Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΠΡΩΤΗ ΚΑΤΑΘΕΣΗ


donkey

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους ειμαι σχετικα καινουργιος παιχτης στο ποκερ και σκεφτομαι να ξεκινησω να παιζω στην fulltilt . Εκει που θα χρειαστω τα φωτας ειναι στο ποσα λεφτα θεωρειται εσεις οτι θα ηταν καλα να βαλω για πρωτη καταθεση δεδομενου του bonus που υπαρχει για διπλασιασμο τον χρηματων μεχρι ενα συγκεκριμενο ποσο, εννοω αν πιστευεται οτι ειναι καλυτερα να βαλω οσον το δυνατον περισσοτερα μπορω η να ειμαι πιο συντηρητικος? Η fulltilt δινει bonus μεχρι και 600 δολλαρια ακουω γνωμες ευχαριστω για τη προσοχη σας και περιμενω της απαντησεις σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτα από όλα γράψου μέσω κάποιου affiliate για να παίρνεις rakeback.

Όσον αφορά την ερώτηση σου, εξαρτάται από τα όρια που θα παίζεις. Εφόσον είσαι καινούργιος, αν παίξεις 10nl βάλε 300$. Παραπάνω δεν πρόκειται έτσι και αλλιώς να καθαρίσεις στους 2-3 μήνες που έχεις για το first deposit bonus.

Rakeback > bonus

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για την απαντηση Gouster κατ'αρχας να σε ενημερωσω οτι εχω κανει την εγγραφη για να παιρνω rakeback και επισης τωρα που το τσεκαρα ειδα οτι μου δινει 4 μηνες για το bonus και ακομα κατι σκεφτομουν να παιξω σε 0,05 0,1 και αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι διαβασα οτι το bankroll μου θα πρεπει να ειναι τουλαχιστον 40 buy in και σε ιδανικη περιπτωση 60 αν θυμαμαι καλα δηλαδη αν παιζω στο 0,05 0,1 ειναι 400 usd τα οποια μου φαινονται πολλα εσυ τη γνωμη εχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιο σωστό κατά τη γνώμη μου είναι να βάλεις απο 600$ και πάνω και αυτό γιατί θα εκμεταλευτείς το bonus στο έπακρο. Το bonus κερδίζεται καθώς παίζεις, δεν στο δίνουν αμέσως,οπότε θα πρέπει να παίξει αρκετά ώστε να εξασφαλίσεις καποιο rake που θα σου ξεκλειδώνει καθε φορά 20$. Το πιο βασικό απο όλα είναι να κάνεις σε κάποιο site λογαριασμό και να παίρνεις το 27% του rake που θα σου παίρνει το site! Αυτό το 27% είναι πολύ σημαντικό αν παίζεις cash games. Οπότε ότι και να κάνεις βάλε καποιο rakeback και 600$ το λιγότερο,τα stakes που θα παίξεις εξαρτάται απο το τι δυνατότητες έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα 600$ τα καταλαβαινω απο εκει και πανω τη νοημα εχει αφου ειτε τα βαλω τωρα ειτε μετα δεν εχει διαφορα αφου το bonus ειναι μεχρι 600$

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα 30 bi είναι μια χαρά.

Αν μπορείς να βάλεις 600, βάλτα να είσαι σίγουρος. Δεν νομίζω ότι μπορείς να τα καθαρίσεις όμως ακόμα και σε 4 μήνες. Εξαρτάται βέβαια από το πόσο πολύ θα παίξεις. Εφόσον θα παίρνεις rakeback θα είναι πιο δύσκολο καθώς ένα ποσοστό του bonus (50-100%) θα αφαιρείται από το mgr σου. Ρώτα τον affiliate σου να σου πει πόσο είναι.

Επίσης όταν αρχίσεις να παίζεις μην δώσεις σημασία στο bonus. Δηλαδή μην το κοιτάς και βάζεις στόχους να παίξεις τόσα χέρια την ημέρα για να το καθαρίσεις, ή να συνεχίζεις να παίζεις ενώ είσαι κουρασμένος πχ γιατί είσαι κοντά στο να καθαρίσεις το επόμενο 20αρικο. Δεν αξίζει. Δες το σαν αυτό που πραγματικά είναι. Ένα extra bonus at the end of the day.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως το καλύτερο είναι να βάλεις όλο το πόσο και να εκμεταλευτείς ότι μπορείς.. Άλλωστε δε χάνονται.

Εγώ θα ήθελα να ρωτήσω ποιες εταιρίες έχουν μπόνους διπλασιασμού πρώτης κατάθεσης εκτός του paradise και πως διασφαλίζουν τις περιπτώσεις κομπίνας..;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις απαντησεις σας οσον αφορα αυτο που ρωτησες hulk το πρωτο σκελος ξερω αν το απαντησω για το δευτερο δεν γνωριζω εδω ειναι καποιες απο της εταιριες που δινουν bonus

pokerstars 100% μεχρι 50 usd

partypoker 100% μεχρι 500

bwin 100% μεχρι 500

titan 100% μεχρι 500

fulltilt 100% μεχρι 600

pacific poker 100% μεχρι 400

william hill 100% μεχρι 600

bet365 poker 200% μεχρι 600

ladbrokes 100% μεχρι 1000

everestpoker 300usd to 500usd αλλα μεσα σε 30 μερες

Πηγη: gr.pokernews.com

θα ηθελα επiσης να μου πεi οποιος γνωριζει αν γινεται να κανω καταθεση στην fulltilt μεσω prepaid της τραπεζας κυπρου και αν τα λεφτα μπαινουν στο λογαριασμο μου στο ποκερ room αμεσως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

donkey σ' ευχαριστώ πολύ αλλά δεν εννοούσα αυτό.

