Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Super System


LoS91

Recommended Posts

To super system 2 ειναι απλα μια αναθεωρημενη εκδοση του αρχικου με λιγα πραγματα διαφορετικα.Δεν αξιζει να αγορασεις και τα δυο.Γνωμη μου αγορασε το super system II,αλλα δεν εχει και πολυ σημασια.Παντως απο αυτο και τα αλλα κλασσικα δεν θα βοηθησεις τοσο στο Internet game,αν αυτο σε ενδιαφερει.Αλλα για αρχη καλο ειναι να ξεκινησεις απο εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα... έχουμε αναφερθεί πολλές φορές σε must read βιβλία, μπορείς να πας στο forum στην κατηγορία εκπαιδευτικά θέματα και θα δεις πολλά threads για αυτό που ψάχνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως αν θες να παρεις ενα απο τα δυο παρε σιγουρα το 2 οπως ειπαν και τα παιδια. λεει τα ιδια πραγματα με το 1 και οχι μονο. δεν μιλανε μονο για texas holdem αυτα τα βιβλια αλολα και για αλλα παιχνιδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλυτερα κανενα απο τα 2 μην αγορασεις..

Πιστευω καλυτερα ιδεα ειναι κανεις εγγραφη σε κανενα training site.

Δεν μπορεις να εφαρμοσεις τιποτα απο αυτα που γραφουν τα βιβλια στο οnline poker της εποχης μας.

Οπως ειχε πει και ο brunson στο high stakes poker 5 "εμεις παλια δεν παιζαμε καν το Κ8suited και τωρα κανουν και 3bet"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα εχω και τα 2, το πρωτο για εμενα ειναι καλυτερο εχει αρκετα πραγματα για τον αρχαριο συμφωνα με την επιθετικοτητα αλλα για το online play ειναι αρκετα outdated.. Ουτε training site δε θα προτεινα για αρχη μιας και θα πρεπει να εχεις ηδη τα fundamentals για να μπορεσεις να ακολουθησεις και να παρεις πραγματα απο αυτα(Εχω subscription σε 3 αλλα μερικα βιβλια σιγουρα με βοηθησαν περισσοτερο..)

Θα προτεινα μερικα συγχρονα βιβλια για online poker, εχω να προτεινω 3..

1. Putting it all together - oliver improva

2. Ryan fee no limit 6max guide - Ryan Fee (Free)

2. Small stakes no limit holdem - Ed miller

Νομιζω αυτα τα 3 με το τελευταιο να ειναι το αγαπημενο μου καλυπτουν σε μεγαλο βαθμο πολλα βασικα και οχι μονο και σιγουρα καλυτερες επιλογες απο το super system για το σημερινο online poker. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AEL 88 έγραψε:

Μην παίζεις cash games αν δεν έχεις διαβάσει το super system.Κι ας είναι "ξεπερασμένο".

isxuei , alla an pas na pexeis online cash exontas diavasei mono to ss tote tha vretheis na xaneis 100k se 1 vdomada :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει ειναι και στον παιχτη, ο Phil Ivey και ο Patrick antonius νομιζω εχουν δηλωσει οτι δεν εχουν διαβασει ποτε κανενα βιβλιο, σιγουρα το SS ειναι μια καλη αρχη αλλα δε φτανει μονο αυτο σιγουρα εκτος αν μιλαμε για καποιον poker prodigy..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν καταλάβατε ότι όποιος διαβάσει το ss γίνεται αυτομάτως παικταράς, λάθος καταλάβατε.Απλά θέλω να πω ότι σου δίνει το ερέθισμα να σκεφτείς κάποια θεμελιώδη πράγματα στο πόκερ.Από το σημείο αυτό μέχρι να μάθεις να παίζεις πόκερ χρειάζονται πάαααααρα πολλά άλλα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

iJustRiveredYou έγραψε:

Θα προτεινα μερικα συγχρονα βιβλια για online poker

3. Small stakes no limit holdem - Ed miller

Φίλε αξίζει πραγματικά αυτό το βιβλίο? Σκέφτομαι να ξεκινήσω να το διαβάζω. Όποιος άλλος το έχει διαβάσει ας πει κι αυτός μια γνώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gambler81 έγραψε:

iJustRiveredYou έγραψε:

