Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Concepts - Short stack strategy - Βασική Στρατηγική


Recommended Posts

** Αυτό το θέμα ασχολείται με το άρθρο: Concepts - Short stack strategy - Βασική Στρατηγική **

Μολις ανεβηκε το αρθρο με την βασικα στοιχεια του Shortstack Strategy.

Tο αρθρο αναφερεται μονο σε 9max τραπεζια γιατι θα ξεκινησω το concept με αυτα.

Στην συνεχεια αναλογως τη πορεια θα αναλυθει οτιδηποτε στοιχεια εχει σχεση με SS strategy.

Ελπιζω να το βρειτε ενδιαφερον.

Οποιαδηποτε απορια μπορει να συζητηθει εδω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hahahaha...stavro ti epathes re mlk?...orekseis exeis?...loipon...mazi paizame sitngo live ston andrea otan mou to edeixnes kai se praksi afto pou ekanes post etsi?. . ti kaneis re mlk kala eisai?. egw to gyrisa apokleistika sta live sitngo:)..telos to online:).. mia erwtisi re... grapse ligo to bankroll pou prepei na exeis gia 10-15 trapezia se nl50....kai pare til na pame skopia re mlk n gelasoume, akousa ta piges yperoxa sto GSOP ..hahahahaha

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mia parenthesi gia ta live sng pou proanefere o mathew

Wraia ta live SnG ,idiaitera otan oi perissoteroi einai psilo donks.

Dystixws omws (sygritika me online):

a)kratane poly wra

b)pezeis mono ena trapezi

c)se xenerwnei apeira otan paizeis swsta kai apokleiese kathe fora me AK vs A5 , KK vs 44 ,preflop kai prepei na perimeneis to epomeno game na balancarei to variance.

Xenerwnw otan pezw live 5-6 sng to mina kai eimai elafrws meion (enw tha prepe trela +)mono kai mono logw tou mikroy deigmatos :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mathew ace έγραψε:

hahahaha...stavro ti epathes re mlk?...orekseis exeis?...loipon...mazi paizame sitngo live ston andrea otan mou to edeixnes kai se praksi afto pou ekanes post etsi?. . ti kaneis re mlk kala eisai?. egw to gyrisa apokleistika sta live sitngo:)..telos to online:).. mia erwtisi re... grapse ligo to bankroll pou prepei na exeis gia 10-15 trapezia se nl50....kai pare til na pame skopia re mlk n gelasoume, akousa ta piges yperoxa sto GSOP ..hahahahaha

Hellooo cyprus!

Ναι ρε εκεινη την μερα στον αδρεα στο ειχα δειξει.

Για shortstacking NL50 9max tables Bankroll=600$ αλλα εγω αρχισα το concept με 1000$.

Θα μιλησουμε συντομα στο τηλ ρε να κανονισουμε οτι θες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια για το concept πολυ ενδιαφέρον και πραγματικά πιστεύω θα ταράξει τα νερά του online poker.

Η παγκοσμια κοινή γνώμη με κομμένη την ανάσα περιμένει τα αποτελέσματα του concept ωστε να μαθει αν:

foustouki έγραψε:

με σκοπό να δω μέσα από τα αποτελέσματα μου αν τελικά το shortstacking είναι ένας κερδοφόρος τρόπος παιχνιδιού ή αν είναι ένας μύθος και αποτελεί απλά χάσιμο χρόνου και κυρίως χρημάτων.

Πιστεύω οτι τα αποτελέσματα πρέπει να τα δημοσιεύσεις στο 2+2.(Απλα plz δωσε μου ενα pm πριν το κανεις να κανω ενα post που θα λεει "first".)

Έχω όμως και μια απορία και θέλω να μου τη λύσεις:

Aφου απο ότι κατάλαβα θα παίζεις που θα παίζεις σαν bot (δεν είδα πουθενά να λες αν και πως θα κάνεις adapt σε διαφορες καταστάσεις) γιατι δεν βάζεις ένα bot να παίξει αυτά τα 100.000 χέρια?Τόση ώρα που έκανες να γράψεις το πως παίζεις θα το έιχες setarei θα το είχες ανεβάσει και θα έπαιζε τώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

otinanai έγραψε:

Πιστεύω οτι τα αποτελέσματα πρέπει να τα δημοσιεύσεις στο 2+2.(Απλα plz δωσε μου ενα pm πριν το κανεις να κανω ενα post που θα λεει "first".)

