Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Pokerstars.it EPT Σαν Ρέμο 2010 - Live Updates


moderator

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 439
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

O Σταύρος Κάλφας ολοκλήρωσε το τουρνουά στην 3η θέση, παίζοντας στην τελευταία παρτίδα με Α-Κ απέναντι σε 6άρια. Τιμητική η 3η θέση για τον IDOLLS και αξιόλογο cash, 117.000 ευρώ!

Συνεχίζουν στο άλλο Side Event των €1.000 οι Γιώργος Καπάλας (88.000 μάρκες) και Χάρης Χαραλάμπους (GRECO_STAR, 45.000 μάρκες)! Στους 64 παίκτες είναι το τουρνουά (από σύνολο 312), οι 32 θα πάρουν χρηματικό έπαθλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς αποκλείστηκαν οι 2 Έλληνες από το 1000άρι Side Event. Ο Γιώργος Καπάλας δεν κέρδισε κανένα ποτ από αυτά που έπαιξε την τελευταία ώρα χάνοντας σταδιακά όλες τις μάρκες του (Α-Q από Α-Κ, raise με ζευγάρια και call σε reraise, καθόλου ευνοικά τα φλοπ, σε μάχη των blinds o Γιώργος είχε top pair στο φλοπ, αλλά ο αντίπαλος έβγαλε σετ στο turn και στην τελευταία παρτίδα είχε 10άρια, τον έκαναν call με J-Q, βγήκε Βαλές στο Τurn.

Πριν λίγο αποκλείστηκε και ο Χάρης Χαραλάμπους, όταν αρχικα έπεσε στις 22.000 μάρκες και έπειτα από το big blind έκανε call με Κ-3 σε raise με έναν caller. Το φλοπ είχε Ρήγα (Κ-5-2) ο Χάρης έκανε check raise all in αλλά ο αρχικός Raiser είχε Κ-5 (two pairs!).

Έχουμε ξεχάσει να σας πούμε από χτες ότι ο Ήλιος Καματάκης είχε μπει στο τελικό τραπέζι ενός από τα Turbo Side Events (15λεπτα και 5.000 μάρκες) των 330 ευρώ που διεξάγονται κάθε βράδυ! Ο Ήλιος πήρε την 6η θέση (σε τραπέζι που 4ος ήταν ο Μike McDonald) και κέρδισε 2000 ευρώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aνακεφαλαίωση των Ελληνικών cashes στο Pokerstars.com EPT San Remo!

Ο Σταύρος Κάλφας πραγματοποίησε το μεγαλύτερο cash της Ελληνικής "αποστολής", αλλά και μια από τις καλύτερες επιδόσεις στα χρονικά του Ελληνικού πόκερ, μιλώντας για τουρνουά στο υψηλότερο επιπέδο! Ανάμεσα σε μια πλειάδα επαγγελματιών από όλο τον κόσμο, σε ένα Deepstack event που προσέλκυσε κάθε καλό παίκτη που ταξίδεψε στο Σαν Ρέμο, ο Σταύρος Κάλφας τερμάτισε 3ος και έπειτα από deal (στους 4 παίκτες) κέρδισε €117.000 (!), στο ΕΡΤ Side Event των €2000.

Ο Νίκος Σφώρος ήταν 34ος στο Μain Event, καθηλώνοντας τους φίλους του πόκερ στην Ελλάδα για 4 ημέρες μπροστά στις οθόνες τους. Μια επιτυχία που ήρθε από ένα αναγνωρίσιμο, συμπαθή και κυρίως γνωστό για την αξία του, μέλος της Ελληνικής κοινότητας του πόκερ! Η επίδοση του Safesteps στο ΕΡΤ Σαν Ρέμο του απέφερε €22.000.

Ο Μίλτος Κυριακίδης έπαιξε σε 2 τουρνουά εδώ στο Σαν Ρέμο, πληρώθηκε και στα 2! Μάλιστα το πρώτο cash ήρθε στο Μain Event, 153η θέση και €7.500 και ο Μίλτος έγραψε το όνομα του στην τιμητική λίστα των (μόλις 18) Ελλήνων παικτών που έχουν κάνει cash σε Main Event ΕΡΤ! Το δεύτερο cash ήρθε στο Side Event των €1.000 (PLO και NLH), 15η θέση και €2.000.

