Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

telika yparxei fold preflop kk?


TOREADOR

Recommended Posts

CharliesGunner έγραψε:

AAAAAA καλά ορισμένοι καβάλησαν για καλά το καλαμάκι. :)

τσαμπίκος για μένα είναι απλά τα πράγματα.

ΑΑ πετάμε ΜΟΝΟ στην περίπτωση που παίζουμε κάποιο satellite όπου είμαστε κοντά στο bubble και έχουμε ένα υγιές stack.

ΔΕΝ θA ΠΕΤAΞΩ ΤΟΥΣ ΑΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ AΛΛΗ ΠΕΡΊΠΤΩΣΗ.

ούτε ακόμη σε εννιαπλό ALL IN. :P

όσο αφορά το ΚΚ συζητιέται. Για τους ΚΚ να συζητήσετε τους ΑΑ αστέ τους.

orea ta les arxonta.merikoi pane na to kanoune poliploko to thema eno den einai.pekste apla mia fora den einai kako.callarete tous asous alios einai egglima.ti pio aplo,telika kamia fora to pio aplo einai kai pio diskolo,san tin mpala.AA einai autoi re paidia.calaroume.to leei kai to onoma aaaa(AA)aaaa ponane diladi.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 69
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

holdemgr έγραψε:

OK arketa me tis eirwnies. Eidika osoi den exete prosferei pote sto forum kapoia ousiastikh syzhthsh strathgikhs kindly please STFU h kanete kapoio post periexomenou.

Nickaki dokimase ta maths:

Pes oti paizete me stacks 1000 koukia

To EV sou me tous assous einai

0.5x4000 - 0.5x1000 = 1500 koukia

Kaneis fold kai xaneis 1500 koukia. Sto epomeno omws hand oxi mono erxetai to dynato hand alla exeis ta nuts kai o antipalos einai etoimos na balei olo to stack tou.

Poio einai to EV? Profanws EV=1000 koukia (pou pairneis apo ton antipalo)

Dhladh akoma kai h periptwsh pou eisai "axastos" einai ligotero kerdofora apo thn periptwsh pou xaneis tis mises fores.

(Αφορά την μαρκαρισμένη με bold έκφραση)

Πάρα πολύ ωραία έκφραση... να την χρησιμοποιείς στο σπίτι σου και όχι εδώ, γιατί ξέρω και εγώ ωραιότατες ελληνικές εκφράσεις. Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ 8Α ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΝ ΠΑΙΧΤΙ ΝΑ ΠΑΣΑΡΕΙ ΑΑ ΠΡΕΦΛΟΠ.ΛΕΣ ΚΑΙ ΔΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΑΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ 4 ΩΡΕΣ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΑΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΑΙΧΤΙΣ ΠΡΙΝ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ J8 ΝΑ ΦΛΟΠΑΡΕΙ ΚΕΝΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙ ΓΙΑ ΥΠΝΟ.ΕΧΟΘΜΕ ΤΙΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ 4ΠΛΑΣΙΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΑΑ ΜΕ 50% ΠΙ8ΑΝΟΤΙΤΕΣ ΚΑΙ 8Α ΠΑΜΕ ΠΑΣΣΟ?ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤςΝ ΑΝΤΙΠΑΛΩΝ ΠΟΘ ΕΧΟΘΝ ΒΑΛΕΙ ΗΔΗ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΟΧΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ.ΚΑΛΑ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΘ ΠΟΚΕΡ ΚΑΛΑ ΤΑ ΦΟΟΡΟΥΜ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΟΤΙΔΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΑΛΛΑ ΜΕΡΙΚΟΙ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΠΑΙΖΕΤΕ ΣΚΑΚΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κακό με τους περισσότερους είναι οτι νομίζουν πώς άμα πούνε πόσο εύκολα πετάνε ΚΚ ΑΑ θα θεωρηθούν μεγάλοι παίχτες. Ακόμα χειρότερα είναι οτι δεν πρόκειται ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ να το κάνουν. Το range είναι τόσο μεγάλο στο online poker που τέτοια χέρια απλά δεν τα πετάς, ειδικά σε μια τέτοια κατάσταση που το πιο πιθανό είναι να έχουν ζευγάρια μικρότερα ή να έχουν κάψει 1-2 άσσους άρα το μόνο χέρι που πραγματικά είσαι πίσω είναι το ΑΑ. Το να συζητάμε έστω το fold όταν φοβόμαστε ένα και μόνο χέρι είναι απλά τραγικό.

