Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Μαθηματικά vs Ένστικτο...


Silencio

Recommended Posts

Ναι κύριε καθηγητά. Αυτό εννοούσα ελπίζω να με περάσετε και να μην μείνω στην ίδια τάξη.:laugh:

Επίσης την ειρωνεία σου εγω την αντιλαμβάνομαι. Αλλοι χρησιμοποιούν γυναικεία πρακτική και άλλοι φοράνε παντελόνια. ;)

Εισαι το απόλυτο μηδενικό και εξακολουθείς να μιλάς. Τι ξέρεις ρε απο πόκερ? Εχει παίξει ποτέ σου ? Εχεις φτάσει ποτέ σου σε κάποιο απο τα stage που συζητάμε να δεις πως έιναι?

οκ θα το βουλώσεις τώρα μηπως μάθει και κανένας που θέλει γιατί εσύ δεν θέλεις και αυτό το εχουμε καταλάβει. Εσυ να μας μαθεις θέλεις και να μας συμβουλέψεις αυτά που δεν ξέρεις αλλα φαντάζεσαι.

Δεν πρόκειται να ξανα ασχοληθώ μαζί σου και ελπίζω σύντομα να χάσεις το τεράστιο bankroll των 20$ που διαθέτεις σταματήσεις να ασχολέισαι με το πόκερ και ησυχάσουμε.

Εγω θα σταματήσω να ποστάρω για αναλύσεις χεριών μια που έχουμε εσένα και τα λες καλύτερα και με "αποδείξεις" και ας είναι μπούρδες αυτά που λες.

gl σε ολους τους αναγνώστες των ελληνικών forum και καλή μάθηση.

Υ.Γ. Εγω προσωπικά ψιλοστεναχωριέμαι με την όλη κατάσταση που έχει δημιουργηθεί γιατί εγω εαν εχω βελτιωθεί στο πόκερ το οφείλω σε αυτά τα δύο forum και στις παρα πολύ ωραίες και διδακτικές συζητήσεις που έχουν γίνει κατα καιρούς με παίκτες με μεγάλη εμπειρία, οι οποίοι σιγα-σιγα σταματούν να ποστάρουν. Ισως κουράστηκαν και αυτοί με την μπουρδολογία που επικρατεί, ισως κάτι άλλο δεν ξέρω. Εγω πάντως ξέρω γιατί θα σταματήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

Εγω θα σταματήσω να ποστάρω για αναλύσεις χεριών μια που έχουμε εσένα και τα λες καλύτερα και με "αποδείξεις"

Επειδη τα post πανε κ ερχονται και ισως να εχασα καποιο, ποιος ειπε οτι οι αναλυσεις σου, Αντωνη, ειναι κακες - ή τουλαχιστο, λανθασμενες;

Και στο κατω κατω ποιος ειπε οτι στο ποκερ υπαρχει μονο ΜΙΑ σωστη προσεγγιση σε ενα προβλημα;...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νίκο (safesteps) εξαιρετική και πάλι η προσεγγισή σου.. Το παράδειγμα σου (βγαλμένο απ' τα τραπέζια του πόκερ και όχι από σελίδες βιβλίων..) δείχνει με σαφήνεια το αν η τύχη έχει βαρύτητα και πόση στο πόκερ.. Φαντάσου τι γίνεται στα μεγάλα main event, οπού ζωές αλλάζουν και κοινωνικές (οικονομικά) τάξεις υπερπηδούνται, αν έχεις την ευλογία να είσαι υπό την προστασία της εκείνες τις μέρες..

Έχω άποψη για το θέμα, αλλά βαριέμαι να την καταθέσω.. Θα πεταχτούν πάλι καλοκαιριάτικα οι μαθηματικοί αναλυτές και στείροι ορθολογιστές και θα δογματίζουν την αλήθεια τους..