Έχω όμως και μια απορία και θέλω να μου τη λύσεις:

Aφου απο ότι κατάλαβα θα παίζεις που θα παίζεις σαν bot (δεν είδα πουθενά να λες αν και πως θα κάνεις adapt σε διαφορες καταστάσεις) γιατι δεν βάζεις ένα bot να παίξει αυτά τα 100.000 χέρια?Τόση ώρα που έκανες να γράψεις το πως παίζεις θα το έιχες setarei θα το είχες ανεβάσει και θα έπαιζε τώρα.

:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

otinanai έγραψε:

Συγχαρητηρια για το concept πολυ ενδιαφέρον και πραγματικά πιστεύω θα ταράξει τα νερά του online poker.

Η παγκοσμια κοινή γνώμη με κομμένη την ανάσα περιμένει τα αποτελέσματα του concept ωστε να μαθει αν:

foustouki έγραψε:

με σκοπό να δω μέσα από τα αποτελέσματα μου αν τελικά το shortstacking είναι ένας κερδοφόρος τρόπος παιχνιδιού ή αν είναι ένας μύθος και αποτελεί απλά χάσιμο χρόνου και κυρίως χρημάτων.

Πιστεύω οτι τα αποτελέσματα πρέπει να τα δημοσιεύσεις στο 2+2.(Απλα plz δωσε μου ενα pm πριν το κανεις να κανω ενα post που θα λεει "first".)

Έχω όμως και μια απορία και θέλω να μου τη λύσεις:

Aφου απο ότι κατάλαβα θα παίζεις που θα παίζεις σαν bot (δεν είδα πουθενά να λες αν και πως θα κάνεις adapt σε διαφορες καταστάσεις) γιατι δεν βάζεις ένα bot να παίξει αυτά τα 100.000 χέρια?Τόση ώρα που έκανες να γράψεις το πως παίζεις θα το έιχες setarei θα το είχες ανεβάσει και θα έπαιζε τώρα.[/quote:slhl419y]

Ευχαριστω πολυ για τις ειρωνιες.

Για αυτο που ρωτησες τωρα εννοειται οτι θα κανω adapt σε παρα πολλες καταστασεις.

Μεχρι στιγμη ανεβασα μονο την βασικη στρατιγικη,μια εικονα δηλαδη με τισ κινησεις μου.

Στην πορεια σε καθε εβδομαδιαια μαλλον ανενεωσει που θα γινεται θα υπαρχει περαιτερω αναλυση,σχολια κλπ.

Το bot δεν θα επαιζε σωστα.Αν θες φτιαξε ενα και κοντραρε το μαζι μου πανω στο ιδιο πραγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foustouki έγραψε:

Το bot δεν θα επαιζε σωστα.Αν θες φτιαξε ενα και κοντραρε το μαζι μου πανω στο ιδιο πραγμα.

Aμα ο παίκτης είναι έμπειρος κ το έχει κάνει αμέτρητες φορές, με σταθερά κέρδη, αποκτα τέτοια εμπιστοσύνη στον ευατό του που δεν μασάει να τα βάλει με τον Ivey ..... σε botakia θα κολλήσουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foustouki έγραψε:

Ευχαριστω πολυ για τις ειρωνιες.

Καλά κανεις και με ευχαριστείς γιατι σε οποιοδήποτε σοβαρό forum του κόσμου να είχες postarei αυτο το "concept" 9 στις 10 απαντήσεις που θα έπερνες θα ήταν προφανώς ειρωνικές.

foustouki έγραψε:

Για αυτο που ρωτησες τωρα εννοειται οτι θα κανω adapt σε παρα πολλες καταστασεις.

