Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Greek Series of Poker, Event #6, Live updates


baskont

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 187
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.. αν διάβασα καλά στο τουρνουά συμμετείχε και ο Ηλίας ο καματακης., τι θέση πήρε τελικά αν συμμετείχε μπορεί κάποιος να πει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ένα coinflip έχασα δεν έγινε και τίποτα! Επίσης με το Βασίλη καθόμασταν στο ίδιο τραπέζι από την αρχή της Day 1 μέχρι και το lvl 8 ή 9 και είχα μια καλή ιδέα για το πως παίζει από button και cutoff όταν όλοι πάνε πάσο.. ;)

Θα τα πούμε από κοντά όταν πάρεις την επόμενη άδεια παλιοφάνταρο :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

streetAcer έγραψε:

Ένα μπράβο κ μια συγγνώμη...

Καταρχην μπραβο για το ωραίο structure...μέχρι την μέση...κατανοώ όμως ότι είναι δύσκολη μια δεύτερη μέρα με περισσότερα από 40 άτομα...επίσης να ζητήσω συγγνώμη από τον Τάσο τον Βασίλη κ τα άλλα παιδιά γιατί μετά τον αποκλεισμό μου δεν χαιρέτησα κανένα...όχι γιατί ήμουν on tilt ή κάτι τέτοιο αλλά ήθελα να προλάβω να γυρίσω Θεσσαλονίκη πρίν με πάρει ο ύπνος στο τιμόνι...αποκλείστικα στα 5 τελευταία χέρια της ημέρας από απόφαση να μην συνεχίσω στην day2! H προσέγγιση μου στο τουρ ήταν ότι στην day2 με στακ μικρότερο των 45000 δεν αξίζει να πας καθώς αργά ή γρήγορα θα αποκλειστείς...ενω μεγάλο ρόλο έπαιξε στην απόφαση αυτή κ το ότι σαν φαντάρος προτιμούσα να κοιμηθώ μέχρι τις 2 το μεσημέρι παρά να ανέβω κ να χάσω σε 1 ώρα...μπορόντας να κάνω μόνο all-in κ τπτ άλλο...

Για την ιστορία το χέρι που αποκλείστικα ήταν λοζε 2αρια απέναντι σε λοζέ Ασσους...το board άνοιξε 3 καρά δίνοντας μου μια ελπίδα...αλλά θα ήταν άδικο ίσως για το παληκάρι να του τσεκούριαζα το στακ έτσι...17/100 της day2...gg...cu next time...

Ντεμπούτο stories...

Ήταν το ντεμπούτο μου σε GSOP κ το ευχαριστήθηκα παραπάνω από όσο περίμενα...στην αίθουσα πριν την έναρξη χαιρετήθηκα με το μισό σχεδόν field...παιδιά τα οποία γνώρισα μέσα από το πόκερ...με πολλούς από τους οποίους έχει αναπτυχθεί μια φιλία ποκερική η οποία αγγίζει τα πλαίσια της ευγενούς αθλητική άμιλλας...

Γράφω λοιπόν μερικές ιστορίες που δεν 'φαίνονται' αλλά είναι αυτές που κάνουν το πόκερ 'άθλημα' κατ'εμε...γιατί όπως οι αθλητές των ατομικών αθλημάτων χαίρονται κ στεναχωριούνται με τισ επιτυχίες ή αποτυχίες των αντιπάλων(!!!) τους έτσι κ στο πόκερ...μπορεί να είσαι αντίπαλος σε κάθε χέρι με κάποιον αλλά όταν παίζει καλά εντυπωσιάζεσαι κ όταν χάνει 'άδικα' στεναχωριέσαι σα να έπαιζες εσύ...γιατί όλοι έχουν φάει bad beat...!

