Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

neos sto poker ......i love this game


Recommended Posts

Kalimera se oloys sas...Eimai o Giannis kai paizw poker edw kai 6 mines....Simera graftika sto site kai to ekana giati pragmatika ginete poly kali doyleia edw mesa..Eimai edw giati hriazomai help aptous pio palious edw mesa.Edw kai 6 mines paizw toylahiston 6 writses ti mera...Paizw cash 0,05-0,10 kai protimaw ta mikra toyrnaments gia ekpedefsi..Mi me rwtisei kaneis an ehw hasei hrima giati tin apantisi ti xerete..Exaloy 6 mines paizw akoma de perimenw thavmata.Sevomai toys palioys paihtes kai otan hanw xerw oti ekana lathos egw kai mono egw.Thas dwsw ena paradigma kai thelw an mpwrite na apantisei kapios...Katarhin paizw sti bwin poker.Prin 3 vdomades kerdisa se ena prokrimatiko ena isitirio 190+10 gia to teliko me tis 250000.Epatha plaka...De mpwroysa na to pistepsw oti kerdisa 1 isitirio tetias axias.Vlepete eimai kainoyrgios sto poker kai de perimena na paixw sto teliko gia ta 250000...Xekinise o telikos me 1570 peripoy simetohes kai 2500 chips o kathe paihtis.Sta 45 lepta agona eiha 3700 chips kai moy erhontai 10-10 mesea thesi.Mesa sti partida emeine o Big Blind egw kai o telefteos paihtis.To blind 40-80.Blepw to blind kai o telefteos kanei relans sta 160.O big blind paso kai egw mesa sta 160.katarhin ekana kala poy mpika i oxi;;;;Sinehizw filoi moy.Anigei flop JTA anomioy hrwmatos.Skeftomai ligo kai pataw 80 na dw kata poso axizei to filo pou ehei kai htipaei relans...Moy xanakanei relans sta 160 ......kai ta vlepw kai anigei sto tern k. Hrwma den evgene me tipota.Shimatizotan idi wmos mia dynati kenta..Pws eprepe na praxw egw ekini tin wra,,,giati egw patisa ntoykou fovoumenos oti ehei ti ntama kai moy vazei 250.ta vlepw kai anigei sto river 3 ...Lew mesa moy na deis poy me travaei sta dihtia toy na moy ta faei ola ta chips kai pataw ntoykoy....Ekana tragiko lathos giati pige all in me 5000 chips.Kai lew ehei kenta o magas kai paw paso poy ama ta evlepa ti sigekrimeni stigmi eprepe na valw ola moy ta chips.To apotelesma itan tragiko gia mena.Moy edixe ta fila toy kai emeina m....as.Eihe mono ena k.Itan i kaliteri efkeria me 3 T na parw ti partida kai ilikrina fovithika kai piga paso.Tha moy peite twra ti doyleia eheis re Gianni se tetia toyrnoua ....Ehei kaloys pehtes enas telikos ton 250 xiliadon kai den eiha kamia doyleia na pexw ....ohi akoma toylahiston.Afta gia tin wra.Kali mera se oloys kai an mpwrei as moy dwsei kapios kamia simvoyli.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατά τη γνώμη μου ήταν πολύ παθητικό το παιξιμο σου απο την αρχή.

Εκανες μόνο limp... Εκανες μικρό πονταρισμα στο flop (δεν παιρνεις ετσι πληροφοριες) και εδειξες μεγαλη αδυναμια στα υπολοιπα streets.

Θα έπρεπε να είσαι εσύ ο raiser.

Καλώς ήρθες!

Υ.Γ. Προσπαθησε να αποφύγεις τα greeklish. Τα αποφεύγουμε οι περισσότεροι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katarxin kalosorises file mou stin oikogenia mas. Opos ipe kai o filos o marios epekses poli pathitika. I gnomi mou oti den eprepe kan na kanis limp alla na aniksi to pot , na kanis lead oloi tin diarkia tou pontarismatos kai etsi tha ikseres pou akrivos vriskosouna afou mporouse na min iparksi kan TURN an den tou dines ta sosta pot odds na kani ta calls. I prossegisi mou ine otan mpeno se ena pot katarxin thelo ego na to anoigo kai deutero na to pezo poli epithitika para pathitika.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

akalypt έγραψε:

Kali mera se oloys kai an mpwrei as moy dwsei kapios kamia simvoyli.

Θα σου δώσω μία συμβουλή.

Παίξε, παίξε παίξε ....

Επιπλέον από αυτά που διαβάζεις στα forum και στα βιβλία κράτησε μόνο το 1% γιατί τα υπόλοιπα 99% ειναι ακατασχετη μπουρδολογία.

