Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Scooping: Μήνυση στη Full Tilt, νέα προσθήκη στην ομάδα του Party Poker...


Recommended Posts

Antonis έγραψε:

ok! αλλα όταν ποστάρεις άλλη φορά για ss system θα λες την αλήθεια κ οχι ψέμματα για να παρασύρεις κ άλλους 'ασχετους. οκ?

Δεν εχω πει ψεμματα Αντωνη εχεις παρεξηγηση..Τα νουμερα που ειδες ειναι σε 30000 οπως ειπες και σε οτι να ναι blinds..Καθημερινα παιζω 3-4k χερια τωρα το γιατι βγαζει 30Κ συνολο χερια τεσπα ουτε με νοιαζει.Καλυτερα να βγαζει οτι ειμαι χαμενος εντελει λολ.

Περα απο την πλακα εχω δειγμα χεριων να σ στειλω για να πιστοποιησω αυτα που λεω.

Λες να κανω κατι (ss) που δεν μαρεσει και να δεχομαι να χανω κιολασ?

Τεσπα καλοδεχουμενα ολα αυτα που λες θα μιλησουμε και στην πορεια.

Thanks για τα σχολια και τις συμβουλες ασχετα αν διαφωνω η εχεις λαθος στοιχεια.Μαρεσει να με κρινουν και ειδικα εσυ που οτι ειναι να πεις θα το πεις ξερα.

Ελπιζω να τα πουμε και απ κοντα αλλα ειπες οτι δεν θα ανεβεις το 3ημερο πανω οποτε το αφηνουμε για μια αλλη φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 72
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

foystouki σου απαντώ για τι μου είσαι συμπαθής μέσα απο το forum.

Δεν θα σου πω τα πάρα πολλά μειονεκτηματα κ κανένα πλεονέκτημα του ss. Θα σου πω απλά οτι χάνεις τον χρόνο σου κ τα λεφτά σου. Καλύτερα βρες σύστημα για το kino γιατί κάτι τέτοιο είναι αυτό που κάνεις.

Επίσης θα είχες μάθει περισσότερα στο 25NL παίζοντας fs κ ας έχανες 55 buy-ins.

Αν δεν μάθεις να παίζεις σωστά πόκερ δεν πρόκειται να κερδίσεις ΠΟΤΕ κ αυτός είναι κανόνας.

http://www.pokertableratings.com/stars-grader/antonisgr

Μάθε να παίζεις κοντά σε αυτά τα νούμερα κ δεν θα χάσεις.

Αυτό μπορεί να πάρει χρόνια μπορεί να μάθεις πιο γρήγορα, μπορεί να μην μαθεις ποτέ, τουλάχιστον όμως θα ξέρεις οτι προσπάθησες να πάιξεις καλό πόκερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Thanks για οποιαδηποτε σχολια και συμβουλες που δινεις..

Σου ειπα οτι σκοπευω να ψαξω και να δοκιμασω καποια πραγματα και δεν εννοω shortstack..

Μολις δω τι γινεται και πως τα παω θα μιλησουμε..

Απλα γενικοτερα μην εισαι απολυτος με αυτα που λες για ss η για οτιδηποτε.

Για να παιζω 1.5 χρονο ss κατι καλο θα εχω βρει δεν γινεται να παιζω και να χανω χρονο και χρηματα.Αυτα λεει το pokertracker τουλαχιστον.

Σου ειπα οτι θα δοκιμασω πραγματα απλα περιμενω να ειμαι ετοιμος απο θεμα bankroll και χρονου για να αρχισω..

Να σαι καλα και ελπιζω να τα πουμε και απο κοντα..

GL Αντωνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:) :) Δεν επιμενω σε κατι απλα καποια νουμερα που εχεις δει δεν λενε ολη την αληθεια..

Σου ειπα οτι συμφωνω στα περισσοτερα που λες..

Θα δοκιμασω καποια πραγματα και θα τα πουμε στην πορεια Αντωνη.

Τελικα θα ανεβεις σαββατοκυριακο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

Τότε έχει να κάνει με το skill σου κ πάω πάσο .....

Κανένας ss δεν κερδίζει σε βάθος χρόνου.