Πότε άνοιξε η κλάνα σου??? :)

Βρισκόμασταν στην αρχή του τουρνουά κ ώς συνήθως το rigged apollonia με βάζει δίπλα δίπλα με τον Μπαλά (lol) κ μαζί στο ίδιο τραπέζι κι ο 'μεγάλος' timoros (Τζήμας)...Αποφασίζει ο timoros να κάνει raise την στιγμή που ήμαστε blinds οι δυο μας...(blinds 50-100 ή 75-150) κάνω call μόνο εγώ...κ ανοίγει board...J-J-6...check egw...bet o timoros...call egw...turn K...check egw...bet o timoros...call egw...river A...bet egw...και πριν πάει πάσο με λέει..."πότε άνοιξε η κλάνα σου...στο turn ή στο river?"...κ του απαντάω "θα σου πω..." κοιτάω τα φύλλα μου κ του δείχνω έναν J!!! άφωνος ο timoros κι ο Μπαλάς στα πατώματα...:) :)

ο μεθυσμένος Σουηδός...

Η ιστορία που περιγράφει ο Poliscas έχει background...ο Σουηδός έχει κάτσει στο τραπέζι αριστερά μου κ με το που κάθεται είναι ΒΒ...αρνείται να τα βάλει χώρις να δει φύλλα...μοιράζει ο ντηλερ πάνε όλοι πάσο μιας κι ο σουηδός μοιάζει να είναι ο πιο επικίνδυνος συνδυασμός πάικτη...Σουηδός...μεθυσμένος...κ με στακ! εγώ κάνω call από SB κ ο Σουηδός πάει πάσο!!!!!!! Στην επόμενη ώρα κάθε φορά που είναι να μιλήσει κοιτάει τα φύλλα σχεδόν ψάχνοντας τα από την σούρα...ενώ δεν είχε κουράγιο να πιάσει μάρκες κ να τις πετάξει μέσα στο ποτ...παρόλα αυτά κάθε χέρι που συμμετείχε ήταν σχετικά καλός...παράδειγμα σε Board που είχε Κ έκανε πασο λοζε νταμες ακόμη κι αν μπορούσε να κάνει το crying call που του ζητούσε ο αντίπαλος. Από την άλλη εγω με τον Θοδωρή (Αηδονόπουλο) κοροιδεύαμε τα στακ μας που συνεχώς μικραίναν με το πέρασμα της ώρας...ενώ ο Μπαλάς κάθε τόσο ερχόταν κ τσιγκλούσε τον Θοδωρή..."αντε ρε...ξεκόλλα...μπουμπούνα τα να φεύγουμε..."..."ακόμα δεν έφυγες...ρε μην τον πιστεύετε μπαίνει με ότι να'ναι..."(εκείνη τη στιγμή το μοναδικό "ότι να'ναι" που είχε δείξει ο τεο ήταν λοζε βαλέδες!!!)...κ ο τεο αποφασισε να μην πουλήσει το τουρ ετσι απλα...ο σουηδός κάνει raise έχοντας δει μόνο το ένα φύλλο...κ ο τεο κάνει call...στο board ανοίγει άσσοσ με 2 καρα...κι teo κάνει all-in...ο σουηδός με σουπερ μεθυσμένη φωνή..."liiiistttteeeeeenn to meeeeeeee....iiiiii ooooonlyyyy sawwww oneeee caaaard"...κι ο teo τελείως βιαστικά "no no no...you listen to me...i have to go home..."...

χαρτοπετσέτες...

