Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

BOSSMEDIA


genok

Recommended Posts

ΘEΛΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΗΜΑ ΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΩ ΤΗΝ BOSSMEDIA ΩΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ.

ΕΧΩ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ 4 SITES ME AYTHN THN ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΣΤΗΝ SPORTINGBET.GR ME TO ALIAS BOOKKILLER STO MERMAID ME TO ALIAS king genok KAI ΣΤΟ SOLOMONPOKER ME TO ALIAS FOXPOKER KAI EPISHS STO BET-AT-HOME KAI STHN ITALIKH EKDOSH THS SPORTINGBET.

ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ SOLOMONPOKER KAI AYTO GIATI OI ANTHRWPI TOY FERTHIKAN GENAIODWRA KAI ME AKSIOPREPEIA SE KATI PROVLIMATAKIA POY ANEKYPSAN OMWS DEN PROKEITAI NA PAIKSW SE TABLES .

PISTEYW AKRADANTA OTI O DEALER DEN EINAI RADOM GENERATOR ALLA FYSIKO PROSWPO KAI VLEPEI KAI TA FYLLA.

AKOYSTE LOIPON 2 PARTIDES STO OMAHA KAI KRINETE.

DEN LEW ME POIO KWDIKO EPAIZA EKTOS KAI MOY ZHTITHEI APO ENA APO TA SITES.

THN 1H FORA EXW AAKK STO XERI KANW TO POT 2.75 KAI ENAS ME 6A 8 Q TA KANEI 13 FLOP EIXAME OLA TA FYLLA POY KANAN STON ANTIPALO KAI OYTE A OYTE K EXASA ME ZEYGH TOY 6.

STHN DEYTERH PERIPTWSH EXW AAQ8 A ΣΠΑΤΗΙ Α MPASTOUNI Q MPASTOUNI KAI 8 SPATHI.

KAPOIOS ANEVAZEI 4.75 KAI EGW TO KANW 18 KAI MOY LEEI 35 ME TI FYLLO LETE J106 2

FLOP 578 TURN 9 RIVER 4 KANENA MPASTOYNI 1 SPATHI KAI TA ALLA KOKKINA

KANENA ALLO SXOLIO PARA MONO NA PW AYTO OTI MOY EDWSE 6 FORES AA KAI TA EXASA KAI TIS 6

EPISHS THELW NA PW APO EDW OTI KAI ALLOI 3 PAIKTES THA KLEISOYN TOYS LOGARIASMOYS TOYS LOGW TWN THAYMATWN POY KANEI H EN LOGW ETAIREIA KAI THA SKEFTHW POLY AN PREPEI NA TO KATAGGEILW STON KLASSIKO TYPO

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 57
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

hi.

Kai nomiza oti mono ego exo teties ipopsies.....

Exo logariasmo stin sportingbet......exei freeroll ton 200$ kathe vradyto exo kerdisei pano apo 10 fores protos kai alles fores se alles theseisalla ti thelo na po....... yparxoun evdomades oloklires pou den mporo na katevo 100 theseis kato.....diladi skotomos apo kti fila typou 10 3, j5 k.t.l. kai merikes fores emfanizontai kati "paiktes" pou kanoun preflop all inn me Q4 kai to flop anoigi QQ4...diladi pragma telios aparadekto..... tes. pan. exo kai ego idia apopsi gia to thema......gia fto na prosexete:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

se kserw apo to greek freeroll ths sportinbet.gr eimai o bookkiller exoyme paiksei polles fores antipetwpoi an thymasai.

opws kai na exei pantws me thymasai h oxi soy vgazw to kapello den perimena thn paremvasi soy

se eyxaristw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALISPERA SE OLOYS..

THA SYMFWNHSW KAI ME TOYS DYO SAS GIA PERIERGA PRAGMATA STO LOGISMIKO THS BOSS...ALLA TO ELLHNIKO TOYRNOYA EINAI ASXETO AYTO POY SOY SYMBAINEI ODISEY EINAI OTI PEFTEIS PANW SE ATOMA POY EXOYN 50 KWDIKOYS GIA TO TOYRNOYA KAI KANOYN RESTA ME OTI NA NAI KAI APLA TYXAINEI NA TOYS KATHONTAI DEN EXOYN SXESH ME KANENA ANTHRWPINO DEALER..STO POIO THA DIAFWNHSW ME TON GENOK GIATI DEN MPOREI ENAS ANTHRWPOS NA ELEGXEI OLA TA TABLES DEN GINETAI AYTO KAI DEN EXE LOGW NA EYNOHSEI EMENA H ESENA....APLA SKEPSOY TO PIO APLA;) ISWS NA YPARXOYN DIKA TOYS ATOMA MESA NA TA MAZEYOYN..:P LOIPON AMA SOY STEILW DIKA MOY HADS HISTORY THA KARAFLIASEIS!!!!!!TI ELLHNIKA MOY LES EMENA MOY PANE RESTA ME J7 KAI EXW AA KAI MOY KANOYN STR!!:sick:DEN LEW OTI TO AA EINAI AXASTO ALLA OXI RESTA ME J7!!!!!AYTA TA FOLDARW KAI STA TOYRNOYA OTAN EINAI MEGALO TO BB DHLADH ELEOSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!!!!!!!!!SKEPSOY AYTO POY SOY LEW..KAI KATI TELEYTAIO DEN XERW GIA POSSA LEFTA MILAS STA KOLPA SOY GENOK ALLA AKOY EXW KA EXEI QA TABLE 2 4 NL HOLDEM FLOP A228 META APO RAISE 30 POY MOY EKANE PRIN FLOP META FLOP MOY KANEI RESTA MESA EGW 250DOLLARIA TURN 3 RIVER Q KALOOOOOOO????????PEITE TI ALLO FYLLO MPOROYSE NA MOY BGALEI GIA NA XASW PERIPOY 300 DOLLARIA????:P DEN LEW MPOREI NA ETYXE ALLA OTAN XANEIS ME ANWTERO FYLLO FRIKAREIS..:sick:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και απο μένα.΄

