Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

???


vas

Recommended Posts

Ειναι ενα 11$ rebuy στην pokerstars.

ξεκινησα εξαιρετικα καλα και ειχα 3πλασιο+ στακ απο το Μ.Ο

βεβαια ηταν αρχη ακομα.μολις ειχε τελειωσει το 3λεπτο των add-ons.

ηταν ενας τυπος που κατα την περιοδο των rebuys η μονη κινηση που εκανε ηταν allin.βεβαια ολο και κατι κρατουσε οταν το εκανε(συνηθως ΑQ/K και μικρα κα μεσαια ζευγαρια),αλλα μια φορα επεσε πανω στις νταμες μου(ειχε οχταρια).λοιπον στο θεμα μας :

(εχει λιγο λιγοτερο απο το μισο μου στακ )

κανει raise 3 με 4 φορες το big blind απο μεσαια θεση.εγω ειμαι στο button με ΚQs λογο θεσης πιστευοντας οτι κραταει κατι σαν ΑQ ή middle pair κανω call θελωντας να εκμεταλευτω την θεση μου και να δω το φλοπ.αλλωστε ειχα τεραστιο στακ σε σχεσει με τα blinds.το φλοπ ερχετε Κ-x-K rainbow.πονταρει περιπου το μισο ποτ.σιγουρα στην ακρη του μυαλου μου ειχα το ΑΚ αλλα λογο του στακ μου του το γυρισα allin για τον πιεσω πιστευντας οτι δοκιμασε ενα cbet.τελικα κρατουσε ΑΚ.Οταν γυρισα στην παρτιδα για να δω πως επαιξα σκεφτηκα πως αν ειχα δοκιμασει ενα 3-bet και μου το γυρνουσε allin θα πηγαινα πασο σιγουρα(αν και με βαρια καρδια).εσεις πως θα παιζατε.θα τον πιεζατε οπως εκανα η θα κανατε 3bet και θα βλεπατε την πορια?η κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aυτό που πρέπει να αναρωτηθέις είναι με τι range τα βάζει ο αντίπαλος.. μόνο ΑΚ και fullhouse;

IMO όχι...Με όλα τα Κχ hands θα σε πληρώσει και με ψηλά ζεύγη ενδέχεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...