λίγη ώρα αργότερα...κι ενώ έχουν ανοίξει πολλά cash games...ο Χαλκιαδάκης ακούγεται από το υπερπέραν να έρχεται "φορτωμένος" απο ένα από αυτά...φωνάζοντας προς κάποιον το στόρυ ενός χεριού που στο φλοπ μάλλον ήταν καλύτερος με την κατάληξη να είναι..."...και του κάνω bet 200ευρώ...κ μου κάνει call με χαρτοπεστέτες ρε μ....!!!" για μένα ήταν η priceless ατάκα του τουρ...καθώς είχα να παίξω πόκερ από τον Μάιο κ έχω μείνει στα ξεπερασμένα...

gg everyone...μακάρι να συνεχιστεί η μεγάλη συμμετοχή των

GSOP... ελπίζω να ποστάρουν κι άλλοι τετοιες ιστορίες γιατί αυτές είναι που κάνουν το ποκερ αγαπημένο χόμπι για τους περισσότερους...ενα cash σε ενα τουρ σε κάνει γνωστό...αλλά ενα καλό παιχνίδι σε ένα τραπέζι πόκερ σου γνωρίζει άτομα που σέβεσαι κ σε σέβονται...εκτός τραπεζιού κ για πάντα...οπότε παίζετε καλά να το ευχαριστιέστε κ σε κάθε bad beat να σκέφτεστε ότι πάντα θα υπάρχει ένα άλλο τουρνουά για ν μπορέσετε να suckoutiasete κάποιον κ εσείς...!!! καλή επιτυχία στα παιδιά που είναι ft κ καλό κουράγιο σε σας με τα updates...ο φαντάρος πρέπει να μπει μέσα σιγά σιγά c u all στην επόμενη άδεια...

υγ. επίσης να επισημάνω το πόσο maniac είναι ο καθυστερημένος ο 2maniac...εσύ αγόρι μου πρέπει κανονικά μετά το 5ο level που πάντα είσαι chip leader να σε βάζουν χειροπέδες...:) :) :)...επίσης να πω ότι ο coach μου (Χάτσιος) με απογοήτευσε με αυτά που διαβάζω...απολύεσαι παλιο tiltodonk....!!!! :)

υγ2. X DUKE όταν σε παίρνουμε τηλ σήκωνε το...δεν είναι ντροπή να αποκλείεσαι στους πρώτους 20...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια στους νικητες αλλα και στους οργανωτες και στο apollonia.Ελπιζω να μπορεσω να ξαναρθω σε καποιο μελλοντικο τουρνουα. Ηταν μια σημαντικη πρωτη live εμπειρια για μενα. Ευχαριστω. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά συγχαρητήρια και από μένα στην ομάδα του pokerland για την άκρως επιτυχημένη διοργάνωση. Νομίζω ,πλέον, ότι το νερό μπήκε στο αυλάκι και το gsop καθιερώθηκε στις συνειδήσεις όλων ως ένα σοβαρό poker tournament. Οι μέρες που αγχωνόσασταν να ''ψιλογεμήσετε'' το Apollonia μετατράπηκαν σε μέρες που θα αγχώνεστε ποιος θα προλάβει να πρωτοπαίξει.

Πολλά και θερμά συγχαρητήρια στον Γιώργο Τσονούλη που -όπως κάθε φορά- έκανε τα πάντα για να φιλοξενηθουμε σε έναν τόσο ''ζεστό'' χώρο κατάλληλο για ποκερ μεταξύ φίλων.

Τέλος, αυτή τη φορά τα περισσότερα συγχαρητήρια θα τα δώσω στους συμμετέχοντες, τόσο για την προσέλευσή τους και την στήριξη στον θεσμό, όσο και για την εν γένει συμπεριφορά τους απέναντι στο προσωπικό του poker room. Είδα πάρα πολλούς να αφήνουν τα εύλογα tips τόσο στους dealers στα cash games όσο και στους σερβιτόρους, οι οποίοι συχνά χαμογελούσαν με ικανοποίηση βλέποντας τους κόπους τους να αποδίδουν.

Και πάλι μπράβο σε όλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια για αλλη μια φορα στα παιδια του pokerland και στον Τσονουλη και το ευγενεστατο staff του για την αψογη διοργανωση ενος ακομα gsop.