Δικαίωμα του καθενός η όποια οπτική έχει επί όποιου θέματος.. Καταλάβετε το όμως επιτέλους.. Απόψεις ανταλλάζουμε, δεν παραδίδουμε διδακτορικές διατριβές.. Και δεν διεκδικεί κανείς το αλάθητο..

Τα φόρουμ αντί να γιγαντώνονται συρρικνώνονται και ο βασικός λόγος είναι οι στενόμυαλοι δογματικοί που αφορίζουν υπερασπιζόμενοι το ευαγγέλιο τους..

Που να τολμήσουν να γράψουν νεώτερα μέλη όταν βλέπουν τους παλιούς να κράζουν όποιον έχει διαφορετική γνώμη? Ποιος νεός θα αντέξει την πίεση να συγκρουστεί με τις "αυθεντίες"? Ποιός να εκτεθεί, να ρωτήσει, να καταθέσει γνώμη όταν ξέρει ότι θα χλευαστεί και θα αντιμετωπιστεί σαν fish?

SamGreek, HoldemGr και λοιποί πρωτομάστορες, διδάσκαλοι και κατηχητές ελευθερώστε τα φόρουμ.. Αφήστε ανάσες και χώρο να συμμετάσχουν νεώτεροι και με διαφορετική οπτική παίκτες.. Βοηθήστε τους αν νοιώθετε ότι επιτελείτε κάποιο έργο, χωρίς όμως να ζητάτε υποταγή και θαυμασμό..

υγ. SamGreek είσαι πολύ φθηνός τελικά.. Σαν τα "δωρεάν" μαθηματά σου.. Υποκριτικές συγγνώμες και δήθεν αυτοκριτική χεράκι χεράκι με υπόγεια ειρωνία και ευφυολογήματα.. Μακρυά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silencio έγραψε:

SamGreek, HoldemGr και λοιποί πρωτομάστορες, διδάσκαλοι και κατηχητές ελευθερώστε τα φόρουμ.. Αφήστε ανάσες και χώρο να συμμετάσχουν νεώτεροι και με διαφορετική οπτική παίκτες.. Βοηθήστε τους αν νοιώθετε ότι επιτελείτε κάποιο έργο, χωρίς όμως να ζητάτε υποταγή και θαυμασμό..

wtf! To poker exei merikes aples arxes alla an pareis strabo dromo thn pathses gia ta kala.

Exeis diaforetikh apopsh gia to poker alla dystyxws to poker kata 99% einai steiros orthologismos. Kai to ypoloipo 1% SIGOURA den einai "Eida t'asteria kai den aisthanomai tyxeros ayth th stigmh"

Telos pantws teleytaia dexomai pollaples epitheseis kai to na asxoloumai pleon me ta forum einai terastio -EV gia mena

Eixa thn entypwsh oti kapoioi briskan endiaferonta ayta pou egrafa. Mporei na nai alhteia mporei kai oxi. Whatever. Den prokeitai n'asxolithw ksana

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

Silencio έγραψε:

SamGreek, HoldemGr και λοιποί πρωτομάστορες, διδάσκαλοι και κατηχητές ελευθερώστε τα φόρουμ.. Αφήστε ανάσες και χώρο να συμμετάσχουν νεώτεροι και με διαφορετική οπτική παίκτες.. Βοηθήστε τους αν νοιώθετε ότι επιτελείτε κάποιο έργο, χωρίς όμως να ζητάτε υποταγή και θαυμασμό..

wtf! To poker exei merikes aples arxes alla an pareis strabo dromo thn pathses gia ta kala.

Exeis diaforetikh apopsh gia to poker alla dystyxws to poker kata 99% einai steiros orthologismos. Kai to ypoloipo 1% SIGOURA den einai "Eida t'asteria kai den aisthanomai tyxeros ayth th stigmh"

Telos pantws teleytaia dexomai pollaples epitheseis kai to na asxoloumai pleon me ta forum einai terastio -EV gia mena

Eixa thn entypwsh oti kapoioi briskan endiaferonta ayta pou egrafa. Mporei na nai alhteia mporei kai oxi. Whatever. Den prokeitai n'asxolithw ksana[/quote:1go9knhm]

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Holdem έχεις διαγράψει μεγάλη διαδρομή στα ελληνικά fora και έχεις συνεισφέρει όσο λίγοι με τις αναλύσεις σου..

