Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Pokerstars.com EPT Barcelona - Live Updates


moderator

Recommended Posts

tripodis έγραψε:

μπραβο γιωργο, αλλα κατα την γνωμη μου εκανες το εξεις μεγαλο λαθος, ΟΤΑΝ ΕΒΑΛΕΣ ALL IN ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ, ο αντιπαλος σου το ειδε αυτο και καταλαβε οτι δεν εχεις ΑΚ η top pair ,κριμα παντος που δεν σου εκατσε το coin flint :( gogo

-1

Δεν ειναι η ωρα για τετοια σχολια..Εχεις φτασει σε final table ept και ξερεις αν ειναι ευκολο η οχι να κρατησεις η οχι την αναπνοη σου?

Ελπιζω να μην δω ουτε ενα αρνητικο σχολιο στα μυνηματα προσ τον Γιωργο.

Και αυτα τα "δεν πειραζει" "κριμα" ειναι στοιχεια των ελληνων οπως και εγω αλλωστε ειπα γαμωτριφυλλια δεν βγηκατε κλπ αλλα πειτε ολοι ενα μεγαλο μπραβο και μια φορα ας μην εχουμε ως μοναδικο σκοπο την 1η θεση.

GG CONGRATULATIONS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 368
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χιλια μπραβο στο παλικαρι καταπληκτικη εμφανινη, FT στο WSOP, FT σε EPT, πολυ μεγαλες διακρισεις στο υψηλοτερο επιπεδο! Συνεχισε ετσι φιλε το μελλον σου ανηκει...

Τι αστοχο σχολιο ηταν αυτο με την αναπνοη, σε εκεινο το σημειο οχι μονο η αναπνοη αλλα τα ποδια σου κοβονται απο το αγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ρε παιχταρά, είσαι θεός με 2 final tables με διαφορά 3 μηνών! Όλοι υποκλίνονται στην πάρτη σου.

Κρίμα μόνο με τα κωλόσπαθονταμοπαπάδες, που άμα έκανες double-up εκεί δε σταματιόσουν με τίποτα.

Ο Καναδός τελικά ήταν μεγάλο χταπόδι! Από σχεδόν chip-leader τα κατάφερε να φύγει 7ος! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tripodis έγραψε:

μπραβο γιωργο, αλλα κατα την γνωμη μου εκανες το εξεις μεγαλο λαθος, ΟΤΑΝ ΕΒΑΛΕΣ ALL IN ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΣ ΝΑ ΑΝΑΠΝΕΕΙΣ, ο αντιπαλος σου το ειδε αυτο και καταλαβε οτι δεν εχεις ΑΚ η top pair ,κριμα παντος που δεν σου εκατσε το coin flint :( gogo

Ρε δεν αφήνετε τις βλακείες λέω γω. Ελληνάρες που τα ξέρετε όλα. Ο Γιώργος ουσιαστικά δεν είχε folding equity και βέβαια το ήξερε αλλά, ήταν ένα καλό στοίχημα από αυτά που χρειάζεται να κερδίσεις για να το σηκώσεις. Χρειάζεται μεγάλη ψυχή για να βάλεις να λεφτά σου μέσα σε αυτό το ποτ και ο Γιώργος απέδειξε ότι την έχει. Το call με ΑΤ είναι autocall.

Γιώργο είπαμε, ο Θεός δεν θέλει να κονομήσεις ακόμα και να σταματήσεις να χαίρεσαι την προσπάθεια. VGG.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάρα πολλά μπράβο .. .

Η ανοδική πορεία δε κρύβεται και μια ακόμη μεγαλύτερη επιτυχία είναι θέμα χρόνου..χωρίς αυτό να σημαίνει πως αυτή δεν ήταν τεράστια..

Απλά συνέχισε έτσι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε δεν αφήνετε τις βλακείες λέω γω. Ελληνάρες που τα ξέρετε όλα. Ο Γιώργος ουσιαστικά δεν είχε folding equity και βέβαια το ήξερε αλλά, ήταν ένα καλό στοίχημα από αυτά που χρειάζεται να κερδίσεις για να το σηκώσεις. Χρειάζεται μεγάλη ψυχή για να βάλεις να λεφτά σου μέσα σε αυτό το ποτ και ο Γιώργος απέδειξε ότι την έχει. Το call με ΑΤ είναι autocall.