Επίσης εαν θες να σχολιαστεί σωστά μιά παρτίδα σου ποσταρε την απο το hand history.

Συγκεκριμένα στην πάσα που παραθέτεις fold preflop.

Υ.Γ.1. ε μια φορά σας πρόλαβα εγώ (όλους τους pro), γιατί συνήθως fold κάνουμε οταν μας κάνουν raise :woohoo: ενω δεν συμπληρώνουμε ΠΟΤΕ το SB και ας έχουμε καλό χέρι ή τα odds να το κάνουμε, ενω είναι +ev οταν ολοι κάνουν check και είμαστε στο ΒΒ να κάνουμε fold .... για να μην μπλέξουμε!!!

Y.Γ.2. Έμαθα? :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθες στο pokerland! :)

''Sevomai toys palioys paihtes kai otan hanw xerw oti ekana lathos egw kai mono egw.''

Βρίσκεσαι σε καλό δρόμο!

Αν θές να βελτιωθείς στα τουρνουά γράψου στο pokerpros.gr να παρακολουθήσεις βίντεο του Ήλιου Καματάκη,είναι από τους καλύτερους παίκτες της Ελλάδας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιπλέον από αυτά που διαβάζεις στα forum και στα βιβλία κράτησε μόνο το 1% γιατί τα υπόλοιπα 99% ειναι ακατασχετη μπουρδολογία.

Ποσα βιβλία έχεις διαβάσει για να καταλήξεις σε αυτό το συμπέρασμα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σου δώσω μία συμβουλή.

Παίξε, παίξε παίξε ....

Επιπλέον από αυτά που διαβάζεις στα forum και στα βιβλία κράτησε μόνο το 1% γιατί τα υπόλοιπα 99% ειναι ακατασχετη μπουρδολογία.

Diafono katheta se auto pou les gia ta biblia. Den mporis na to les auto .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tha kratisw ti simvoyli soy file moy.K ai mi moy lete gia vivlia giati hriazete gia tin eso moy....ta paragila kai tha katsw na diavasw giati moy aresei trela to poker..Eimai neos sto idos toy poker ala tha prospathisw na mathw kai ohi na vlepw ta video apo utube...Kalimera se oloys.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω είμαι αρκετά συνειδητοποιημενος με αυτό που λέω.

Εγω αντιμετωπίζω το πόκερ ως άθλημα και σε όλα τα αθλήματα σκληρη δουλειά δεν σημαίνει διάβασμα. Ετσι είμαι της άποψης (την έχω πει αρκετές φορές) το "άθλημα" ή το έχεις ή δεν το έχεις.

ΑΥτό δεν σημαίνει οτι είμαι και εναντίον του να διαβάσεις κάτι σχετικό με το άθλημα που ασχολήσε, αρκεί να είσαι να σε θ΄εση να καταλάβεις τι λέει ο ποιητής.

Εχοντας ακούσει πολλά μαργαριτάρια απο "διαβασμένους" παίκτες θα προτιμήσω να μείνω "αμόρφωτος", ασε που το 99% που έχουν διαβάσει κάποιο βιβλίο δεν ξέρουν πως να υπολογίσουν σωστά ούτε τα odds. Πραγματικά απορώ τι διάβαζαν.

gl

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

idika gia ta odss eheis apolito dikio file ANTONI...To meletaw me ta odss kai mazi me poli game kai diavazma siga siga tha kaliterepsw.Sory gia ta greek english .....mia erwtisoyla akoma.axizei na paizw bwin i na to kitaxw gia alou....ti lete eseis oi paliosires;;;;;eyharistw poy asholiste estw ligaki kai me mena.kalo mesimeri se oloys sas kai paw na rixw ligo theoria kai meta kana toyrnament B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για cash δε γνωρίζω να σου πω καθώς εγώ προσωπικά τα αποφεύγω γιατί μετα από κάποιο bad beat συνήθως tiltarw και χάνω λεφτά...

Για tournaments ειδικά για αρχάριους προτείνω pokerstars καθώς έχει τεράστια ποικιλία από τουρνουα σε θέμα παιχτών και buy-in(από 0.10$-1.050$ αν θυμάμαι καλα). Είναι καλό να πάρεις κάποια ιδέα.

Οσο αφορά τα βιβλία...

Το άθλημα ισχύει ότι μπορεί να το χεις ή να μη το χεις αλλά εχεις δει κανέναν αθλητή να μη κάνει προπόνηση ? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

d4ffyd3ck έγραψε:

Οσο αφορά τα βιβλία...

Το άθλημα ισχύει ότι μπορεί να το χεις ή να μη το χεις αλλά εχεις δει κανέναν αθλητή να μη κάνει προπόνηση ? :)

Εχεις υπόψιν σου κάποιον αθλητή που αντι για προπόνηση ....διαβάζει?

