Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Απ:ONLINE POKER: Μια απάτη...(με αποδείξεις πλέον.


holdemgr

Recommended Posts

Petros130 έγραψε:

δεν σας κάνει εντύπωση ότι ήξερε ότι έχω ΑΚ!!!Αυτα τα δύο μαζί σε συνδιασμό με το ότι κέρδισε και με 3 8 άρια τελικά δε λέει τίποτα? Εμένα πάντως μου λέει ότι πάει πολύ για να είναι τυχαίο...

Και πάλι είσαι εκτός λογικής. Όταν έπαιξες το χέρι με το ΑΚ (και το έπαιξες σωστά - ποτέ δεν είπα ότι το έπαιξες λάθος) σου κάνει ρέιζ και του κάνεις εσυ raise all-in. Προφανώς σε "διαβάζει" ότι έχεις είτε ΑΚ ή κάποιο μεγάλο ζευγάρι JJ/QQ/KK/AA. Αυτός έχει 88 και το μόνο που κερδίζει είναι το ΑΚ. Συνεχίζοντας λοιπόν τη θεατρική του παράσταση σου λέει αυτό που σου είπε (και κάτι που έχω ακούσει εκατοντάδες φορές σε διάφορες παραλλαγές)

Αν είσαι τόσο καλός όπως λές θα πρέπει να ξέρεις ότι το 88 είναι (μικρό) φαβορί 55% έναντι του ΑΚο με 45%

Δυστυχώς το πόκερ έχει τον παράγοντα τυχαιότητας που είναι δύσκολο ή μάλλον αδύνατο να κατανοήσει η ανθρώπινη λογική. Πρέπει απλά να το δεχτείς και να χρησιμοποιήσεις τη λογική σου εκεί που πρέπει. Φαίνεσαι αρκετά εύστροφο άτομο αλλά κατανοώ ότι τέτοια άσχημα γεγονότα μπορουν να επηρεάσουν την κρίση του καθενός. Σκέψου το καλύτερα και κυρίως σκέψου γιατί κάποιος που προβλέπει τα φύλλα των αντιπάλων του δεν πάει να αδειάσει τα μεγάλα τραπέζια αλλά παίζει για μικροποσά.

Καλή τύχη ότι κι αν επιλέξεις να κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ολα αυτά που λες,ειναι σωστά και λογικά...

Κι επίσης γνωρίζω τις πιθανοτητες 55/45 του 88 έναντι του ΑΚ...

Μήπως γνωρίζεις όμως πόσες είναι οι πιθανότητες,όλο αυτό να γίνει σε ακριβώς 24 γύρους όπως είχε "προβλέψει",σε συνδυασμό με το ότι "είδε" ότι έχω ΑΚ και όχι ΑΑ, ΚΚ, QQ, JJ, ή οτιδήποτε άλλο...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...