Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ONLINE POKER


genok

Recommended Posts

Φιλε Πετρο

εισαι απολυτα σωστος στις τοποθετησεις σου,και αυτο εκανε μερικους ποκερμανατζερ εδω να εκμανουν.

φιλε goingup τι θα πει φολντ στο 24ο χερι.

εσυ θα εκανες φολντ ΑΚ ειδικα σε τουρνουα .

επισης θελω να επισημανω σε μερικους απολογητες των εταιρειων εδω μεσα οτι δεν προσεξαν οτι ο αντιπαλος του πετρου του ειπε μολις εκανε all in o πετρος φιλε το δικο σου ΑΚ χανει και κανω call.

αυτο επικαλειται ο πετρος και λεει με αποδεικσεις και εχει δικιο, ειναι τρανταχτη αποδεικση.

φιλε πετρο μου συνεβη και μενα κατι παρομοιο αλλα σε tables omaha pot limit ακου με προσοχη και οι απολογητες να τεντωσουν τα αυτια τους.

ενας ουγγρος μπηκε στο table που επαιζα εγω αλλος ενας ελληνας τον οποιο δεν θυμαμαι 4 ισπανοι 1 φινλανδος και 2 πολωνοι.

εβαλε στο τραπεζι 97 δολλαρια εγω ειχα 304 ενας 1300 και οι αλλοι αναμεσα 150-250.

αρχισε να παιζει επιθετικα πολυ και εμεις τον περιμεναμε μεχρι που εμεινε με 7 δολλαρια.

στο επομενο χερι παιζω εγω με As Ac Qc Jc 2 πολωνοι και 2 ισπανοι με πολυ δυνατα χαρτια.

αυτος εχει 6c 7c 8d kai 2h.

ΦΛΟΠ AA 3c μιλαγε πρωτος και λεει ολα τα ειδαμε ολοι αλλα πριν μιλισω εγω μας ειπε ειστε ολοι χαμενοι και αυτος που εχει καρε τωρα θα χασει.

ακουστε παρακαλω TURN 4c RIVER 5c

καταλαβαινετε οτι τα εκανε 40 τα δολλαρια του.

και στο επομενο τα εκανε 150.

μετα οτι κα να επαιζε κερδιζε μεχρι που καθαρισε αυτον που ειχε 1300$.

εγω προσεχα παρα πολυ δεν εμπαινα συχνα παρα μονο με πολυ δυνατο φυλλο εχς ΚΚ 9J δεν κανω χτιπιμα μεγαλο στο φλοπ εχω παλι καρε του ρηγα και στο πονταρισμα του απαντω με raise πολυ δυνατο και μου λεει allin.

τα ειδα και μου λεει τωρα κερδιζεις αλλα στο ριβερ θα εισαι χαμενος κριμα το καρε του Κ.

ΕΙΧΕ 78 ΚΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΛΟΠ ΗΤΑΝ ΟΙ 2 ΚΚ ΚΑΙ J KAΡΟ

θελετε την συνεχεια? τερν 9 καρο και ριβερ 10 καρο.

επικοινωνησα αμεσως με την εταιρεια και τους ειπα τι ειχε γινει και απαιτησα την επιστροφη των χρηματων μου.

μου απαντησαν αυτο δεν γινεται.

τοτε εγω τους εστειλα μειλ και τους ειπα οτι εχω κανει COPY TO CHAT και ολα αυτα θα δουν το φως της δημοσιοτητας και στον ηλεκρονικο τυπο και στις εφημεριδες μεγαλης κυκλοφοριας.

αμεσως μου στειλαν μειλ και μου ειπαν οτι προσπαθησαμε να μιλισουμε μαζι σου αλλα το τηλεφωνο σας ειναι κλειστο.

τι πραγματα ειναι αυτα που γραφετε για δημοσιευσεις κ.λ.π θα επικοινωνησουμε παλι μαζι μολις ανοιξετε το τηλεφωνο σας θα σας παρουμε σε 2 ωρες πολιτισμενα πραγματα.

