Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

telika yparxei fold preflop kk?


TOREADOR

Recommended Posts

TEXAS_HOLDEM, NO_LIMIT, T5-4338582-50

played at "Table #132" for USD TC from 2009-09-07 15:57 until 2009-09-07 15:58

Seat 1: michtown (12,397 in chips)

Seat 2: Ugari (5,190 in chips)

Seat 3: Sergio660Has (4,915 in chips)

Seat 4: LuckyDonkX (2,025 in chips)

Seat 5: TOREADOR78 (5,460 in chips)

Seat 6: anthonpaul (4,780 in chips)

Seat 7: Samoss5 (1,040 in chips)

Seat 8: Nerevar23 (4,565 in chips)

Seat 9: faust1973 (3,830 in chips)

Seat 10: luckybuck17 (7,460 in chips)

ANTES/BLINDS

LuckyDonkX posts blind (80), TOREADOR78 posts blind (160).

PRE-FLOP

anthonpaul folds, Samoss5 bets 1,040 and is all-in, Nerevar23 calls 1,040, faust1973 folds, luckybuck17 raises to 2,240, michtown folds, Ugari folds, Sergio660Has folds, LuckyDonkX folds, TOREADOR78 ΚΚ ???????

εδω και με τετοιο action δεν ενιωσα και ιδιαιτερα ανετα.

πιστευετε οτι υπαρχει fold εδω?

υ.γ το tour ειναι στο δικτυο της ongame

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου έχει τύχει ακριβώς η ίδια περίπτωση με Κ-Κ σε παρτίδα που βρισκόμουν στο small blind. Ούτε κι εγώ είχα αισθανθεί άνετα είναι η αλήθεια αλλά τελικά έκανα το call με κρύα καρδιά. Τί αντίκρυσα? Α-J o πρώτος, J-J o δεύτερος και... φυσικά Α-Α ο τρίτος. Μάλιστα στο φλοπ είχε σκάσει και βαλές και άσσος... Τη θυμάμαι ακόμα αυτή την παρτίδα ως "καμπανάκι" για να δείχνω ιδιαίτερη προσοχή σε ανάλογες περιπτώσεις, ειδικά όταν βρίσκομαι σε προχωρημένο στάδιο ενός τουρνουά. Όπως συνέβη δηλαδή στην προκειμένη περίπτωση. Σίγουρα πάντως εμπεριέχει μεγάλο ρίσκο ένα τέτοιο call με τρεις παίκτες ήδη μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φίλε μου. Στη συγκεκριμμένη παρτίδα βλέπω 3 παίχτες να είναι all in και εσένα να γίνεται ο επόμενος 4ος της σειράς. Αν χρησιμοποιησεις το πρόγραμμα pokerstove και βάλεις πιθανά φύλλα που μπορεί να κρατάνε οι αντίπαλοι σου τότε βλέπεις ότι αν οι συμπαίχτες σου έχουν Α-Κ, Q-Q, 88 έως 10-10 τότε εσύ πέφτεις στο 44%. Έχεις τις περισσότερες πιθανότητες να κερδίσεις τη παρδίδα αλλά σε σχέση με τους υπόλοιπους 3 είσαι πίσω. Γνωρίζω ανθρώπους που πηγαίνουν πάσο και ΑΑ σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο και μόνο επειδή είναι πολλοί παίχτες all in και δεν ρισκάρουν να παίξουν 4+ άτομα all in με αυτές τις πιθανότητες.

Προσωπικά η απόφαση δεν είναι εύκολη αλλά αν το σκεφτείς αρκετά είναι καλύτερα να πατήσεις το fold! τώρα οι μάρκες που έχεις παίζουν και αυτές το ρόλο τους σίγοουρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nickakis! έγραψε:

Γνωρίζω ανθρώπους που πηγαίνουν πάσο και ΑΑ σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο και μόνο επειδή είναι πολλοί παίχτες all in και δεν ρισκάρουν να παίξουν 4+ άτομα all in με αυτές τις πιθανότητες.

Standard fold

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pitsikos έγραψε:

fold τους ασσους

το ακουσαμε και αυτο

καληνυχτα

p.s. θελω την γνωμη του μεγιστου arourel

τελευταια η κατασταση ειναι τραγικη

αυτο με το private forum που εχει ακουστει ειναι η μονη λυση.

τετοια posts πρεπει να διαγραφονται.