Οπως έχω ξαναπεί εγω δεν πιστεύω οτι το λογισμικό δεν είναι δίκαιο....αλλά στο συγκεκριμένο δίκτυο παρουσιάζεται το εξής φαινόμενο: παίκτες με 2 και τρείς και τεσσερεις λογαριασμούς! Αυτό για μένα είναι αποτρεπτικό στο να παίζω στο συγκεκριμένο δίκτυο-λογισμικό. Τώρα για τα χέρια που περιγράφετε συμβαίνουν και σε εκνευρίζουν αφάνταστα αλλα την αποψή μου για τα λογισμικά την είπα. Αλλού είναι το πρόβλημα,στους πολλαπλούς λογαριασμούς...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

file neksam

mathe oti kataskeyazontai logismika kata paraggelia

exw ena filo poy gnwrizei apo ayta.

kai na ksereis kai toyto oti me ena cd aki soy kanoyn thn zhmia.

kai na mhn pisteyeis tetoia pragmata oti exoyn ena dealer prokeitai gia megalh etaireia me megalo arithmo ypallhlwn.

se rwtw esena eixes esy mia tetoia etaireia den milaw gia toyrnoya alla gia ta tables den tha evazes dikoys soy anthrwpoys na ta mazeyoyn? dedomenoy oti sto omaha ginetai xamos apo ta xtipimata.

den gnwrizw ean ksereis apo omaha alla otan kanei raise to pot htan pot limit to paignidi to ekane 4.75 me fyllo 2610j opoios kserei apo omaha me katalavainei

ante na dextw oti pige na klepsei alla sthn relans thn diki moy poy htan 18$ eixa aaq8 me As Qs Ac 8c moy ekane relans 36$ tote to mono symperasma poy vgainei einai h oti to logismiko einai epilipsimo h oti o paikths htan dikos toys legetai maria68 kai htan finlandos kai ola ta aa ta exasa apo finlandoys me tipote sto xeri.

gia mena mporei na symvainoyn kai ta dyo alla h gnwmh moy einai oti to logismiko einai epilipsimo kai kateythinomeno h oti oi sygkekrimenoi paiktes htan hakers alla xwris thn synergasia ths boosmedia htan dyskolo na kataferoyn polla pragmata .

egw tha synexisw na milw kai as me mhnysoyn tha diasyrthoyn.

kai kati allo file neksam giati den mporoyme na doyme to istoriko mas enw polloi paiktes me toys opoioys emilissa mporoyn kai to vlepoyn kai ayto vrwmaei

kai ena teleytaio legetai oti h bossmedia exei adeia apo tritokosmika krath giati den mporese na eksasfalisei eyrwpaikh adeia dioti to logismiko ths htan plhmeles, den gnwrizw kata poson alhtheyei alla opoy kapnos yparxei kai fwtia

eyxaristw gia ton xrono soy

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

file bosio

egw exw 4-5 alias me to sygkekrimeno diktyo alla se doaforetika sites ayto den einai pollaploi logarisamoi.

oi pollaploi logariasmoi kanoyn thraysh sthn sportingbet.gr opoy vlepeis enan na exei anoiksei p.x olympiakos1 olympiakos2 ...............olympiakos20 me antlamvanesai fantazomai.

ekei einai to provlima alla afora mono ta freeroll ths sportingbet oxi ta tables.

afora merikes fores kai ta tables ean exoyn kerdisei oi pollaploi sta freerolls egw milisa thlefwnika me thn sportingbet kai anefera ayta ta pragmata moy zitisan na toys steilw mail gia na epishmopoihthei to pragma alla agron hgorasan moy apanthsan den mporoyn na kanoyn tipote dioti einai epithymia ths bossmedia einai tropos prowthishs toy proiontos kai theloyn na exoyn polloys neoys sta free.

nai eipa to katalavainw oti kai h sb kai bossmedia theloyn thn diafhmhsi toy proiontos alla oxi kai na epitrepete se 1 atomo na exei 50 nickname.

h apanthsi toys htan den mporoyme na kanoyme tipote kai omws mporoyn ton dekemvrio kleisan logariasmoys filwn moy oi opoioi xrhsimopoioysan router gia na apofeygoyn ta apagia tou OTE.