Αυτό σημαίνει οτι το "concept" σου το μόνο που θα δείξει είναι το αν μετά απο 100.000 χέρια εσύ παίζοντας short stack είσαι κερδισμένος η χαμένος πράγμα για το οποιο who gives a shit?Πραγματικα ομως.

Δηλαδή αυτό που έγραψες:

foustouki έγραψε:

με σκοπό να δω μέσα από τα αποτελέσματα μου αν τελικά το shortstacking είναι ένας κερδοφόρος τρόπος παιχνιδιού ή αν είναι ένας μύθος και αποτελεί απλά χάσιμο χρόνου και κυρίως χρημάτων.

και που ήταν η αφορμή να σου απαντήσω είναι μια τεράστια ΒΛΑΚΕΙΑ.

Στην πραγματικότητα foustouki και για να μην παρεξηγηθώ δεν απευθύνομαι σε σενα.Εσύ μπορεί να είσαι πολύ νέος στο χώρο του poker μπορεί να έχεις τον ενθουσιασμό σου μπορεί να μην είσαι και πολυ έξυπνος γενικά και να σκεφτηκες κατι και να το postares.ΔΕΝ ΕΧΩ τιποτα μαζί σου.

Το πρόβλημα μου στο συγκεκριμένο θέμα είναι με το pokerland.

Είναι δυνατον ένα τόσο γελοίο και ανούσιο "concept" να το προβάλει τόσο πολύ το επίσημο pokerland?Το μεγαλύτερο δηλαδή forum γύρω απο το poker στην Ελλάδα να δημιουργεί μια ειδική στήλη γι αυτό το πραγμα και να το υποστηρίζει έτσι?

Για μένα αυτό το concept και κυρίως η θέση του στην σελίδα είναι ντροπή για το pokerland είναι ντροπή για το ελληνικό poker και πραγματικα αυτο που θα πω το πιστεύω οι ίδιοι οι άνθρωποι του pokerland υποτιμούν τον εαυτό τους με τέτοιες κινήσεις.Γιατί όντως κάνουν φιλότιμες προσπάθειες και κινούνται προς την αναβάθμιση του ελληνικού poker.

Και αν κάποιος απο το pokerland διαφωνεί να μην μου απαντήσει γενικά να μου απαντήσει στην παρακάτω ερώτηση:

"Ποιούς μπορεί να ενδιαφέρει το concept αυτό?"

Η γνώμη μου?:

-άτομα που παίζουν κατω απο 1-2 μήνες poker και δεν μπορούν να καταλάβουν ότι το να παίζεις short stack δεν λέει κάτι.Το θέμα είναι πώς παίζεις.

και

-αυτούς που παίζουν πάνω απο 1-2 μήνες είναι regular losers και ζουν με την ελπίδα οτι κάποιος θα τους πει 2-3 κινήσεις μυστικά και θα αρχίσουν ξαφνικά να κερδίζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

otinanai μαρεσει το ποστ σου γιατι περιεχει επιχειρηματα για οτι λες.

Θα προσπαθησω να σου απαντησω.

Υπαρχουν τεραστια εκπαιδευτικα site που για τους νεους παιχτες ποκερ προτεινουν το ss strategy σαν αρχικο plan ωστε να ρισκαρουν οσο το δυνατον λιγοτερο και να φτιαξουν ενα bankroll χωρις ρισκο μεσα απο καθαρισμα bonus+κερδη ss και γενικοτερα με απλα πινακακια να κανουν τα πρωτα τους βηματα στο χωρο του ποκερ.

Επισης δεν βρισκω τον λογο που το συγκεκριμενο να προσβαλει το pokerland.Οι λεξεις ss strategy.shortstackers κλπ ακουγονται πολυ συχνα γενικοτερα στο ποκερ.

Μετα το τελος του concept,μια αποτυχια του σε $ θα κανει ολους να δουν με νουμερα οτι δεν πετυχε και να την αποκλεισουν.

Με λιγα λογια με μια προσωπικη μου αποτυχια θα προστατευσω ατομα απο το να χασουν τον χρονο και τα λεφτα τους κανοντας κατι παρομοιο.

