Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Nέα πλατφόρμα Οngame 5!


Recommended Posts

** Αυτό το θέμα ασχολείται με το άρθρο: Nέα πλατφόρμα Οngame 5! **

''Η αναβάθμιση δεν έχει ξεπεράσει ακόμη το 50%, αφήνει όμως ήδη θετικές εντυπώσεις!''

Πλάκα κάνετε?Ρωτήστε τα παιδιά στο chat του poker.gr τί κράξιμο έπεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλε GeorgeSadoor

μια και είμαι εγώ ο συντάκτης της πρότασης που ανέφερες, θα σου τη δικαιολογήσω.

Η αναβάθμιση αφήνει θετικές εντυπώσεις στα εξής:

1. Resizable tables. Eίναι πολύ σημαντική αυτή η αλλαγή, ειδικά για τους παίκτες που κάνουν multi tabling σε πάνω από 4 τραπέζια. Η παλιά πλατφόρμα είχε τα mini tables τα οποία ήταν πολύ... mini τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα. Νομίζω ότι κρίνεται θετική αυτή η αλλαγή για οποιονδήποτε multi tabler που σέβεται τον εαυτό του.

2. Το Lobby των τουρνουά είναι σαφώς βελτιωμένο, χωρίς αμφιβολία. Παλιά δεν υπήρχε κατάταξη των παικτών, έπρεπε να ανοίγεις συνέχεια browser. Παλία δεν υπήρχε prize structure, δεν είχε όλες τις πληροφορίες που χρειάζεται ένας παίκτης τουρνουά, έπρεπε να ανοίγεις συνέχεια παράθυρα και να κάνεις refresh. Για οποιονδήποτε tournament παίκτη η αλλαγή αυτή κρίνεται θετική.

3. Aπεικόνιση των hands στο δεξιό τμήμα, που δεν υπήρχε παλιά, έδειχνε μόνο τα φύλλα μέσα στο chat. Πολύ σημαντική αλλαγή, είσαι συγκεντρωμένος σε άλλο τραπέζι και μετά μπορείς να δεις το hand που δε συμμετείχες χωρίς να χρειαστεί να "διαβάζεις".

4. Προσθήκη των antes. Τα αντε είναι μέρος των μεγάλων τουρνουά πόκερ offline παγκοσμίως και των μεγαλύτερων online. H προσθήκη τους θα κάνει το tournament play σίγουρα καλύτερο και με μεγαλύτερο κύρος, αφού θα προσελκύσει και περισσότερους παίκτες που έχουν μάθει (γιατί αυτό είναι το σωστό) να παίζουν με αντε.

Αυτές είναι μερικές από τις θετικές παρατηρήσεις μου. Για τα αρνητικά σχόλια που αναφέρεις, και που αναφέρθηκαν και στο φόρουμ μας, έχουν να κάνουν με... avatars και κάποιες καθυστερήσεις στις πιστώσεις χρημάτων. Για τα avatars, οκ, σε άλλους αρέσουν σε άλλους όχι, προσωπικά δεν έπαιζα ποτέ με avatars.

Οι καθυστερησεις δεν είναι φυσικά στα "συν" αλλά μια μικρή ανοχή από όλους μας είναι εύλογη, η ongame είναι ένα τεράστιο δίκτυο που αυτή τη στιγμή δουλέυει η μισή με νέο λογισμικό και η άλλη μισή με το παλίο. Δεν έχει τελειώσει ακόμη η αναβάθμιση και οι συναλλαγές είναι πολύ ευαίσθητο θέμα, καλύτερα να υπάρξει μια καθυστέρηση παρά να υπάρξουν λάθη. Καθυστέρηση υπήρξε, λάθη όχι.

Σε γενικές γραμμές ό,τι καινούριο είδα μου φάνηκε θετικό GeorgeSadoor και αυτή την άποψη εξέφρασα ως συντάκτης του άρθρου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

baskont έχεις απόλυτο δίκιο για όλες τις αλλαγές όντως θα αναβαθμιστεί αισθητά.

Τα πιο πολλά στοιχεία που αναβαθμίζονται είναι εύστοχα και για όσους περίμεναν τόσο καιρό αξίζει λίγο ακόμα η προσμονή..

Μπράβο στην ongame !!:lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρα πολυ ωραια αυτα που διαβαζω...

Αλλα εδω και καποια ωρα προσπαθω να κατεβασω το λογισμικο και παιρνω το μηνυμα update failed....

Εχει καποιος αλλος παρομοιο προβλημα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδια να ρωτησω εγω κατι?σημερα μπηκα πρωτη φορα στο new software και ειδα οτι λειπει το session browser και γενικα τα stats.επισης σε εμενα δε λειτοyργει το holdem manager και μαλλον εχει να κανει με το sesbrow.εχει καποιος αλλος προβλημα με το hm η το pt?και ξερει κανεις αν θα προσθεθει το sessbr ξανα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pokerovios έγραψε:

παιδια να ρωτησω εγω κατι?σημερα μπηκα πρωτη φορα στο new software και ειδα οτι λειπει το session browser και γενικα τα stats.επισης σε εμενα δε λειτοyργει το holdem manager και μαλλον εχει να κανει με το sesbrow.εχει καποιος αλλος προβλημα με το hm η το pt?και ξερει κανεις αν θα προσθεθει το sessbr ξανα?

Η αναβάθμιση θα κρατήσει μιά βδομάδα και όπως λέει και το άρθρο δεν εχει ολοκληρωθεί ούτε το 50%.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ta perissotera kata th gnwmh mou einai 8etika, kai ta antes kai h aukshsh twn starting stacks sta megalytera tournoua. Omws proswpika pou logw dia8esimou xronou prsospa8w na ginw kalyteros sta turbo, ta 3lepta me ante to ka8istoun apagoreytiko. eilikrina aporw me osous mporoun kai exoun edge se ayta.