Συγχαρητήρια παιδιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλά συγχαρητήρια και από μένα σε όλα τα παιδιά και κυρίως στον Σταύρο και το Νίκο για τις πολύ καλές εμφανίσεις τους και τα cashes. Μίλτο υπομονή, θα έρθει και η ώρα που θα ρίξεις εσύ τα suckouts στα 2 τελευταία τραπέζια. VGG!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρακολουθόντας το ΕΡΤ από το νετ...και όλη αυτην την αιγλη, δεν μπορω να μην σχολιάσω την ξεφτιλα της Ελλαδας που ακόμη δεν εχει νομιμοποιήσει το ποκερ...δηλαδή τι καταφερνουν με αυτην την αδιαφορια? Ρομπες πολιτικοί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιστροφή στα πάτρια εδάφη!

Πρώτη συμμετοχή σε main event και αν θέλω να είμαι αντικειμενικός πρέπει να είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα. Η γλυκόπικρη γεύση όμως από την 34η θέση δεν έχει φύγει ακόμη... Φτάνεις τόσο κοντά αλλά και τόσο μακριά. Έχεις αφήσει πίσω σου πάνω από 1000 αντιπάλους και παρόλο που μένουν μόνο 33 ακόμη, είναι πολύ μακριά! Βλέπεις ότι είσαι κοντά στο όνειρο να αλλάξεις τη ζωή σου money-wise και μένεις μόνο με τη χαρά, κοιτάζοντας τα 22.000€ του επάθλου μου σαν χαρτοπετσέτες, ένα ποσό που υπό άλλες συνθήκες θα ήμουν ιδιαίτερα ικανοποιημένος όταν θα το κέρδιζα και το οποίο αποτελεί και το μεγαλύτερό μου cash online ή live από ένα μόνο event!

Η διοργάνωση, όπως τα είπε και ο Βασίλης, δεν είχε καμία σχέση με τις προηγούμενες χρονιές. Φανερά βελτιωμένοι και καλύτερα προετοιμασμένοι οι Ιταλοί, έφεραν σε πέρας με επιτυχία μια τεράστια διοργάνωση! Βέβαια, στην όλη εικόνα του ταξιδιού, σημαντικό ρόλο έπαιξε το άριστο κλίμα που υπήρχε σε όλο το group των Ελλήνων στο Σαν Ρέμο και η εξαιρετική παρέα που είχε δημιουργηθεί με πλάκες και γέλια, όλοι ευδιάθετοι και ευχάριστοι!

Από την πλευρά μου θέλω να ευχαριστήσω όλους εσάς που παρακολουθούσατε την πορεία μου μέσα από αυτό το thread και συμπαραστεκόσαστε στην προσπάθειά μου όλες αυτές τις μέρες! Εύχομαι σε όλους σας να απολαύσετε σύντομα μια παρόμοια εμπειρία και με μεγαλύτερη επιτυχία! Ο ενθουσιασμός από τη συμμετοχή και το deep run σε ένα τέτοιο event είναι μοναδικό συναίσθημα. Θα ήταν υποκριτικό και ψεύτικο αν έλεγα ότι δεν καμάρωνα την ώρα που ο chip counter ήρθε από πάνω μου, του ανακοίνωσα 530.000 μάρκες, το πέρασε στο σύστημα και με στόμφο με έδειξε και είπε: 'Yeah, Chip Leader of the tournament'!

von_dracul έγραψε:

baskont έγραψε:
DSC_1734.jpg

Νικο κοντα τα χερια σου απτο κωλαρακι του Καπαλα!!!

Θα σας παρεξηγησει κανεις !!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

[/quote:h5aaqf73]

Είπα και 'γώ να πάρω 'αέρα' FT από μεγάλη διοργάνωση... παραλίγο ;)

gsbets έγραψε:

i smell final table.

Πολύ προφητικό Γιώργο! Ο Σταύρακας τα κατάφερε!

SWEDENFISH έγραψε:

Eύχομαι κάποια coin flips να βοηθήσουνε.

HULK έγραψε:

ΠΑΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!!!!!!!!!!

GL και στους 2 !!!!!!!!!!

Πιστευω το εχουμε το FT !!!

Μακρια απ τα ασχημα set up και λιγα coin flip ακομη !!!

GOGOGOGO :silly: :silly: :silly:

Λίγα; ούτε ένα δεν μπορέσαμε να κερδίσουμε! Τρεις φορές σ' όλο του τουρνουά έπαιξα ρέστα με κάποιον που με κάλυπτε: την πρώτη είχα nuts! τη δεύτερη βρέθηκα μπροστά 70-30 και μετά στο πρώτο flip αποκλείστηκα!

Zulugr έγραψε:

H εκφραση του Νικου στο τελευταιο χερι τα λεει ολα.Μετα απο τρεις μερες σωστο ποκερ και τοσο κοντα σε τεραστια ποσα,ειναι σκληρο να χανεις ετσι.