Ακομα αναφερεσαι για το ελληνικο ποκερ και ρωτας σε ποιους απευθυνεται το συγκεκριμενο concept.

Θεωρεις το επιπεδο του ελληνικου ποκερ τοσο ψηλο η νομιζεις οτι ολοι παιζουν πολλα χρονια και εχουν βρει τον σωστο τροπο παιχνιδιου/τροπο που τους ταιριαζει?Η πλειψηφια των Ελληνων παιχτων τωρα κανουν τα πρωτα τους βηματα στο ποκερ.

Οποιος θεωρει τον εαυτο του καλο παιχτη,εμπειρο και κερδισμενο μπορει πολυ πολυ απλα να μην παρακολουθει το concept και να μην το σχολιαζει επισης.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειστε ολοι επιθετικοι.

Αν το forum ηταν μονο για τους ελληνες pro θα ειχε μεσα πολυ λιγα-ελαχιστα ατομα.

Δεν ξερω τι αλλο να σου/σας πω δεν παω να γινω ο greek guru ss οπως μου ειπε καποιος ουτε να αποδειξω οτι το ss ειναι το πιο κερδοφορο,ουτε να αλλαξω την γνωμη καποιου.

Απλα ειπα να ξεκινησω αυτο το concept για να δουν ολοι στο τελος και πανω απο ολα εγω να νουμερα και τα αποτελεσματα και να βγαλουμε καποια συμπερασματα.

Σταματηστε την επιθεση,δεν απευθυνομαι σε σενα otinanai, και αν δεν σας αρεσει η ιδεα απλα απορριψτε την.

Σε καποιους μπορει να αρεσει η να κανουν κατι παρομοιο οποτε αφηστε τα thread σε αυτους να ρωτησουν/πουν οτι θελουν.

Συγνωμη αν κουρασα με το ποστ αλλα ειπα τα λιγοτερα που μπορουσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foustouki έγραψε:

Μετα το τελος του concept,μια αποτυχια του σε $ θα κανει ολους να δουν με νουμερα οτι δεν πετυχε και να την αποκλεισουν.

Με λιγα λογια με μια προσωπικη μου αποτυχια θα προστατευσω ατομα απο το να χασουν τον χρονο και τα λεφτα τους κανοντας κατι παρομοιο.

Ρε foustouki την παλεύεις?Γελάω μόνος μου και λυπάμαι τον εαυτό μου που αναγκάζομαι να απαντήσω σε αυτά που λες.

Δηλαδή αν εσύ βγείς χαμένος μετά το τέλος του concept σου σημαίνει οτι η παγκόσμια κοινότητα του poker πρέπει να απορρίψει το short stacking?Σημαίνει πως δεν υπάρχουν άνθρωποι που κερδίζουν παίζοντας short stack?

E lol ρε γαμώτο.Είσαι τόσο χαζός η μας δουλεύεις και γελάς απο μέσα σου?

Η αν εσύ βγεις κερδισμένος σημαίνει ότι όποιος παίξει short stack έστω και με βάση αυτη τη "βασικη στρατηγικη" που ακολουθείς θα βγει κι αυτός κερδισμένος?

Γι αυτό ακριβώς το λόγο σου εξηγώ ρε άνθρωπε οτι το concept σου είναι γελοίο και ανούσιο κι εσύ επιμένεις ακόμα.ΗΜΑΡΤΟΝ!

Το είπα και το ξαναλέω αυτο το concept είναι η ντροπη του pokerland.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σιγά μην πετροβολίσουμε και τον foustouki και τους mods που άφησαν τόση ντροπή να φανεί ρε otinanai...

Ρε μην σφίγγεστε όπως λέει και ένας σοφός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντροπη και αισχος!!

Προτεινω στο φιλο φουστουκι να κρεμαστει απο το λευκο πυργο και στους υπευθυνους του ποκερλαντ να αυτομαστιγωθουν μεχρι αυριο!