Όχι bonus αλλά απευθείας διπλασιασμό της πρώτης κατάθεσης(στη paradise ισχύει μέχρι 100€)

π.χ. Καταθέτεις 60€ και έχεις στο λογαριασμό σου πριν ξεκινήσεις να παίζεις 120€ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α δεν ειχα καταλαβει οτι ελεγες για απευθειας απο οτι ειδα η titan poker δινει μεσα σε 24-72 ωρες 50 usd τα οποια ομως προφανως δεν μπορεις να τα τραβηξεις πριν κερδισεις καποιους ποντους αυτο το bonus ισχυει για καταθεσεις απο 50 και πανω, το bonus ομως θα ειναι παντα το ιδιο δηλαδη 50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Gia first deposit to kalitero prama einai ta instant bonuses ή ta gift offers opws auta tou http://www.bankrollmob.com/bankrolls.asp opou dinei me tin prwti kata8esi pros8eta 50$ KAI to kanoniko 100% bonus tis kata8esis.

Ta opoia 50$ mporeis apeu8eias i meta apo elaxista px 100 raked hands na ta kaneis cashout se moneybookers,neteller i na ta fortwseis se kapoio pokersite mesw tou bankrollmob.

H kaliteri prosfora pou exw vrei einai gia to cdpoker http://www.bankrollmob.com/poker-gift-d ... cdpokerPRS

Make a deposit of at least $50 and you'll get:

* 5000 MobPoints ($50) for your Mob account (can cashout to NetEller, MoneyBookers, pokersites etc.)*

* Token to $10,000 VIP Freeroll

* 200% up to $600 matchbonus (deposit $300 to take full advantage of this offer)

*) Requires you to earn 100 CD Points, after which you should login to your Mob account and Request your gift.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικη μου αποψη τα 20 buy ins για cash game ειναι πολυ λιγα..

Εγω προσωπικα εκανα grinding to NL25 και με λιγοτερα απο 1000$=40 buy ins δεν ενιωθα ανετα..

θεωρω 40buy ins minimum ειδικα αν προκειται για multitabling..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

Vlepw oti syzhtate gia prwth katathesi sthn tilt kai thelw na rwthsw kati asxeto epeidh ki egw prokeitai na kanw 1h katathesi sthn tilt.

Xrhsimopoiei kaneis gia katatheseis kai analipseis Visa Electron Debit Card (peiraeus bank parpiptontws)****oxi pistwtikh-karta analipsewn-ATM????

Epeidh th xrhsimopoiw kairo twra se synallages sto inet genika alla kai gia tis synallages mou sto poker.gr.

Mporei kapoios na mou dwsei ta fwta tou??? Giati to support tou tilt me katamperdepse.

Eyxaristw ek twn proterwn opoion mporesei na me voithisei

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an katalava kala exoume akrivos tin idia karta...oxi pistotiki alla xreostiki...ti thes na sou po gia na se voithiso ? ola einai polu apla..vazeis osa lefta theleis stin karta sou vazeis osa theleis ston logariasmo sou kai telos..den uparxei kapio provlima...an katalava sosta tin karta ola einai polu apla:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mallon thn idia tha exoume an exeis ki esy logariasmo sthn peiraios kai xrhsimopoieis thn karta tou atm gia synallages.

Katarxhn thelw na mou peis an th xrhsimopoieis gia thn full tilt (giati ki egw se alla site th xrhsimopoiw mia xara).

Deyteron gia deposit kai withdrawal xrhsimopoieis thn epilogh Visa pou exei??

Kai triton se xrewnei kati h Peiraios otan kaneis analipsi??

Elpizw na mporw na kanw tis synallages mou mesw ayths ths kartas kai na mporesw twra (adeiouxos gar..) na ftiaxw to kainourio mou acc me rakeback sthn tilt.

Ayta, kai s'eyaxristw poly file mou gia thn apanthsh sou :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai file mou gia tin idia kara milame telika..se ola ta poker rooms pou paizo auti xrisimopio....

analipsi apo to koubi visa fisika kai den nomizo na me xreonei kati h peiraios kai an xreonei tha einai elaxisto...alla pote den exo proseksei kati...min sou po oti panta vlepo parapano apo osa thelo xaxa(apla xalia mnhmh:P )

kaliteros tropos gia online poker pisteuo einia auti i karta:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να προσθέσω ότι εχεις και την επιλογή Moneybookers ή κατι παρόμοιο, με την οποία πραγματικά κερδίζεις χρόνο.

Για παράδειγμα αν κάνεις ανάληψη απο pokerstars τα χρήματα είναι μέσα σε δευτερόλεπτα. (Στον moneybookers account, όχι στην καρτα. Εκει ισχύει το τυπικο "3 εργασιμες")

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...