Άν αλλάζαμε λίγο την θέση του Διονυσή στην παρτίδα τα πράγματα θα ήταν πολύ πιο απλά και δεν θα γινότανε τόση κουβέντα, αλλα για αυτό το παιχνίδι αυτό είναι τόσο ενδιαφέρον.

Υπάρχουν άνθρωποι που πραγματικά θέλουν να συζητήσουν και να μάθουν αλλά φοβούνται να ξεκινήσουν μία κουβέντα ή να πούν την γνώμη τους μήπως κάποιος τους ειρωνευτεί, τους θίξει, κράξει ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο. Κάποια στιγμή αυτό πρέπει να σταματήσει.Άν νομίζουν κάποιοι οτι επειδή διαβάσανε 2-3 βιβλία παραπάνω, βγάλανε μερικά χρήματα ή κερδίσανε 2 τουρνούα είναι ανώτεροι από τους υπόλοιπους είναι το λιγότερο γελασμένοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι άλλο που θέωρω πως έχει καταλυτική σημασία είναι τα μεγέθη των stack που έχεις να αντιμετωπίσεις. Δηλαδή αν με ΑΑ ή έστω ΚΚ έχεις να αντιμετωπίσεις 4πλο all in, εκ των οποίων π.χ. τα 3 είναι shortstack, τότε για μένα δεν τίθεται θέμα.. autocall που είπε και ένας φίλος νωρίτερα. Στις περισσότερες περιπτώσεις πολλαπλών all in που έχω συναντήσει σχεδόν πάντα εμπλέκονται 1-2 shortstack. Με αυτά τα δεδομένα πιστεύω οτι πρέπει να υπολογίσουμε τα odds μας απέναντι στα stack που έχουν εμπλακεί στο pot τα οποία ουσιαστικά μας απειλούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alienhack έγραψε:

holdemgr έγραψε:
OK arketa me tis eirwnies. Eidika osoi den exete prosferei pote sto forum kapoia ousiastikh syzhthsh strathgikhs kindly please STFU h kanete kapoio post periexomenou.

Nickaki dokimase ta maths:

Pes oti paizete me stacks 1000 koukia

To EV sou me tous assous einai

0.5x4000 - 0.5x1000 = 1500 koukia

Kaneis fold kai xaneis 1500 koukia. Sto epomeno omws hand oxi mono erxetai to dynato hand alla exeis ta nuts kai o antipalos einai etoimos na balei olo to stack tou.

Poio einai to EV? Profanws EV=1000 koukia (pou pairneis apo ton antipalo)

Dhladh akoma kai h periptwsh pou eisai "axastos" einai ligotero kerdofora apo thn periptwsh pou xaneis tis mises fores.

Holdem,αυτο που λες ειναι απολυτως σωστο οταν προκειται για cash game,οπου καθε "κουκι" εχει ακριβη αντιστοιχια με λεφτα.Αυτο που εννοει ο Nickakis (πιστευω) ειναι οτι το +EV σε κουκια δεν ειναι απαραιτητα +EV σε λεφτα οταν προκειται για MTT.

Βεβαια το πασο με ΑΑ ειναι λιγο υπερβολικο και νομιζω οτι εκτως απο -EV(chips) ειναι και -ΕV$,αν και το τελευταιο δεν καθοριζεται ευκολα.

Αλλα σε καποιες ειδικες περιπτωσεις ισως ειναι και +EV$ το πασο με ΑΑ,οταν πχ ειναι 3 ιδια περιπου stack σε final table που εχουν μεινει 7 ατομα και εχουν παει allin preflop ηδη και εσυ εισαι bigblind με Μ=2.Εκει θα τους πασαρα τους ασσους ας πουμε.[/quote:38f7pgec]

i diafora metkasi chipsev kai $ev sta middle stages se ena tournoua de mporei na ipologistei .alla kai pali an iparxei diafora einai para poli mikri.an diladi mia apofasi prepei na valeis olo tou stack esto 6000 gia na kerdiseis makroxronia 10 chips isos einai sosto na kaneis fold.gia tetoia noumera milame.otan exeis 50% gia 5 pentaplasiasmo einai asteio na milame gia icm ktl ktl kai gia fold...