Ελεος ρε παιδια! Ελεος απλα, μια προσπαθια κανει το παλικαρι που ισως μεσα απο αυτη να βγουν καποια συμπερασματα που πιθανον να βοηθησουν καποιους παιχτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RE PAIDIA O SYNADELFOS FOUSTOUKIS EGRAPSE ENA ARTHRO.....AS EINAI TO PAIDAKI!!THA APANTISO STON OTINANAI OTI O KATHENAS LEEI THN GNWMH TOY KAI EINAI SEBASTH...MHN TRELENESTE..XALARA...ARKETO XASIMO EXOUME AS MHN MALWNOUME KAI METAKSI MAS!!!...OXI ALLA LEME....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντροπή του Pokerland το ότι ένα παληκάρι της κοινότητας μας είπε να κάνει ένα concept εν κοινή θέα; Μπα...

Αντιθέτως, το ότι το πρότεινε μόνος του να δημοσιοποιεί την πορεία του για να βγάλει κάποια συμπεράσματα για την short-stack στρατηγική που ακολουθεί και να ακούσει απόψεις από άλλους παίκτες, μόνο τιμά τον ίδιο και εμείς δεν έχουμε κανέναν λόγο να μην του δώσουμε μια στήλη που θα ανανεώνει.

Φυσικά δεν είναι κανένας guru του short-stack και ούτε έχει κάνει μια περιουσία από το πόκερ, αλλά επίσης δεν είναι οι πρώτες του 500Κ παρτίδες που θα παίξει και ούτε είναι ένας από τους πολλούς που το bankroll τους έρχεται μετά από παράκληση προς τον οικογενειακό τους κύκλο να τους δώσει κανα 20ευρω να το κάνουν pay-safe να παίξουν κανα τουρ μπας και ρεφάρουν.

Άδικη επίθεση του κάνετε μόνο και μόνο επειδή το επώνυμο του δεν είναι Καματάκης ή Σαραντόπουλος.

Η στήλη concepts είναι ανοιχτή για όλους όσους θέλουν να πειραματιστούν σε κάτι και θέλουν να το δημοσιοποιούν (που έχει σχέση με το πόκερ).

Το αν πετυχουν ή αποτύχουν, το αν είναι η τετραγωνιοποίηση του κύκλου ή απλό μέτρημα ως το δέκα αυτό που κάνουν ή το ποιος το γράφει ( π.χ o AEL, ο Ήλιος, o Gouster ή ο foustouki), είναι δευτερεύον μπροστά στην διάθεση και τα κότσια που έχουν στο να δημοσιοποιούν πειραματισμούς ή μακροχρόνιες στρατηγικές τους και αποτελέσματα τους.

Δεν ενοχλούν κανέναν. Αντιθέτως μόνο θετικά μπορούν να βγούν.

Προσωπική άποψη για το short-stack και το concept του foustouki;

Δεν είναι πόκερ και σε ορισμένα πράγματα που είπε ο Αντώνης συμφωνώ, άσχετα που ο τρόπος του ήταν απαράδεκτος σε κάποια σημεία (προσωπική άποψη).

Μπορεί να βγει κερδοφόρο;

Ναι..γιατί όχι. Στην χειρότερη break even θα βγεί (άρα κερδισμένος μιαμιση φορά το αρχικό του bankroll μονο από το rakeback) εκτός αν κανει βλακείες και δεν είναι τόσο έμπειρος short-stack παίκτης όπως δηλώνει (εγώ προσωπικά μόνο ένα δείγμα 66Κ παρτίδων από hand histories του έχω) ή tilt-αρει σε κάποια φάση εκεί που θα έχει τα 16 τραπέζια ανοιχτά.

Συγκριτικά με έναν καλό Full-stacker παίκτη τι συμβαίνει;

Κέρδη λιγότερα και rakeback ισό ή λιγότερο στον ίδιο αριθμό παρτίδων.

Το ερωτημα είναι σε πόσο χρόνο ένας Full-stacker κάνει τον ίδιο αριθμό παρτίδων και πόσο πιο εύκολα παίρνει το rakeback ή κάποια bonus από τις εταιρίες.

