Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ψηφίστε τον Παίκτη Της Χρονιάς για το 2009, στο Pokerland.gr!


baskont

Recommended Posts

"απλα απο την στιγμη που ειναι Ελληνας και πετυχε ενα τοσο μεγαλο τουρνουα σκεφτηκα οτι ισως θα επρεπε να τον βαλω"

sit and go :)

Oκ κατανοητα αυτα που λες και αποψη σου ασχετα αν διαφωνω.

Να σαι καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LIVE KAPALAS - ONLINE KAMATAKIS

na min ksanavgali frago -durr

tixeros pextis se final kanta

pios magkas apo oloys - o anestis

SE PARAKALO FOYSTOYKI MIN SXOLIASIS KAI AYTO TO MNM EXEIS STILI EIDI 9

KAI NOMIZO OTI PSIFISES MONOLEKTIKA KAI META MONO SXOLIAZIS

STILE PM- ANTE NA TA XILIASIS NA ISIXASOYME

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foustouki έγραψε:

rudessgr έγραψε:
τον Ανεστη Μετσα δεν τον ψηφισε κανεις η μονο εγω απο τους Ελληνες παιχτες?μπορει να μην ειναι επιπεδου καματακη,gkap κλπ κλπ αλλα στο ποκερ το μονο που μετραει στο τελος ειναι κερδος + τιτλοι..και αυτην την χρονια ειχε ενα κερδος 1m$ περιπου..οποτε η δικη μου προταση ηταν καματακης,καπαλας,Μετσας... B)

-1

Με την ιδια λογικη οι καλυτεροι παιχτες προηγουμενων ετων θα επρεπε να ηταν ο Gold,ο Jerry Jang κλπ κλπ ομως κανεις δεν τους ψηφισε στις ψηφοφοριες που εγιναν απο διαφορα περιοδικα αλλα και online.

Aυτο που ψαχνουμε ειναι η σταθεροτητα και μεθοδικοτητα ενος παιχτη που θα τον βαλει στους top x οχι μονο τα κερδη ειδικα αν αυτα ειναι απο 1 τουρνουα.

Το απιστευτο καλο με τον Ανεστη Μετσα ειναι οτι μπορει να χρησιμοποιησει ενα ποσο αυτων των χρηματων και να γινει πραγματικα πολυ πολυ καλος παιχτης.Εχει δηλαδη το σημαντικοτερο πραγμα για ενα παιχτη ποκερ,το bankroll.[/quote:kuzchphv]

me pio dikaioma stin psifo kapoioy rixnis -1

poios eisai?

poios soy zitise tin gnomi soy se tetio thema

les kai eixame na dialexoyme 1 stoys 10 kai o filos eipe oxi egw thelon allon

tha mas pis kai ti tha trome sto telos

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fridis έγραψε:

me pio dikaioma stin psifo kapoioy re ma.....rixnis -1

Διαφωνησα στο οτι πρεπει να δουμε μονο τα κερδη για να ψηφισουμε οπως δηλωσε ο φιλος επειδη αυτο μενει στο τελος.Δεν ειπα -1 για την ψηφο καποιου.Ο καθενας οτι θελει ψηφζει απλα ειπα την γνωμη μου.

poios eisai?

Σταυρος λεγομαι

poios soy zitise tin gnomi soy se tetio thema

Την γνωμη μου θα την λεω σε ενα forum οπου θελω.

les kai eixame na dialexoyme 1 stoys 10 kai o filos eipe oxi egw thelon allon

tha mas pis kai ti tha trome sto telos

na soy dosoyme kana frago na ga....na irimisis filaraki

Δεν χρειζεται να πληρωσω για να ... Μηπως για αυτο παιζεις ποκερ και εχεις σκοπο να κερδιζεις $?

Δεν με ξερεις δεν σε ξερω προσεχε πως μιλας.

Μην συνεχισεις απαντωντας με τις γνωστες βρισιες σου σε παρακαλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foustouki έγραψε:

elpizo na ta diavases ayta poy egrapsa

giati einai asxeta kai ta svino

an oxi pes moy na ta ksanagrapso

kai tis vrisies tis svino

giati oso neyrikos kai na eimai

ta lathi moy ta anagnorizo

akoy -1 se psifo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερος on line παίχτης ο Ήλιος βάση αποτελεσμάτων και στρατηγικής παιξίματος,αγαπημένος μου on line το καλαμαριωτάκι ο doulas12,στο live νομιζω με διαφορά φέτος ο gkap13 και ιδιαίτερη αναφορά στον Καραγιωργα που έφτασε στους final 20 στο wsop

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ειναι θεμα να σε συγχωρησω fridi.Απλα δεν μαρεσε ο τροπος που μιλησες μονο αυτο.Και με νευριασες λιγακι..

Σου εξηγησα που πηγε το -1 αλλα και παλι εχω το δικαιωμα να λεω οτι θελω αρκει να μην βριζω και να μην προσβαλω κανεναν.

Συγχαρητηρια για τα περιουσιακα στοιχεια σου,δεν καταλαβαινω γιατι τα αναφερεις αλλα δεν με νοιαζει κιολας.Κριμα που εισαι παντρεμενος γιατι θα σ προξενευα καμια ξαδερφουλα μου,την αδερφη μου δεν στην δινω.

Να σαι καλα και να χαιρεσαι την κορουλα σου.