Αυτό ειπα απο την αρχή και εγω, προπόνηση ..... παίξε, παίξε,παίξε....

Η προπόνηση μπορεί να περιέχει και λίγο διάβασμα, αλλα δεν ειναι το πρωταρχικό για να γίνεις ενας καλός παίκτης πόκερ ουτε απαραίτητο οπως νομίζουν μερικοί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 7 months later...

κοιτα

παιζω σχεδον ενα μηνα.

στην αρχη ηταν βουνο ολο το θεμα.

Μετα αντιλαμβανεσε τι ψηλογινεται.

Καποια φαση κερδιζεις τουρνουα, οπως εγω 40$.

Εκει θελει προσοχη , μην τολμησεις να το "παιξεις" γιατι θα τα χασεις οπως εγω....

ειναι πολυ δυνατοι παιχτες και στο κατω κατω απο αυτους 8α μαθεις.

εγω παιζω πλεων 1.5 $ +3.40$ στο ποκερσταρς.

πιο πανω δεν μου παει ....εχω μπει 5αδα....πολλακις αλλα ειναι δυσκολο.

Σιγα σιγα δεν βιαζομαι.

http://www.pokertableratings.com/stars- ... h/Loukas34

CASH games χαλια τα πηγα.

μονο τουρνα παιζω και ειμαι + 30 $

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα φίλε louka!!Μήπως μπορείς να μου πεις πως μπορώ να βρω τα δικά μου στατιστικά??Μπαίνω στην σελίδα αυτή και πατάω το nick μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα σε αυτήν τη σελίδα πάτησα το nick μου αλλά δεν έβγαλε τίποτα.. :( Πρέπει να παίζω σε κάποιες συγκεκριμένες εταιρείες???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

Εγω είμαι αρκετά συνειδητοποιημενος με αυτό που λέω.

Εγω αντιμετωπίζω το πόκερ ως άθλημα και σε όλα τα αθλήματα σκληρη δουλειά δεν σημαίνει διάβασμα. Ετσι είμαι της άποψης (την έχω πει αρκετές φορές) το "άθλημα" ή το έχεις ή δεν το έχεις.

ΑΥτό δεν σημαίνει οτι είμαι και εναντίον του να διαβάσεις κάτι σχετικό με το άθλημα που ασχολήσε, αρκεί να είσαι να σε θ΄εση να καταλάβεις τι λέει ο ποιητής.

Εχοντας ακούσει πολλά μαργαριτάρια απο "διαβασμένους" παίκτες θα προτιμήσω να μείνω "αμόρφωτος", ασε που το 99% που έχουν διαβάσει κάποιο βιβλίο δεν ξέρουν πως να υπολογίσουν σωστά ούτε τα odds. Πραγματικά απορώ τι διάβαζαν.

gl

Το η το εχεις η δεν το εχεις για εμενα δεν ισχυει στο ποκερ οπως το λες, για να φτασεις στην κορυφη σιγουρα συμφωνω για να γινεις καλος παιχτης ομως νομιζω ενας μεσος ανθρωπος με πολυ εξασκηση και βελτιωση μπορει να φτασει σε πολυ καλο επιπεδο.

Παντως συμφωνω 100% οτι πρωτα πρεπει να παιξεις πολυ και μετα να διαβασεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

...ενω είναι +ev οταν ολοι κάνουν check και είμαστε στο ΒΒ να κάνουμε fold .... για να μην μπλέξουμε!!!

:laugh: :laugh: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

axaxaxa

δεν παιζω cash games φοβαμαι.

στα τουρνα τα παω καλα...

εχεις και ενα δικιο ειναι μικρο το δειγμα.

προσπαθω να την παλεψω...αχχχχχχχχχχχ

θελει ομως οντος λιγο διαβασμα.

βλεπω full tilt poker school

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOUKAS34 έγραψε:

axaxaxa

δεν παιζω cash games φοβαμαι.

στα τουρνα τα παω καλα...

εχεις και ενα δικιο ειναι μικρο το δειγμα.

προσπαθω να την παλεψω...αχχχχχχχχχχχ

θελει ομως οντος λιγο διαβασμα.

βλεπω full tilt poker school

Να παιξεις γιατι θα σου κανει καλο και στα τουρνουα, για εμενα ο καλυτερος τροπος να μαθεις ειναι να παιζεις cash και οσα περισσοτερα φυλλα μπορεις. Οσο και αν σου φαινετε περιεργο αυτο που λεω.. :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι νικες εχω κανει ειναι απο τουρνα μονο 40$ εχω , εαν παιξω κας παιζει να μου τα παρουν χαχαχαχα

αλλα παιζω μονο ΠΟΤ ΛΙΜΙΤ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...