Δεν υπάρχουν πολλοί full-stack παίκτες, τουλάχιστον για τα Ελληνικά δεδομένα, που παίζουν με μεγάλη επιτυχία πάνω από 7-9 τραπέζια ταυτόχρονα για να πάρουν το ίδιο rake και τους ίδιους πόντους που θα παίρνει έστω ο foystouki με 16tables short-stack και max 3 ωρες πόκερ την μέρα.

Δεν αξίζει να ζούμε φυσικά για το rake και τους πόντους και δεν είναι παράγοντες βελτίωσης της ποιότητας ενός παίκτη, αλλά είναι αναμφίβολα σημαντικά δεδομένα και το rakeback είναι πάντα στο συν του κεφαλαίου ενός παίκτη.

Κάθε concept είναι προσωπικό και αν για παράδειγμα τα πάει καλά ο foustouki ή μηδενίσει το cashier του δεν σημαίνει τίποτα για την στρατηγική short-stack γενικά και αν το οι νέοι παίκτες βρήκαν μια "Μέκκα" για κέρδος.

Και η κοινότητα έχει να κερδίσει από τέτοια concept και ο ίδιος ο παίκτης που το τολμά. Δεδομένα για μελέτη και ανάλυση είναι όλα.

Σε οποιοδήποτε άλλο φόρουμ το έγραφε εκτός Ελλάδας θα του έγραφαν gl ή στην χειρότερη: "Been there, done that...I don't like it". Εμείς γιατί πρέπει να έχουμε κυριολεκτικά ότι να 'ναι αντιπαραθέσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foustouki έγραψε:

otinanai μαρεσει το ποστ σου γιατι περιεχει επιχειρηματα για οτι λες.

Θα προσπαθησω να σου απαντησω.

Υπαρχουν τεραστια εκπαιδευτικα site που για τους νεους παιχτες ποκερ προτεινουν το ss strategy σαν αρχικο plan ωστε να ρισκαρουν οσο το δυνατον λιγοτερο και να φτιαξουν ενα bankroll χωρις ρισκο μεσα απο καθαρισμα bonus+κερδη ss και γενικοτερα με απλα πινακακια να κανουν τα πρωτα τους βηματα στο χωρο του ποκερ.

Στάχτη κ μπούρμερη να γίνουν*

*Σημ. Οσοι δεν ξέρουν τι είναι η μπούρμπερη να διαβασουν εδώ

http://www.sarantakos.com/language/mpourmperi.htm :)

Επισης δεν βρισκω τον λογο που το συγκεκριμενο να προσβαλει το pokerland.Οι λεξεις ss strategy.shortstackers κλπ ακουγονται πολυ συχνα γενικοτερα στο ποκερ.

Σωστό αυτό. Δεν προσβάλει το pokerland αλλα γενικότερα το πόκερ κ υπάρχουν κάποιοι που προσπαθούν να κάνουν το πόκερ τζογοπαίχνιδο ... αλλα δεν θα τους περάσει.

Μετα το τελος του concept,μια αποτυχια του σε $ θα κανει ολους να δουν με νουμερα οτι δεν πετυχε και να την αποκλεισουν.

Με λιγα λογια με μια προσωπικη μου αποτυχια θα προστατευσω ατομα απο το να χασουν τον χρονο και τα λεφτα τους κανοντας κατι παρομοιο.

Ή προσπαθώ να παρασύρω κ άλλους αφελείς να πετάνε χρόνο κ λεφτά.

Ακομα αναφερεσαι για το ελληνικο ποκερ και ρωτας σε ποιους απευθυνεται το συγκεκριμενο concept.

Θεωρεις το επιπεδο του ελληνικου ποκερ τοσο ψηλο η νομιζεις οτι ολοι παιζουν πολλα χρονια και εχουν βρει τον σωστο τροπο παιχνιδιου/τροπο που τους ταιριαζει?Η πλειψηφια των Ελληνων παιχτων τωρα κανουν τα πρωτα τους βηματα στο ποκερ.

