Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ti sindesi...gia poker


Recommended Posts

ena idiaitero themataki.paizontas me asurmato internet( on the go)tous teleutaious 3s mines exoun spasei ta neura mou me tis diakopes(dioti xerete ti simainei na paizeis ena tour kai e pokerstar na sou anoigei to parathiraki me to minima:elegxos katastasis diktuou).opote apofasisa na vale statheri grammi sto spiti...opote foititis ontas den exw akoma sindethemeno thlefwnw..loipon,poso kairo tha kanei na mpei to tilefwno,kai ti sindesi na kanw(ennow se poia etairia) wste na min iparxoun diakores sindesewn? ;) euxaristw prokatavoliika

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψαξε προσεκτικα βαση του DSLAM που ανηκεις,ποια εταιρια ¨"πηγαινει" καλα.Δυστυχως οι αποσυνδεσεις ειναι ο μεγαλυτερος εχθρος του online.παντως ειναι θεμα περιοχης,να ξερεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To idio akrivws provlima eixa kai egw me to asyrmato internet (on the go).H gnomi mou einai na kaneis mia syndesi forthnet pou den kathysteri poly,sygkritika me alles etairies,na ginei i syndesi kai exei kai poly kala paketa gia tous foitites.. B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Oles ta idia xalia einai,me ligotero xalia tin otenet (gnwmi mou).

Prin 3 vdomades ,epaiza 10 sng turbo apo ta opoia eimoun sta tria 1os ,sta 4 deyteros, kai sta alla tria 3-9os.H Otenet mou kopse to internet gia 30 lepta kai profanws ta xasa ola apo ta blinds kai to autofold (sit out).

-10 Buy ins se ena session pou mono + evgena.To paidi sto support paizei na pige se psyxologo meta to tilefonima moy.

Bottom line =>Sto Cash sou stixizei ligotero to disconect :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι αποκλειστικά θέμα περιοχής η σύνδεση.

Κατά γενική ομολογία όμως ο ΟΤΕ είναι σταθερός στις περισσότερες περιοχές.

Ψάξε πια εταιρία είναι ok στην περιοχή σου και φρόντισε να έχεις και καλό εξοπλισμό (router) ακόμα και αν αυτό σημαίνει να αλλάξεις από τον βασικό εξοπλισμόπου σου δίνει η εκάστοτε εταιρεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα... πραγματικά στα cash αντιμετωπίζεις πολύ λιγότερο τις επιδράσεις της σύνδεσης. Το ιδιόκτητο δίκτυο της forthnet θα έλεγα ότι καλύπτει επαρκώς όλες τις ανάγκες ενός παίχτη.

Από οικονομικής πλευράς συμφέρει ακόμα περισσότερο από τον ΟΤΕ αφού με 25 τελική τιμή στο λογαριασμό σου έχεις μία ωραιότατη 24Mbps σύνδεση. Ο ΟΤΕ έχει εκτός από τη τιμή του internet και αυτό το πάγιο που ανέρχεται στα 15 ευρώ κάθε μήνα και δεν υπάρχει κανένας μα κανένας λόγος να πληρώνεις. Εδώ στο Ηράκλειο που είμαστε ο ΟΤΕ έχει το 40% των χρηστών, η forthnet το άλλο 40% και οι υπόλοιπες το υπόλοιπο 20%. Είναι αξιόπιστη και φθινή. Η ενεργοποίηση διαρκεί 3 εβδομάδες και μέχρι να ενεργοποιηθεί έχεις συνεχή ενημέρωση μέσω SMS. Το router που σου δίνουν είναι ένα πολύ αξιόπιστο Thompson που όποτε και αν χαλάσει σου δίνουν άλλο σε σχέση με τον ΟΤΕ που σου λέει πλήρωσε άλλο αν χαλάσει εκτός του ότι αυτό που σου δίνουν αρχικά είναι για κλάμματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Brigade έγραψε:

+1 ston nickakis! etsi akrivws opws ta leei einai ta pragmata.H forthnet pisteuw einai me diafora i pio axiopisti kai oikonomiki etairia (gnomi m)...

Eμένα με γράψανε κανονικότατα από την forthnet.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OTE:αμεση εγκατασταση,λιγο πιο ακριβες τιμες,μηδεν διακοπες

forthnet:εγκατασταση με σειρα προτεραιοτητας,δλδ αν εισαι τυχερος κ δεν εχουν μεγαλη ζητηση την περιοδο που θες αλλιως θα περιμενεις 2-3 μηνες,αξιοπιστη στο θεμα διακοπων

ολες οι αλλες απλα ειναι κατωτερες αλλα ποιο οικονομικες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GeorgeSadoor έγραψε:

Eμένα με γράψανε κανονικότατα από την forthnet.

Ti ennoeis se grapsane?Pantws an egine kati tetoio graftous kai esy.Allwste autoi tha xasoun an den gineis pelatis tous,oxi esy!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ego eho on telecom mou kanane pano apo 2 mhnes na mou to valoun,sthn fortnet epeidh den eixa grammh ote mou eipane phgaine vale grammh ote kai meta ela edo opote klafta...o ote panto s se mia evdomada sto exei valei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Brigade έγραψε:

GeorgeSadoor έγραψε:

Eμένα με γράψανε κανονικότατα από την forthnet.