ARA LOIPON OI POLLAPLOI EINAI DIKOI TOYS AFOY DEN TOYS KLEINOYN.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oxi gile....den katalaves....avto me 50 kodikous to kseroume kai me tous sit out to idio:)

allo leo.....mipos den ekfrastika sosta stin arxi alla tha to perigrapso tora......

eimai se freeroll tis sportingbet.... oi "sit out" exoun figei kiolas, ego kathome me piripou 50-60000 chips,me metakinoun se allo trapezi pou einai enas me 120000 peripou, kai paizei poli epithetika.....entaksei.....o kathenas exei to diko tou stil......einai kai alloi 2 me arketa chips.... alla ligotera apo mas mou erxetai A9 suited kano call avtos anevazei meta apo mena sta 30000 enas fold enas all in ego fold.... anoigoun,,,,,,Q4(avtos pou anevase protos) allos AK suited......flop QQ4 turn kai river kati mikra.....eno kai prin eixa kati ipopsies....meta apo avto eginan megaliteres:) tes.pan. paizoume...... petaei kai ton allon ekso me pre flop raise se kati malakies J9 an thimame kala..... me metakinoun se allo trapezi.......kai sinandao avton sto teliko.... meiname 3..... exoperipou 400000 avtos 500000 kai tritos 150000, eimai BB exo, JQ kanei raise avtos 100000.....logiko fenetai enantion blinders...... o tritos fold ......ego all in...... xoris paramikro me kanei call ti exei;....... A6...... flop 9 10 6..... exo 14 outs meta to flop......kai.... turn 6, river 2...... dil......den ksero.....bad day for me; ......den nomizo..... kai kati allo..... nomizo oti exoun kati san black list me nick oi opoioi exoun kerdisei kati televtea den kerdizoun tipota meta gia ena orismeno xroniko diastima giati den mporeii a anfropos pou kerdizei ena olokliro xorio:) namin mporei na katevei 100 thesei pio kato gia mia evdomada kai den leo mono gia mena.....(siga ton pekti) alla genikos.....exei peripou 20-30 paidia pou paizoun ontos kala ekei.....alla zitima einai an sinantas pano apo 2-3 mazi na ftanoun sta lefta...... telos panton......gl to all:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MannerBoy έγραψε:

:sick:

Μήπως μπορεί κάποιος από όλους αυτούς που ορκίζονται ότι τα ονλαιν παιχνίδια είναι στημένα, να μας εξηγήσει γιατί συνεχίζει και παίζει, όταν είναι βέβαιος ότι τον κλέβουν; Δεν είναι λίγο ανόητο; Ή μήπως εθισμός στον τζόγο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

proto: stimeno i mi enas pektis den pavei na paizei,

devtero: (milao gia mena) mou aresi na paizo poka,

triton: to freeroll stin sportingbet to theoro "evkolo" gia mena tes.pant.

kai kati akoma.....oloi oi paktes einai tzogadoroi......xoris malakies tora!

holdemgr.....mono poka paizeis? kanena stoixima mipos....? i kati allo....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕ holdemgr

kat arxhn den eprepe na pareis ton logo apo oti eida sto site soy eisai xwmenos vathia stis synergasies me etaireies. ekanes kakws poy epenevhs sthn syzhthsi ayto einai thema diko mas twn paiktwn esy anamenomeno einai bna eylogiseis ta geneia soy

kai ama den paineseis to spiti soy tha pesei na se plakwsei.

to an synexizoyme na paizoyme den to ksereis kai omws to pairneis san dedomeno kai den vriskeis allh apanthsi para mono an einai ethismos.

oxi file moy kai egw kai o vergitsis kai o dipoker kai o neksam den exoyme kanenan ethismo paizoyme psixra gia ta lefta oxi ta polla mhn fantasteis egw p.x paizw gia ena mhniatiko twn 1000-1200 $ kai an kati parapanw kalws na erthri.

to idio kai oi alloi filoi kai o bosio kai h olga paizoyn gia to xrhma .

kai thelw edw na prosthesw oti h olga exei apolyto dikio sta grafomena ths kai liga leei. egw gnwrizw paiktes oi opoioi exoyn mail p.x genok@adminsportingbet.com mipws soy leei tipote ayto?

ean pareis ton logo pali thelw ksekathares apanthseis se ayta poy rwtan oi paiktes kai egw proswpika.

kai thelw eidika na moy apanthseis se ayto to erwthma pws ginetai kai egw kai oi filoi moy na hmaste xamenoi mono sthn bossmedia kai se ola ta site ligo poly na eimaste kerdismenoi?

kai ena allo molis pareis mia dekara sthn bossmedia kaneis mayra matia na ksanadeis draxmh

ayta ta oliga kyrie synhgore ths bossmedia kai twn ypoloipwn etaireiwn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Odissei έγραψε:

proto: stimeno i mi enas pektis den pavei na paizei,

devtero: (milao gia mena) mou aresi na paizo poka,

triton: to freeroll stin sportingbet to theoro "evkolo" gia mena tes.pant.