οντως με πηραν και μου ειπαν οτι διαβασαν το τσατ και εχω δικιο και μου επεστρεψαν τα χρηματα τα οποια και απεσυρα.

μετα απο λιγο καιρο και επειδη δεν επαιζα για κανενα 20ημερο μου στειλαν μειλ οτι μου εχουν βαλει 200$ μπονους γιατι ειμαι πιστος πελατης.

τα σχολια δικα σας.

ΦΙΛΕ ΠΕΤΡΟ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΩΣΤΗ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΟΥ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΕΔΩ ΝΑ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΛΟΥΖΕΡ. ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΥΣ ΣΤΑ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΑΡΚΕΤΑ.

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΜΦΙΣΒΗΤΙΕΣ ΕΠΙΚΑΛΟΥΜΑΙ ΤΗΝ ΜΑΡΤΥΡΙΑ ΤΟΥ DIPOKER

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

genok έγραψε:

φιλε goingup τι θα πει φολντ στο 24ο χερι.

εσυ θα εκανες φολντ ΑΚ ειδικα σε τουρνουα .

επισης θελω να επισημανω σε μερικους απολογητες των εταιρειων εδω μεσα οτι δεν προσεξαν οτι ο αντιπαλος του πετρου του ειπε μολις εκανε all in o πετρος φιλε το δικο σου ΑΚ χανει και κανω call.

αυτο επικαλειται ο πετρος και λεει με αποδεικσεις και εχει δικιο, ειναι τρανταχτη αποδεικση.

Συνήθως δεν θα κάνω fold το ΑΚ πράγματι. Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες βέβαια και ένας από αυτούς είναι το "διάβασμα" που θα κάνω στον αντίπαλό μου ανάλογα με το πως παίζει. Προσωπικά στο συγκεκριμένο χέρι του Petros130 θα έκανα απλό call και θα περίμενα το flop, αλλά και το all in είναι ένα λογικό παιχνίδι.

Πάντως με το σχόλιό μου το μόνο που ήθελα να τονίσω είναι ότι η θέση "Θα χάσεις σε 24 γύρους" δεν μπορεί σε καμμία περίπτωση να στέκει αφού εκτός του ότι αυτός που το λέει πρέπει να ξέρει όλα τα επόμενα φύλλα όλων των γύρων (που κατά την ταπεινή μου άποψη δεν γίνεται, δικαιούμαι να την έχω, σωστά?) πρέπει να ξέρει και την παικτική μου συμπεριφορά, πράγμα που σίγουρα δεν μπορεί να κάνει. Άρα (πάντα για μένα, ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του, όλες σεβαστές, σωστά?)το σχόλιο του τύπου έχει προφανή στόχο να αποσυντονίσει τον Ptros130 στην προσπάθειά του να τον κερδίσει. Το είχε πει και ο Farha στον Μoneymaker στο WSOP, χωρίς όμως επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

genok έγραψε:

εγω προσεχα παρα πολυ δεν εμπαινα συχνα παρα μονο με πολυ δυνατο φυλλο εχς ΚΚ 9J δεν κανω χτιπιμα μεγαλο στο φλοπ εχω παλι καρε του ρηγα και στο πονταρισμα του απαντω με raise πολυ δυνατο και μου λεει allin.

τα ειδα και μου λεει τωρα κερδιζεις αλλα στο ριβερ θα εισαι χαμενος κριμα το καρε του Κ.

ΕΙΧΕ 78 ΚΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΦΛΟΠ ΗΤΑΝ ΟΙ 2 ΚΚ ΚΑΙ J KAΡΟ

θελετε την συνεχεια? τερν 9 καρο και ριβερ 10 καρο.

