Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Pokerstars. Απαιτουμενα εγγραφα για αναληψη.


miolnir28

Recommended Posts

Παιδια θα ηθελα να μου πειτε τι ζηταει το pokerstars κατα την πρωτη αναληψη. Ζηταει ταυτοτητα σε ολους η επιλεκτικα? Επισης ζηταει π.χ και λογαριασμο για επιβεβαιωση διευθυνσης? Κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε λογαριασμούς που τα στοιχεία που έχετε δηλώσει είναι κοινά με την πιστωτική/pre-paid/χρεωστική κάρτα που έχει γίνει η κατάθεση δεν ζητούνται παραπάνω στοιχεία σε περίπτωση αναλήψεως με τον ίδιο τρόπο.

Αν έχει γίνει κατάθεση με pay-safe και στην συνέχεια επιλέξετε ανάληψη μέσω εμβάσματος σε τραπεζικό λογαριασμό αν τα στοιχεία που έχετε βάλει στο stars έχουν και την παραμικρή διαφορά με τα στοιχεία του τραπεζικού λογαριασμού θα ζητηθεί φωτοτυπία της αστυνομικής ταυτότητας και πιθανόν κάποιο έγγραφο της διεύθυνσης της κατοικίας σας.

Σε περίπτωση που έχετε κάνει κατάθεση με ενδιάμεση εταιρία (moneybookers, neteller), δεν θα σας ζητηθεί τίποτα σε περίπτωση αναλήψεως με τον ίδιο τρόπο.

κλπκλπ.

Είναι σημαντικό τα στοιχεία που δίνουμε όταν κάνουμε εγγραφή σε κάποια εταιρία να είναι τα ίδια με το billing address είτε της κάρτας μας είτε της διεύθυνσης που αναγράφεται στο βιβλιάριο του τραπεζικού μας λογαριασμού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσωπικα χρησιμοποιω χρεωστικη της Πειραιως. Απο οτι καταλαβαινω αν βαλω τα ιδια στοιχεια κατα την εγγραφη στο pokerstars με αυτα της καρτας δεν θα ζητηθει τιποτα ετσι? Πιο πολυ με ενδιαφερει για ταυτοποιηση διευθυνσης γιατι δεν εχω καποιο λογαριασμο να ερχεται στο ονομα μου.

Υ.Σ. Τα στοιχεια στο pokerstars με λατινικους χαρακτηρες ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι με λατινικούς χαρακτήρες όπως είναι γραμμένοι και στην κάρτα σου ακριβώς.

Αν το billing info της κάρτας είναι ακριβώς ίδιο με το την διεύθυνση που έχεις δηλώσει και έχεις κάνει μια επιτυχημένη κατάθεση μέσω αυτής και είσαι verified πλέον, κατά πάσα πιθανότητα δεν θα σου ζητηθεί τίποτα.

Το ποσό της ανάληψης παίζει ρόλο.

Αν ο τραπεζικός σου λογαριασμός έχει επίσης την ίδια διεύθυνση με αυτόν που έχεις δηλώσει μπορείς και μέσω τραπεζικού εμβάσματος να τα πάρεις τα χρήματα σου εντός 5 εργάσιμων από την Stars.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οταν λες billing info της κάρτας τι εννοεις? Τα στοιχεια που ειχα δηλωσει στην τραπεζα οταν εβγαλα την καρτα?

Επισης επειδη σε περιπτωση που κερδισω καποιο μεγαλο ποσο ειμαι σιγουρος πως κατι θα ζητηθει (θα μου πεις ας κερδισω και μετα βλεπουμε :P ) υπαρχει δυνατοτητα για ταυτοποιηση διευθυνσης με υπευθυνη δηλωση επικυρωμενη απο αστυνομια? Επιμενω γιατι σε ενα στοιχηματικο site ειχα αυτο το προβλημα και μετα απο πολλα email μου ειπαν για υπευθυνη δηλωση επικυρωμενη απο αστυνομια. Ξερουμε αν ισχυει κατι αναλογο για pokerstars?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην συγκρίνεις το πως λειτουργούν κάποια στοιχηματικά site (π.χ Bwin που άστα βράστα με τις αναλήψεις) με την stars.

Αν κερδίσεις μεγάλο ποσό αναγκαστικά είτε μέσω τραπεζικού εμβάσματος είτε μέσω διαμεσολαβητικών εταιριών όπως moneybookers, neteller. Έχουμε αναλύσει πολλές φορές σε άλλα thread πως λειτουργούν αυτές οι εταιρίες και την διαδικασία μεταφοράς των χρημάτων μέσω αυτών. Αν σε ενδιαφέρει ψάξε το λίγο στο φόρουμ. (Κάνε έναν λογαριασμό moneybookers να ησυχάσεις κατ' εμέ).

Κατά τα άλλα ναι. Billing info είναι η διεύθυνση που έχει δηλωθεί στην δημιουργία της κάρτας ή στην δημιουργία ενός τραπεζικού λογαριασμού στην τράπεζα.

Επαναλαμβάνω, αν αυτό που έχεις δηλώσει στην εταιρία είναι κοινό με αυτό που είναι της κάρτας/λογαριασμού σου και είσαι verified στην stars μην αγχώνεσαι ιδιαίτερα.