kai kati akoma.....oloi oi paktes einai tzogadoroi......xoris malakies tora!

holdemgr.....mono poka paizeis? kanena stoixima mipos....? i kati allo....?

file odissei o holdemgr den paizei oyte poka oyte stoixima apo oti ypothetw paizei me ta lefta ana den to gnwrizeis exei diko toy site kai synergazetai me etaireies tzogoy eisigmenes sto xrhmatistirio oxi tis sofokleoys alla toy londinoy!!!!! an katalavaineis kati apo ola ayta gia ton anthrwpo kalws eid allws prepei na pareis ksipnitiri

me sygxwreis gia to teleytaio alla thelw na se tarakoynhsw ligo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Odissei έγραψε:

proto: stimeno i mi enas pektis den pavei na paizei,

devtero: (milao gia mena) mou aresi na paizo poka,

triton: to freeroll stin sportingbet to theoro "evkolo" gia mena tes.pant.

kai kati akoma.....oloi oi paktes einai tzogadoroi......xoris malakies tora!

holdemgr.....mono poka paizeis? kanena stoixima mipos....? i kati allo....?

file odissei o holdemgr den paizei oyte poka oyte stoixima apo oti ypothetw paizei me ta lefta ana den to gnwrizeis exei diko toy site kai synergazetai me etaireies tzogoy eisigmenes sto xrhmatistirio oxi tis sofokleoys alla toy londinoy!!!!! an katalavaineis kati apo ola ayta gia ton anthrwpo kalws eid allws prepei na pareis ksipnitiri

me sygxwreis gia to teleytaio alla thelw na se tarakoynhsw ligo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι συνηγορος του Boss Media εκτός κι αν θέλουν να μου δώσουν λεφτά, οπότε το συζητάμε :) Αν είσαι παίκτης και αγαπάς τα χρήματα σου τότε απλά δε θα παίξεις κάπου που για οποιοδηποτε λόγο θεωρείς ότι σε κλέβουν. Έτσι δεν είναι;

Γα τον Odissei:

Ναι είμαστε τζογαδόροι προφανώς. Το προβλημα ξεκιναει οταν κανεις χάνει τον έλεγχο με αποτελεσμα να κυριαρχεί η μανία του να "ποντάρει" κάποιος χωρίς λογική.

Στο άλλο ερώτημα σου: Δεν παίζω τίποτε άλλο σοβαρά εκτός από πόκερ. Παίζω καμμια φορά λόττο ή μπλακτζακ αλλά μόνο για την πλάκα κι έχοντας πλήρη γνώση ότι δεν έχω μαθηματικά πιθανοτητες να είμαι κερδισμένος. Με το στοίχημα δεν έχω ασχοληθεί. Πιστεύω ότι το πόκερ είναι πιο κερδοφόρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι affiliate του PartyPoker και τίποτε περισσότερο. Δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ έτσι κι αλλοιώς και θα έχεις καταλάβει ότι το σαίτ μου είναι εντελώς ερασιτεχνικό μια και δεν έχω ιδέα από web design (Οπιαδηοπτε προσφορά συνεργασίας είναι ευπροσδεκτη). Προτιμώ να αφιερώνω το χρόνο μου ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ πόκερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

proto: stimeno i mi enas pektis den pavei na paizei,

devtero: (milao gia mena) mou aresi na paizo poka,

triton: to freeroll stin sportingbet to theoro "evkolo" gia mena tes.pant.

kai kati akoma.....oloi oi paktes einai tzogadoroi......xoris malakies tora!

holdemgr.....mono poka paizeis? kanena stoixima mipos....? i kati allo....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

Δεν είμαι συνηγορος του Boss Media εκτός κι αν θέλουν να μου δώσουν λεφτά, οπότε το συζητάμε :) Αν είσαι παίκτης και αγαπάς τα χρήματα σου τότε απλά δε θα παίξεις κάπου που για οποιοδηποτε λόγο θεωρείς ότι σε κλέβουν. Έτσι δεν είναι;

Γα τον Odissei:

Ναι είμαστε τζογαδόροι προφανώς. Το προβλημα ξεκιναει οταν κανεις χάνει τον έλεγχο με αποτελεσμα να κυριαρχεί η μανία του να "ποντάρει" κάποιος χωρίς λογική.

Στο άλλο ερώτημα σου: Δεν παίζω τίποτε άλλο σοβαρά εκτός από πόκερ. Παίζω καμμια φορά λόττο ή μπλακτζακ αλλά μόνο για την πλάκα κι έχοντας πλήρη γνώση ότι δεν έχω μαθηματικά πιθανοτητες να είμαι κερδισμένος. Με το στοίχημα δεν έχω ασχοληθεί. Πιστεύω ότι το πόκερ είναι πιο κερδοφόρο.

