Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Έπαιξα λάθος ή ήμουν γκαντέμης (ή και τα 2)?


Recommended Posts

**** Hand 602302394 *****

0.25/0.50 Texas Hold'em (No Limit) - Σάββατο, 28 Απρίλιος 2007 9:37:21 μμ

Table TH 320 (Real/Cash Game)

PierunPol post SB 0.25

MORÝS post BB 0.50

** Deal **

shogun11 [Qs, Ks]

*** Bet Round 1 ***

shogun11 Call 0.50

Burnie2111 Fold

BlobmannDK Fold

JVTsnake Fold

Klukke75 Fold

suko79 Call 0.50

makezka Fold

Kykeliky Call 0.50

PierunPol Call 0.50

MORÝS Raise to 3.00

shogun11 Call 3.00

suko79 Fold

Kykeliky Fold

PierunPol Call 3.00

*** Flop(Board): *** : [Ac, 10s, Jd]

*** Bet Round 2 ***

PierunPol Check

MORÝS Bet 3.00

shogun11 Call 3.00

PierunPol Raise to 11.50

MORÝS Call 11.50

shogun11 All-in 38.75

PierunPol Call 38.75

MORÝS Fold

*** Turn(Board): *** : [Ac, 10s, Jd, 7d]

*** River(Board): *** : [Ac, 10s, Jd, 7d, 7c]

*** Showdown *** : Rake: 1.00 Total Pot: 98.00

PierunPol [Ad, Ah] Full house Win: 98.00

shogun11 [Qs, Ks] Ace high straight Win: 0.00

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nomizw oti ekanes lathos poy ekanes all-in egw tha ekana apla call sta 11 raise toy metepeita nikith

to all-in egw tha to ekana sto turn poy gkarize h kenta kai mallon tha efeyge o allos.

alla an dextoyme oti den ekanes lathos tote hsoyn pragmatika atyxos oxi omws gkantemhs.

gkantemhs legetai aytos poy xanei tetoia xeria 5 kai 10 fores

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eίμαι στο freeroll των 21.00 στο Asteriapoker κ έχουμε μείνει 15 άτομα,τα blinds 250-500 k έχω περίπου 12000 μάρκες.Είμαστε 8 άτομα στο τραπέζι,το οποίο δεν είναι ιδιαίτερα επιθετικό.Είμαι στη θέση under the gun κ μου μοιράζονται :Qh :Qc ,οπότε κάνω ενα μικρό ανέβασμα 1750 μάρκες για να έχω λιγότερους μέσα στο κόλπο.Στο button βρίσκεται ένας τυπάς αρκετά ενεργητικός με 15000 περίπου κ κάνει απλώς call με τους υπόλοιπους να πασάρουν αφού μέχρι τότε έπαιζα αρκετά σφικτά.Στο pot βρίσκονται 4250 μάρκες κ ανοίγει :Ad :Qd :5s .Κάνω bet 2200 μάρκες,αρκετά ριψοκίνδυνη κίνηση αφού σε περίπτωση που κυνηγάει κάποιο χρώμα του δίνω ευνοικά pot odds.O τυπάς το σκέφτεται λίγη ώρα κ κάνει call,κάνοντάς με σχεδόν σίγουρο οτι έχει είτε καποιο ισχυρό draw,πχ :Kd :Jd ,είτε :Ah :Kc.Αποκλείω το ενδεχόμενο να έχει :Ah :Qc ή :As :Ah καθώς σε τέτοια περίπτωση θα με ανέβαζε ή θα πήγαινε all in.Μέσα υπάρχουν 8650 μάρκες κ ανοίγει ένα ασήμαντο :9s στο turn.To ότι πλέον μέσα στο pot βρίσκονται αρκετά chips καθως κ το γεγονός ότι είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχω το καλύτερο φύλλο,με οδηγούν στην απόφαση να κάνω all in με τις υπόλοιπες 8000 περίπου μάρκες μου ώστε σε περίπτωση που κηνυγάει κάποιο φύλλο να τον αναγκάσω να πασάρει,ή στην καλύτερη για εμένα να έχει κάποιο :Ac :9c ή :Ac :Qs κ να με δει.Ο τυπάς κάνει call κ εκέι που ήμουν έτοιμος να του ρίξω μια μούτζα που με είδε,μου δείχνει :Ah :As .Πιστεύω ότι όσες φορές κ να έπαιζα το ίδιο κόλπο δεν θα μπορούσα να γλιτώσω τον αποκλείσμο,είδικα με το turn που άνοιξε.Εσείς τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eίμαι στο freeroll των 21.00 στο Asteriapoker κ έχουμε μείνει 15 άτομα,τα blinds 250-500 k έχω περίπου 12000 μάρκες.Είμαστε 8 άτομα στο τραπέζι,το οποίο δεν είναι ιδιαίτερα επιθετικό.Είμαι στη θέση under the gun κ μου μοιράζονται :Qh :Qc ,οπότε κάνω ενα μικρό ανέβασμα 1750 μάρκες για να έχω λιγότερους μέσα στο κόλπο.Στο button βρίσκεται ένας τυπάς αρκετά ενεργητικός με 15000 περίπου κ κάνει απλώς call με τους υπόλοιπους να πασάρουν αφού μέχρι τότε έπαιζα αρκετά σφικτά.Στο pot βρίσκονται 4250 μάρκες κ ανοίγει :Ad :Qd :5s .Κάνω bet 2200 μάρκες,αρκετά ριψοκίνδυνη κίνηση αφού σε περίπτωση που κυνηγάει κάποιο χρώμα του δίνω ευνοικά pot odds.O τυπάς το σκέφτεται λίγη ώρα κ κάνει call,κάνοντάς με σχεδόν σίγουρο οτι έχει είτε καποιο ισχυρό draw,πχ :Kd :Jd ,είτε :Ah :Kc.Αποκλείω το ενδεχόμενο να έχει :Ah :Qc ή :As :Ah καθώς σε τέτοια περίπτωση θα με ανέβαζε ή θα πήγαινε all in.Μέσα υπάρχουν 8650 μάρκες κ ανοίγει ένα ασήμαντο :9s στο turn.To ότι πλέον μέσα στο pot βρίσκονται αρκετά chips καθως κ το γεγονός ότι είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχω το καλύτερο φύλλο,με οδηγούν στην απόφαση να κάνω all in με τις υπόλοιπες 8000 περίπου μάρκες μου ώστε σε περίπτωση που κηνυγάει κάποιο φύλλο να τον αναγκάσω να πασάρει,ή στην καλύτερη για εμένα να έχει κάποιο :Ac :9c ή :Ac :Qs κ να με δει.Ο τυπάς κάνει call κ εκέι που ήμουν έτοιμος να του ρίξω μια μούτζα που με είδε,μου δείχνει :Ah :As .Πιστεύω ότι όσες φορές κ να έπαιζα το ίδιο κόλπο δεν θα μπορούσα να γλιτώσω τον αποκλείσμο,είδικα με το turn που άνοιξε.Εσείς τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