Ti ennoeis se grapsane?Pantws an egine kati tetoio graftous kai esy.Allwste autoi tha xasoun an den gineis pelatis tous,oxi esy!!!!

Μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου.Οι μέρες περάσαν.Παίρνω τηλέφωνο μου λένε θα επικοινωνήσουν μαζί μου.λολ

Ε...ακόμα περιμένω. :laugh:

Αυτό έγινε μετά από 2 μήνες αφού είχα κάνει αίτηση στην hol.Μου είχανε φέρει μόντεμ αλλά ίντερνετ ποτέ δεν μου βάλανε.Κάνω ακύρωση αίτησης στέλνω το μόντεμ πίσω.

Ε δεν πήγαινε άλλο και ξαναγύρισα στον οτέ.Παίρνω τηλέφωνο,σε 2 μέρες μου στέλνοουν μόντεμ,σε μιαμιση βδομάδα είχα ίντερνετ και όλα καλα.

Α και ακούστε το αποκορύφωμα.Για 3-4 μήνες μου ερχόταν λογαριασμός από την hol ενώ είχα connx σύνδεση....Τραγικοί? :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απο τον ΟΤΕ 5 φευγουν 10 γυριζουν πισω

Ο ΟΤΕ δινη τα δικτια και τις γραμες σε ολες τις ειτεριες γιατι λοιπον

ψαχνωμε αλλους μπελαδες

Και οσον αφορα την ταχυτητα εξαρτατε απο την κινησι του δικτιου οταν εχει πολυ κινιση η 2 η 24 πληρωνης την ιδια ταχυτιτα εχεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Yparxoun diaforetikes apopseis sxetika me tis tilefonikes etairies.Ego gia paradeigma theoro ton ote akribo gia to paketo pou exo tora(double play).Eimai stin forthnet edo kai 2 misi xronia xoris kanena apolitos problima .Oute ksesindeseis kathos paizo..genika ola mia xara .To mono einai oti argisane ligo na baloune tin grammi alla mporei na min einai diko tous lathos..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άλλοι έχουν,άλλοι δεν έχουν.Δεν ξέρω με τι έχει να κάνει σχέση αυτό.

Εγώ προσωπικά έπειτα απο αυτή την ταλαιπωρία που τράβηξα μήνες δεν φεύγω απο τον οτε με τπτ.Λίγο ακριβότερος αλλά σταθερός και άψογη εξυπηρέτηση χωρίς αναμονές (το είχα αναφέρει σ ένα άλλο θέμα σχετικά με συνδέσεις).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GeorgeSadoor έγραψε:

Εγώ προσωπικά έπειτα απο αυτή την ταλαιπωρία που τράβηξα μήνες δεν φεύγω απο τον οτε με τπτ.Λίγο ακριβότερος αλλά σταθερός και άψογη εξυπηρέτηση χωρίς αναμονές (το είχα αναφέρει σ ένα άλλο θέμα σχετικά με συνδέσεις).

+1

ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vas έγραψε:

+1

ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ.

Εγω παντως εχω "ριξει suckout" σε εναν με Connx οταν αυτος ειχε fullhouse και εγω προσπαθησα να του περασω μπλοφα και εφαγε αποσυνδεση.Στο poker.gr σε ενα hellas only πριν καιρο.Αυτο παιζει να ηταν απ'τα χειροτερα badbeat που ειχε φαει ο τυπας.

Οποτε CONNX vs HOL 0-1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

alienhack έγραψε:

vas έγραψε:

+1

ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ.

Εγω παντως εχω "ριξει suckout" σε εναν με Connx οταν αυτος ειχε fullhouse και εγω προσπαθησα να του περασω μπλοφα και εφαγε αποσυνδεση.Στο poker.gr σε ενα hellas only πριν καιρο.Αυτο παιζει να ηταν απ'τα χειροτερα badbeat που ειχε φαει ο τυπας.

Οποτε CONNX vs HOL 0-1[/quote:3sephl4s]

ΛΟΛ :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GeorgeSadoor έγραψε:

Άλλοι έχουν,άλλοι δεν έχουν.Δεν ξέρω με τι έχει να κάνει σχέση αυτό.

Εγώ προσωπικά έπειτα απο αυτή την ταλαιπωρία που τράβηξα μήνες δεν φεύγω απο τον οτε με τπτ.Λίγο ακριβότερος αλλά σταθερός και άψογη εξυπηρέτηση χωρίς αναμονές (το είχα αναφέρει σ ένα άλλο θέμα σχετικά με συνδέσεις).

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν και εχω forthnet χωρις προβληματα εδω και κανα δυο χρονια πιστευω πως ο οτε ειναι η καλυτερη επιλογη γιατι 1ον σε συνδεουν μεσα σε μια εβδομαδα το πολυ και 2ον οτι χρειαστεις ειναι καλυτερος απο τους αλλους παροχους. αλλα ειναι και πιο ακριβος. παντως ξερω και ενα site παρα πολυ καλο που λεει για τις περιοχες γενικα αν παιζουν προβληματα και σε ποιες εταιριες. σφυριξτε αν και θα το ξερετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...