Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Cash hand II


holdemgr

Recommended Posts

(Sry gia ta greeklish alla paizw taytoxrona)

Idio site me to prohgoueno hand

6-max £1.5/3 o CO anoigei sta £9. O typos einai kako weak tight fish synithws kanei limp preflop

Kanw call sto button me :Qh :Jh Ta blinds fold

Heads-up sto flop: :7s :Qs :Tc

Kanei bet sta £15 call egw

Turn: :Ts

Kanei bet sta £30 wtf call

River: :2d

Kanei bet £40 se peripou £110

Phgainw all-in

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vatal έγραψε:

to weak tight einai geniko read kai diskolevomai na pistepsw oti ena kako fish 8a foldarei kati kalitero apo AQ

fold sto turn?

Γενικά ναι, ειδικά χωρίς να'χουμε σπαθί

Εδώ έκανα call γιατί πιστεύω ότι παίζει έτσι στανταρτντ με ΑΚ και ότι δεν κάνει ποτέ 3-barrel. Και βέβαια έχοντας θέση πάντα μπορείς να κάνεις turn your hand to a bluff στο river (lol)

Δε νομίζω ότι κάνει ποτέ call με AQ (δεν είχα και κακό image ή ηταν τιλταρισμένος) αλλά δεν είμαι σίγουρος για ΑΑ/ΚΚ αλλά για κάποιο λόγο πιστεύω ότι τέτοια fish δε θέλουν να φάνε "bad beat" με ΑΑ/ΚΚ και κάνουν bluff catching (check call)

Η αλήθεια είναι ότι χρειάζομαι πολύ καλύτερα reads για τέτοια play και απ'αυτή την άποψη μάλλον λάθος το play μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν ειμουν ο holdemgr,θα απανταγα fold pre flop.Οτι απαντας σε οσες πασες απαντας!!!!!

Φιλικο πικαρισμα ειναι αυτο,αλλα και παρατηρηση,καθως στο 99% των απαντησεων σου σε αναλογα ποστ,πρωτιμας να βγαλεις την ουρα σου απ εξω...

Επειδη ειμαι ο nikthegr,θα πω ασφαλως call pre flop και ασφαλως δεν τιθετε θεμα να κανω κολ στο φλοπ. Raise 50 να δω τι μου γινετε.Και για να πληρωσει λιγο ακριβα αν εχει draw.

Αν κανει call θα παιξω υπερβολικα επιφυλακτικα.

Αν παιξω οπως επαιξες,θα παιξω μετα επισεις επιφυλακτικα...απλα call,στα νορμαλ μπετ που σου εκανε.Τα fish που λες,με νατς πονταρουν πιο...σεμνα.Ψιλοσλοουγ....Δεν παιρνουν ποτε το μαξιμουμ βαλιουμ ποτ....Καλη ωρα οπως η πασα που μας περιγραφεις....

Αναλογα τα read ,λογικοτατο και το fold στο river

Σε καμια περιπτωση αν θελω να κανω move, δεν θα τo κανω στο river....

Ετσι θα επαιζα εγω,σεβαστη η αποψη σου,μπορει να ειναι πιο σωστη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν λέω weak tight fish εννοώ τη συνομοταξία που πιστεύει ότι έιναι πάντα beat όταν δεχτεί raise κλπ. Τέτοιοι παίκτες εμφανίζονται συχνά στο συγκεκριμένο site. Χαρακτηριστικό παίξιμο που έχω δει είναι να κάνουν υπερήφανα fold με ΑΤ σε παρόμοια περίπτωση με τη σκέψη "δεν κερδίζω τίποτα πλέον όταν μου κάνουν raise" (που βασικά είναι σωστή σκέψη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

erotisi: se poio site iparxoun tosa fish se tetoio level?

se Pstars px. akoma kai se level 0,5/1 $ den iparxoun tosa.

Ladbrokes?

kai an i apantisi einai ladbrokes, kserei kaneis an dinei rakeback?

Thanks kai bravo gia ta videakia sou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikthegr έγραψε:

Αν ειμουν ο holdemgr,θα απανταγα fold pre flop.Οτι απαντας σε οσες πασες απαντας!!!!!

Φιλικο πικαρισμα ειναι αυτο,αλλα και παρατηρηση,καθως στο 99% των απαντησεων σου σε αναλογα ποστ,πρωτιμας να βγαλεις την ουρα σου απ εξω...