an kapoios empaine sto 2+2 oi sizitiseis itan paromoies me aytes tora edo.iparxeri ena post pou o jimmy fricke gobboboy( deyteros sto aussie millions piso apo ton gus hansen).se ena loipon apo st tou to 2005 roatei ti na kano me aa prelfop.kai apo kato grafei dethelo na paikso to tour mou mono me 80%.dio xronia meta ayto to paidi kerdise 1 million(kaia rketes alles epitixies).kaneis den einai anoteros i katoteros oute nomizo kapoios grafei gia na eironeytei.emeis pou diavasame 3 vivlia prospathoume na voithisoume oste kapoios mou thelei na mathei kapoia pragmata grigorotera arkei na exei thelisi.omos vlepo oti kai dio treis kaloi posters pou exoun apomeinei den exoun kanena sevasmo apo kapoious kainourios posters kai siga siga vlepo na apoxoroun kai autoi....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τον Kwste όπου λέει ότι απο όσους λένε ότι πηγαίνουν πάσο σε αυτό το σημείο στο τέλος απλά δεν μπορούν να το κάνουν. Εγώ προσπάθησα να παρουσιάσω τον αντίλογο στο συγκεκριμμένο post και να πω ότι παιδιά υπάρχει και η αντίθετη μεριά που έχει και εκείνη τη δική της λογική βάση. Φυσικά το παραδέχομαι ότι δν έκατσα να το αναλύσω περισσότερο και αυτό που βγήκε προς τα έξω να μην ήταν αυτό που σκεφτόμουν. Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν ότι όσο και κακά να είναι τα post κάποιου, όσο κακός ή καλός να είναι, είναι πολύ άσχημο να του λες μην ξαναποστάρεις πράγματα στρατηγικής γιατί δεν έχεις ιδέα ή γιατί τα λες λάθος. Μα αυτή είναι η ουσία του forum. Να ακούγονται οι διαφορετικές απόψεις όποιες και μετά ο καθένας να εκθέτει ελεύθερα την άποψη του.

Είναι απλά τα πράγματα, όσο κρατάς το φιλικό κλίμα μέσα στο forum τόσο καλύτερες γίνονται οι συζητήσεις γι αυτό και θα συγχαρώ τον holdem.gr για τον τρόπο που παρουσιάζει τα θέματα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλε Nickakis,sorry αλλα δεν υπαρχει λογος να επιμενεις να δικαιολογεις τα αδικαιολογητα....κοντεψαν να μου πεσουν τα μαλλια με αυτα που διαβασα σε αυτο το τοπικ περι fold σε καποια ποστ αλλα μ'αυτα που διαβαζω τωρα θα μου πεσουν και τα φρυδια.

Οχι φιλε,η αντιθετη μερια δεν εχει ΚΑΜΙΑ λογικη βαση!!!

Οχι φιλε,δεν ειναι κακο να λες σε καποιον που αγνοει τα προφανη να μην ποσταρει οταν απο αυτα τα ποστ καποιοι περιμενουν να βελτιωθουν σε κατι που τους στοιχιζει το χαρτζιλικι ή το μεροκαματο τους.

Οχι φιλε,δεν ειναι αυτη η ουσια του φορουμ,του συγκεκριμενου τουλαχιστον και ειδικα των τοπικς που αφορουν στρατηγικη.Δεν ειναι φορουμ για συλλεκτες πεταλουδων ουτε σε θεματα στρατηγικης γραφουμε εκθεση ιδεων και δεν μπορει στο ονομα της ελευθερης εκφρασης να γραφει ο καθενας οτι του κατεβει στο κεφαλι.

Φιλικο κλιμα δε σημαινει απαραιτητα ποιοτητα.Θα προτιμουσα ενα ψυχρο-ακομα και ειρωνικα ποστ-αν ειχα να κερδισω κατι διαβαζοντας.

Υπαρχουν τοπικς που μπορει ο καθενας να βγαλει τα εσωψυχα του και να σπαμαρει ανειλεως...λιγος σεβασμος στο πορτοφολι του διπλανου!!

φιλικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nickakis! έγραψε:

Θα συμφωνήσω με τον Kwste όπου λέει ότι απο όσους λένε ότι πηγαίνουν πάσο σε αυτό το σημείο στο τέλος απλά δεν μπορούν να το κάνουν. Εγώ προσπάθησα να παρουσιάσω τον αντίλογο στο συγκεκριμμένο post και να πω ότι παιδιά υπάρχει και η αντίθετη μεριά που έχει και εκείνη τη δική της λογική βάση. Φυσικά το παραδέχομαι ότι δν έκατσα να το αναλύσω περισσότερο και αυτό που βγήκε προς τα έξω να μην ήταν αυτό που σκεφτόμουν. Αυτό που δεν μου άρεσε ήταν ότι όσο και κακά να είναι τα post κάποιου, όσο κακός ή καλός να είναι, είναι πολύ άσχημο να του λες μην ξαναποστάρεις πράγματα στρατηγικής γιατί δεν έχεις ιδέα ή γιατί τα λες λάθος. Μα αυτή είναι η ουσία του forum. Να ακούγονται οι διαφορετικές απόψεις όποιες και μετά ο καθένας να εκθέτει ελεύθερα την άποψη του.