Θα προτεινα μερικα συγχρονα βιβλια για online poker

3. Small stakes no limit holdem - Ed miller

Φίλε αξίζει πραγματικά αυτό το βιβλίο? Σκέφτομαι να ξεκινήσω να το διαβάζω. Όποιος άλλος το έχει διαβάσει ας πει κι αυτός μια γνώμη.[/quote:2z9zye1c]

Αν το εχεις να ξεκινησεις να το διαβαζεις αμεσα ειναι απο τα καλυτερα στο ειδος του, δειχνει ενα επιθετικο στυλ προσαρμοσμενο στο σημερινο online. Το σημαντικοτερο πλεονεκτημα του ειναι οτι αυτα που γραφει μπορεις να τα εφαρμοσεις αμεσα χωρις να σε κουραζει με απειρες σελιδες poker theory, ιστοριες απο παλιες παρτιδες, hero calls και μαθηματικα, απλα πραγματα(αλλα πολυ σημαντικα) με απλη εφαρμογη. Αν θες κατι πιο advanced μαλλον στο let there be range η Bobbos bible πρεπει να πας.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τοuρνουα ακουω ολουσ να λενε για του χαρινγκτον ομωσ...μπορει η σuγκεκριμενη 3λογια να αντεπεξελθει στις σημερινες απαιτησεις του ονλαιν ποκερ?παιζω περιπου 2 χρονια κ κατα καισους εχω ξεφυλισει(!!!) καποια βιβλια οπωσ του νεγκρεανου κ του χανσεν κ ενα με τιτλο 101 winning moves at tournament poker.μπορω να προσπερασω την 3λογια κ ν ασχοληθω μ καποιο πιο συγχρονο η' ειναι a must read???

επισης τι γινεται στην περιπτωση ομως που βρεθεις σε live event?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν είναι και τόσο παλιά η τριλογία του Χάρινγκτον! εμένα πάντως με βοήθησε πάρα πολύ. και στο ίδιο στυλ είναι και το sng strategy του moshman

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 11 months later...
  • 4 months later...

Το πήρα πρόσφατα το Super Σύστεμ και τολμώ να πω πως είναι μούφα, τουλάχιστον από τα λίγα που διάβασα. Εξάλλου ο τρόπος που μιλάει ο συγγραφέας τους δεν συμφωνεί με τον τρόπο που παίζει ο ίδιος, όπως τον παρακόλουθησα σε διάφορα μαγνητοσκοπημένα παιγχνίδια. Εκτός εάν λόγω γηρατειών πλέον παίζει για να σκοτώνει την ώρα του όσο πιο ήσυχα μπορεί δίχως εντάσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι δεν νομίζω ένας εκατομμυριούχος παππούς να συνεχίζει να παίζει πόκερ για να μην έχει δράση. Το λιγότερο που θέλει είναι ησυχία, σε διαβεβαιώ. Ο τρόπος που παίζει είναι διαφορετικός, γιατί το 1960 οι παίχτες έμπαιναν μόνο με το 5% των φύλλων, ενώ τώρα ο Dwan θα σε κάνει call με 6-3 off. Προφανώς και δεν μπορεί να παίξει στο High Stakes Poker εναντίον του Antonius, του Dwan και του Ivey με τον ίδιο τρόπο που έπαιζε όταν έγραφε το 1ο Super System.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν είναι και τόσο παλιά η τριλογία του Χάρινγκτον! εμένα πάντως με βοήθησε πάρα πολύ. και στο ίδιο στυλ είναι και το sng strategy του moshman

Moshman +1 με βοήθησε πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...
Όχι δεν νομίζω ένας εκατομμυριούχος παππούς να συνεχίζει να παίζει πόκερ για να μην έχει δράση. Το λιγότερο που θέλει είναι ησυχία, σε διαβεβαιώ. Ο τρόπος που παίζει είναι διαφορετικός, γιατί το 1960 οι παίχτες έμπαιναν μόνο με το 5% των φύλλων, ενώ τώρα ο Dwan θα σε κάνει call με 6-3 off. Προφανώς και δεν μπορεί να παίξει στο High Stakes Poker εναντίον του Antonius, του Dwan και του Ivey με τον ίδιο τρόπο που έπαιζε όταν έγραφε το 1ο Super System.

+100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Νομιζω πρεπει να το διαβασουμε τουλαχιστον 2 φορες για να εχουμε μια καποια γνωμη παιδια.Το βιβλιο ειναι υπεροχο,μην σας ξεγελαει η ημερομηνια εκδοσης του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...