αν το καταλαβες ηθελε να τους διωξει απο το ποτ και οχι να του γινει call, αν το καταλαβες . και προφανος δεν εχεις ιδεα απο tells. ο αντιπαλος του ηταν ετοιμος για fold αν το παρατηρησες και αυτο, στην σταση και την εκφραση του γιωργου φανηκε η αδυναμια του . δευτερον θεωρω την πρωτη σου εκφραση προσβλητικη προς το προσωπο μου , και δεν σου εχω δωσει κανενα δικαιωμα σε δημοσιο forum να εκφραζεσαι κατα αυτον τον τροπο απεναντι μου . ειμαι ο μοναδικος οπως παρατηρησες που εκτος απο συνγχαρητηρια εστιαζω στο λαθος διοτι μονο ετσι υπαρχει βελτιωση,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tripodis έγραψε:

Ρε δεν αφήνετε τις βλακείες λέω γω. Ελληνάρες που τα ξέρετε όλα. Ο Γιώργος ουσιαστικά δεν είχε folding equity και βέβαια το ήξερε αλλά, ήταν ένα καλό στοίχημα από αυτά που χρειάζεται να κερδίσεις για να το σηκώσεις. Χρειάζεται μεγάλη ψυχή για να βάλεις να λεφτά σου μέσα σε αυτό το ποτ και ο Γιώργος απέδειξε ότι την έχει. Το call με ΑΤ είναι autocall.

αν το καταλαβες ηθελε να τους διωξει απο το ποτ και οχι να του γινει call, αν το καταλαβες . και προφανος δεν εχεις ιδεα απο tells. ο αντιπαλος του ηταν ετοιμος για fold αν το παρατηρησες και αυτο, στην σταση και την εκφραση του γιωργου φανηκε η αδυναμια του . δευτερον θεωρω την πρωτη σου εκφραση προσβλητικη προς το προσωπο μου , και δεν σου εχω δωσει κανενα δικαιωμα σε δημοσιο forum να εκφραζεσαι κατα αυτον τον τροπο απεναντι μου . ειμαι ο μοναδικος οπως παρατηρησες που εκτος απο συνγχαρητηρια εστιαζω στο λαθος διοτι μονο ετσι υπαρχει βελτιωση,

1)Δεν ξερεις ουτε ξερει κανεις μας τι ηθελε ο Γιωργος..Μπορει να ηθελε call απο middle pair μπορει οχι μπορει οτιδηποτε..Δεν το ξερεις δεν το ξερω δεν το ξερει κανεις και ουτε μας νοιαζει

2)Για να αναφερεις το λαθος θα πρεπει να εχει περασει απο ιδια ψυχολογικη φαση με τον Γιωργο κατι που δεν εχεις κανει.Δεν ξερεις πως ειναι η ψυχολογια και τα συναισθηματα σε ενα τελικο τραπεζι EPT οπου ο νικητης παιρνει 800000+ ευρω = 1 ζωη

3)Σκεφτειτε την φατσα του Γιωργου οταν μπει και δει στο forum οτι αναφερομαστε στα λαθη του και στο κρατημα της αναπνοης του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tripodis έγραψε:

Ρε δεν αφήνετε τις βλακείες λέω γω. Ελληνάρες που τα ξέρετε όλα. Ο Γιώργος ουσιαστικά δεν είχε folding equity και βέβαια το ήξερε αλλά, ήταν ένα καλό στοίχημα από αυτά που χρειάζεται να κερδίσεις για να το σηκώσεις. Χρειάζεται μεγάλη ψυχή για να βάλεις να λεφτά σου μέσα σε αυτό το ποτ και ο Γιώργος απέδειξε ότι την έχει. Το call με ΑΤ είναι autocall.

αν το καταλαβες ηθελε να τους διωξει απο το ποτ και οχι να του γινει call, αν το καταλαβες . και προφανος δεν εχεις ιδεα απο tells. ο αντιπαλος του ηταν ετοιμος για fold αν το παρατηρησες και αυτο, στην σταση και την εκφραση του γιωργου φανηκε η αδυναμια του . δευτερον θεωρω την πρωτη σου εκφραση προσβλητικη προς το προσωπο μου , και δεν σου εχω δωσει κανενα δικαιωμα σε δημοσιο forum να εκφραζεσαι κατα αυτον τον τροπο απεναντι μου . ειμαι ο μοναδικος οπως παρατηρησες που εκτος απο συνγχαρητηρια εστιαζω στο λαθος διοτι μονο ετσι υπαρχει βελτιωση,