Ρε φίλε,και ο Mark Vos τι κάνει δηλαδή??? Εκτός αν πιστεύεις ότι ο Antonius και ο Zigmund τον βρίζανε επειδή ήταν απλά τυχερός... Επίσης δεν έχω καταλάβει γιατί σνομπάρεις τόσο πολύ το rakeback, αφού σύμφωνα με το tableratings είναι το 1/2 από τα κέρδη σου. foustouki μη μασάς,πέξε όπου νομίζεις ότι βγάζεις χρήματα και άσε τους άλλους να πέζουν σωστά ;) Αλλά τι να ξέρω κι εγώ που παίζω sng και "δεν έχω ιδέα από παρτίδες" :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο εμενα.

Αποφασισα να διακοψω λιγο την προσωπικη κουβεντα :laugh: :laugh:

Φιλε Antonis κοιτωντας το λινκ που εβαλες εψαξα και το δικο μου και περα απο τα αλλα που βρικα λογικα εγραφε και αυτο

RIVER AGGRESSION:

You are 56% more aggressive than optimal. Be a lot less aggressive!

Αny comment for help

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

griffith έγραψε:

Antonis έγραψε:

Τότε έχει να κάνει με το skill σου κ πάω πάσο .....

Κανένας ss δεν κερδίζει σε βάθος χρόνου.

Ρε φίλε,και ο Mark Vos τι κάνει δηλαδή??? Εκτός αν πιστεύεις ότι ο Antonius και ο Zigmund τον βρίζανε επειδή ήταν απλά τυχερός... Επίσης δεν έχω καταλάβει γιατί σνομπάρεις τόσο πολύ το rakeback, αφού σύμφωνα με το tableratings είναι το 1/2 από τα κέρδη σου. foustouki μη μασάς,πέξε όπου νομίζεις ότι βγάζεις χρήματα και άσε τους άλλους να πέζουν σωστά ;)Αλλά τι να ξέρω κι εγώ που παίζω sng και "δεν έχω ιδέα από παρτίδες" :P[/quote:2839su4j]

Δεν μασαω απλα μαρεσει να ακουω γνωμες γιατι μπορει να ειμαι οντως λαθος..

Πειραματιζομαι οταν ακουω μια γνωμη που ειναι τεκμηριωμενη..

Αλλα το τι θα κανω γενικοτερα εννοειται οτι θα ειναι αυτο που θα μου αποφερει το περισσοτερο κερδος..

Johnnie ενδιαφερον τα stats σου αλλα δεν μπορω να βοηθησω εγω ισως καποιος αλλος σχολιασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1) den einai swsto na postareis ta stats tou allou eite einai sun eite einai meion xwris na ton rwtiseis.

2)ta sugkekrimena sites den katagrafoun ton akrivi arithmo twn hands opws einai logiko allwste...

3)o kathenas vriskei ton tropo tou wste n vgazei kerdos apo to poker,eite auto legetai mtt eite sng eite sng hu k.a.

kathe apopsi sevasti fusika.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUADARKO έγραψε:

1) den einai swsto na postareis ta stats tou allou eite einai sun eite einai meion xwris na ton rwtiseis.

2)ta sugkekrimena sites den katagrafoun ton akrivi arithmo twn hands opws einai logiko allwste...

3)o kathenas vriskei ton tropo tou wste n vgazei kerdos apo to poker,eite auto legetai mtt eite sng eite sng hu k.a.

kathe apopsi sevasti fusika.

+1 κυριως στο 1 για τον μονο λογο οτι λανθασμενα αποτελεσματα μπορει να δημιουργησουν λανθασμενη εικονα κατι που μπορει να μην ειναι κακο απαραιτητα..

Τεσπα καθε σχολια αποδεχτο για οτιδηποτε λεω/λεγεται στο forum

See you all at the tables..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι πληροφορίες του net ειναι εκεί για όλους κ δεν είναι κάτι κρυφό.

Οποιος δεν θέλει να κριθεί δεν γράφει μπούρδες.

Το οτι χάνει έναν αριθμό χεριών(οχι μεγάλο αλλα σημαντικό ορισμένες φορές) το έχω τσεκάρει απο τα δικά μου stats που είναι 1,1ΒΒ λιγότερο απο το πραγματικό. Ομως την γενικότερη εικόνα το πως παίζει ένας παίκτης σου την δίνει. Ακόμα κ λάθος λοιπόν να είναι τα ΒΒ όταν πηγαίνεις στην βαθμολογία αντιλαμβάνεσαι σε ποια streets ενας παίκτης παίζει καλά κ σε ποιά κάνει λάθος.