Th megalyterh allagh omws thn eida molis twra sto agaphmeno mou brazil rebuy me 5,50+, pou synthrei to bankroll mou edw kai mhnes, pou ta 6min eginan 12, dhl entelws allo tournoua. problepw trelo downswing...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oson afora ta hand histories...dokimasa na travixw dedomena me PokerTracker3 kai mou vgazei mhnymata pou den evgaze palaiotera ths morfhs :

OnGame: Loading hand history file: C:UsersVenoxAppDataLocalP5Poker.grhandhistoryhandhistory.log

2009/06/11 17:21:43: OnGame: Warning: Unrecognized game type: Seat 3: BanditDriver ($8.65), net: -$0.10

2009/06/11 17:21:43: OnGame: Warning: Unrecognized game type: Seat 4: p4rasite ($9.10), net: -$0.90

2009/06/11 17:23:10: OnGame: Warning: Unrecognized game type: Seat 4: p4rasite ($4.65), net: -$4.45

2009/06/11 17:23:10: OnGame: Warning: Unrecognized game type: Seat 7: daneva ($3.37), net: -$0.10

2009/06/11 17:23:10: OnGame: Warning: Unrecognized game type: Seat 8: kody007 ($4.54), net: -$0.10

2009/06/11 17:24:06: OnGame: Warning: Unrecognized game type: Seat 7: daneva ($3.32), net: -$0.05

2009/06/11 17:24:06: OnGame: Warning: Unrecognized game type: Seat 8: kody007 ($4.44), net: -$0.10

2009/06/11 17:24:06: OnGame: Warning: Unrecognized game type: Seat 1: raian57 ($5.69), net: -$0.20

2009/06/11 17:24:06: OnGame: Warning: Unrecognized game type: Seat 3: BanditDriver ($4.21), net: -$4.65, [Ac, Jh] (TWO_PAIR ACE, KING)

2009/06/11 17:24:47: OnGame: Warning: Unrecognized game type: Seat 3: BanditDriver ($3.46), net: -$0.75

xwris na apothikevei plhrofories.

Epishs to arxeio handhistory.log exafanizetai otan den eimai syndedemenos sto poker.gr (den gnwrizw an ayto ginotan kai palaiotera).

An kapoios allos eixe provlima me to Pokertracker3 sth nea platforma kai mporese na to antimetwpisei tha parakalousa na voithisei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπαρχουν ακομα παικτες που εχουν προβλημα συνδεσης η μονο εγω??γενικα δεν εχω καταφερει να μπω απο τοτε που αρχισαν οι αλλαγες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Xtes to egkatestisa kai h CPU mou apo tote douleue me 80 - 90 %.

Prin apo ligo skeftika na to apegatastisw (kathws htan to teleytaio pragma poy egatestisa) kai hremise kateytheian..

As to dei kapoios thn CPU ston ypologisti toy gia na dw an ontws itan ayto

Thanx gia opoion kanei ton kopo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα σε όλους σας

Καθυστέρησα να απαντήσω για να μαζευτούν κάμποσες απορίες και ερωτήματα, τα οποία απαντώνται στο σχετικό post στο forum του Poker.gr, το οποίο ανανεώνται συνεχώς και το οποίο θα σας συνιστούσα να το διαβάσετε.

http://www.poker.gr/forum/forum_posts.asp?TID=545

JeanJk σε όποιο Η/Υ και να το δοκίμασα, παλαιό ή πιο σύγχρονο, το CPU λειτουργεί κάτω από 50%

φιλικά

Πάνος

ΥΓ. Και για άλλη μια φορά να ζητήσω την κατάνοησή σας στα οποια προβλήματα που προκάλεσε η μετάβαση από το Ρ4 στο Ρ5. Ναστε σίγουροι οτι το αποτέλεσμα θα μας/σας δικαιώσει όλους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

birbilisgr έγραψε:

υπαρχουν ακομα παικτες που εχουν προβλημα συνδεσης η μονο εγω??γενικα δεν εχω καταφερει να μπω απο τοτε που αρχισαν οι αλλαγες.

oyte ego file ta katafera akoma

kane apegkatastasi moy eipan kai meta egkatastasi xana alla tipota

mallwn mas dioxan :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fridis έγραψε:

birbilisgr έγραψε:
υπαρχουν ακομα παικτες που εχουν προβλημα συνδεσης η μονο εγω??γενικα δεν εχω καταφερει να μπω απο τοτε που αρχισαν οι αλλαγες.

oyte ego file ta katafera akoma

kane apegkatastasi moy eipan kai meta egkatastasi xana alla tipota

mallwn mas dioxan :laugh: :laugh:[/quote:2ptqyhsv]

τελικα μπηκα σημερα ειχα παλι κατι προβληματα αλλα με βοηθησαν τα παιδια του poker.gr απο το chat.

μακαρι να με διωχναν να σταματησω να χανω :laugh: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Agapite saras, exeis na prostheseis kati ousiastiko sto forum tou Pokerland?

Sorry pou sto lew alla ta sxolia sou einai apla...grafika!

Xwris kamia ousia, sobarotita. Mpaineis, katigoreis kai feugeis...

Twra an eimai asxetos, as me krinei kalytera i pokeriki koinotita.

Esy krypsou, opws oloi oi omoioi sou, pisw apo tin anwnimia tou internet...

Kalo sou bradu kai perastika

Panos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...