Αλλά να που μέσα σε 15 λέπτα με επιβεβαίωσες.. Δογματισμός στα όρια της αλλαζονείας.. "Το πόκερ 99% είναι αυτό (ΠΟΥ ΕΓΩ ΞΕΡΩ), 1% δεν είναι αυτό (ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΣΥ ΞΕΡΕΙΣ), έχεις διαφορετική λανθασμένη προσέγγιση (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΩΣ ΛΑΘΟΣ, ΑΛΛΟ ΑΝ ΔΕΝ ΤΗ ΓΝΩΡΙΖΩ..)"

Άσε που τελευταία βαριέσαι να συμμετάσχεις και μάλλον από συνήθεια απαντάς βιαστικά, επιφανειακά και χωρίς μεράκι.. Και επιμένεις να σχολιάζεις tournament plays που είναι εμφανές ότι δεν κατέχεις, με αστειάκια, μειωτικά LOL και retarded στυλ...

Αν έψαχνες αφορμή την βρήκες.. Χρωστάς καφέ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

entaksei re paidia mi trelathoyme kiolas.Parotreineis to holdem na adiaseii to forum otan einai o monos poy ena xrono poy diavazo den exei grapsei esto kai ena post lathos??kai poios na meinei na grapsei?otan enas erthei silencio kai exei oreksi kai skeftete sosta tha ton agkaliasoyn oloi.Oxi na leei foldara imoyna mprosta alla eixa enstikto pos tha xaso.Eipame...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τον.. Είχες αργήσει..

Δεν παροτρύνω κανέναν να αδειάσει τα fora.. Το στυλάκι σας να προσέξετε... Αποθαρύνετε κόσμο να συμμετάσχει πουλώντας νουθεσίες και αντιγράφωντας τον Πάπα..

Εγώ δεν είμαι νέος στα φόρουμ και δεν ζητώ την αγκαλιά και στοργή κανενός.. Γνώμες καταθέτω και δεν προσπαθώ να σε πείσω για την ορθότητα τους..Αν μπορείς κάνε το ίδιο..Φροντίστε να μην μείνετε οι 5 σας..

Όσο για το ένστικτο, άστο μη το ξαναπιάνεις.. Δεν μιλάμε την ίδια γλώσσα.. Δεν πρόκειται να συννενοηθούμε..

υ.γ Crf88 μάθε να διαβάζεις με μεγαλύτερη προσοχή τα posts.. Και μη βιάζεσαι τόσο.. σκοντάφτεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέμη ναι υπάρχουν πολλές λύσεις στο πόκερ και καλό είναι να τις ακούμε όλες και να κρατάμε αυτά που πρέπει και να τα χρησιμοποιούμε κατα περίπτωση. Αλλα να γράφω ενα ποστ και να ερχομαι μετά να αποδείξω οτι δεν είμαι ελέφαντας να φαίνομαι ειρωνας κ.λ.π. ενω το πρόβλημα εχει βαθύτερη αιτία, δεν το αντέχω. Κουράστηκα. Δεν έχει νόημα κιόλας για μένα.

Νταξ εχουμε καταλάβει οτι ο samgreek θέλει να καθιερωθεί μέσα απο τα πόστ και οχι απο το παιχνίδι του. Αλλα αυτό δεν μπορεί να γίνεται συνέχεια και να προσβάλει παίκτες που εστω έχουν και ενα cashout.

Απο pm

SamGreek

Ζήτα δημοσίως συγγνώμη και να μην επαναληφθεί

« Εστάλη στον/στην: Antonis στις: Μάιος 29, 2008, 11:58:15 μμ »

Θα μπορούσα να σε κάνω πολύ ρεζίλι αλλά σε σέβομαι πρώτα σαν άτομο κι έπειτα ως παίκτη που αγαπάει αυτό το παιχνίδι και δεν το κάνω.