(οπως και πολλα απο αυτα που εχω κανει κ εγω κατα καιρους)

Στο θεμα με τους ΚΚ imo , μονο σε hu με βαρια reads ειναι για μενα σωστο να πεταξει καποιος ΚΚ και οχι σε random tour , οποιο κιαν ειναι το action πριν φτασει σε εμας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nickakis! έγραψε:

Γνωρίζω ανθρώπους που πηγαίνουν πάσο και ΑΑ σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο και μόνο επειδή είναι πολλοί παίχτες all in και δεν ρισκάρουν να παίξουν 4+ άτομα all in με αυτές τις πιθανότητες.

Φιλε Νικακη

Αν οντως υπαρχουν οι ανθρωποι που κανουν fold preflop AA..κακο δικο τους!Δεν χρειαζεται να το γραφεις για να δωσεις εμφαση στην πιθανοτητα να foldaρει ΚΚ.(Εκτός αν εχω χασει επεισοδια :S )

Αναλογα με τα reads που εχεις(αν εχεις) foldαρεις και ΚΚ Toreador.

Προσωπικα το εχω κανει μια φορα σε μεσαια φαση τουρνουα 20+2 μετα απο 4 all in που τουλαχιστον οι δυο ειχαν πολυ κλειστο range.Εν τελει υπηρχαν δυο mid pairs AK και QQ. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na po k ego tin apopsi moy..

Eimai se tournoua opou thelo na apoklistoun 2 atoma gia na eimai in the money..

Krato KK

Ta chips den ta thimame akrivos.. alla kapos etsi itan

Player 1 FOLDS

Player 2 ALL-IN (>30.000 chips)

Player 3 ALL-IN (35.000 chips)

Player 4 FOLDS

Player 5 ALL-IN (<30.000 chips)

player 6 FOLDS

Player 7 me (peripou 24.000 chips)

Enas apo tous 3 stin xeiroteri tha figei

Giati na min eksasfaliso ta xrimata? (buy in an thimame kala 50$)

fold ekane xoris kan na to skefto!!!

Gia tin istoria..

player 8k9 fold

Showdown

2-88

3-AK (suit)

5-AA

4-7-5 , 9 , 6

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

good fold!!!!!!

3o χέρι στο side event barcelona 2,150E.

25/50 blinds

raise utg 200

fold ολοι.

reraise apo to button 600 me KK (κόκκινους) εχει ιδιαίτερη σημασία.

fold ta blinds kai o utg move allin 10.000

I ?????

σιγα μην τους πετάξω :laugh: :laugh: ,

Ama eimai scare money κάθομαι και σπίτι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pitsikos έγραψε:

fold τους ασσους

το ακουσαμε και αυτο

καληνυχτα

p.s. θελω την γνωμη του μεγιστου arourel

ekanes mia plaka oraios gelasame alla mi to parakaneis....o arourel simmetexei se ole stis pokerikes sizitiseis kai voithaei sto forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

If tournament=online and buyin<=50

then autocall

else if tournament=online and byin>50

then call 95%

else if tournament=live

then use your read

Τώρα πέρα από την πλακα, πιστεύω ότι fold σε online τουρνουά εκτός από τραγικές περιπτώσεις(1ο κόλπο σε 500ρι, 3πλο all in βαθιά σε sunday milliion με M>20) ειναι -EV

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας ,

@gambler δε θα μου προξενουσαν εντυπωση τετοια φυλλα αν εβλεπα,απλα ελπιζα να μην εχει καποιος ΑΑ

@νικακις το οτι υπαρχουν καποιοι που foldaroyn το ξερω και το εχω δει κιολας ,απλα κατα ποσο ειναι σωστο αυτο ρωταω.εσυ δλδ θα εκανες fold στην συγκεκριμενη περιπτωση η οχι ?το να αποκλειστουμε απο ενα tour δε σημαινει καταστροφη αν ειμαστε εντος οριων bankroll.

@holdem το εννοεις η ειρωνευεσαι ? ειλικρινα δε καταλαβα

@antonis ελα πες μας για την ιδιαιτερη σημασια

@gsbets και greggr θα συμφωνησω απολυτα μαζι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crf88 έγραψε:

pitsikos έγραψε:
fold τους ασσους

το ακουσαμε και αυτο

καληνυχτα

p.s. θελω την γνωμη του μεγιστου arourel

ekanes mia plaka oraios gelasame alla mi to parakaneis....o arourel simmetexei se ole stis pokerikes sizitiseis kai voithaei sto forum.[/quote:1x3x0062]

nai ontws symfwnw...voithaei poly.eirwneuetai se kathe post ppou den to kanei enas apo tous "palious" kai ksekinaei threads me to poso wraia epaikse ena hand k kerdise to pot.ase mas re crf88.