Οταν λοιπόν κάποιος λέει οτι έχει βρεί ενα σύστημα (που μάλιστα δεν μπορεί να ονομαστεί πόκερ)να κερδίζει και παροτρύνει κ άλλους να ασχοληθούν με αυτό, θα πρέπει να το αποδυκνείει κ με νουμερα πραγματικά κ όχι λόγια του αέρα.

Ε λοιπόν εχω να σας πω οτι οσους Έλληνες έχω κάνει αναζήτηση στο tabling είναι "νούμερα" κ πολύ κακοί παίκτες, εκτός απο 2 εξαιρέσεις μέχρι στιγμής. Τα ΒΒ μπορεί να είναι αρνητικά ή θετικά ομως η βαθμολογία είναι η εικόνα του παίκτη κ εκεί όσα χέρια κ να χάνει, λάθος δεν κάνει!!! Λόγω των πολύ κακών αποτελεσμάτων στα cash τους σχεδόν κανείς δεν παίζει συστηματικά cash (real poker) αλλα παροδικά κ με την μορφή gambol. Παικταράδες μου!!!!

Βασικά εαν διαβάσεις τα πόστ το καταλαβαίνεις πως παίζει κάποιος, αλλα πας κ στο tabling να στο επιβεβαιώσει!!!

Στο διατάυτα λοιπόν θα έλεγα οτι στα πόστ σας υπάρχει πολύ-πολύ ψεμα κ σχεδόν καθόλου αλήθεια που θα μπορούσε να κάνει μας όλους πολύ καλύτερους.

Καλήμέρα.

Υ.Γ. LUADARKO ειναι όντως ενοχλητική η αλήθεια .... όσο 'ενοχλητικά" είναι κ τα πόστ μου. Αν δεν την αντέχεις μην τα διαβάζεις pls ή ζητάς κ απο εμένα να σταματήσω να ποστάρω γιατί είμαι κακός κ είρωνας πόστερ. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUADARKO έγραψε:

1) den einai swsto na postareis ta stats tou allou eite einai sun eite einai meion xwris na ton rwtiseis.

2)ta sugkekrimena sites den katagrafoun ton akrivi arithmo twn hands opws einai logiko allwste...

3)o kathenas vriskei ton tropo tou wste n vgazei kerdos apo to poker,eite auto legetai mtt eite sng eite sng hu k.a.

kathe apopsi sevasti fusika.

antonis egrapse

Υ.Γ. LUADARKO ειναι όντως ενοχλητική η αλήθεια .... όσο 'ενοχλητικά" είναι κ τα πόστ μου. Αν δεν την αντέχεις μην τα διαβάζεις pls ή ζητάς κ απο εμένα να σταματήσω να ποστάρω γιατί είμαι κακός κ είρωνας πόστερ.

legontas oti einai ontws enoxlhtikh i alitheia einai san na les oti eipa oti einai enoxlhtiki.to antitheto pisteuw antoni.sun oti den anefera pouthena oti i alitheia einai enoxlhtiki.auto pou eipa k epanalamvanw einai oti na postarw kapoiou allou ta stats poly apla den einai swsto.diafwneis apo oti katalava opote ok np.opws eipes k sy ta stats einai ekei eksw gia olous.opoios thelei paei k ta vlepei den einai anagki na postareis edw mesa ta stats tou allou poso mallon otan einai meion k analithi.

2on esy pisteueis oti to cash einai to real poker.gia mena to cash einai tzogos,opote opws katalavaineis den prokeitai na vgaloume akri se auto mias k eimaste stin mia akri esy k stin alli egw. :D

oso gia to ps postare oti thes k opws thes.o kathenas exei ton tropo tou.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

johnie greek έγραψε:

Καλησπερα και απο εμενα.

Αποφασισα να διακοψω λιγο την προσωπικη κουβεντα :laugh: :laugh:

Φιλε Antonis κοιτωντας το λινκ που εβαλες εψαξα και το δικο μου και περα απο τα αλλα που βρικα λογικα εγραφε και αυτο

RIVER AGGRESSION:

You are 56% more aggressive than optimal. Be a lot less aggressive!