Αν προσεξες ειπα οτι κλεινω ολους τους λογαριασμους μου με αυτο το δικτυο εκτος απο το kspoker(solomonpoker) αλλα αυτο δεν μου αφαιρει το δικαιωμα να γραψω απο αυτο το βημα τα συμβαντα.

νομιζω εχουμε ελευθερια λογου και εκφρασης αποψης

οσο για το αλλο που λες στον odissei ετσι εχουν τα πραγματα πραγματι το ποκερ ειναι πιο κερδοφορο απο το στοιχημα. αν και εγω την εχω κανει την ζημια και εκει εξ ου και το αλιας μου στην sportingbet(bookkiller)

ομως οι πιθανοτητες ειναι παραπολυ μικρες σε σχεση με το ποκερ οπως επισης ειναι ματαιοπονια να ασχολειται κανεις με lotto proto joker οτιδιποτε αριθμολαχειο οι πιθανοτητες ειναι μηδαμινες σε αυτο ειμαστε απολυτα συμφωνοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...

Ισως θα έπρεπε να ανοίξουμε ένα topic με bad beats, μερικά από αυτά και είναι παααρα πολύ αστεία, αλλά και πολύ επιμορφωτικά, ειδικά για τους νέους παίκτες.

Παραθέτω ένα, μου κόστισε κάπου 270$, αλλά σε εκέινους κόστισε ένα πελάτη και τα rakes που θα μάζευαν από μένα για μια ζωή...:

Ισως το πιο περίεργο που μου έχει συμβεί...

Πιάνω ΑΚ suited και φυσικά ανεβάζω, σε λογικά επίπεδα. Ενας caller, το φλοπ JJ3... Μίλαγα πρώτος, ποντάρω για να φοβίσω, τα πάει και λέω από μέσα μου "πέσαμε σε ζεύγος, μεγάλο". Βγαίνει το turn 3. JJ33 κάτω, ο τύπος ήταν εκνευριστκά μπλοφατζής και για κακό μου, περνάει η σκέψη από το μυαλό να τον ξαναφοβίσω, μήπως υποθέσει ότι έχω είτε βαλέ είτε ασσους, ρήγες στο χέρι. Ποντάρω ρέστα, είχα και μεγάλο στακ, είχε κι εκείνος (όπως όλοι όσοι παίζουν περιέργως τόσο επιθετικά και πιάνουν το καλό χαρτί στο river), ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι μπλόφαρε, μας είχε σπάσει τα νεύρα στο τραπέζι. Σκέφτεται λίγο και... Τα πάει!!! Ο ήχος από το call του με απογοήτευσε για μια στιγμή, γιατί έπαιξα εντελώς λάθος και το ήξερα. Την επόμενη στιγμή κοιτάζω τα φύλλα του. Καταχάρηκα!!!!!!! Κράταγε 24!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ενστικτωδώς κοιτάζω χρώματα, ούτε για χρώμα πήγαινε και το POT με όλα τα γράμματα κεφαλαία ήταν στα 500+. Περιμένω το river για την επόμενη στιγμή...

Το river ήταν 4.......................

Το θυμάμαι τώρα και οργίζομαι! Το river ήταν 4 (*&*(%$*&%#(*&)(*^*&%&%#%$@*(&_)(*+_)+_(*_)(&_*^ του...

Ρωτάω λοιπόν:

1) Πόσοι παίκτες στον κόσμο, έμπειροι και μη, κρατάνε 24 off και μπαίνουν σε raise, preflop. Ενας στους 100, αντε δύο?

2) Πόσοι παίκτες στον κόσμο, έμπειροι και μη, μπαίνουν σε ποντάρισμα με jj3 κάτω, ενώ κρατάνε 24, χωρίς ελπίδες για χρώμα που καί να έβγαινε με τέσσερα ίδια κάτω, θα το είχαν στο 4...

3) Πόσοι παίκτες στον κόσμο, μπαίνουν σε all in 170$, ρισκάρουν δηλαδή 170 δολλάρια, κρατώντας 24 με JJ33 ΚΑΤΩ!!! Να νόμιζε ότι μπλοφαρα, του ...στη θα είχα κάτι καλύτερο απο 4 για να του τα πάρω... Θα τον φώναζε η γυναίκα του και πάτησε λάθος κουμπί, όπως είχε γράψει κάποιος στο forum κάποτε? Εγώ όταν πατάω λάθος κουμπί στα 3μιση χρόνια που παίζω, γιατι δεν κερδιζω ποτε? Και ΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ? ΝΑ ΜΕ ΕΚΛΕΨΑΝ Η' ΝΑ ΤΟΝ ΦΩΝΑΖΕ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΗΡΘΕ 4 ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΛΕΦΤΑ?

Η εταιρεία είναι μεγάλη, από τις γνωστές αγγλικές. Εστειλα mail με το hand history και ζήτησα να μου κλείσουν το λογαριασμό. Απάντησαν περί random generator, τους είπα ότι και η δική μου διάθεση για το που θα παίζω poker, random είναι, πλήρωσαν κάτι λίγα που είχα και τον έκλεισαν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ένα ακόμη, έτσι για την πλάκα:

Σε τουρνουά buy in 20$, level 2-3 καπου εκέι, νωρίς.