Σωστό!! το επίπεδο του πόκερ στην Ελλάδα είναι τόσο χαμήλό γιαυτό σκεφτήκαμε ένα τρόπο να τον κάνουμε ακόμα χαμηλότερο κ να μην μπορεί κανείς να μάθει σωστά απο τα πρώτα του βήματα ή να μην παίξει ποτέ του σοβαρό πόκερ.

Οποιος θεωρει τον εαυτο του καλο παιχτη,εμπειρο και κερδισμενο μπορει πολυ πολυ απλα να μην παρακολουθει το concept και να μην το σχολιαζει επισης.

Αφ΄στε μας επιτέλους να λέμε οτι βλακία θέλουμε εμείς οι ψάρακες κ δεν θέλουμε διορθώσεις απο καλούς κ έμπειρούς. Σας το είπαμε τόσες φορές δεν σας θέλουμε πιά. Ειστε άχρηστοι όλοι εσείς οι καλοί κ εμπειροι κ δεν θέλουμε την αποψή σας κ τα σχολιά σας!!!

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι ειστε ολοι επιθετικοι.

Γιατί είμαστε σοβαροί παίκτες πόκερ ή που εστω προσπαθούν να παίξουν σοβαρά.

Αν το forum ηταν μονο για τους ελληνες pro θα ειχε μεσα πολυ λιγα-ελαχιστα ατομα.

Επίσης εαν ήταν μόνο για έξυπνους θα είχε ακόμα λιγότερα μέλη.

Δεν ξερω τι αλλο να σου/σας πω δεν παω να γινω ο greek guru ss οπως μου ειπε καποιος ουτε να αποδειξω οτι το ss ειναι το πιο κερδοφορο,ουτε να αλλαξω την γνωμη καποιου.

Απλα ειπα να ξεκινησω αυτο το concept για να δουν ολοι στο τελος και πανω απο ολα εγω να νουμερα και τα αποτελεσματα και να βγαλουμε καποια συμπερασματα.

Εαν ήθελες πραγματικά να διαπιστώσεις αυτό, θα το έκανες ήσυχα μόνος σου, θα μας πόσταρες τα νούμερα ...... θα σε κράζαμε μία φορά κ θα τελείωνε το ζήτημα εκεί.

Σταματηστε την επιθεση,δεν απευθυνομαι σε σενα otinanai, και αν δεν σας αρεσει η ιδεα απλα απορριψτε την.

Την έχουμε απορρίψει εσυ να δούμε πότε θα την απορρίψεις!!

Σε καποιους μπορει να αρεσει η να κανουν κατι παρομοιο οποτε αφηστε τα thread σε αυτους να ρωτησουν/πουν οτι θελουν.

OMG Αυτό θέλουμε να αποφύγουμε!!

Συγνωμη αν κουρασα με το ποστ αλλα ειπα τα λιγοτερα που μπορουσα.

Κι εγώ.

Υ.Γ. Ρε tsint κάνε κανα concept με αλάνθαστο σύστημα στην ρουλέτα να μαθαίνουμε κ κάτι. Κ γράψε κανα άρθρο να γελάσουμε αν κ υπάρχει αρκετό γέλιο στο forum τελευταία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katantas grafikos antoni.ok de sou aresei,k kserw oti theleis na ton apotrepseis apo kati pou thewreis apotyxia.alla afhse ton na to kanei efoson to pisteuei...tou eipes mia tou eipes duo e ok.an itan na to stamathsei apo auta pou les tha to ekane apo to prwto sou post.aston loipon.akoma den arxise to paidi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιχάλη έχεις μια λάθος προσσέγγιση στο θέμα καθως ο foustouki ειναι φίλος σου.

Εαν π.χ. το σπίτι σου γεμίσει κατσαρίδες θα κάνεις απεντόμωση κ δεν θα ψάξεις τρόπο να τις προστατευσεις.

Το ιδιο θα κάνεις οταν γεμίσουν το χώρο εργασίας σου κ δεν σε αφήνουν να δουλεψεις.

Απεντόμωση θα κάνω κ δεν θα τις ταίζω ουτε θα τις επικροτώ.

Lua είσαι ακριβώς στο επίπεδο που απατείται για το παρόν θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...