Τα λεμε απο κοντα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυτερος παικτης της χρονιας: Isildur

Πιο τυχερος παικτης της χρονιας: Brian Hastings

Παικτης που ΚΕΡΔΙΣΕ τα πιο πολλα λεφτα:Brian Hastings

Παικτης που ευχομαι να μην χαρει ουτε cent,να τον απαγαγουν,να τον βιασουν και να του παρουν τα χρηματα: Brian Hastings

Παικτης που πηρε τα λεφτα και εφυγε και δεν θα ξαναεμφανιστει σε τετοια stakes:Brian Hastings

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προλαβα και τα διαβασα fridis και απαντησα κιολας.

Καλα εκανες και τα εσβησες.

Αρκετες #$%^ ειπαμε.

Κανενα προβλημα απο την μερια μου.Να σαι καλα.

Cu.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miltos.cy έγραψε:

Καλυτερος παικτης της χρονιας: Isildur

Πιο τυχερος παικτης της χρονιας: Brian Hastings

Παικτης που ΚΕΡΔΙΣΕ τα πιο πολλα λεφτα:Brian Hastings

Παικτης που ευχομαι να μην χαρει ουτε cent,να τον απαγαγουν,να τον βιασουν και να του παρουν τα χρηματα: Brian Hastings

Παικτης που πηρε τα λεφτα και εφυγε και δεν θα ξαναεμφανιστει σε τετοια stakes:Brian Hastings

Ποιο ζηλιαρης παιχτης της χρονιας : Miltos.cy :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω ειναι foustoukiland.

παρακαλω να βγει επισημο thread αλα 2p2.ΟFFICIAL FOUSTOUKILAND THREAD

Nα γραφει ολες τις απαντησεις του εκει το παλλικαρι

ps. (για τον αποκατω) SPAM

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψηφισα και γω οριστε και οι επιλογες μου:

Kαπαλας,Καματακης,Γεωργιου απο Ελληνες για τους δυο πρωτους οι λογοι ειναι οι γνωστοι που εγραψαν και οι παραπανω,για τον τριτο απλα η σταθεροτητα του και η καθιερωση του στους κορυφαιους πιστευω αρκουν.

Βεβαια βασιστηκα στους tournament παικτες γιατι τι γινεται στα cash δεν εχω ιδεα..

απο ξενους: Ιvey Antonius Lissandro

οι δυο πρωτοι γιατι ειναι πρωτοι στα high stakes ο Ivey "τρωει" την πρωτια απο τον Patrick λογω WSOP final table κλπ.Ο Lissandro μπορει να μην ειναι ο πιο σταθερος παικτης αλλα τα κατορθωματα του στο συνολο των events του wsop ηταν φοβερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Miltos.cy έγραψε:

Καλυτερος παικτης της χρονιας: Isildur

Πιο τυχερος παικτης της χρονιας: Brian Hastings

Παικτης που ΚΕΡΔΙΣΕ τα πιο πολλα λεφτα:Brian Hastings

Παικτης που ευχομαι να μην χαρει ουτε cent,να τον απαγαγουν,να τον βιασουν και να του παρουν τα χρηματα: Brian Hastings

Παικτης που πηρε τα λεφτα και εφυγε και δεν θα ξαναεμφανιστει σε τετοια stakes:Brian Hastings

At last!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

birbilisgr έγραψε:

ψηφισα και γω οριστε και οι επιλογες μου:

Kαπαλας,Καματακης,Γεωργιου απο Ελληνες για τους δυο πρωτους οι λογοι ειναι οι γνωστοι που εγραψαν και οι παραπανω,για τον τριτο απλα η σταθεροτητα του και η καθιερωση του στους κορυφαιους πιστευω αρκουν.

Βεβαια βασιστηκα στους tournament παικτες γιατι τι γινεται στα cash δεν εχω ιδεα..

+1. Πολύ εύκολη η επιλογή φέτος. Να επισημάνω ότι οι δύο από τους τρεις ήταν επιλογές μου και πέρυσι. Ο Ήλιος που είναι η καινούργια μου επιλογή απλά έβγαλε μάτια φέτος. Και του χρόνου καλύτερα παιδιά και σε όλους τους υπολοιπους ας είναι το 2010 μια καλύτερη χρονιά σε όλους τους τομείς της ζωής σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δύο Έλληνες παίκτες ξεχώρισαν φέτος με τις επιδόσεις τους και τη σταθερότητα τους:

Offline ο Γιώργος Καπάλας και Online ο Ήλιος Καματάκης

Πολλά συγχαρητήρια και στους δύο

Για τον ξένο παίκτη της χρονιάς ψηφίζω τον Jeff Lisandro, αφού είναι πολύ δύσκολο να αγνοήσεις κάποιον που κέρδισε 3 WSOP bracelets την ίδια χρονιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυτεροι ξενοι παικτες για το 2009:

1. Phil Ivey

2. Jeff Lissandro

3. Jason Mersier

4. Patrick Antonius

5. Daniel Negreanu

6. Antoine Saout

7. James Akenhead

8. Bertrand Grosspelier

O Ivey ειναι ενας και μοναδικος, για τους υπολοιπους ο καθενας εχει δικο του γουστο.... B)B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαση αυτων των στοιχειων

http://www.pokerland.gr/news/world-poke ... vedes.html

νομιζω πως εχουμε τον καλυτερο για φετος(δεδομενου του οτι ειναι αληθη) αλλα και γω θα τον βαλω 3ο πισω απο τους Καπαλα και Ηλιο καθως ειναι πολυ πιο μακρια απο την ελληνικη πραγματικοτητα..

Ηθελα να ακουσω αν ξερει και κανενας αλλος τιποτα γιατι μου ειχαν κανει εντυπωση αυτα τα 2 ποστ..

Απο ξενους

1.ivey

2.jason mersier

και για 3. elky kai jeff lissandro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...