Εχω ΑΑ ανεβάζω, μπαίνουν 2. Φλοπ ΑΚ3. Ποντάρω ρέστα, ο ένας πάσο, ο άλλος τα παεί, ανοίγουν, κρατάει 22. Γελάω, αλλά μου κόβεται το γέλιο, turn 4 river 5.

Δεν ήταν απεγνωσμένος ο τύπος, είχε μέτριο στακ, πιο πολλά από μένα εκείνη τη στιγμη. Και για χρώμα ούτε λόγος. Εντάξει όμως, μπορεί να τον φώναζε η γυναίκα του... Αντε γεια κι από εκεί ο Βασιλάκης...

On the bubble που λένε, σε άλλο. ΑΚ εγώ, ψηλά blinds, ανεβάζω και με παει κάποιος all in. Είχε chips για να κρατηθεί ήταν άνετα στα λεφτά. Εγώ το πάλευα αλλά το ρίσκαρα. Κράταγε Α 10! Γελάω (αυτό το γέλιο θα με φάει τελικά, χαχαχα). FLOP A 6 8, turn 7, river 9. ΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. Ο τύπος έκανε όργια μετά και βγήκε δεύτερος, για το ξεξεκάρφωμα μάλλον.

Αν είχαμε ζωντανό πόκερ στην Ελλάδα, δεν θα έπαιζα online, ούτε σεντς...

Και κάτι για τον ιδιοκτήτη του site. Παρακολουθώ το site και το forum από τότε που διοργανώσατε μια Κυριακή ένα τουρνουά στο poker.gr, 8 ή 9 άτομα ήμασταν και κανονίσατε ένα ραντεβού να βρεθείτε, για οργάνωση. Δεν είχα έρθει, δε μπορούσα. Από τότε σιωπή σε αυτόν τον τομέα, μάλλον το αναθέσατε στις εταιρείες. Οι εταιρείες δουλευουν για πάρτη τους όμως, και οι affiliates το ίδιο. Αν θέλετε να βοηθήσετε να ανέβει το poker στη χώρα μας, αυτό θα γίνει μόνο με εκδηλώσεις, τουρνουά, πρωταθλήματα, έστω online, δε βλέπω κίνηση, συγνώμη που το λέω δηλαδή. Καλά τα bannerakia, αλλά είμαι εδώ για να βοηθήσω γενικά, ούτε για να ανέβει η τιμή στο banner, ούτε για να γραφτώ σε εταιρεία. Βαρέθηκα να διαβάζω για τους Δανούς, και για EPΤ στην Πολωνία, θέλω να συμμετάσχω σε μια γενική προσπάθεια. Ξεκινήστε την. Αν μετρώνται μόνο τα clicks μου, και δεν κάνετε τίποτε άλλο, σε λίγο δεν θα τα έχετε ούτε αυτά. Και πάλι συγνώμη αλλά έχω την εντύπωση ότι επαναπαυτήκατε λίγο...

Και κάτι για τους affiliates και τις εταιρείες. Φυσικα και θα ανοίξω λογαριασμους και θα βοηθήσω με το παιχνίδι μου. Βλέπω όμως σε άλλα site έξω, εκατονταδες τουρνουά μόνο για Ισπανους, Γερμανούς, Σουηδούς κλπ κλπ. ΜΟΝΟ για αυτούς, με password. Αν είναι να παίξω με 1000 από όλο τον κόσμο για 100 ευρώ, πάω και αλλού, ευχαριστώ. Κάτι ελκυστικό, μόνο για μας, γινεται????? Κάτι πιο επίσημο, πιο γενικό, να αξίζει λίγο ρε παιδιά...

Η φάση με τους affiliates μου θυμίζει λίγο early 90's ποy είχε γεμίσει ο κόσμος ασφαλιστές που κυνήγαγαν συμβόλαια. Να ξέρετε κάτι, με την ταπεινή μου γνώμη: Ο κόσμος κάτι σοβαρό και καλά οργανωμένο ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ!!! Κινηθείτε λοιπόν, όλοι, εμείς εδώ είμαστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδη, με λίγα λόγια:

Να τα κονομήσετε ρε παιδιά, και το site και οι affiliates και οι εταιρείες, δεν έχω πρόβλημα. Αλλά να κάνετε και κάτι!!! Αν είναι μόνο να με παραμυθιάσετε, για πόσο νομίζετε ότι θα γίνει αυτό?? Κάποια στιγμή θα το καταλάβω, κι εγώ και όλοι, να είστε σίγουροι...