@tomas next time ασε τον καρχαρια στον μικρο.2 φορες τον εχεις φερει σε ft και δε κανει τιποτα :P

ραντεβου στο επομενο gsop.

p.s kwste kai fake χασατε τρελο chip and a chair by tore στο side event :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικώς φτάσαμε τα συγχαρητήρια να γίνονται ρουτίνα μετά απο κάθε gsop και αυτό είναι πολύ καλό γιατί αποδεικνύει οτι όλοι οι συμμετέχοντες φεύγουν με τις καλύτερες αναμνήσεις απο κάθε διοργάνωση,που συνεχώς βελτιώνεται και μας αφήνει με μιά γλυκιά προσμονή για το επόμενο.Με την σειρά μου λοιπόν να δώσω κι εγώ τα συγχαρητήριά μου στον ακούραστο Μιχάλη και σε όλα τα παιδιά του Pokerland.Πολλά συγχαρητήρια βέβαια και στον νικητή του main event (κι ας μου πήρε τα ρέστα μου στο cash με μιά ωραία μπλόφα).

Στον φίλο μου crazy frank βγάζω κίτρινη κάρτα :) γιατί έφυγε νωρίς χωρίς να με χαιρετίσει :( (χώρια που μου υποσχέθηκε οτι θα μου πάρει ολίγον ρευστό στο cash και δεν τόκανε).Δεν πειράζει όμως,είχε μιά σοβαρή δικαιολογία (ηλικίας 18 μηνών),οπότε πάω πάσο.Τέλος πολλά συγχαρητήρια στον φίλο μου γίγαντα Tomas που απο 3000 μάρκες στο πρώτο διάλειμμα του side event κατάφερε να φτάσει μέχρι το τέλος (αλήθεια τί θέση πήρες τελικά Tomas,όχι τίποτε άλλο,αλλά για να ξέρω πόσο γούρικη ήταν η καρφίτσα με τον άσσο μπαστούνι και την νεκροκεφαλή).

Καλή αντάμωση στο επόμενο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα "άρρωστοι" φίλοι μου!

Καλησπέρα και σε σένα φίλε μου ElKonte!!

Kαταρχάς ευχαριστώ για την καρφίτσα με τον άσσο μπαστούνι και την νεκροκεφαλή!!! Είναι τέλεια και ΝΑΙ με έφερε γούρι, αφού στο side event είχα μείνει κάποια στιγμή με 1000 μάρκες και κατάφερα λίγο πριν το final table να φτάσω κοντά στις 60.000 μάρκες!!! Βέβαια preflop ήμουν καλύτερος όσο ανέβαζα το stack μου (π.χ. QQ εναντίον 10 10 ή ΑΚs εναντίον δύο άλλους που είχαν και οι δύο JQ!!), αλλά για να σου έρθουν τα φύλλα που μου ήρθαν (QQ και ΑΚs)χρειάζεται τύχη!!!

Ελπίζω να τα πούμε από κοντά και από κοντά στο επόμενο GSOP τον Δεκέμβριο!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pantelisAA έγραψε:

Ela re thomas treleeee!!!!!!!!!

Krima pou den katafera na anevw aythn

th fora,na paiksoume "paradosiaka" mazi

sto final table tou side event!!

cu loutraki file mou!

Ευχαριστώ φίλε μου Παντελή,

αλλά...

εγώ θα ευχηθώ να καταφέρεις να ανέβεις τον Δεκέμβριο και να παίξουμε μαζί όχι στο final table του side event αλλά στο final table του main event!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ennoeitai file thomas....Sto epomeno GSOP to exoume to heads-up

sto main event!Pros to paron as arkestoume sta online trapezia...

Dystyxws, den katafera na anevw s ayto to Greek Series,logw

upoxreosewn me thn omada!(An kai den me xalase katholou telika,

2 heads up se megala online tournaments,kai sunolika epa8la

tetrapshfiou ari8mou... B)

TA leme ton dekemvrh ksana!An kai sigoura 8a se petyxw kamia kammenh mera sto Loutraki.... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...