Αny comment for help

Εαν βελτιώσεις το VPIP σου κ το pfr σου γίνεις πιο επιθετικός στο flop δεν θα ανaγκάζεσαι να φτάνεις τόσο συχνά στο river κ να προσπαθείς εκεί να φουσκώσεις το ποτ ή κάνοντας bet να το πάρεις με μπλόφα που συνήθως δεν πιάνει. Δηλ θέλει πρέπει να βελτιωθείς στα πρώτα streets για να βeλτιωθεί το river aggr που δεν είναι καλό να είναι πάνω ή κάτω απο 12% imo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:Antonis έγραψε:[quotquoteΟταν λοιπόν κάποιος λέει οτι έχει βρεί ενα σύστημα (που μάλιστα δεν μπορεί να ονομαστεί πόκερ)να κερδίζει και παροτρύνει κ άλλους να ασχοληθούν με αυτό, θα πρέπει να το αποδυκνείει κ με νουμερα πραγματικά κ όχι λόγια του αέρα.

Aντωνη μην γυρναμε παλι στα ιδια...

Γιατι το βλεπεις σαν συστημα και οχι σαν super-tight hyperaggressive play με λιγοτερα blinds??Γιατι στην ουσια αυτο ειναι..

Βλεπω επιμενεις στη αποψη σου και δεν μπορεις να δωσεις δικιο και σε αλλους.Το τι αποτελεσματα εχω το ξερω μονο εγω αντε και ο erevos που εχει ενα μικρο δειγμα χεριων μου.

Δεν χρειαζεται ουτε να το δημοσιευσω ουτε τιποτα..Εσυ αν θες καντο.

Οσο για το pokertableratings που λες οτι εχει μικρες αποκλησεις αν θεωρεις οτι το να λειπουν 6ψηφια νουμερα χεριων ειναι μικρη αποκλιση..

Εσυ θεωρεις real poker το cash και ο luadarko moorman τα mtt :) :)

Ασ ληξει εδω αυτο το θεμα παρακαλω γιατι δεν υπαρχει λογος να συνεχισουμε να γραφουμε στο thread.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LUADARKO έγραψε:

2on esy pisteueis oti to cash einai to real poker.gia mena to cash einai tzogos,

Τόσα ξέρεις τόσα λες. Ολες οι μορφές πόκερ έχουν αυξημένο το στοιχείο του τζόγου εκτός απο τα cash που βασίζεται αποκλειστικά στο skil κατα 70+%. Και δεν υπάρχει ουτε ενας σοβαρός πάικτης που να διαφωνεί με αυτό. Απορώ που σε αυτό εδω το forum υπάρχει έστω κ ένας που διαφωνεί!!!!!

Απλά υπάρχουν αρκετοί που λένε(απο μέσα τους γιατί φωναχτά είμαστε όλοι παικταραδες) οτι δεν έχω αρκετό skil, οπότε πάω σε άλλες μορφές πoυ δεν απaιτούν τόσες γνώσεις κ skil, εχουν περισσότερο τζόγο κ άμα μας κάτσει το παίζουμε κ παικταράδες. lol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

LUADARKO έγραψε:

2on esy pisteueis oti to cash einai to real poker.gia mena to cash einai tzogos,

Τόσα ξέρεις τόσα λες. Ολες οι μορφές πόκερ έχουν αυξημένο το στοιχείο του τζόγου εκτός απο τα cash που βασίζεται αποκλειστικά στο skil κατα 70+%. Και δεν υπάρχει ουτε ενας σοβαρός πάικτης που να διαφωνεί με αυτό. Απορώ που σε αυτό εδω το forum υπάρχει έστω κ ένας που διαφωνεί!!!!!

Απλά υπάρχουν αρκετοί που λένε(απο μέσα τους γιατί φωναχτά είμαστε όλοι παικταραδες) οτι δεν έχω αρκετό skil, οπότε πάω σε άλλες μορφές πoυ δεν απaιτούν τόσες γνώσεις κ skil, εχουν περισσότερο τζόγο κ άμα μας κάτσει το παίζουμε κ παικταράδες. lol[/quote:7r3p2d5h]

den me endiaferei poios to paizei paiktaras k poios oxi.oso gia to cash den sunexizw gia to logo pou anefera sto post mou alla den to egrapses olo.poly kalimera sas.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foustouki έγραψε:

Ασ ληξει εδω αυτο το θεμα παρακαλω γιατι δεν υπαρχει λογος να συνεχισουμε να γραφουμε στο thread.

Κάνεις λάθος. Μπορεί να βρεθεί έστω κ ένας (βρέθηκε ο jonnie) και να πει ρε παιδιά παίζω χάλια σε αυτό το street πως γίνετε να βελτιωθώ?