No offence...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baskont έγραψε:

Και κάτι για τον ιδιοκτήτη του site. Παρακολουθώ το site και το forum από τότε που διοργανώσατε μια Κυριακή ένα τουρνουά στο poker.gr, 8 ή 9 άτομα ήμασταν και κανονίσατε ένα ραντεβού να βρεθείτε, για οργάνωση. Δεν είχα έρθει, δε μπορούσα. Από τότε σιωπή σε αυτόν τον τομέα, μάλλον το αναθέσατε στις εταιρείες. Οι εταιρείες δουλευουν για πάρτη τους όμως, και οι affiliates το ίδιο. Αν θέλετε να βοηθήσετε να ανέβει το poker στη χώρα μας, αυτό θα γίνει μόνο με εκδηλώσεις, τουρνουά, πρωταθλήματα, έστω online, δε βλέπω κίνηση, συγνώμη που το λέω δηλαδή. Καλά τα bannerakia, αλλά είμαι εδώ για να βοηθήσω γενικά, ούτε για να ανέβει η τιμή στο banner, ούτε για να γραφτώ σε εταιρεία. Βαρέθηκα να διαβάζω για τους Δανούς, και για EPΤ στην Πολωνία, θέλω να συμμετάσχω σε μια γενική προσπάθεια. Ξεκινήστε την. Αν μετρώνται μόνο τα clicks μου, και δεν κάνετε τίποτε άλλο, σε λίγο δεν θα τα έχετε ούτε αυτά. Και πάλι συγνώμη αλλά έχω την εντύπωση ότι επαναπαυτήκατε λίγο...

Και κάτι για τους affiliates και τις εταιρείες. Φυσικα και θα ανοίξω λογαριασμους και θα βοηθήσω με το παιχνίδι μου. Βλέπω όμως σε άλλα site έξω, εκατονταδες τουρνουά μόνο για Ισπανους, Γερμανούς, Σουηδούς κλπ κλπ. ΜΟΝΟ για αυτούς, με password. Αν είναι να παίξω με 1000 από όλο τον κόσμο για 100 ευρώ, πάω και αλλού, ευχαριστώ. Κάτι ελκυστικό, μόνο για μας, γινεται????? Κάτι πιο επίσημο, πιο γενικό, να αξίζει λίγο ρε παιδιά...

Η φάση με τους affiliates μου θυμίζει λίγο early 90's ποy είχε γεμίσει ο κόσμος ασφαλιστές που κυνήγαγαν συμβόλαια. Να ξέρετε κάτι, με την ταπεινή μου γνώμη: Ο κόσμος κάτι σοβαρό και καλά οργανωμένο ΘΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ!!! Κινηθείτε λοιπόν, όλοι, εμείς εδώ είμαστε...

Είναι πραγματικά πολύ ενδιαφέρον το θέμα που έθιξες baskont. Όχι αυτό με τα bad beats :blink: , αυτό είναι ...πονεμένο, αλλά το θέμα με την ανάπτυξη του poker στην Ελλάδα.

Η αλήθεια είναι ότι το πόκερ είναι ακόμα σε παιδική ηλικία στη χώρα μας, τουλάχιστον όσον αφορά τη μεγάλη μάζα των υπαρχόντων παικτών. Η μεγάλη μάζα λοιπόν αποτελείται από παίκτες που έχουν μάθει το πόκερ από...σπόντα μέσω του στοιχήματος (στο οποίο οι Έλληνες έχουμε τα πρωτεία όσον αφορά το κατά κεφαλήν ποσό στοιχήματος, σε όλη την Ευρώπη). Από κάποιο freeroll λοιπόν, ή από κάποια προσφορά (πάντα χωρίς δικά τους λεφτά) έχουν ξεκινήσει οι περισσότεροι να παίζουν. Κάποιοι μένουν, κάποιοι φεύγουν αλλά σιγά - σιγά η βάση των παικτώ μεγαλώνει. Και όσο μεγαλώνει η βάση, τόσο περισσότερο θα αρχίσει να δημιουργείται θετικό word of mouth και ο ρυθμός εισόδου νέων παικτών θα αυξάνεται και αυτός. Αλλά ακόμα δεν είμαστε μια ώριμη αγορά. Σίγουρα η δυναμική που υπάρχει είναι μεγάλη. Πέρσι τέτοιο καιρό δεν είχαμε την πολυτέλεια ενός ελληνικού φόρουμ. σήμερα έχουμε ένα τέτοιο με 500+ μέλη (έστω κι αν 10-20 είναι μόνο ενεργά) και έχουμε κι άλλες πολλές ατομικές πρωτοβουλίες με blogs, videos κλπ (απλά δες τις υπογραφές κάποιων μελών) αλλά και άλλα παρόμοια sites που είναι ήδη στον αέρα ή ετοιμάζονται να βγουν.