tore an itan rebuy kserw oti den tha to skeftosoun kan to fold opote paravlepw auto to endexomeno...twra sto freezout emena epeidh me ksreis eimai autocall.alla sigoura epeish akomi k se assous na min peseis tha peseis sto 40kati % tha skeftomoun k to fold.alla egw ws donkaras eimai autocall :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TOREADOR έγραψε:

@gambler δε θα μου προξενουσαν εντυπωση τετοια φυλλα αν εβλεπα,απλα ελπιζα να μην εχει καποιος ΑΑ

Βασικά όπως ειπώθηκε είναι πολύ σημαντικό κατά τη γνώμη μου το πόσο βαθιά είσαι στο τουρνουά και κατά πόσο καλύπτεις ή σε καλύπτουν τα άλλα stack. Πάντως ακόμα και να αποκλείσεις την περίπτωση να κρατάει κάποιος ΑΑ, εύχεσαι να μη δεις άσσο στο φλοπ γιατί είναι πολύ πιθανό τουλάχιστον ένας από τους τρεις να έχει άσσο. Επίσης εξαρτάται και από το πόσο σου αρέσει να ρισκάρεις. Μπορεί να σκεφτεί κάποιος ότι αξίζει περισσότερο να κυνηγήσει τις πιθανότητες που έχει με ένα πολύ καλό αρχικό φύλλο όπως το ΚΚ, ώστε να κερδίσει ένα πολύ μεγάλο pot που θα τον ανεβάσει σημαντικά στο τουρνουά (αν μιλάμε για τουρνουά βέβαια).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TEXAS_HOLDEM, NO_LIMIT, T5-4338582-50

played at "Table #132" for USD TC from 2009-09-07 15:57 until 2009-09-07 15:58

Seat 1: michtown (12,397 in chips)

Seat 2: Ugari (5,190 in chips)

Seat 3: Sergio660Has (4,915 in chips)

Seat 4: LuckyDonkX (2,025 in chips)

Seat 5: TOREADOR78 (5,460 in chips)

Seat 6: anthonpaul (4,780 in chips)

Seat 7: Samoss5 (1,040 in chips)

Seat 8: Nerevar23 (4,565 in chips)

Seat 9: faust1973 (3,830 in chips)

Seat 10: luckybuck17 (7,460 in chips)

ANTES/BLINDS

LuckyDonkX posts blind (80), TOREADOR78 posts blind (160).

ANTES/BLINDS

LuckyDonkX posts blind (80), TOREADOR78 posts blind (160).

PRE-FLOP

anthonpaul folds, Samoss5 bets 1,040 and is all-in, Nerevar23 calls 1,040, faust1973 folds, luckybuck17 raises to 2,240, michtown folds, Ugari folds, Sergio660Has folds, LuckyDonkX folds, TOREADOR78 bets 5,460 and is all-in, Nerevar23 calls 4,565 and is all-in, luckybuck17 calls 5,460.

FLOP [board cards: 7H,KD,QS ]

TURN [board cards: 7H,KD,QS,3H ]

RIVER [board cards: 7H,KD,QS,3H,5D ]

SHOWDOWN

TOREADOR78 shows [ KH,KS ]

Samoss5 shows [ 8S,8C ]

Nerevar23 shows [ TH,TC ]

luckybuck17 shows [ TS,AC ]

TOREADOR78 wins 4,240, TOREADOR78 wins 10,575, TOREADOR78 wins 1,790.

SUMMARY

Dealer: Sergio660Has

Pot: 16,605

michtown, loses 0

Ugari, loses 0

Sergio660Has, loses 0

LuckyDonkX, loses 80

TOREADOR78, bets 5,460, collects 16,605, net 11,145

anthonpaul, loses 0

Samoss5, loses 1,040

Nerevar23, loses 4,565

faust1973, loses 0

luckybuck17, loses 5,460

εδω θα ηθελα να εστιασω οχι στο αποτελεσμα αλλα στο play tou luckybuck17.

Οποτε βλεπω καποιο φαινομενικα κακο play παντα ψαχνω να βρω το σκεπτικο του εκαστοτε fish η donk οπως τους αποκαλειται και καποιες φορες το εκ πρωτης οψεως απαραδεκτο καταληγει να ειναι excellent play .εδω ειναι ισως η μονη φορα που δε μπορω να βρω καμια μα καμια λογικη.