goingup έγραψε:

**** Hand 602302394 *****

0.25/0.50 Texas Hold'em (No Limit) - Σάββατο, 28 Απρίλιος 2007 9:37:21 μμ

Table TH 320 (Real/Cash Game)

PierunPol post SB 0.25

MORÝS post BB 0.50

** Deal **

shogun11 [Qs, Ks]

*** Bet Round 1 ***

shogun11 Call 0.50

Burnie2111 Fold

BlobmannDK Fold

JVTsnake Fold

Klukke75 Fold

suko79 Call 0.50

makezka Fold

Kykeliky Call 0.50

PierunPol Call 0.50

MORÝS Raise to 3.00

shogun11 Call 3.00

suko79 Fold

Kykeliky Fold

PierunPol Call 3.00

*** Flop(Board): *** : [Ac, 10s, Jd]

*** Bet Round 2 ***

PierunPol Check

MORÝS Bet 3.00

shogun11 Call 3.00

PierunPol Raise to 11.50

MORÝS Call 11.50

shogun11 All-in 38.75

PierunPol Call 38.75

MORÝS Fold

*** Turn(Board): *** : [Ac, 10s, Jd, 7d]

*** River(Board): *** : [Ac, 10s, Jd, 7d, 7c]

*** Showdown *** : Rake: 1.00 Total Pot: 98.00

PierunPol [Ad, Ah] Full house Win: 98.00

shogun11 [Qs, Ks] Ace high straight Win: 0.00

Φοβερή παρτίδα

απο τις πιο απίστευτες

Κριμα

Ειχες 77% να κερδισεις και ας σου ελεγε οτι ειχε ο αλλος ΑΑ

Δεν πειράζει παμε για άλλα

eh1mydodzzwzaqvxiyjy.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι απίθανη παρτίδα πράγματι. Κρίμα που ήμουν από το losing side.

Πάντως τα στατιστικά που δίνει το pokerlistings δεν είναι σωστά.

Καταρχήν δεν υπάρχει 0% για ισοπαλία (KQ στο turn και river), υπάρχει 0,45%

Δεύτερον ο τύπος έχει 7 outs για νίκη στο turn (ένας Α, 3 J, 3 10) και 10 outs στο river (τα προηγούμενα + 3 απ΄ότι φύλλο ανοίξει στο turn), ενώ εγώ δεν έχω redraws.

Σύνολο 7/47 + 10/46 = 36% και όχι 22% που λέει το pokerlistings.

Πάμε γι' άλλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...