Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΑΝΑΛΗΨΗ POKERSTARS


kokgr79

Recommended Posts

Το θεμα ειναι ισως χιλιοειπωμενο αλλα θα ηθελα να πω κατι.

Εκανα αναληψη απο Pokerstars μεσω Moneybookers.Μολις εκανα την αιτηση τα χρηματα πιστωθηκαν αμεσα στον λογαριασμο Moneybookers.

Επειδη παιζω και στοιχημα οταν κανω αναληψη μεσω Moneybookers τα χρηματα πιστωνονται μερικες ωρες μετα ή και 24 ωρες μετα... ακομα και στις λεγομενες ασιατικες εταιρειες.

Μου εκανε εντυπωση και το αναφερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

H moneybookers είναι άψογη σε όλες τις συναλλαγές είτε με τα διαδικτυακά site που αφορούν στοιχηματισμό, είτε με διααδικτυακές αίθουσες του πόκερ. Έχει επίσης χαμηλότερες προμήθειες σε κάποιες από αυτές σε σχέση με paypal ας πούμε και μεγαλύτερα όρια. Τωρα πια υποστηρίζεται παντού. Πρόσφατα άρχισε να συνεργάζεται κ με το e-bay.

Πέραν της αμεσότητας των συναλλαγων, εμένα μου έκανε εντυπωση αρκετή όταν είχα γραφτεί και είχα επιλέξει να γίνει επιβεβαίωση στοιχείων μέσω ταχυδρομίου και το γράμμα με τον κωδικό επιβεβαίωσης έφτασε Ελλάδα και Θεσσαλονίκη, μέσω Κροατίας, εντός 3 ημερών.

Από Αθήνα ή Κρήτη για να μου έρθει κάτι μέσω ταχυδρομίο έχω αντιμετωπίσει κ καθυστέρηση μιαμισης βδομάδας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gsbets έγραψε:

νομιζω αν το ποσο ειναι κατω απο 100$ , πολλες φορες τα χρηματα πηγαινουν αμεσως.

Απο Full Tilt, Pokerstars και Betfair έως και ποσά των 1000$ δεν μου έχουν καθυστερήσει ποτέ πάνω 15 λεπτά (μια φορά έτυχε τόσο πολύ στην Betfair :Ρ)είτε σε ανάληψη από την εταιρία είτε σε κατάθεση. Στο 90% των περιπτώσεων ανεξαρτήτου ποσού άμεση μεταφορά γίνεται τα τελαυταία 3 χρονια που την προτιμω.

Από moneybookers προς τραπεζικό λογαριασμό κάνει κανα τετραήμερο εργάσιμων ημερών γενικά και προς χρεωστική κάρτα κάνα διήμερο (απλά υπάρχουν πια όρια για τις αναλήψεις μέσω των χρεωστικών καρτών).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Erev0s έγραψε:

(απλά υπάρχουν πια όρια για τις αναλήψεις μέσω των χρεωστικών καρτών).

Γνωρίζεις τι όριο υπάρχει γιατι έχω κάνει μεγάλες αναλήψεις προς προπληρωμένη τράπεζας Κυπρου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

arourel έγραψε:

Γνωρίζεις τι όριο υπάρχει γιατι έχω κάνει μεγάλες αναλήψεις προς προπληρωμένη τράπεζας Κυπρου..

Σε γενικες γραμμες είτε πας να βγάλεις λεφτά από μια αίθουσα πόκερ ή μια στοιχηματική εταιρία ή κάποια ενδιάμεση εταιρία (moneybookers ή paypal για παραδειγμα που εχω αντιμετωπισει προσωπικα ή από φίλους) προς την χρεωστικη σου ή την pre-paid σου ή την πιστωτική σου κάρτα έχουν αρχίσει να εφαρμόζουν όλοι το ίδιο.

Έχουν σκοπό, σταδιακά, να σου επιτρέπουν να κάνεις ανάληψη αθροιστικά πόσο έως και ίσο με αυτό που έχεις κάνει κατάθεση. Για παράδειγμα αν εχεις κάνει στην moneybookers ή στην betfair κατάθεση σε διάστημα 2 ετών μεσω της συγκεκριμένης κάρτας ποσά που αθροιστικά είναι 2.000$, δεν θα μπορέσεις να κάνεις ανάληψη στην ίδια κάρτα πάνω από 2.000$ αθροιστικά. Παλιότερα δεν υπήρχαν αυτά τα όρια. Για αυτό έχουν αρχίσει όλες οι εταιρίες να σου επιτρέπουν να κάνεις ανάληψη και κατάθεση μέσω τραπεζικού λογαριασμού.

Αυτό γίνεται για περισσότερο έλεγχο των χρηματικών μετακινήσεων, να μην γίνεται σε περίπτωση κλοπής προσωπικών στοιχείων και μιας χρεωστικης/πιστωτικης/pre-paid να γίνουν αναλήψεις μεγάλων ποσών και για μελλοντική προετοιμασία της κρατικοποίησης του τζόγου παγκοσμίως για να αφαιρείται ο φόρος κατευθίαν από την τραπεζική συνδιαλλαγή.

Στην Moneybookers για παράδειγμα σου λέει πόσα όρια έχεις υπολοιπόμενα για την οποιαδήποτε κάρτα σου. Στις άλλες εταιρίες και τις αίθουσες δεν έχω παρατηρήσει αν το γράφουν.

Η τράπεζα Κύπρου προς το παρόν δεν το τηρεί αυτο όσο γνωρίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TY..Απλά απόρησα γιατί είχα ενημερωθέι απο την Κύπρου πως δεν έχει όριο και γενικά μέχρι σήμερα δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 8 months later...

nikos513 έγραψε:

paides mia erwthsh.oi mexri twra katatheseis mou exoun ginei me paysafe card..se periptwsh analhpshs ti prepei na kanw? exw k visa.

Egw file sthn arxh epelega thn pay check method. Dld mou estelnan epitagh sto spiti mou kai thn ekana kata8esh sto logariasmo mou sth trapeza. An omws exeis visa mporeis na ta valeis ekei alla nomizw xreiazetai estw mia kata8esh mesw tis viza gia na energopoih8ei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

παιδια εκανα δοκιμαστικη ανάληψη απο pokerstars 13dol στο moneybookers account μου.Εχει περάσει μιση ώρα και δεν εχουν φανει.Μήπως φταιει οτι το mail που δήλωσα για ανάληψη είναι διαφορετικό απο αυτό που έχω δηλώσει στην pokerstars??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...