφανώς αποδέκτης των παραπόνων σου είναι ο Αντώνης και το post μου λειτούργησε ως ιδανική αφορμή.. Θεωρώ επιπόλαιη λοιπόν και άστοχη την επίθεση σου.. Όσο με αφορά πάντως βρίσκω τη συμμετοχή σου στα fora και τις αναλύσεις σου ενδιαφέρουσες και χρήσιμες..

υγ. Αν όμως έκανες τον κόπο να μελετήσεις το Post από την αρχή, θα διαπίστωνες πως όλοι κατέληξαν ότι το call μοιάζει η ιδανική επιλογή.. Ο SamGreek παρέθεσε μια εξαιρετική ανάλυση με μαθηματική προσέγγιση και άλλοι απαντήσαν εμπειρικά.. Μόλις στο υστερόγραφο του 4ου post σου μπαίνεις στο κόπο να καταθέσεις τη γνώμη σου.. Ίσως δεν είμαι ο μόνος που "δεν έχει διαβάσει καθόλου καλά τα posts και τις μαθηματικές αναλύσεις.."

Φιλικά Νικόλας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SamGreek έχεις τη τάση να "διυλίζεις τον κώνοπα και να καταπίνεις την κάμηλον"

Άχαρο το να απαντάς σε κάθε μου πρόταση και ειδικά όταν το κάνεις απρεπώς.. "Μην μπερδεύεις τις π@*τσες με τις βούρτσες." Δε νομίζω ότι το επίπεδο της γνωριμίας μας και οι προσεγγίσεις μου στο θέμα σου επιτρέπει τέτοια καφενειακή χαλαρότητα.. Από την οnline παρουσία σου δείχνεις άνθρωπος ευγενής.. Σου ξυπνάω άλλα ένστικτα;

Δείχνεις πάλι να διαφωνείς για τη διαφωνία.. Στην μόνη πρόταση μου που δεν έκανες quote ήταν οι παραπομπές στον Harrington.. Η κάμηλος που λέγαμε..

υγ. Το ποκερικό ένστικτο είναι ακριβώς αυτό που σου επιτρέπει να γνωρίζεις εμπειρικά τα όρια του fold, call or raise σε μια πάσα.. Είναι επίσης η ακτινογραφία του αντιπάλου που ο καθένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά, πραγματικά εντελώς άσχετη από όποια maths, το momentum της στιγμής για ένα γενναίο all in, ένα "out of maths" fold η μια οριακή μπλόφα.. Και πολλά άλλα που σαν καλός παίκτης τα αντιλαμβάνεσαι. Άρα το ένστικτο σκαμπάζει όχι μόνο από μαθηματικά, αλλά από timing, ψυχολογία και αύρα ενεργειακή...

Δεν υπάρχει μαθηματικός τύπος γιαυτην.. Μην επιχειρήσεις να την προσεγγίσεις μαθηματικά.. Ή μιλάς τη γλώσσα της και την καταλαβαίνεις ή στέκεις σαν Ισπανός που ακούει κινέζικα..

Υπάρχουν πολλά μονοπάτια για την αλήθεια.. Ας τραβήξει ο καθείς το δικό του.. Μη γκρινιάζουμε όμως συνεχώς για τη διαδρομή που επέλεξε ο άλλος.. Άλλωστε είναι ακόμη πολύ νωρίς για να δούμε ποιος θα πάει μακρύτερα.. Κανείς μας δεν έχει φτάσει ακόμη εκεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crf88 έγραψε:

ug .Gia tin origianl partida den exo apantisei nomizo einai poli oriako fold i all in .periptosi call filea fog den iparxei einai terastio lathos.otan mplofaristeis apo aq se flop 35 8 tha katalaveis

Epitelous kapoios grafei kati logiko. To call einai lol bad

Omologw oti den eixa diabasei to hand pou periegrafe o Silencio an ki esteila kana 2-3 post sto thread. Klassikos Ellhnas paparologos hahaha!

Eida loipon:

Επίσης loose aggressive preflop - postflop το range του για τέτοιο move από 99 και μεγαλύτερο λοζέ, ως ΑΚ,ΑQ,ΑJ suited.

Apenanti se tetoio range eimaste sxedon 50%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...