Άσχετο λίγο με το θέμα μας αυτό που θα πω τώρα, αλλά 5 χρόνια τώρα παρακαλάω να χάσω με αυτόν τον τρόπο έστω και μία φορά. Εσένα σου έτυχε 2 φορές μαζεμένες! Ζηλεύω :)

Ο λόγος που παρακαλάω να μου συμβεί αυτό είναι το λεγόμενο Bad Beat Jackpot. Εκεί που παίζω εγώ (αλλά και στα περισσότερα sites) αυτό το χέρι θα μου είχε αποφέρει τουλάχιστον 2,000 Ευρώ κάθε φορά που θα μου συνέβαινε, άρα θα ήμουν πανευτυχής!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

file goingup

eisai apolyta swstos alla egw den tha se zhleya an hsoyn sthn thesi moy giati aploystata to room poy epaiza den exei to bad beat jackpot.

kai sto deytero thema h topothethsi soy einai pali swsth asxeta an diafwnei kaneis.

moy aresei o dialogos mazi soy an kai diafwnoyme se arketa themata alla o tropos poy grafeis episyrei ton sevasmo toy anagnwsth pros ton grafonta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exei dikio o genok.....polles fores metraei perissotero to pws grafeis para to ti grafeis.

episios i topothetisi tou alexi einai poli swsti kata ti gnwmi mou,apla opws ksanaegrapsa,kalo einai na exoume ta matia mas anoixta kai na min vazoume paropides.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια καλησπέρα

Παρακολουθώ την συζήτηση για τα στημένα online παιχνίδια και πραγματικά εχω μείνει άναυδος.

Η απάντηση είναι απλή: εάν κάποιος πιστεύει -έστω και στο ελάχιστο- ότι τα Online παιχνίδια είναι στημένα το λιγότερο που έχει να κάνει είναι να σταματήσει να παίζει και μάλιστα άμεσα. Ο Παίκτης αυτός δεν έχει την παραμικρή δυνατότητα να κερδίσει. Είναι ένας φοβισμένος παίκτης που δεν έχει καμιά πιθανότητα να κερδίσει. Πάντως και με τον τρόπο που παρουσιάζεται το θέμα μάλλον κάποιος αφελής θα πίστευε ότι μια εταιρεία θα μπορούσε να στήνει παιχνίδια σε cash games τραπέζια των 0,25 0,50 ή 1 $ που παίζουμε οι περισσότεροι. Μάλλον αφελής θα ήταν κάποιος να πιστεύει ότι παίζει με έναν «στημένο παίκτη» σε τουρνουά των 20$!!!!!!!!! Και να του το λέει κιόλας!!!!!!!!!!!!! Είναι εκπληκτικό!!!!!!!!!!!!!! Αντί να μαθαίνουμε από τα λάθη μας ρίχνουμε το φταίξιμο στο «στήσιμο». Άντε να πιστέψω ότι κάποιος που ξέρει πολύ καλά από υπολογιστές, θα βρει έναν απροστάτευτο υπολογιστή και θα μπορεί να διαβάσει την οθόνη σου μαθαίνοντας έτσι τα φύλλα σου. Το τι φύλλα θα επακολουθήσουν πως μπορεί να το ξέρει; Πως μπορεί να ξέρει τι θα συμβεί μετά από 24 παρτίδες; Όταν μάλιστα δεν μπορεί να γνωρίζει το πώς θα αντιμετωπίσεις εσύ την συγκεκριμένη παρτίδα; Είναι και μες το μυαλό σου;