Απλά θα συμφωνήσω μαζί σου και θεωρώ καλοπροαίρετο αλλά και ευστοχό το σχόλιό σου... τι να κάνουμε αυτοί που μας κάνουν καλό μας φαίνονται πολλές φορές και ... "ενοχλητικοί". Ο Γιώργος θα το δεχθεί το σχόλιο σου... εκτιμώ.Αλλιώς δεν θα είχε φτασει εκεί που είναι τώρα. Πρέπει να μάθουμε να ακούμε περισσότερο... και να κρίνουμε λιγότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

giorgio έγραψε:

Γιώργος ουσιαστικά δεν είχε folding equity και βέβαια το ήξερε αλλά,

Εγώ νομίζω το αντίθετο... δηλ. ότι είχε folding equity! Εάν δεν είχε, τότε η κίνησή του είναι λάθος. Δεν κάνεις μια κίνηση SQUEEZE όταν είσαι σίγουρος ότι θα σε κάνουν Call... Πιστεύω ότι θα σου το επιβεβαιώσει και ο Γιώργος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liontari ο γιωργος γυρισε all in 625 000 σε bets 120 000 περιπου αν ειχe top pair θα εβαζε all in? τι λες? μαλλον να τους διωξει ηθελε παρα να κρατησει καποιον παιχτη μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1)Δεν ξερεις ουτε ξερει κανεις μας τι ηθελε ο Γιωργος..Μπορει να ηθελε call απο middle pair μπορει οχι μπορει οτιδηποτε..Δεν το ξερεις δεν το ξερω δεν το ξερει κανεις και ουτε μας νοιαζει

2)Για να αναφερεις το λαθος θα πρεπει να εχει περασει απο ιδια ψυχολογικη φαση με τον Γιωργο κατι που δεν εχεις κανει.Δεν ξερεις πως ειναι η ψυχολογια και τα συναισθηματα σε ενα τελικο τραπεζι EPT οπου ο νικητης παιρνει 800000+ ευρω = 1 ζωη

3)Σκεφτειτε την φατσα του Γιωργου οταν μπει και δει στο forum οτι αναφερομαστε στα λαθη του και στο κρατημα της αναπνοης του.. ΑΠΑΝΤΗΣΗ στο 1)μας νοιαζει φιλε γιατι το σαιτ εδω υπαρχει οχι μονο για να κανουμε σχολιάκια αλλα και για να βελτιωνομαστε σαν παιχτες δια μεσο του διαλογου μεταξυ μας. στο 2)ΟΧΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΧΙ δεν πρεπει να εχω περασει απο την ιδια ψυχολογικη κατασταση για να πω την γνωμη μου ,δηλαδη αν εσυ σχολιασεις το hands up του WSOP σου απαγορευεται επειδη δεν εχεις βρεθει στην θεση τους? και 80 000 ευρω δεν ειναι μια ζωη , για εσενα ισως . στο 3) και ποιο αστειο που αναφερεις μαλλον o gkap13 θα συμφωνισει μαζι μου αν εχει διαβασει απο το supersystem 2 τα tells του mike caro ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια στον Γιώργο που απέδειξε για άλλη μια φορά ότι είναι παγκόσμιου επιπέδου παίκτης!

Έχει καταφέρει μέσα σε διάστημα λίγων μηνών να μας καθηλώσει δύο φορές όλους στις οθόνες του υπολογιστή μας σε τελικό τραπέζι μεγάλης διοργάνωσης (WSOP και EPT), την μια μεταμεσονύκτια και την άλλη μεσημεριάτικα, να τον χαζεύουμε και να τον υπoστηρίζουμε στην προσπάθεια του.

Η 8η θέση στο EPT της Βαρκελώνης είναι πραγματικά μια σπουδαία εμφάνιση και σε όλο το τουρνουά μας άφησε όλους με ανοικτό το στόμα με την συγκέντρωση του και τις κινήσεις του. Οι μονομαχίες του με τον Καναδό σίγουρα θα έχουν και ειδικό αφιέρωμα στις επίσημες εκπομπές του Pokerstars!

Τώρα, πως μετά από αυτή την μεγάλη επίδοση καταφέρνουμε πάλι στο φόρουμ να τσακωνόμαστε, να κρίνουμε και να την λέει ο ένας στον άλλον... Είναι άλλο θέμα... Πρέπει να το κοιτάξουμε.

Το κλειδώνω το συγκεκριμένο θέμα και όσοι φίλοι του πόκερ και μέλη μας θέλουν να συνεχίσουν να δίνουν προσωπικά συγχαρητήρια στον Γιώργο να το κάνουν στο άλλο thread που έχει ανοίξει με την είδηση της 8ης Θέσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...