Πραγματικά τι ζόρι τραβάει μαζί μου δεν ξέρω. :laugh:

Θα σας πω και μια ιστορία οταν πρωτογνώρισα τον samgreek.

Ηταν στο επόμενο GPT GPC (τα μπερδεύω) που μόλις είχα κάνει την νίκη στην Κοπενγχάγη.

Την Κυριακή το πρωί κάθομαι με τον Πάνο απο το poker.gr και με πλησιάζει ενα παλικάρι.

Γειά σου μου λέει είμαι ο samgreek. Γεια του λέω και με αρχίζει.

Συγχαρητήρια για την νίκη σου μου λεέι κ.λ.π. αν και εγω δεν θα έκανα ποτε deal sto H-U θα το έπιαζα μέχρι τέλους. Αυτο δείχνει εναν παίκτη φοβισμενο που δεν έχει εμπιστοσύνη στις δυνάμεις του και άλλα τέτοια ωραία.

Εγω εχω μείνει άγαλμα και σκέφτομαι να του την πω άσχημα.

Τελευταία στιγμή το μετανιώνω. Δεν ξέρω με ποιον μιλάω σκέφτηκα μπορεί να είναι κανα high stackes παίκτης τα 8,000€ που ηταν το h-u να τα έχει σε raise preflop μπορεί να είναι κανας παικταράς ας μην μιλήσω καλύτερα μέχρι να μάθω με ποιον μιλάω. Ε έμαθα. Αυτό ακριβώς το στυλ χρησιμοποιεί και στα forum. Sorry που δεν αντέχω άλλο.

Πραγματικά δεν ξέρω τι ζόρι τραβάει μαζί μου πάντως εγω τον ψυχιατρό του δεν θα τον κάνω. οκ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Klassiko elliniko styl, prepei na eimai ego autos pou tha pei tin teleutaia lexi, kai prepei na paradexthoun oloi oti eimai o pio sostos, o kaliteros paixtis klp....

Afiste tis prosopikes epitheseis kai ta terastia ego-posts kai asxoleitheite me to poker eite einai paixnidi eite einai sizitisi xerion kai taktikis...

Prepei oloi na mporoun afova na ekfrazoun tin gnomi tous xoris na fovountai an tha tous paroun to kefali, i gnomi olon einai xrisimi akoma kai an einai lathos (arkei na exigei to skeptiko tou) giati etsi mporoume na katalavoume pos skeftetai enas apeiros paixtis kai na ton paizoume analoga.

Prosopika ego diavazo ola ta posts kai pairno kati ligo apo ola, oti den mou aresei i den simfono to petao..

O SAMGREEK pou dexetai mia poli adiki epithesi exei prsferei arketa me tis gnoseis tou kai merikoi tou fereste san na einai skoupidi, gia mena auto einai aparadexto aporo me tin ypomoni autou tou anthropou ego mporei kai na perimena kanena exo apo to spiti tou an imoun stin thesi tou...

Den me endiaferei ti statistikes exei o kathenas pou postarei edo mesa, arkei auta pou leei na ta ypostirizei me arithmous i me alla epixeirimata,

Afeiste loipon ta xekatiniasmata kai postarete xrisima pragmata, bgalte tis paropides kai kateveite apo ta sineffa. Ante mpas kai veltiothoume ligo giati eimaste poli piso kai pokerika kai se polla polla alla..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanasta έγραψε:

O SAMGREEK pou dexetai mia poli adiki epithesi exei prsferei arketa me tis gnoseis tou kai merikoi tou fereste san na einai skoupidi, gia mena auto einai aparadexto aporo me tin ypomoni autou tou anthropou

Άδικη? Σκουπίδι-σκουπίδια ε ολο και σκουπιδιάρης θα πρέπει να μας μαζέψει.

Και εμείς με την δική μας υπομονή.

Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος.

Αρρωστη κοινωνία. Ευτυχώς που κάποιοι αντιδρούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nanasta έγραψε:

Klassiko elliniko styl, prepei na eimai ego autos pou tha pei tin teleutaia lexi, kai prepei na paradexthoun oloi oti eimai o pio sostos, o kaliteros paixtis klp....

Popo kati theika read pu kano teleutaia...allo an xano apo bad beat sto river..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silencio έγραψε:

Έχω άποψη για το θέμα, αλλά βαριέμαι να την καταθέσω.. Θα πεταχτούν πάλι καλοκαιριάτικα οι μαθηματικοί αναλυτές και στείροι ορθολογιστές και θα δογματίζουν την αλήθεια τους..

Δικαίωμα του καθενός η όποια οπτική έχει επί όποιου θέματος.. Καταλάβετε το όμως επιτέλους.. Απόψεις ανταλλάζουμε, δεν παραδίδουμε διδακτορικές διατριβές.. Και δεν διεκδικεί κανείς το αλάθητο..

Δε διεκδίκησα ποτέ κάποιο αλάθητο ούτε έχω την εντύπωση ότι καταθέτω διατριβές.

Silencio έγραψε:

Τα φόρουμ αντί να γιγαντώνονται συρρικνώνονται και ο βασικός λόγος είναι οι στενόμυαλοι δογματικοί που αφορίζουν υπερασπιζόμενοι το ευαγγέλιο τους..

Αφόρισα ποτέ κανέναν; Το ότι κάποιες απόψεις διαφέρουν σημαίνει (όπως έχω ξαναπεί) ότι δεν είμαστε όλοι οι παίχτες ίδιοι. Αλίμονο αν μετά από ανταλλαγή απόψεων γινόμασταν όλοι ίδιοι στο παιχνίδι μας! Αυτή είναι άλλωστε κι η ομορφιά του πόκερ. Βλέπεις πολλούς πετυχημένους παίχτες με διαφορετική προσέγγιση για το παιχνίδι.

Silencio έγραψε:

Που να τολμήσουν να γράψουν νεώτερα μέλη όταν βλέπουν τους παλιούς να κράζουν όποιον έχει διαφορετική γνώμη? Ποιος νεός θα αντέξει την πίεση να συγκρουστεί με τις "αυθεντίες"? Ποιός να εκτεθεί, να ρωτήσει, να καταθέσει γνώμη όταν ξέρει ότι θα χλευαστεί και θα αντιμετωπιστεί σαν fish?

Δεν αντιμετώπισα ποτέ κάποιον σα fish ούτε είπα ότι είμαι αυθεντία. Οι απορίες είναι για να λύνονται και λάθη κάνουμε όλοι μας, άνθρωποι είμαστε. Αν με το ύφος μου κάποιος είχε την εντύπωση ότι τον έκραξα να ξέρει ότι απλά τη γνώμη μου έλεγα. Αν το έκανα με τρόπο ενοχλητικό μπορεί να παραφέρθηκα (άνθρωπος είμαι κι εγώ, κάνω λάθη). Επειδή όμως πρόσφατα σου άρεσε μία ανάλυση που έκανα πες μου με ποιον τρόπο θες από εδώ και στο εξής να παραθέτω τη γνώμη μου (το να μην την παραθέτω καθόλου φυσικά αποκλείεται, εκτός αν μου ξεφύγει κάποιο post ή βαρεθώ να ασχοληθώ, υπάρχουν πολλοί που ξέρω ότι θέλουν να ακούν και τη γνώμη μου).

Silencio έγραψε:

SamGreek, HoldemGr και λοιποί πρωτομάστορες, διδάσκαλοι και κατηχητές ελευθερώστε τα φόρουμ.. Αφήστε ανάσες και χώρο να συμμετάσχουν νεώτεροι και με διαφορετική οπτική παίκτες.. Βοηθήστε τους αν νοιώθετε ότι επιτελείτε κάποιο έργο, χωρίς όμως να ζητάτε υποταγή και θαυμασμό..