Ο τύπος εμφανώς σε αποδιοργάνωνε. Όταν είδε ότι πηγαίνεις all-in ήξερε ότι έχεις ένα μεγάλο χέρι και ευχόταν πραγματικά να έχεις 1-Κ γιατί να εάν είχες ένα μεγαλύτερο ζευγάρι από αυτόν, θα πάγωνε το δικό του αίμα. Τώρα το ότι έκανε set πραγματικά δεν βλέπω που είναι το παράξενο. Ειλικρινά αλλα μένω έκπληκτος με τις αφέλειες που ακούω. Όλα αυτά που περιγράφεται γίνονται στα live παιχνίδια!!!!!!!!!!! Κάνοτας μια επίσκεψη στο youTube θα δείτε πως «στήνει» ο dealer την Harman vs zeidman και δίνει στον αντίπαλο της ένα 7 καρό στο river, δίνοντας του μια φλος κέντα Σημείωση: ήταν το μοναδικό φύλλο που νικούσε το φουλ της κακομοίρας Harman και είχε μόλις 2% πιθανότητες να πεσει στο τραπέζι. Θα δείτε πως ο dealer «στήνει» τον Negreanu vs Hansen και δίνει στον Hansen στο turn -το μοναδικό φύλλο που νικούσε το σετ του 6 που είχε ο Ντάνιελ από το φλόπ- καρε του 5 για να παγιδεύσει τον αντίπαλο του-που πια έχει φούλ- και να του πάρει ένα τεράστιο πότ 600.000$. δείτε πως την ίδια μέρα ο dealer «στήνει» ξανά τον negreanu vs Lindgren και δίνει ένα καρέ του 8 στο turn καταστρέφοντας την κέντα της ντάμας που ειχε από το φλόπ ο Ντάνιελ. Δείτε και ακούστε την αντίδραση του όταν ακούει τον φίλο του Έρικ να του λέει all-in. Δεν λέει τίποτα λιγότερο τίποτα λιγότερο από ότι λέτε και εσεις. Σημειώνω ότι εκείνη την ημέρα ο ντάνιελ είχε χάσει από ανάλογα bad beat κοντά στο 1.000.000$ οπότε και είναι μάλλον εντελώς δικαιολογημένη η αντίδραση του. Εκείνη τη ημέρα σε αυτό το τραπέζι ΄πεσαν συνολικά 4 καρέ και πληρώθηκαν όλα αδρά, εκτός από το καρέ του 7 του Ντάνιελ όταν απέναντι πάλι στον Χάνσεν ο αντίπαλος του δεν είχε τίποτα και δεν είδε το στοίχημα, αφήνοντας τον Ντάνιελ να μονολογεί «αμ δεν σου δωσε τώρα και σένα ένα φουλ να στα πάρω πίσω»!!!!!!!!!!!!!!! Και είχε δίκιο!!!!!!! Μόνο ο ίδιος είχε την ατυχία με το μέρος του σήμερα. Δείτε εκπληκτικά διαβάσματα παικτών σε άλλους κορυφαίους παίκτες τα οποία τους τα λένε κιόλας!!!!!!! Δείτε τα πασαρίσματα κορυφαίων παικτών με φοβερά φύλλα που κανείς από εμάς δεν θα πάσαρε, όπως των λοζε Νταμάδων που είχε ο Ντουλ απεναντι στους ρηγάδες του αντιπάλου του διαβάζοντας εκπληκτικά το χέρι του!!!!!!!!! Αυτό νομίζω ότι ξεχωρίζει τον καλό παίκτη από έναν μέτριο παίκτη. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες. Τυχεροί παίκτες που θα κυνηγήσουν το απίστευτο υπάρχουν υπήρχαν και θα υπάρχουν. Μακροπρόθεσμα είναι οι χαμένοι. Τα περισσότερα που έχω διαβάσει εδώ είναι από λάθος παίξιμο (εκτός του καρέ του 1) που μας λέει ο genok. Πάντως εκείνο που δεν καταλαβαίνω φίλε GENOK είναι οτι αφου τα παιχνίδια είναι στημένα τότε πως έχεις κερδίσει αρκετά τουρνουά? Τα έστησες?