καμια εξηγηση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

greggr έγραψε:

If tournament=online and buyin<=50

then autocall

else if tournament=online and byin>50

then call 95%

else if tournament=live

then use your read

Τώρα πέρα από την πλακα, πιστεύω ότι fold σε online τουρνουά εκτός από τραγικές περιπτώσεις(1ο κόλπο σε 500ρι, 3πλο all in βαθιά σε sunday milliion με M>20) ειναι -EV

hehe tha grapsoume k programataki edo mesa

if .. then go to :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gambler81 έγραψε:

TOREADOR έγραψε:

@gambler δε θα μου προξενουσαν εντυπωση τετοια φυλλα αν εβλεπα,απλα ελπιζα να μην εχει καποιος ΑΑ

Βασικά όπως ειπώθηκε είναι πολύ σημαντικό κατά τη γνώμη μου το πόσο βαθιά είσαι στο τουρνουά και κατά πόσο καλύπτεις ή σε καλύπτουν τα άλλα stack. Πάντως ακόμα και να αποκλείσεις την περίπτωση να κρατάει κάποιος ΑΑ, εύχεσαι να μη δεις άσσο στο φλοπ γιατί είναι πολύ πιθανό τουλάχιστον ένας από τους τρεις να έχει άσσο. Επίσης εξαρτάται και από το πόσο σου αρέσει να ρισκάρεις. Μπορεί να σκεφτεί κάποιος ότι αξίζει περισσότερο να κυνηγήσει τις πιθανότητες που έχει με ένα πολύ καλό αρχικό φύλλο όπως το ΚΚ, ώστε να κερδίσει ένα πολύ μεγάλο pot που θα τον ανεβάσει σημαντικά στο τουρνουά (αν μιλάμε για τουρνουά βέβαια).[/quote:1ttuarva]

μττ 1680 συμμετοχες εχουν μεινει 1100 περιπου ειμαι 400 θεση πριν το hand .buy in entos oriou swsths diaxeirhshs bankroll

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Iczech έγραψε:

greggr έγραψε:
If tournament=online and buyin<=50

then autocall

else if tournament=online and byin>50

then call 95%

else if tournament=live

then use your read

Τώρα πέρα από την πλακα, πιστεύω ότι fold σε online τουρνουά εκτός από τραγικές περιπτώσεις(1ο κόλπο σε 500ρι, 3πλο all in βαθιά σε sunday milliion με M>20) ειναι -EV

hehe tha grapsoume k programataki edo mesa

if .. then go to :P[/quote:g116xvma]

se MS DOS pls :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TOREADOR έγραψε:

gambler81 έγραψε:
TOREADOR έγραψε:

@gambler δε θα μου προξενουσαν εντυπωση τετοια φυλλα αν εβλεπα,απλα ελπιζα να μην εχει καποιος ΑΑ

Βασικά όπως ειπώθηκε είναι πολύ σημαντικό κατά τη γνώμη μου το πόσο βαθιά είσαι στο τουρνουά και κατά πόσο καλύπτεις ή σε καλύπτουν τα άλλα stack. Πάντως ακόμα και να αποκλείσεις την περίπτωση να κρατάει κάποιος ΑΑ, εύχεσαι να μη δεις άσσο στο φλοπ γιατί είναι πολύ πιθανό τουλάχιστον ένας από τους τρεις να έχει άσσο. Επίσης εξαρτάται και από το πόσο σου αρέσει να ρισκάρεις. Μπορεί να σκεφτεί κάποιος ότι αξίζει περισσότερο να κυνηγήσει τις πιθανότητες που έχει με ένα πολύ καλό αρχικό φύλλο όπως το ΚΚ, ώστε να κερδίσει ένα πολύ μεγάλο pot που θα τον ανεβάσει σημαντικά στο τουρνουά (αν μιλάμε για τουρνουά βέβαια).[/quote:2qgg3irm]

μττ 1680 συμμετοχες εχουν μεινει 1100 περιπου ειμαι 400 θεση πριν το hand .buy in entos oriou swsths diaxeirhshs bankroll[/quote:2qgg3irm]

Με βάση αυτά τα δεδομένα νομίζω πως η ζυγαριά γέρνει προς το call. Προσωπικά για μένα autocall!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

apisteyto ayto poy diavasa.ta exo dei ola pia.

toys KK simfono oti tous petas alla na kapso toys AA afto parapaei.imarton pou leei kai o georgiou.

re pame kala?

call fisika,oxi aplos antipalos me 4 antipalous mesa alla akoma kai me olous tous pektes tou tournoya tha ekana call kai as xano oses fores xreiazete.xilies fores call para na koliso tin tampela pano moy tou megaliterou xesmenou pekti poker poy ipirkse pote.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...