υγ. SamGreek είσαι πολύ φθηνός τελικά.. Σαν τα "δωρεάν" μαθηματά σου.. Υποκριτικές συγγνώμες και δήθεν αυτοκριτική χεράκι χεράκι με υπόγεια ειρωνία και ευφυολογήματα.. Μακρυά...

Λυπάμαι silencio που θα το επαναλάβω αλλά θεωρώ ότι έχεις τιλτάρει και κάνεις μεγάλα misreads αυτή τη στιγμή. Οι παρτίδες που έθεσες ήταν άψογη τροφή για ποκερική συζήτηση και να ξέρεις ότι μου έχουν προσθέσει σαν παίχτη. Το ότι διαφωνούμε κάθετα για μια προσέγγισή μας στο παιχνίδι κι απλά το εκφράζω με την άποψή μου δε φιμώνει κανέναν, ηρέμησε. Κουβέντα κάνουμε κι ο καθένας λέει την άποψή του. Όπως και ναχει εγώ κερδίζω από αυτό κι ελπίζω και πολλοί άλλοι. Δε ζήτησα ποτέ την υποταγή ή το θαυμασμό κάποιου, απλά τη γνώμη μου παρέθετα. Αν είναι όμως να μη δέχεσαι μία συγγνώμη, από τη στιγμή που αναγνωρίζω ότι πιθανότατα ήταν απότομος κι επιβλητικός ο τρόπος μου, τότε δε βοηθάς στο να γίνει πιο εποικοδομητικά αυτή η κουβέντα. Πες μου τι θες να αλλάξω στο στυλ μου κλπ κλπ κι όλα θα πάνε καλά. Κι η απάντησή μου δεν είχε κανένα ύφος ειρωνίας/αλαζονείας/υποκρισίας, ήταν 100% ειλικρινής και δε βλέπω το λόγο που κι αυτό το παρεξήγησες (εκτός αν πράγματι έχεις τιλτάρει). Δες τα λίγο τα πράγματα με πιο ήρεμο μάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

Συγχαρητήρια για την νίκη σου μου λεέι κ.λ.π. αν και εγω δεν θα έκανα ποτε deal sto H-U θα το έπιαζα μέχρι τέλους. Αυτο δείχνει εναν παίκτη φοβισμενο που δεν έχει εμπιστοσύνη στις δυνάμεις του και άλλα τέτοια ωραία.

Εγω εχω μείνει άγαλμα και σκέφτομαι να του την πω άσχημα.

Μην παρερμηνεύεις τα λόγια μου. Εγώ ήρθα να πάρω συμβουλή από έναν έμπειρο παίχτη και να αποκομίσω κάτι από αυτήν την εμπειρία του. Το ερώτημά μου ήταν για ποιο λόγο αποφάσισες να κάνεις deal. Οι 2 λόγοι που στήριξες (θύμισέ μου αν κάνω λάθος) είναι:

1) Είχε φοβερή ρέντα ο αντίπαλος και δεν παλευότανε, λογικά θα έχανα...

2) Αν ήσουν εκεί θα καταλάβαινες ότι συνέφερε το deal, το όλο κλίμα οι συμθήκες κλπ καθιστούσαν για μένα συμφέρον ένα deal. Πρέπει να ζήσεις την εμπειρία για να το καταλάβεις αυτό.

Αφού λοιπόν δεν είχα λάβει καμία ξεκάθαρη (γενικές συνθήκες κλπ) ή σοβαρή (ρέντα :blink: ) αναζήτησα άλλους λόγους μήπως τυχόν κι ήταν ανάμεσα σε αυτές τις "ειδικές συνθήκες". Και τον ρωτάω: ήσουν κουρασμένος από το πολύ συνεχόμενο παιχνίδι; φοβήθηκες μήπως τιλτάρεις από τη ρέντα του αντιπάλου που σου έριξε 2-3 απανωτά suck out κι έφερε το παιχνίδι στα ίσια; είναι επειδή θεώρησες ανώτερο τον αντίπαλό σου οπότε ένα deal θα ήταν +EV εκείνη τη στιγμή; είναι επειδή δεν έχεις μεγάλη εμπειρία σε heads-up τουρνουά, αφού αναλώνεσαι κυρίως σε MTT?