Πάντως τα περισσότερα που έχω διαβάσει έχουν προέλθει από λάθος παίξιμο. Θα σας γράψω μια προσωπική εμπειρία

Στο χέρι έχω 9-10 καρό. Το τραπέζι είναι pot limit 0,25-0,25 και το στακ μου είναι 45. Ειμαι στο small blind και το ραιζ 1,5 του under gun παίκτη έχουν δει 5 παίκτες. Συνολικό ποτ pre-flop 9$ στο φλοπ έρχεται 8-J-5 rainbow μιλάω πρώτος και λεω ντούκου το οποίο λένε και οι υπόλοιποι εκτός αυτού που μιλάει τελευταίος και ποντάρει 1$, τα βλέπω καθως έχω draw κέντα πάνω κάτω χωρίς κάν να το σκεφτώ και τα βλέπει και άλλος ένας μένοντας έτσι οι τρείς μας. Στο turn έρχεται 1 rainbow. Ντούκου οι δύο ποντάρει ένα 1$ ο τελευταίος και φυσικά τα βλέπω καθώς το ποτ ηταν τεράστιο σε σχέση με το ποσό που μου πόνταρε. Εξάλλου μία ντάμα ή ένα 7 μου έδινε nuts στο τραπέζι, τα βλέπει και ο άλλος. Στο river έρχεται Q!!!!!!! Αρχιζω να σκέπτομαι τι μπορεί να έχουν οι άλλοι για να ακολουθήσουν το στοίχημα μου, πιθανολογώ ότι σίγουρα κάποιος έχει 1 και πιθανόν με την Q να έκανε δύο ζευγάρια, καθώς κανείς δεν είχε ποντάρει δυνατά κάτι που πιθανόν να με είχε κάνει-το πιο πιθανό- να πάω πάσο και ποντάρω 5$ δολάρια τα βλέπει ο επόμενος και ο τελευταίος μου κάνει re-raise 15$ φυσικά του απαντώ τα ρέστα μου τα οποία βλέπει και ο επόμενος (όχι όλα) και ο τελευταίος που είχε αρχικό στακ 48 $ τα βλέπει και αυτός Πότ 125$ περίπου. Ανοίγουν τα φύλλα του τελευταίου –του τρίτου δεν τα είδαμε ποτέ, μάλλον είχε τα ζευγάρια- και βλέπω λοζέ Άσσους.!!!!!!!! Το τι μου έγραφε για 5 λεπτά δεν περιγράφεται ηλίθιο με ανέβαζε ηλίθιο με κατέβαζε. Τώρα ποιος είναι ο ηλίθιος ας βγάλετε τα συμπεράσματα μόνοι σας. Αν είχε κάνει δυνατά πονταρίσματα από την αρχή δεν θα διακινδύνευα όλο μου το στακ που με κόπο είχα κτίσει για να κυνηγήσω μια αμφίβολη κέντα και θα είχα πασάρει το φύλλο μου ιδίως στο turn. To ιδιο πάνω κάτω έκανε και φίλος μας με τα 6αρια, εάν ειχε ποντάρει τα ρέστα του στο φλόπ είναι σίγουρο ότι θα είχε πάρει το ποτ εκείνη την στιγμή. Επέλεξε slow play του βγήκε ανάποδα, όταν επαιξε τα ρέστα του(river) ηταν αδύνατο να πετάξει τον αντίπαλο του έξω που είχε κέντα. Άκουσα για J-4 άχρωμο να κερδίζει λέει 1-1.

