Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ανάληψη από pokerstars..


JohnnyPante

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια ειμαι σχετικα νεος στο ποκερ ασχολουμαι περιπου 2χρονια και παιζω τους τελευταιους μηνες pokerstars..ομως θελω να κανω μια αναληψη γιατι τα πηγαινω σχετικα καλα..εχω κανει καταθεση με paysafe και δεν εχω μπλεξει με τραπεζες καθολου..ομως οι μονοι τροποι για αναληψη που μου δινει ειναι neteller; check in; και νομιζω wire transfer; και δεν μπορω να καταλαβω πως μπορω να κανω μια αναληψη..μηπως μπορει να βοηθησει κανενας εμπειρος που να εχει κανει αναληψεις απο pokerstars?σας ευχαριστω πολυ!!!:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η neteller είναι ένα «ηλεκτρονικό πορτοφόλι». Την χρησιμοποιείς σαν ενδιάμεσο για να μεταφέρεις χρήματα από κάρτες σου (πιστωτικές και προπληρωμένες) και τραπεζικούς λογαριασμούς σε site όπως το pokerstars (ο όρος είναι merchant) ή και σε άλλα μέλη της neteller. Και ανάποδα φυσικά.

Πήγαινε στην σελίδα της neteller και κάνε έναν λογαριασμό. Δεν θυμάμαι ακριβώς την διαδικασία εξακρίβωσης των στοιχείων σου. Πιθανότατα θα τους στείλεις με fax ή email σκαναρισμένη ταυτότητα (καλύτερα στείλε το δίπλωμα οδήγησης) και κάποιον πρόσφατο λογαριασμό. Μπορεί να σου στείλουνε μια επιστολή με το ταχυδρομείο με κάποιο στοιχείο που θα το εισάγεις στην ιστοσελίδα έτσι ώστε να εξακριβώσουνε την διεύθυνση σου. Μπορεί να κάνω λάθος καθώς έχουν περάσει μερικά χρονάκια.

Εφόσον γίνουν τα παραπάνω θα κάνεις register τον τραπεζικό σου λογαριασμό. Θα δώσεις δηλαδή το IBAN (international bank account number) του λογαριασμού σου καθώς και όνομα τράπεζας κτλ, και θα σου κάνουν μια πολύ μικρή κατάθεση. Κάποια λεπτά. Όταν τα λάβεις (3 -5 μέρες υπολόγισε) θα εισάγεις το ακριβές ποσό που έλαβες σε κάποια φόρμα στο site. Έτσι θα εξακριβώσουν ότι αυτός ο λογαριασμός ανήκει σε εσένα.

Όταν ολοκληρωθούν τα παραπάνω, θα κάνεις withdraw από το cashier δίνοντας το account id της neteller. Το stars θα μεταφέρει τα χρήματα σου στην neteller αυθημερόν (χωρίς χρέωση) και από εκεί θα τα μεταφέρεις στον τραπεζικό λογαριασμό σου. Η neteller θα σε χρεώσει για αυτήν την συναλλαγή γύρω στο 3-4% του ποσού που μεταφέρεις. Τα λεφτά θα κάνουν 3-5 εργάσιμες μέρες να μπουν στον λογαριασμό σου.

Μπορεί να φαίνεται τρελή μανούρα αλλά δεν είναι. Εφόσον ξεμπερδέψεις με την εξακρίβωση, η όλη διαδικασία ανάληψης θα είναι 2 βήματα από εκεί και πέρα.

Αν επιτρέπει να κάνεις ανάληψη σε moneybookers κάνε εκεί λογαριασμό imo. Μου φαίνονται πιο σοβαροί (σου στέλνουνε email για failed logins, ελέγχουν τα Ip όταν κάνεις login), νομίζω ότι δεν είχαν τα μπλεξίματα που είχε η neteller με τους αμερικάνους και μπορεί να κάνω λάθος αλλά πρέπει να χρεώνουνε και λιγότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια..μηπως μπορω μεσω neteller να τα μεταφερω και σε μια visa electron και οχι σε τραπεζικο λογαριασμο??η electron ειναι προπληρωμενη γι αυτο το λεω.:huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού η pokerstars σου δίνει το δικαίωμα να κάνεις wire transfer απευθείας στο λογαριασμό σου γιατί να πληρώνεις την προμήθεια στη neteller;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν επιλέγεις cash out και αφού συμπληρώσεις το ποσό ανάληψης σου δίνει τρεις επιλογές (τουλάχιστον σε μένα):

neteller

wire transfer

check

Αν επιλέξεις wire transfer θα καταχωρίσεις όλα τα απαιτούμενα στοιχεία του τραπεζικού σου λογαριασμού (θα βρεις από την τράπεζά σου ότι χρειάζεσαι) και θα προχωρήσεις σε ανάληψη σε αυτόν. Υπάρχει μια μικρή επιβάρυνση από την τράπεζά σου αλλά δεν συγκρίνεται σε καμία περίπτωση με τις κρατήσεις της neteller.

Αυτό που δεν γνωρίζω να σου πω είναι αν υπάρχει πλαφόν στο ποσό ανάληψης για να χρησιμοποιήσεις wire transfer.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια..wire transfer σε προπληρωμενη visa electron που εχω γινεται ομως??γιατι στην προπληρωμενη δεν εχεις λογαριασμο στην τραπεζα γι αυτο το λεω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου εχεισ προπληρωμενη -κανε μια καταθεση απο την καρτα σου (τη minimum 10 euro)για να ενεργοποιηθει kai meta apo 48 ωρες θα μπορεισ να κανεις cash out και να επιστρεψεις οτι ποσο θες στην προπληρωμενη visa. μπορεισ βεβαια αν δεν θες να χρησιμοποιεις την δικη σου visa να κανεις μεταφορα των δολλαριων σου μεσω της επιλογης transfer funds στον λογαριασμο καποιου λογαριασμου γνωστου σου που εχει περασμενη visa και να κανει αυτος την αναληψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...