Είναι απλά τα πράγματα, όσο κρατάς το φιλικό κλίμα μέσα στο forum τόσο καλύτερες γίνονται οι συζητήσεις γι αυτό και θα συγχαρώ τον holdem.gr για τον τρόπο που παρουσιάζει τα θέματα του.

etsi einai to stil pou grafo file mou kai siggnomi an se prosvala.exeis postarei kapoies apantiseis tora teleutaia kai einai oles poli lathos.opos sou eipa kai kai alla 3-4 atoma to poker den einai thema apopsis.stirizete sta mathimatika kai iparxei se arketes periptoseis sosto kai lathos.

aytos einai o logos pou de sou eixa apantisei sta proigoumena post sou giati den ithela na fano kakos kai den iskera pos tha to pareis.alla otan les fold aa epeidi paizo 4 ores ayto parapaei.i ousia tou forum pera apo to dialogo einai kai na paraexomaste kai na katalavainoume ta lathi mas kai oxi na antidrame monimos opos esi xoris epixeirimata....skepsou to ligo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oloi exoun dikaiwma na poun thn apopsh tous sto forum. Anexarthta apo to poso swsth einai auth, den prepei kaneis na fobatai na postarei.

Autoi pou kalo einai na kanoun "stfu" eidika se post strathgikhs einai:

-Osoi eirwneyontai xwris na exoun idea

-Osoi kanoun hijack ta threads tou styl: "Ki egw eixa paiksei ekeino to hand pou eixa AA ekana raise 10x gia na diwksw tous loose players kai kapoios mou gyrise all-in me 42o ki ekane suckout"

-Osoi den exoun na poun kati sxetiko me strahgikh

-Osoi "grafoun" ton arxiko poster kai sto thema pou anoigei "ti na kanw sto river" autoi erxontai na rwthsoun "pote ksekinaei to freeroll tou thanasis.gr" klp

Epishs osoi grafoun kalytera post apo mena...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

Oloi exoun dikaiwma na poun thn apopsh tous sto forum. Anexarthta apo to poso swsth einai auth, den prepei kaneis na fobatai na postarei.

Autoi pou kalo einai na kanoun "stfu" eidika se post strathgikhs einai:

-Osoi eirwneyontai xwris na exoun idea

-Osoi kanoun hijack ta threads tou styl: "Ki egw eixa paiksei ekeino to hand pou eixa AA ekana raise 10x gia na diwksw tous loose players kai kapoios mou gyrise all-in me 42o ki ekane suckout"

-Osoi den exoun na poun kati sxetiko me strahgikh

-Osoi "grafoun" ton arxiko poster kai sto thema pou anoigei "ti na kanw sto river" autoi erxontai na rwthsoun "pote ksekinaei to freeroll tou thanasis.gr" klp

Epishs osoi grafoun kalytera post apo mena...

+1 i autokritiki einai poly megalo pragma...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

Oloi exoun dikaiwma na poun thn apopsh tous sto forum. Anexarthta apo to poso swsth einai auth, den prepei kaneis na fobatai na postarei.

Autoi pou kalo einai na kanoun "stfu" eidika se post strathgikhs einai:

-Osoi eirwneyontai xwris na exoun idea

-Osoi kanoun hijack ta threads tou styl: "Ki egw eixa paiksei ekeino to hand pou eixa AA ekana raise 10x gia na diwksw tous loose players kai kapoios mou gyrise all-in me 42o ki ekane suckout"

-Osoi den exoun na poun kati sxetiko me strahgikh

-Osoi "grafoun" ton arxiko poster kai sto thema pou anoigei "ti na kanw sto river" autoi erxontai na rwthsoun "pote ksekinaei to freeroll tou thanasis.gr" klp

Epishs osoi grafoun kalytera post apo mena...

Το πιάσαμε το υποννοούμενό σου...

Γι'αυτό θα μου επιτρέψεις να πω και εγώ, ότι καλώ είναι να ΒΤΣ όσοι Μ έχουν κάνει την Μ εργόχειρο.