Κομματάκι δύσκολο βέβαια γιατί όλοι παίζουμε καλά κ είμαστε παικταράδες αλλα πάντα θα υπάρχουν κ οι εξαιρέσεις της αυτογνωσίας. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foustouki έγραψε:

Stop this thread.

Οτι ειπωθηκε ειπωθηκε.

το καταλαβαίνω οτι δεν το αντέχεις πιά, αλλα σκέψου κ εμένα οταν εγραφες (κ δεν σου απάνταγα) oti to ss system απλα δεν χάνει k παρότρυνες κ άλλους να ασχοληθούν με αυτό. :laugh: :laugh:

Υ.Γ. lua δεν είδα να γράφεις κάποιο λόγο που δεν παίζεις cash αντιθέτως εγω γράφω πολλούς λόγους γιατί δεν πρέπει να πάιζεις cash. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

foustouki έγραψε:
Stop this thread.

Οτι ειπωθηκε ειπωθηκε.

το καταλαβαίνω οτι δεν το αντέχεις πιά, αλλα σκέψου κ εμένα οταν εγραφες (κ δεν σου απάνταγα) oti to ss system απλα δεν χάνει k παρότρυνες κ άλλους να ασχοληθούν με αυτό. :laugh: :laugh:

Υ.Γ. lua δεν είδα να γράφεις κάποιο λόγο που δεν παίζεις cash αντιθέτως εγω γράφω πολλούς λόγους γιατί δεν πρέπει να πάιζεις cash. ;)[/quote:21tfuj07]

Αντωνη ολα αυτα που εχω πει τα πιστευω και τα εννοω γιατι τα κανω 1.5 χρονο και εχω τα στοιχεια μου..

Stop this thread γιατι πηρα οτι ηταν να παρω και περαιτερω αναλυση δεν εχει να δωσει τιποτα.

Μακαρι να τα πουμε συντομα απο κοντα εστω και για λιγη ωριτσα να σ πω καποια πραγματα οπως και να παρω απο εσενα γιατι εισαι πολυ πιο εμπειρος απο εμενα.

Σεβαστη η γνωμη σου.Κρατα αυτα που θεωρω σωστα απο τα λεγομενα σου,προβληματιζομαι με αυτα που δεν ειχα σκεφτει κ μου εβαλες στο μυαλο και διαφωνω με τα λαθη σου (συμφωνα παντα με τα δικα μου νουμερα).Τοσο απλα.

Ευχαριστω για τον χρονο σου και ελπιζω να σε δω σημερα πανω αν τελικα ερθεις.

Εγω στο cash μπορει να μπω και ss :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντόνη έγραψες πως εδώ μιλάμε για cash games και παρακάτω πως το ss play είναι μπούρδες κλπ. Εσύ μιλάς για cash, εγώ για SnGs, ο foustouki για ss και γενικώς ο καθένας για ότι γουστάρει. Το θέμα του thread δεν είναι "cash games". Μην προσπαθείς να πατρονάρεις τη συζήτηση.

Συμφωνώ μαζί σου πως το cash είναι η μορφή πόκερ που έχει τη μεγαλύτερη στρατηγική, εντός μιας πάσας όμως, ενώ τα SnG έχουν στρατηγική στο γενικότερο πλαίσιο όλης της παρτίδας.

Διάβασε αν θέλεις και μια μικρή ανάλυση της διαφοράς τους που έχω κάνει στο:

http://www.pokerland.gr/option,com_kune ... 30418.html

Τι γνώμη έχεις για τη διαφορά στα rakes; Με ενδιαφέρει η γνώμη σου γιατί φαίνεσαι έμπειρος και κερδοφόρος cash παίκτης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antonis έγραψε:

To θέμα μας ήταν ss σε cash games. Δν ξέρω που το μπερδεψες.

Οι σκέψεις σου για το rake είναι λάθος κ στο ψιλοεξηγεί ο Μιχάλης.

Κατάλαβα... Κι άλλος που είναι σίγουρος πως κάνω λάθος αλλά δεν ξέρει ακριβώς που.

Όσο για το θέμα του thread είναι η μήνυση στη FΤ. Οπότε η συζήτηση μπορεί να επεκταθεί προς οποιαδήποτε κατεύθυνση και όχι αποκλειστικά προς αυτή που σου αρέσει εσένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...