Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Τρελή αναχώρηση


Recommended Posts

Αυτό το θέμα ασχολείται με το άρθρο: Τρελή αναχώρηση

Για κάτσε να κάνω και εγώ μια ανάλυση στην ρουλέτα όπως κάνουν οι παίχτες του πόκερ όταν κάποιος ποστάρει την παρτίδα του στο φόρουμ.:evil:

‘Κάθισα και έπαιξα ρουλέτα έτσι για αλλαγή, είχα βαρεθεί να παίζω χαρτιά!! Είχα χαλάσει ένα ψιλό χαλαρό 1000-ρικο ευρώ και έπαιζα στην 10αρα ρουλέτα με 25αρες μάρκες! Ε βέβαια, άμα καθόταν το νούμερο να έτρωγα ψωμάκι! (φόρμα ή λαγάνα;)

Δηλαδή είχες 1000/25= 40 πονταρίσματα με 25αρες μάρκες!B)

‘Μου κάθεται το 7 ρε μάγκες και μέσα είχα 25αρα! «Όπα» λέω, «εδώ είμαστε!». Οι ντίλερ φώναζαν «ευχαριστούμε τον κύριο!» και εγώ έλεγα «όχι άλλα..!!»…Μέχρι που με σιχάθηκαν στο τέλος και δεν με ξαναευχαρίστησαν! Ωραία, ησυχία! έφυγα ξημερώματα από το καζίνο με τις τσέπες γεμάτες! Είχα κερδίσει 3.000 ευρώ και τα είχα πάρει σε πράσινα!’

25αρα Χ 35= 875 ευρώ :silly:

‘Είχα κερδίσει 3.000 ευρώ’

Δηλαδή σου κάθισε παραπάνω από μία φορά το νούμερο στην ρουλέτα. Σου είχε καθίσει τουλάχιστον 4 φορές σε 40 πονταρίσματα (με 25αρες) που είχες. Εκείνο το βράδυ έπιανες νούμερο σχεδόν 1 στις 10!!! :woohoo:

‘«ευχαριστούμε τον κύριο!»’ :laugh:

Για να σου λένε ευχαριστούμε μάλλον θα τους έδινες και μπουρμπουάρ.:cheer:

Τι έγινε το TIER δεν έπαιξε εκείνο βράδυ?:(

Σε περιμένω στο Greek Poker Tour (GPT) στην Βιέννη. Άντε άμα έχουμε και χρόνο θα παταχθούμε και Bratislava (μίση ώρα είναι από την Βιέννη) για γκομενάκια ανατολικού μπλόκου!!!:woohoo:

Είμαστε ΓΕΡΟΙ!!!B)

Ξέρεις με ποια πτήση θα πάω Βιέννη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...