Στην κορυφή της βάσης των παικτών που λέγαμε λοιπόν, βρίσκονται (πραγματικά λίγοι) παίκτες που η ενασχόλησή τους με το πόκερ χρονολογείται κάποια χρόνια (όπως εσύ που παίζεις 3,5 χρόνια) και που πλέον θεωρούνται "αφοσιωμένοι" παίκτες και όχι περιστασιακοί. Ανάμεσα σε αυτούς και στους υπόλοιπους υπάρχει μια χαωτική διαφορά. Ένας αφοσιωμένος παίκτης δεν θα κάτσει ποτέ να παίξει 3 ώρες freeroll με έπθλο 30,40,50 Ευρώ. Όντας αφοσιωμένος, έχει ψάξει έχει βρει και ξέρει ποιές από τις χιλιάδες επιλογές poker rooms έχει. Αυτός ο παίκτης ζητάει κάτι διαφορετικό από μια αίθουσα poker. Ζητά την προστιθέμενη αξία. Ζητά τους εύκολους αντιπάλους, ζητά τις καλύτερες reload bonus προσφορές κλπ. Όμως όπως είπα και πριν αυτή η βάση των παικτών είναι μικρή. Υπάρχουν τουλάχιστον 2 εταιρείες που έχουν τραπέζια ring games αποκλειστικά και μόνο για Έλληνες παίκτες. Δεν μπαίνω συχνά σε αυτές αλλά κάθε φορά που μπαίνω, δεν βρίσκω κόσμο σε αυτά τα ελληνκά τραπέζια. Εντάξει, θα μου πεις, μπορεί να έτυχε.

Αντίστοιχα ο περιστασιακός ή ο μη ενεργοποιημένος παίκτης δεν θα δώσει 20,30 ή 40 Ευρώ buy in για ένα τουρνουά, ακόμα κι αν αυτό έχει έπαθλο με προστιθέμενη αξία, όπως ένα τουρνουά στο εξωτερικό ή απλά added value. Αυτός ο παίκτης ψάχνει κυρίως freeroll μέσα από τα οποία βλέπει μια ευκαιρία να βγάλει κάποια χρήματα για να τα ξαναπαίξει στο στοίχημα, χωρίς να πάρει ρίσκο παίζοντας ένα παιχνίδι που ξέρει καλά ότι δεν το κατέχει.

Όπως είπες και εσύ οι εταιρείες προφανώς κοιτούν το συμφέρον τους. Αλλά το συμφέρον τους περνά μέσα από το συμφέρον των παικτών και αυτό το έχουν καταλάβει όλες. Προφανώς πρέπει να σε κρατήσουν ικανοποιημένο κι εσένα, κι εμένα και όλους τους παίκτες για να μας έχουν πελάτες. Αλλά οι προσπάθειες δεν πρέπει να αφορούν αποκλειστικά τους αφοσιωμένους παίκτες γιατί έτσι το πόκερ δεν θα αναπτυχθεί. Πρέπει να γίνονται προσπάθειες για όλους. Και για τους "ψαγμένους" αλλά και γι' αυτούς που παίζουν περιστασιακά (ώστε να εξελιχθούν σε αφοσιωμένους παίκτες του πόκερ, όχι αφοσιωμένους στην εκάστοτε αίθουσα), αλλά και γι' αυτούς που ακόμα δεν έχουν μάθει το παιχνίδι και θα εκτεθούν σε αυτό αργότερα. Και αυτοί οι τελευταίοι είναι οι περισσότεροι. Το πόκερ λοιπόν είναι μια αναπτυσσόμενη αγορά. Εμείς οι παλιότεροι είμαστε, αν θες, οι πρεσβευτές της. Άλλοι καθαρά από μεράκι, άλλοι καθαρά από συμφέρον και άλλοι που συνδυάζουν και τα δύο (εγώ σε αυτούς τους τελευταίους είμαι) ο καθένας από την πλευρά του προσπαθεί για το καλύτερο. Αλλά με μία ενέργεια δεν μπορείς να τους έχεις όλους ευχαριστημένους, απλά γιατί η αγορά των παικτών είναι χωρισμένη στα 2 (ακόμα). Στους (πολύ) λίγους αφοσιωμένους και στους πολλούς περιστασιακούς + μη ενεργοποιημένους.

Σήμερα που μιλάμε υπάρχουν προσφορές για όλα τα γούστα. Όχι πάρα πολλές είναι η αλήθεια, αλλά υπάρχουν. Και γίνονται συνέχεια περισσότερες και όλο και πιο τακτικές. Αλλά δεν γίνεται σε μία νύχτα να φτάσουμε στο επίπεδο των Σουηδών, των Δανών ή των Γερμανών ή άλλων χωρών που το πόκερ είναι ήδη σήμερα εκεί που στην Ελλάδα θα είναι σε 2 ή 3 χρόνια. Με το πόκερ να παίζεται στα καζίνο, να προβάλλεται στην τηλεόραση να έχει βγάλει από πάνω του τη ρετσινιά του "χαρτόμουτρου" που ακόμα έχουμε εδώ στην Ελλάδα. Και αν σε αυτό προσθέσουμε και τον εξωγενή παράγοντα "διεισδυση του Internet και χρήση πιστωτικής κάρτας σε αυτό" τότε μόνο καταλαβαίνουμε ότι έχουμε δρόμο μπροστά μας. Δρόμο που δεν είναι εύκολος αλλά που έχει ήδη ανοίξει και που στο χέρι μας είναι να τον προχωρήσουμε όσο πιο γρήγορα μπορούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...