Η έκφρασή μου εκεί, πέραν του γεγονότος ότι αντιμετώπισα τη σπάνια περίπτωση του 100-0 στο flop και οριστικοποιεί τον αποκλεισμό μου μετατρέποντας το άνοιγμα των επόμενων δύο φύλλων σε τυπική διαδικασία, είναι αποτέλεσμα δύο σκέψεων που ήρθαν ταυτόχρονα στο μυαλό μου όταν είδα το flop. Η πρώτη είναι αυτή που ανέφερα πιο πριν για τα coin flip.

HULK έγραψε:

p.s. Θυμασαι τι μου ελεγες για το ΑΚ στα σκοπια :(

Η δεύτερη έχει να κάνει με την αρνητική διακύμανση, που αρχίζει να γίνεται παράδοση πια, που αντιμετωπίζω σε live τουρνουά όταν αναγκάζομαι να παίξω τα ρέστα μου με ΑΚ και παίρνω call από κάποιον που με καλύπτει: έχω βρεθεί σ' αυτή τη θέση 10 φορές. Τις 3 από αυτές είχα dominated τον αντίπαλο και κέρδισα τις 2. Στο πρώτο μου ever live τουρνουά το Δεκέμβριο του 2007 αποκλείστηκα με ΑΚ όταν έπεσα σε ΑΑ. Την πρώτη φορά που βρέθηκα σε coin flip, το Μάρτιο του 2008 κέρδισα τα 99 του αντιπάλου όταν ένας Κ βρέθηκε στο flop. Από τότε, 2 χρόνια μετά, είμαι 0-5 με ΑΚ όταν με καλύπτουν και πέφτω σε ζεύγος!

baskont έγραψε:

.

.

.

και Νίκος Σφώρος, ο οποίος ως μέγιστος travel agent μας εξασφάλισε τήν καλύτερη θέα από το δωμάτιο του ξενοδοχείου.

Safesteps rules!

baskont έγραψε:

Ο safesteps είναι άριστος γνώστης των καλών εστιατορίων, cafe και ζαχαροπλαστείων του Σαν Ρέμο! LOL :woohoo: :woohoo:

baskont έγραψε:

O Nίκος "safesteps" Σφώρος γνωρίζει κάθε χρήσιμη πληροφορία για το Σαν Ρέμο ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ (sorry που επαναλαμβάνομαι Νίκο αλλά πρέπει να γνωρίζει κάθε απλός Έλληνας ταξιδευτής του πόκερ σε ποιο τηλέφωνο να απευθυνθεί για το επόμενο ποκερικό του ταξίδι, lol :laugh: :laugh: ) αλλά ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟ!

Δεν μπορώ να μην ανταποδώσω τα καλά λόγια και τους επαίνους! Φήμες λοιπόν θέλουν το Βασίλη Κοντογιάννη να 'εγγυάται' ΙΤΜ σε όποιον μένει μαζί του στο δωμάτιο σε ποκερικό ταξίδι...

kci1wz.jpg

Και για να μην ξεχνιόμαστε: 'Ρε παιδιά... Να σας πω μια παρτίδα;'!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Congrats & apo edw Niko!

afises 1000+ paiktes pisw sou xwris na kerdiseis oute 1 coinflip!!!

Ayto apo mono tou einai "athlos"!

I tyxi kati sou xrwstaei & eimai sigouros oti tha sto dwsei syntoma...

Sygxaritiria & sto Stayro ennoeitai.. to aksize pragmatika!

Eyxomai analogi synexeia & stous dyo...

Polla bravo & ston Basili (&kali ksekourasi!!!), etrekse para poly, gia na yparxei swsti & egkairi enimerwsi..

Ontws perasame poly wraia aytes tis meres, cu all sto GSOP!

P.s.1 na sas pw mia pasa??? xaxaxa

p.s.2 Niko kouventa gia to prop bet?? :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GREC0 έγραψε:

Congrats & apo edw Niko!

afises 1000+ paiktes pisw sou xwris na kerdiseis oute 1 coinflip!!!

Ayto apo mono tou einai "athlos"!

I tyxi kati sou xrwstaei

Αυτό ειναι το μόνο σίγουρο!!!

& eimai sigouros oti tha sto dwsei syntoma...

ΤΟ μόνο κακό είναι οτι η τύχη δεν το θυμάται αυτό, ετσι μην είσαι κ τόσο σίγουρος

Και για να μην ξεχνιόμαστε: 'Ρε παιδιά... Να σας πω μια παρτίδα;'!!

Εννοείται :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


×
×
  • Προσθήκη...