Επίσης αν ψάξεις λίγο στο FAQ της Stars στο withdrawals στο ταμείο, θα δεις και περί ορίων που υπάρχουν αν χρησιμοποιήσεις την κάρτα σου για ανάληψη. Όταν το ποσό ανάληψης μέσω μιας κάρτας είναι υπερ-πολλαπλάσιο από το συνολικό ποσό κατάθεσης που έχει γίνει με την συγκεκριμένη κάρτα μπορεί να σου πουν ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτόν τον τρόπο για ανάληψη.

Εκεί πάμε πάλι στο τραπεζικό έμβασμα ή ενδιάμεσες εταιρίες.

Τις περισσότερες φορές ταλαιπωριόμαστε, επειδή εμείς οι ίδιοι κάναμε κάποια βλακεία στα στοιχεία μας από την βιασύνη μας να παίξουμε ή να κάνουμε κάποια ανάληψη. Κάνε τα σωστά από την αρχή για να μην ταλαιπωρηθείς στην πορεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατά τα άλλα ναι. Billing info είναι η διεύθυνση που έχει δηλωθεί στην δημιουργία της κάρτας ή στην δημιουργία ενός τραπεζικού λογαριασμού στην τράπεζα.

Ok. Τα ιδια στοιχεια θα βαλω.

Επαναλαμβάνω, αν αυτό που έχεις δηλώσει στην εταιρία είναι κοινό με αυτό που είναι της κάρτας/λογαριασμού σου και είσαι verified στην stars μην αγχώνεσαι ιδιαίτερα.

Αυτο που λες και εισαι verified τι εννοεις? Αν ειναι ιδια τα στοιχεια της καρτας και στη stars γινομαι αυτοματως verified η πρεπει να κανω κατι αλλο για να γινω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από τη στιγμή που έχεις κάρτα στο όνομά σου, δεν μπορείς να τους δείξεις ένα αντίγραφο του λογαριασμού της κάρτας για να αποδείξεις τη διεύθυνσή σου; Εγώ αυτό έκανα στο Titan poker που μου ζήτησαν φωτοτυπία ταυτότητας, πιστωτικής και κάποιου εγγράφου που να δείχνει τη διεύθυνσή μου. (Επειδή αναφέρθηκε και η bwin, μια φωτοτυπία ταυτότητας μου είχαν ζητήσει εκεί, που μάλλον προαιρετική ήταν, γιατί η ανάληψη προχώρησε προτού στείλω τη φωτοτυπία)

edit: Τώρα πρόσεξα ότι έχεις χρεωστική κάρτα, οπότε μάλλον δεν έχεις λογαριασμό, ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υποστηριξη στα ελληνικα δεν εχουν μαλλον ετσι? Μονο αγγλικα ε?

Επισης ειδα πως υπαρχει και pokerstars.com και pokerstars.net. Το σωστο ειναι το com ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VoMiT έγραψε:

Η PokerStars εχει υποστηριξη και στα ελληνικα!!

Αυτο ειναι το email και για ελληνικα και για αγγλικα (support@pokerstars.com)??

Ρε παιδια pokerstars.com και pokerstars.net ειναι το ιδιο site? Γιατι εχουν ακριβως το ιδιο περιβαλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miolnir28 ναι αυτο ειναι το email.Στελνεις οτι θες στα ελληνικα και σου απαντουν στα ελληνικα...!! Τουλαχιστον σε μενα αυτο ειχε γινει :)

Οσο για το PokerStars.com και PokerStars.net εχω την εντυπωση πως οχι, δεν ειναι ακριβως το ιδιο!! Αν προσεξεις στο .com υπαρχουν 190 χιλιαδες ατομα online, ενω στο .net υπαρχουν 90 χιλιαδες ατομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miolnir28 έγραψε:

Ρε παιδια pokerstars.com και pokerstars.net ειναι το ιδιο site? Γιατι εχουν ακριβως το ιδιο περιβαλλον.

Ίδια εταιρία απλά προσφέρουν διαφορετικό λογισμικό.

Με το pokerstars.net έχεις πρόσβαση μόνο στα play money του λογαριασμού σου, ενώ με το pokerstars.com έχεις και στα πραγματικά χρήματα.

Το έχουν όλες οι εταιρίες που θέλουν να διαφημιστούν μέσω τηλεόρασης. Ο λόγος είναι γιατί δε επιτρέπονται οι διαφημίσεις site τζόγου μέσω τηλεόρασης και έτσι όσες εταιρίες θέλουν να προωθηθούν έτσι δημιουργούν και ένα δεύτερο site όπως αυτά ώστε να είναι καλυμμένοι.

Αν προσέξετε οι διαφημίσεις σε show όπως Poker After Dark, Million Dollar Cash Game κλπ είναι FullTiltpoker.net και pokerstars.net και όχι .com. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 10 years later...

Καλησπέρα γνωρίζει κάποιος αν για την πιστοποίηση διεύθυνσης γίνεται δεκτό το εκκαθαριστικό της εφορίας;

Επίσης αντιμετωπίζω ένα ακομα πρόβλημα πριν κάνω την ταυτοποιηση έκανα έτοιμα ανάληψης μ έστειλαν μήνυμα οτι ειναι υπό επεξεργασία και δεν μου έχεις έρθει παιρετερω ενημέρωση περι αυτο και τ λεφτά δεν φαίνονται πουθενα

ευχαριστω εκ των προτέρων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...