Σε ένα τουρνουά –κοντά στις θέσεις που πληρώνουν- έχω chips κοντα στον μέσο όρο του τουρνουά. Είμαι στο small blind kai όλοι οι προηγούμενοι έχουν πάει πάσο και σκέφτομαι να κλέψω τα blinds. Κρατάω J-4 άχρωμο και κάνω ένα δυνατό raise 3 φορές επάνω να τον τρομάξω. Μου κανει re-raise -το χαμηλότερο που μπορεί να κάνει-. Έχοντας ήδη πληρώσει αρκετά στην μαλακία που σκέφτηκα συμπληρώνω να δω το φλοπ σκεπτόμενος ότι πιθανόν να έχω πέσει σε κανα μεγάλο λοζέ 1-1 ή Κ-Κ. το φλοπ ανοίγει 4-4-Q κάνω ντούκου Ο αντιπαλος μου είναι chip leader του τραπεζιου και 8ος στην γενική κατάταξη μου απαντάει με all in. Σκεπτόμενος τι έχει του γράφω στο chat γελώντας «σε λυπάμαι δυστυχώς οι 1-1 σου χάνουν………….. και τα βλέπω. Ανοίγουν τα φύλλα μας και έχει πράγματι 1-1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! στο turn έρχεται και ο J, έχω πλέον φουλ και αυτος πιθανότητες μόλις 5% φυσικά 1 δεν ήρθε ποτε στο river και πήρα ένα τεράστιο ποτ. Το τι ακουσα γιαυτο το χερι δεν περιγράφεται, 3-4 χέρια αργότερα και εχοντας γίνει πια ο chip leader toy τραπεχιού με τον ιδιο παικτη χωρίς δυνατά raise pre-flop και έχοντας στο χερι QQ ανοίγει στο φλόπ και άλλη χαρίζοντας μου ένα σετ all-in!!!!!!!, τα οποία βλέπει και αφήνοντας πάλι σύξυλο, τον αντιπαλό μου ο οποίος κρατουσε Κ-Κ (δεν ηρθε ποτέ )και τον πέταξα έξω από το τουρνουα!!!!!!!!!! Περιτό να πω ότι μεχρι να με σηκώσουν από εκεί, κανείς δεν έπαιζε μαζί μου κατι που με έκανε με δυνατα raise σε τακτα χρονικα διαστήματα να μαζεύω τα blinds του τραπεζιού.

Αν ηταν να κερδίζει πάντα το καλύτερο χερι pre-flop h sto flop τοτε θα τα δείχναμε εκεί και θα τελείωνε το παιχνίδι. Το παιχνίδι τελειώνει στο river κυριοι. Εάν έχει το καλύτερο χερι στο φλοπ θα πρέπει να ποντάρεις τοσο δυνατα ώστε να τρομάξεις τους αντιπάλους που ψάχνουν το απίθανο. Αν τα δουν και σε κερδίσουν μια φορά μακροπρόθεσμα εσεις θα βγείτε κερδισμένοι και οι «κηνυγοί» θαυμάτων χαμένοι. Αν εχω ιστορίες με bad beat ατελείωτες!!!!!! Εξάλλου εγώ χαμένος μέχρι στιγμής είμαι από το πόκερ. Όμως στα περισσότερα bad beat έφταιγα. Έβλεπα φύλλα που έπρεπε να είχα πάει πασο pre flop.

Eξάλλου τα πάντα εξαρτώνται από το πώς θα παιξεις εσύ.

Άλλη μια παρτίδα:

Εχω 8-3 μπαστουνια και είμαι στο μεγάλο blind no limit 0,25-0,50 το στοιχημα είναι 2$ Το raise τους ενός παικτη εχει δει άλλος ένας και ολοι οι άλλοι έχουν παει πάσο! Το σκέφτομαι 74$ στακ ότι πρέπει να μπω να δω το φλοπ και βλέπουμε. Μετά σκέπτομαι ότι τέτοιες μαλακίες βλέπω και μπλέκω σε bad beat και τελικά πασάρω.

Ανοίγει το φλοπ και πέφτει 3-3-8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αρχίζω και κτυπιέμαι πάνω στο πληκτρολόγιο που τσιγκουνεύτηκα 2$ να δω το φλόπ. Εκει που πραγματικά τα νευρα μου πήγαν να σπάσουν ήταν όταν οι δύο εναπομείναντες έπαιξαν τα ρεστα τους μετα από raise o ενας, all-in ο άλλος -δύο τεράστια στακ- και ποτ 165$ +74 τα δικά μου!!!!!!!!! Ωχ μαμα μου τι έχασα!!! Βλέποντας αυτό μάλλον πικράθηκα περισσότερο καθώς μονολογούσα τι καλύτερο μπορεί να έχουν τώρα αυτοί από το φουλ του 3 με 8αρια????????

Στο turn 6 στο river 5.

Ανοίγουν τα φύλλα και ο ένας είχε 8-8 και ο άλλος 1-1. φυσικά έχανα από το φουλ του 8 και θα είχα χάσει όλα μου τα λεφτά!!!!!!!!!!!!!