Άντε μπράβο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CF xwris parekshghsh eisai o pio baretos poster sta ellhnika forum. Ta post sou den exoun humor, den exoun spirtada, den exoun eyfiia, den exoun prwtotypia, den exoun aksia ws pros to strathgiko tous periexomeno oute kan lepth eirwneia h prwtotypes "prosboles". Apotyxaneis sto na katanohseis thn (ypo)koultoura tou internet. Den amfiballw oti eisai mia xara atomo sthn pragmatikh sou zwh, but you fail in the internets!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

holdemgr έγραψε:

CF xwris parekshghsh eisai o pio baretos poster sta ellhnika forum. Ta post sou den exoun humor, den exoun spirtada, den exoun eyfiia, den exoun prwtotypia, den exoun aksia ws pros to strathgiko tous periexomeno oute kan lepth eirwneia h prwtotypes "prosboles". Apotyxaneis sto na katanohseis thn (ypo)koultoura tou internet. Den amfiballw oti eisai mia xara atomo sthn pragmatikh sou zwh, but you fail in the internets!

HGR χωρίς παρεξήγηση είσαι ο πιο αντιπαθητικός Poster στα ελληνικά forums. Τα posts σου έχουν το χιούμορ βιντεοταινιών του '80, έχουν την σπιρτάδα ενός άδειου πακέτου με σπίρτα, έχουν την ευφυία ενός τρίχρονου, πρωτοτυπούν ως πρός το πόσοι θα σε αντιπαθήσουν, η δε αξία τους ισοδυναμεί με την προ 5ετίας αξία της τούρικικης λίρας (=0).

Επειδή βαρίεμαι να ασχολούμαι μια ζωή μαζί σου, μάθε για μια ακόμα φορά ότι δεν είμαι το παιδάκι που θα ειρωνεύεσαι με κακία, που θα προσβάλλεις και θα υβρίζεις. Στο ξαναείπα, δεν ξέρω αν όντως είσαι καθηγητής, αλλά εγώ σίγουρα δεν είμαι το μαθητούδι που θα λουφάξει στη γωνιά ανίμπορο να σε αντιμετωπίσει. Όταν με θίγεις θα σε θίγω, και όταν βρίζεις θα σε βρίζω. Σε μένα ''συνωμοτικά'' του τύπου ''STFU'' δεν περνάνε. Στο STFU σου απαντώ κάλλιστα ΑΓΡΜ. Γκε-γκε?

Μπορείς να με θεωρείς άτομο ''μη ευφυές'' ή ακόμα και βλάκα. Μπορείς να με θεωρείς ανίκανο να καταννοήσω πολλά πράγματα. Μπορείς να με θεωρείς άσχετο με το Poker. Μπορείς να με θεωρείς και κακό σπυρί, ξέρεις που. Το τι σε θεωρώ εγω εσένα και το συνάφι σου, μην ρωτήσεις - ακατάλληλο για ανηλίκους. Που σε γράφω και σένα και τις σπουδές σου - άστο καλύτερα.

p.s. Δεν κουβαλάω εγώ το παρατσούκλι ''don't know holdem.gr'' , έτσι?

p.s.2 Όσες φορές αναφέρεσαι εμμέσως στο πρόσωπό μου (το άμεσα θέλει nuts -έιδες που κάτι έμαθα από το poker?- ) θα λαμβάνεις την απάντηση που περιμένεις (βλ.μαζοχισμός). Και για να γίνω και λίγο ελληνική ταινία του '60, μάθε ότι είμαι και του σαλονιού, είμαι και του λιμανιού. Ξέρω και τις δύο γλώσσες, και επειδή στη ζωή μου έχω συναντήσει τύπους σαν εσένα, έμαθα πως να τους συμπεριφέρομαι. Την διατριβή μου πάνω σε αυτούς τους τύπους την έκανα στο πεζοδρόμιο. Βλέπεις εκεί τους γνώρισα, εκεί τους άφησα. Το πέρασμα τους από τον ''καλό'' κόσμο ήταν σύντομο.

p.s.3 Θα χαρώ να μην ξαναεπανέλθω για το άτομό σου, αλλά άμα χρειαστεί να'σαι σίγουρος πως θα είμαι εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναγκαστικά και πάλι το κλειδώνω το thread και διαγράφω τα δυο τρια τελευταία posts σας κύριοι...

Αν θέλετε να το πάτε σε προσωπικό επίπεδο κάντε το με pm... Νομίζω ότι δημοσίως δεν αξίζουν τέτοια post να τα βλέπει ο κόσμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...