Ένσταση εδώ! Νομίζω με αδικείς με το 99%. Όποιος διαβάσει τις απαντήσεις μου σε ποστ στρατηγικής κατά το παρελθόν θα δει ότι είμαι από εκείνους που έχουν ξοδέψει τον περισσότερο χρόνο απαντώντας σε θέματα στρατηγικής. Άσχετα αν οι απαντήσεις μου είναι σωστές η λάθος ή απαράδεκτες, νομίζω ότι πρέπει να μου αναγνωριστεί τουλάχιστο η καλή θέληση

Όσον αφορά το "fold preflop". Όσες φορές το έγραψα πιστεύω ότι ήταν η καλύτερη απάντηση. Δε θέλω να βγάλω την ουρά μου αλλά να τονίσω όσο πιο έντονα γίνεται τη σημασία της επιλογής hands preflop.

Χωρίς αμφιβολία είναι (η επιλογή prflop hands) το πρώτο και απαραίτητο βήμα για να γίνει κανείς solid παίκτης. To να παίζεις μέτρια hands εκτός θέσης είναι από τα μεγαλύτερα εμπόδια στο να κερδίζεις στο πόκερ. Ευχαριστώ απεριόριστα όσους με εκνεύρισαν κι εμένα στα πρώτα βήματα μου πιπιλίζοντας: "fold preflop" (Όχι ότι έβαλα και μυαλό βέβαια lol)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dandan.de έγραψε:

erotisi: se poio site iparxoun tosa fish se tetoio level?

Υποθέτω ότι εννοείς εμένα :(

Το site είναι και θα παραμείνει μυστικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

i erotisi mou itan outos i allos xazi.

to poios einai fish einai poli sxetiko.

kapoios pou einai fish gia sena mporei na einai winning player gia mena.

oso gia to site krata to mistiko, ok...;)

PS: vgale kai alla videakia, mathainume mikres leptomeries pou sto cash game mas glitonun kapoies ekatontades euro kathe mina.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

Ένσταση εδώ! Νομίζω με αδικείς με το 99%. Όποιος διαβάσει τις απαντήσεις μου σε ποστ στρατηγικής κατά το παρελθόν θα δει ότι είμαι από εκείνους που έχουν ξοδέψει τον περισσότερο χρόνο απαντώντας σε θέματα στρατηγικής. Άσχετα αν οι απαντήσεις μου είναι σωστές η λάθος ή απαράδεκτες, νομίζω ότι πρέπει να μου αναγνωριστεί τουλάχιστο η καλή θεληση

Δεκτη η ενσταση...Καταλαβες ομως τι εννοω.Πολλες φορες για τον αλφα βητα λογο αποφασιζουμε να κανουμε και καποια κακα call.Αυτα ειναι βεβαια που μας βαζουν σε περιπετειες.Ε,η απαντηση φολντ πρηφλοπ,παραειναι ευκολη.Και σωστη!Ο σκοπος ειναι ομως να ανταλαξουμε αποψεις για τα δυσκολα ε?Η αποψη σου παντα ειναι σεβαστη(οπως και ολες οι αλλες),καθως εισαι ενας διαβασμενος παικτης που εχει αφιερωσει απειρες ωρες για ποκερ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai, opws eipa thelw na tonisw oti polles fores akoma ki an kapoios rwtaei "ti na kanw twra postflop" h apanthsh einai fold preflop giati ekei einai pou xanontai ta xrhmata tou

px postarei kapoios:

"Exw KTo sto MP kai kanw limp, to button kanei raise 3x kai kanw call. Flop :Kh :7h :9c check call Turn :2s Check egw, kanei bet

Ti na kanw twra? O antipalos einai poly kalos ki epithetikos"

Yparxei apanthsh? Oxi.

To shmeio pou exoume na paroume apofsh me to kalytero dyanto expectation einai preflop

Postflop exoume top pair alla eimaste ektos theshs kai dexomaste piesh. Ti exei o allos? Mporei na mas exei dominated alla mporei kai na kanei light 3bet preflop kai na askei piesh post gnwrizontas oti paizoume polla hands kai kata pasa pithanothta den eimaste arketa dynatoi

Pes oti paizoume TAG preflop

Kat'arxhn de tha paiksoume KTo alla KQ/AK ante kai KJs

Kai tha anoiksoume me raise. An dextoume call kseroume oti synithws den eimaste dominated (giati ta AK alla kai KQ kapoies fores kanoun 3bet)

Epishs sto flop spania tha dextoume piesh apo air/semibluffs kai sthn telikh an nomizoume oti mplofarei kapoies fores den exoume problhma na kanoume call down me toppair top/good kicker h na paiksoume gia stacks klp

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...