Μου την είχε στημένη και μένα ο dealer να τα δώσει στον παίκτη με τα 8αρια που ήταν κολλητάρια αλλά του την έκανα. lolololololololololololololol :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :P :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φιλε Αντωνη

ποτε δεν ειπα οτι ειναι στημενα ολα τα παιγνιδια.

εαν διαβασεις προσεκτικα τα ποστ μου και τα ποστ αλλων παικτων θα δεις οτι δεν μιλαμε για μεγαλα και αξιοπιστα sites αλλα εγω ειδικα εριξα το βαρος στα μικρα rooms.

και επι πλεον αυτα τα θαυματα που διαβαζεις εδω γιναν κατα 95% σε διαφορα rooms που ειχαν ομως το ιδιο λογισμικο η πλατφορμα αν προτιμας.

προ καιρου επαιζα σε ενα τουρνουα 8000$ δεν λεω το σαιτ

γιατι εχω χρηματα εκει ακου λοιπον .

ενας παικτης στους πρωτους γυρους εκανε συνεχεια all-in με οτι ναναι αφου ξοδεψε 3-4 rebuis αρχισε να σοβαρευεται εκανε ομως ολιν αλλα με καλο φυλλο ακου λοιπον τι επιασε μεχρι την ωρα που μειναμε 24 παικτες

4 φορες αα 3 φορες κκ 2 qq jj 99 88 44 55 22 1010

o 88 το επιασε 3 φορες το 66 4 φορες και πεταξε κοσμο και κοσμακη εξω εγω ειχα την τυχη η την ατυχια αν θες να μην εχω φυλλο οταν αυτος επιανε. ειχα ηδη μαζεψει αρκετα ουτως ωστε να ειμαι στο τελικο τραπεζι το οποιο πληρωνε αδρα ολη την δεκαδα.

ομως 3-4 φορες συναντιθικαμε με τον τυπο τις 2 απεφυγα τα ρεστα του στην αλλη μου πιρε αρκετα και βρεθηκα εκτος δεκαδος αλλα ειχα αρκετα ακομη ημουν 13ος στους 24 και πληρωνονταν 20.

εχω ΑΑ και εχει 3 6 κανς raise to pot απο 1600 το εκανα 6400 μου εκανε 12000 φλοπ ak4 μιλαγε πρωτος και μου λεει 24000 και του λεω ολα και μπηκε εκανε κεντα στο 7

αλλα δεν ειναι εκει το προβλημα . ακου τον διαλογο που ειχα μαζι του.

μου λεει bye ησουν ατυχος με συγχωρεις του λεω δεν ημουν ατυχος απλα εσυ εισαι man of ...... της εταιρειας δηλαδη και παιζεις για αυτην.

νο νο μου λεει. ναι ναι του λεω εγω και οι αλλοι παικτες αν δεις το chat αυτο πιστευουμε , οχι οχι μου λει απλα παιζω ποκερ και μονο στα τουρνουα επι ανταμοιβη

τωρα μπορεις να βγαλεις τα συμπερασματα σου.

οσον αφορα αν παιζω η οχι δεν το ξερεις για να το μαθης ομως σου λεω οτι παιζω μονο τουρνουα και σε 2-3 σαιτ παιζω και omaha στα table αυτα τα site ειναι pokerstars,

stan james, ladbrokes και που και που expekt h titan

οσον αφορα πως κερδιζω στα τουρνουα παιζω με πολυ θρασσος και μερικες φορες παιζω οταν εχω επαρκεια τσιπς οπως επαικσες εσυ το j4 στην αρχη ειμαι συντηριτικος και οταν το ποτ παει 75-150 αρχιζω τα raise και ειμαι πολυ επιθετικος η θα τα μαζεψω για να εχω αργοτερα στα μεγαλα blids η θα βγω απο το τουρνουα νωρις αν πεσω σε bad beat καικαλυτερα ετσι παρα να καθεσαι με τις ωρες

περιμενοντας το final table

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...