Σε όλα η απάντηση που πήρα ήταν όχι. Έτσι έμεινα με τη δικαιολογία της "κωλοφαρδίας" του αντιπάλου και των "απροσδιόριστων ειδικών συνθηκών". Τώρα εγώ είπα ότι δε θα έκανα deal γιατί θα ήμουν ήδη αρκετά κερδισμένος από έπαθλο ώστε να κυνηγήσω τη μεγάλη επιτυχία της πρωτιάς, αφού δεν είμαι επαγγελματίας, ούτε θέλω να χτυπήσω το μεγάλο variance αυτών των τουρνουά κάνοντας ένα deal. Αυτά τα κάνουν οι επαγγελματίες του χώρου για να μειώσουν τις μεγάλες διακυμάνσεις του bankroll. Εγώ σαν κοινός θνητός που παίζω μία στο τόσο θα κυνηγούσα τα παραπάνω χρήματα, μία απλή άποψη εξέθεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silencio έγραψε:

Ηρέμησε παλικάρι..Το 2+2 σε χαλάει πολύ.. Ελλατωσέ το.. Η καλύτερα φέρσου στα ελληνικά φόρουμ όπως και στα ξένα.. Με ταπεινότητα και σεβασμό.

Παρακολουθώ κατά καιρούς τα post σου εκεί και βλέπω έναν άνθρωπο με γόνιμες απορίες, όρεξη για μάθηση και ανοικτό μυαλό..

Σαν μαθητούδι με φακίδες σε μπλε σχολική στολή μοιάζεις.. Τι μετάλλαξη είναι αυτή όταν απευθύνεσαι σε Έλληνες? Πετάς τη τσαντούλα με το κολατσιό,φοράς τα ματογυάλια του χαρτογιακά δασκάλου και ανεμίζοντας τη βίτσα στον αέρα σκορπάς γνώση, νουθεσίες και συμβουλές.. Άραξε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τον όρο ένστικτο εννοείται η εγγενής τάση ή ορμή προς την κατεύθυνση συγκεκριμένων συμπεριφορών, κάτω από ορισμένες συνθήκες. Τούτη η τάση είναι ανεξάρτητη από τη διαδικασία της μάθησης και παραμένει αναλλοίωτο χαρακτηριστικό ενός βιολογικού είδους.

Silencio νομιζω οτι εσυ κραζεις περισσοτερο απ' ολους και προτρεπεις καποιους απο τους ελαχιστους καλους posters να ελευθερωσουν το forum επειδη απλα αντεδρασαν σε προτασεις μη ορθολογικων αποφασεων βασιζομενες σε ενστικτα και ενεργειακες αυρες

Νομιζω η τροπη του thread ειχε ηδη δρομολογηθει απο τον τιτλο του

P.S. Και που και που πεταγεται ο εκτος θεματος Antonis να κραξει το SamGreek :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Silencio νομιζω οτι εσυ κραζεις περισσοτερο απ' ολους και προτρεπεις καποιους απο τους ελαχιστους καλους posters να ελευθερωσουν το forum επειδη απλα αντεδρασαν σε προτασεις μη ορθολογικων αποφασεων βασιζομενες σε ενστικτα και ενεργειακες αυρες

kai go nomiza pos einai idea moy kai eimai toso paralogos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Πραγματικά ευχάριστα δύσκολη η θέση σου. The odds are not truly against you, but... Σαν ρούκι δεν είμαι σε θέση να σε βοηθήσω, αλλά θα ήθελα πολύ να διαβάσω τι θα έκανε ένας πιο έμπειρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...